Skocz do zawartości

Czym sie rozbijasz?


Recommended Posts

Ja tam polecam Alfę :D 

159 to bardzo udany model, w zależności czego potrzebujesz i oczekujesz masz do wyboru dwa silniki 1.9 JTDm - 8V 120KM albo 16V 150KM. 120KM to bardziej się toczy z uwagi na masę auta, 150KM już w miarę jedzie.

Znajdziesz w Twoim budżecie bez większych problemów auta z 2007, może nawet z 2008.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Ja tam polecam Alfę :D

159 to bardzo udany model, w zależności czego potrzebujesz i oczekujesz masz do wyboru dwa silniki 1.9 JTDm - 8V 120KM albo 16V 150KM. 120KM to bardziej się toczy z uwagi na masę auta, 150KM już w miarę jedzie.

Znajdziesz w Twoim budżecie bez większych problemów auta z 2007, może nawet z 2008.

 

Pytanie który mniej awaryjny :) 2.0 i 2.4 warte uwagi chociaż ?

 

Z tego co piszecie zostają moje 2 typy :D Alfa i Audik - tu zostaje wielka rozkmina który silnik :(

Link to post
Share on other sites

Również polecam 159.  Ładne, jak na fwd świetnie się prowadzące i trochę ciasne auto. 

Posiadam Sportwagona z 2011, silnik 2.0 JTDm. Przejeździłem 50tys km, w tym 30tys po chipie i jedyną rzeczą, którą trzeba było w tym czasie ponadprogramowo wymienić była kostka na wtryskiwaczu, która się rozleciała, a kosztowała całe 9zł :D  Typowej eksploatacji typu olej, filtry, klocki i rozrząd po kupnie nie liczę.

Odpycha się zacnie i pali 6-6,5 w trasie przy rozsądnej jeździe.

Link to post
Share on other sites

Fajne auto, wrzuć fotkę wnętrza

Aktualnie wnętrza nie ma, no może poza kierownicą i deską rozdzielczą. 

 

Jak jeszcze było to wyglądało tak:

http://i65.tinypic.com/10xeyo9.jpg

 

http://i68.tinypic.com/a3jm89.jpg

 

http://i65.tinypic.com/352mees.jpg

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Pany, mam takie pytanko, co byście polecili za około 25k złociszy?

Zastanawiam się już od jakiegoś czasu ale jakoś nie wiem na co się zdecydować.

Myślałem na A4 B6/B7, Alfą 159, Astrą 3. Może jesteście w stanie jakoś pomóc :D

 

Nie wiem czy w tym temacie powinienem, ale zaryzykowałem :P

 

PS: Możecie na PW napisać, co by spamu nie robić :)

 

Laguna III.

 

Chociaż ja w dzisiejszych czasach nie kupowałbym już diesla, bo żeby się to opłaciło na dłuższa metę to trzeba faktycznie robic przebiegi rzędu 40-50 tys rocznie. Chociaż ja i tak wolałbym mimo tego benzynę, najlepiej wolnossącą, bo choćby i nawet sporo więcej paliła to koszty i tak się wyrównują przy ewentualnych naprawach. Oszczędność diesli przy dzisiejszych cenach i technologii to w przypadku 80% samochodów bujdy. Jedynie starsze konstrukcje faktycznie potrafią obniżyć koszty eksploatacji, ale one niedługo w ogóle nie wjadą do miast, więc to błędne koło.

 

Może być i Megane, tylko nie w odmianie generation i oczywiście jeśli nie wozisz pasażerów z tyłu :)

Edytowane przez MoonWalk
Link to post
Share on other sites

Tylko pytanie - po co komu Laguna, czy tym bardziej o klasę niższy Megane, jeśli rozważa się zakup 159 albo A4? 159 nie ma sobie równych w tym przedziale cenowym i roczniku jeśli chodzi o prowadzenie. A4 może być dobrze wyposażona i mniej kłopotliwa w serwisie z uwagi na przewagę VAGów w PL.

Co do lepszej opłacalności benzyny - problem jest taki, że wszystko rozważa się w kategorii ewentualnych awarii, a nie tych, które zawsze wystąpią, niezależnie od okoliczności.

Sam też chciałbym mieć benzynkę, jakąś powyżej 200KM, ale spalanie jest wręcz chore i nie sądzę żeby różnica w spalaniu rzędu nawet 5l/100km zwróciła się z napraw (cały czas odnosząc się do kilku letnich aut, przy tych całkiem nowych może się to opłacać). Ja rocznie robię koło 15-20k km i nie wyobrażam sobie jazdy benzyną bez LPG.

Edytowane przez Johny3
Link to post
Share on other sites

Witam Panowie!
Miał ktoś z Was do czynienia z E46 320 Ci? Z silnikiem 2.2 170km... Znalazłem ładny (na pierwszy rzut oka, z ogłoszenia) egzemplarz i szukam opinii. ;)

Ogólnie poluję na coś do 3tys. Euro, w benzynie, typ nadwozia bez znaczenia, autkiem ma się dobrze śmigać. Na konkretnej marce też mi nie zależy... ktoś coś poleca w tej kwocie? :)

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...