Skocz do zawartości

Czym sie rozbijasz?


Recommended Posts

Mineralny 5W40? Pierwsze słyszę. :P

Lanie pół, a w szczególności syntetyka to raczej kiepski pomysł - samochód ma 27 lat na karku i (licznikowe, w rzeczywistości pewnie dwa razy tyle %-)) 378k przebiegu. Na razie wziąłem Totala 15W40.

Kto powiedział, że pisałem o mineralnym 5w40? Nie ma też żadnych przeciwwskazań żeby po minerale przejść na syntetyk czy półsyntetyk o ile zrobi się to z głową. Jak dla mnie możesz zalać go lepikiem bo i tak będzie lepszy od tego totala 15w40. Skoro sam decydujesz (błędnie) i z góry wiesz co zalejesz po co pytasz i marnujesz kogoś czas? Jeśli auto nie było traktowane jak trzeba i mało właścicieli z takim podejściem to żaden olej już mu nie pomoże. Przebieg rzadko świadczy o stanie.

Link to post
Share on other sites

Ehh, czytajcie panowie ze zrozumieniem. Obecnie olej kupiłem tylko na dolewkę i będzie zmieniany przed tą zimą, więc temat jak najbardziej jest otwarty.

Obawa na przejście na olej o niższej lepkości jest uzasadniona prostym powodem, o którym wspominałem niedawno: samochód idzie (na 90%) na złom w następnym roku i konieczność inwestowania w niego większych pieniędzy będzie gwoździem do trumny - ma po prostu mi posłużyć do kupna nowego (niestety, picować go do stanu, jaki by mnie satysfakcjonował, się zwyczajnie nie opłaca).

Link to post
Share on other sites

U mnie dziś dzień serwisowy, wymiana tapicerki na fotelu kierowcy,wspawanie nowego łącznika elastycznego oraz kompleksowe wyczyszczenie wnętrza 

 

fotel przed

 

22550537_1684691914896713_47210148655093

 

 

po

 

22555741_1684693364896568_59986848256645

 

Przy okazji zajrzałem sobie do turbo, jestem ciekaw kiedy było robione. Teraz mam 375tyś km przelotu a turbo suchutkie i z mikro luzem, ledwo wyczuwalnym także bajka 

  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites

https://bezprawnik.pl/serwis-samochodowy-nie-chce-uznac-gwarancji/

 

Jeszcze trochę i oprócz benzyny na stacjach będziemy tankować olej do silnika :cenzura:

Co nowsze to gorsze.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

@up - pochwal się jak naprawiłeś fotel.

 

 

Worm, wymienił na inny mniej zużyty  :rotfl:  pokazywał zakup nawet w temacie zakupowym  :P

 

 

prawie, przełożyłem samą skórę, fotel dawca to fotel pasażera i w ogólnym rozrachunku nie podszedłby jako fotel kierowcy (regulacja lędźwi oraz poduszka powietrzna z drugiej strony ) na fotel dawce z dziurawą skórą już mam klienta i ostatecznie naprawa kosztowała mnie 40zł. Przy okazji wysprzątałem stelaż fotela i znalazłem kilka ciekawych fantów, jak bilet na miejskiego busa z wrocka z 2006r :D

Link to post
Share on other sites

Panowie jakie jest prawidłowe napięcie akumulatora na zgaszonym silniku?

U mnie jest to 12.2-12.5V (brak obciążenia). Podczas jazdy około 13.5-13.8v.

Kilka sekund po włączeniu zapłonu jest około 10.5V - bo świece żarowe grzeją i cała reszta tałatajstwa się włącza.

Ale mam wrażenie, że akumulator i/lub alternator mam do wymiany..

Link to post
Share on other sites

Wczoraj miałem okazję usiąść za sterami a8 z 2001 roku 4.2 litra i 19 calowymi felgami. Wizualnie średnio mi się podoba ale co za potwór... taka duża masa, koła i ogólnie bryła a to audi dosłownie lata chociaż brakowało momentami werwy jak w np. Sporcie ale i tak ogień plus ten za******y dźwięk seryjnej v8, którą słychać tylko wtedy kiedy potrzeba. Bajka :peace:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...