Skocz do zawartości

Czym sie rozbijasz?


Recommended Posts

Ja tankuje tylko na circle, bo auto nie ma drgawek i nic mi nie zamarza. Ale tu jest tylko 95 i 95plus. Polecam bo lepsze paliwo niż na BP i Orlenach. Mam większe przebiegi czyli mniejsze spalanie i to sporo.

Natomiast zawsze mnie ciekawi o co chodzi z Shellami w Lublinie, gdzie nie zatankuje u nich to auta słabną i kicha totalna, a podobno to najlepsze paliwa w Polsce, no ja za nie podziękuję. Niech lepiej dobierają wspólników bo znam parę przypadków CPNów Shell które powstały u lokalnych gości u których pies z kulawą noga by nie zatankowal taka maja opinie i nagle co szyldy Shell a po roku zabrane i znów mordownia była jest i będzie.

 

Trochę bełkot wyszedł ale wiadomo o co biega jak ktoś ma cpn w rodzinie itp.

Edytowane przez AudiAWX
Link to post
Share on other sites

Jeżeli wyjdzie 100 koni na tonę to i takie 1.6 dobre...

 

Rzecz w tym, że taki 307 to prawie 1300kg na pusto. I nie mam nic do tego samochodu czy silnika, bo do jeżdżenia przecież wystarczy. Po prostu sytuacja w której zostało obwieszczone, że ten samochód jest dynamiczny była dla mnie dość humorystyczna. 

Link to post
Share on other sites

Pamiętam jak się smigłem fiatem jakimś 1.6 Tjet, w zasadzie myślałem że jakieś 2.0T mam pod butem. Teraz mi się jeszcze HGT przypomniał, fajny ale nie pomietam pojemności...

W każdym razie VW 1.6 to jeden z najdretwiejszych 1.6... Jakoś wszystkie inne 1.6 są milsze w użyciu.

Edytowane przez AudiAWX
Link to post
Share on other sites

Coś tam pewnie zyskasz , ale czy odczujesz różnicę to nie wiem . Raz tylko zmieniałem program w wolnossaku , W bmw około 1200kg ze 191 na teoretyczne 205 bo nigdy nie sprawdzałem . Niby coś tam było czuć różnicę , ale czy faktycznie tak było to ciężko określić , tylko mnie program acsnitzera kosztował 70 zł , więc spróbowałem . Ale ogólnie to nie ma większego sensu w peugeocie .No i za mniej jak kilka stówek pewnie nikt Ci tego nie zrobi . Chłopie zostaw tego Puga w spokoju  :)  

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

Pamiętam jak się smigłem fiatem jakimś 1.6 Tjet, w zasadzie myślałem że jakieś 2.0T mam pod butem. Teraz mi się jeszcze HGT przypomniał, fajny ale nie pomietam pojemności... W każdym razie VW 1.6 to jeden z najdretwiejszych 1.6... Jakoś wszystkie inne 1.6 są milsze w użyciu.

 

Hgt w punto to było 1,8  130km , w bravo to 5 cyl 2.0 150km 

 

Fiat ma fajne silniki tjet , to są 1.4 . Radosuaf ma alfie i chyba coś około 200km po programie jak się nie mylę .

 

Z tą drętwością 1.6 w audi to może coś być ,  bo w pugu 306 1.6 90 był elastyczniejszy , ale czyste osiągi w audi jednak troszkę lepsze były .

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

@2up

Takiego za 10k nie dostaniesz, po prostu nie masz szans, chyba że starszy rocznik. 

Na konserwację jestem umówiony także nie wymyśliłem sobie tego z czapy, chipowanie bardziej mi może pomóc zredukować spalanie no i doda z ~12 KM

Edytowane przez Andrew
Link to post
Share on other sites

Nie no jak zrobi program pod auto to spalanie może spaść, tylko ile będzie musiał przejechać żeby zwróciło się strojenie?

Już mocno optymistycznie licząc 0.5L/100km, to dobre kilkadziesiąt tysięcy. Bo do tego gotowców nie ma.

 

EDYTA:

W n/a jak chcesz moc podnosić to dolot/wydech później przepustnica, wałki i do tego robisz strojenie. Acz i tak prostego czipa w dieslu ze 110 na 140KM bym się nie spodziewał.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...