Skocz do zawartości

Czym sie rozbijasz?


Recommended Posts

Bo jak wiadomo dziecko najlepiej wozic beemka. Np taka:

http://i.iplsc.com/trzy-osoby-jadace-bmw-w-tym-male-dziecko-zostaly-ranne-kiero/000415ZAK1H9XUJ6-C116-F4.jpg

 

W srodku bylo roczne  dziecko. Przezylo i to jest pozytywny aspekt tej historii. Negatywny to to ze kierowca tez przezyl.

Edytowane przez verul
Link to post
Share on other sites

Wiadomo, ze w duzym SUVie jest bezpieczniej niz w jakiejs malej pandzie. Bo nie biore w ogole pod uwage mozliwosci jezdzenia samochodami ktore maja jakies powazne usterki techniczne i to bez wzgledu na to czy samemu czy z rodzina.

Link to post
Share on other sites
O ile rama jest cala, a nie spawana z 2 czy 3 to nie jest to nic zlego. Lepiej tak niz mialby miec dziurawa podloge.

 

Jaka rama? to nie LandRover. W osobowych autach nie ma ramy, to nadwozie samonosne . ;)  Takie spawanie jak najbadziej ma wplyw na bezpieczenstwo tego auta.  

Edytowane przez keczu
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Mondeo obecnie ma podłogę i "ramę" (podłużnice) w stanie lepszym niż wyszedł z fabryki.

Co do spawania to polecam pierw skończyć kurs spawania TIG/MIG i dopiero się wypowiadać na temat czyjejś roboty.

Link to post
Share on other sites

 

 

Co do spawania to polecam pierw skończyć kurs spawania TIG/MIG i dopiero się wypowiadać na temat czyjejś roboty.

No jak bys sobie tak ladnie brame/ogrodzenie pospawal to nawet bym pochwalil. Proponuje popracowac troche w warsztacie blacharskim i dopiero brac sie za naprawianie aut. ;) .

 

 

Mondeo obecnie ma podłogę i "ramę" (podłużnice) w stanie lepszym niż wyszedł z fabryki.
 

Wspawaj mu dwie szyny kolejowe zamiast podluznic, bedzie jeszcze lepiej.  :menda:  


 

 

Mi tam wizyty u mechanika nie są potrzebne. No chyba, że muszę pożyczyć jakiś klucz np. dynamometryczny żeby dokręcić szpilki od głowicy.

A w czym ostatnio dokrecales glowice? Jak tak wymiatasz w garazu to powinienes miec swoje klucze dynamometryczne. :menda:

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

@up, nie zapominaj, że my w PL jesteśmy a takie hobby jest dość kosztowne i nie od razu można mieć wszystko. Czasem trzeba pożyczać :P

Kupienie taniego klucza nie ma sensu bo po kilku użyciach się rozkalibruje a taki lepszy to już zauważalny kawałek wypłaty jest. Sam jutro lecę po taki klucz i do kompletu nasadki 12-kątne :D

Link to post
Share on other sites

Jutro pierwszy trening po operacji kolana i jak na złość pociekło przednie zawieszenie . serwis na szybko, została jeszcze druga laga do ogarnięcia

 

 

http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/03/09/1fcf41271421f1f6e4ece48128e564fb.jpg

Link to post
Share on other sites
Co do spawania to polecam pierw skończyć kurs spawania TIG/MIG i dopiero się wypowiadać na temat czyjejś roboty. 

 

Mój ojciec za********e spawa- kwasną, alu czy co tylko chcesz ale nie wmówisz mi, że takie garażowe spawy zastosowane w konstrukcji auta zapewnią wytrzymałość całej konstrukcji na naprężenia. Mało to przypadków było, że z 2-3 aut powstawało jedno. Dlatego nie bedę pochwalał takich praktyk przez pseudo znawców. Mogą pospawać piękne ogrodzenie ale nie, gnijący zewsząd samochód.

Link to post
Share on other sites

 

 

@up, nie zapominaj, że my w PL jesteśmy a takie hobby jest dość kosztowne i nie od razu można mieć wszystko. Czasem trzeba pożyczać Kupienie taniego klucza nie ma sensu bo po kilku użyciach się rozkalibruje a taki lepszy to już zauważalny kawałek wypłaty jest. Sam jutro lecę po taki klucz i do kompletu nasadki 12-kątne

 

Tak , rozumiem , ale jak sie jest takim super mechanikiem ze wymienia sie uszczelki pod glowica to musi to generowac jakis zysk. Chyba ze w kolko kolega wymienia w swoim mondeo. Ja osobiscie nie pozyczam swoich narzedzi nikomu. Chyba ze bede stal obok. Kluczy dynamometrycznych napewno bym nie pozyczyl i malo ktory mechanik by to zrobil.  :>

Link to post
Share on other sites

E tam, jak kogoś znam i wiem, że ten ktoś umie używać takiego narzędzia a sam go nie ma, to nie widzę problemu w kwestii pożyczenia i tak samo nie widział mój znajomy mechanik kiedy mi pożyczał ;)

Na krzywy ryj to wiadomo, że nikt byle komu drogiego i łatwego do zniszczenia sprzętu nie pożyczy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...