Skocz do zawartości

Czym sie rozbijasz?


Recommended Posts

 

 

Myjką usunę zapieczony brud? Syf z klocków itp. (problem bo nie mam myjki)

 

Mi się udawało (szczególnie mowa o syfie z klocków), ale wcześniej jakimś solidniejszym detergentem częstowałem felgi, żeby zeszło od wewnątrz.. Jak nie masz myjki to zawsze jest opcja myjni bezdotykowej/samoobsługowej.

Edytowane przez Klikacz
Link to post
Share on other sites

 

 

Dociągane przez 2 dni

A po co dwa dni. Na masze bylo dac lepiej by sie ulozylo.

 

 

od 20 kończąc na 55Nm.

W sumie zaczales dobrze bo wstepny moment to 20 nm, ale to sa "stretch bolty" dociaga sie na kat, nie na moment.

 

 

Wielowarstwowa, ori. Firmy nie pamiętam ale na pewno nie wymienię

To orginalna czy nie, orginalna bylaby LandRovera.

 

 

Zdejmowałem, żeby wymienić szklanki oraz zregenerować całość.

Jak sie regeneruje calosc. co to znaczy?

 

 

musiałbym dokupić inny komp żeby całość wysterować od nowa.

Nie prawda. Nie ma takiej potrzeby.

 

 

Ori był 1.4 ze swapem na 1.8. Co do miski to nie pamiętam ale chyba była stalowa. Niemniej z jakiegoś powodu musieliśmy łapy przerabiać.

Bo w Poldku jest stara K-seria, a turbo to juz nowsza z alu miska.

 

 

Śruby kupowane nowe a dokładniej to szpilki bo były tańsze niż utwardzane śruby + klej i nakrętki.

To sa sruby, a popychacze to nie szklanki. Ze szklanki pijesz kawe, a szpilki ma twoja babcia jak ci nogawki w spodniach skraca.

Nie ma utwardzonych srub, jesli takie ktos reklamuje i przedaje to jest idiota. Albo to sa zwykle sruby , utwardzane zatopia sie w bloku , juz tego Rover probowal.

 

 

Mam powalonych znajomych,

Teraz rozumiem. 

Link to post
Share on other sites

kurwarszawa chłodnica mi poszła... noszlag... a mam teraz wchooj do pracy i bez auta jak bez ręki do tego 900-1700, więc nawet nie mam jak tego ogarnąć samemu

swoją drogą nie widziałem jeszcze, żeby tak po prostu pękła i się polało bez powodu

Link to post
Share on other sites

to jest dniówka roboty, chyba że jesteś znawcą marki i umiesz wszystko poodkręcać/poskręcać we właściwej kolejności wówczas pół dnia  ;) dodam, że ja nie jestem

turbosprężarkę wyciągałem ze 4 godziny tylko dlatego, że co chwilę się "okazywało", że nie wylezie jeśli nie wyciągnę jeszcze tego przewodu czy innego kawałka szajby, a potem się "okazywało", że się nie da, bo rzeczony kawałek szajby haczy o wentylator albo inny kawałek czegoś... masakryczne auto pod tym względem

Link to post
Share on other sites

 

 

Mój ojciec *****iście spawa- kwasną, alu czy co tylko chcesz ale nie wmówisz mi, że takie garażowe spawy zastosowane w konstrukcji auta zapewnią wytrzymałość całej konstrukcji na naprężenia. Mało to przypadków było, że z 2-3 aut powstawało jedno. Dlatego nie bedę pochwalał takich praktyk przez pseudo znawców. Mogą pospawać piękne ogrodzenie ale nie, gnijący zewsząd samochód.
Spawy sa mocniejsze i sztywniejsze od reszty konstrukcji. Jedyne ryzyko jest w tym, ze miejsca w ich otoczeniu sa oslabiane przez temperature no i ze auto w tych miejscach bedzie zbyt sztywne. Nawet jezeli sie nie rozwali podczas jazdy to pewnie bedzie sie inaczej zachowywac przy zderzeniach.

Swoja droga ogladalem program jak sie robi Veyrona i oni jego dwie czesci lacza chyba 6 srubami...

Link to post
Share on other sites

 

 

Swoja droga ogladalem program jak sie robi Veyrona i oni jego dwie czesci lacza chyba 6 srubami...

 

Prawidłowo zwie to się monocoque. Wszystkie samochody +400 budowane są w tej technologii oraz wiele samochodów +300.

 

http://content.worldcarfans.co/2006/2/medium/2060202.008.1M.jpg

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...