Skocz do zawartości

Czym sie rozbijasz?


Recommended Posts

Kto w zimę używa welurowych dywaników?

 

Ja na przykład. Przez cały rok. Gumowych bym do samochodu nie włożył.

 

Ja mam welurowe (rypsowane) położone na gumowych.. dzięki temu wygląd zachowany a i nic nie przesiąga do dywanów pod wycieraczkami :)

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

@up u mnie przez cały rok gumowe oryginy, są dużo praktyczniejsze. Lubię welurowe też bo ładnie wyglądają ale za dużo trzymają w sobie wilgoci na dłuższą metę, zwłaszcza zimą. To największy dla mnie ich minus. Najgorsze są te, które nie przepuszczają całkowicie wody. Polecam po 2 tygodniach użytkowania w zimie powąchać taki dywanik, prawie jak wycieraczka spod drzwi domu :evil:.

 

Szariku, jak dostajecie nowe autobusy to macie z nich szkolenie? Jak co obsłużyć itp? (pewnie macie ale tak tylko z ciekawości pytam :D )

Czasami robią ale bardzo rzadko. Każdy Solaris z tych nowych jest praktycznie taki sam co do obsługi bo konstrukcyjnie to wiadomo. Szkolenia modzą głównie na te elektryczne busy. Ostatnio macałem hybrydę Volvo. W Warszawie jest na testach. Ciekawsza od BYD. Można powiedzieć, że sam sobie zrobiłem szkolenie :D.

Edytowane przez Szarik
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Szarik, toż to oszczędniej i bardziej eko byłoby, jakby puścić autami wszystkich pasażerów xD

 

Swoją drogą jakie jest normalne spalanie takich autobusów zazwyczaj? (w sensie spalinowych zwykłych - ale nowych, nie żadnych hybryd itp. xd)

Edytowane przez MoonWalk
Link to post
Share on other sites

W mieście około 50 litrów na sto przy lekkiej nodze lub w granicach 70 litrów przy ciężkiej, wyniki mogą trochę się różnić w zależności od tego czy krótki wóz czy długi, te same silniki i skrzynie w obu ale inna masa :].

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Oni chcą zmusić obecnych handlarzy do zapłacenia akcyzy za wszystkie samochody co już stoją w kraju na placu. Takich samochodów są setki tysięcy. Od kiedy pojawił się ten projekt to w urzędach celnych czeka się w dwu godzinnych kolejkach do zapłacenia akcyzy. Wpływy z tego tytułu przez te 2 miesiące będą pewnie większe niż przez ostatnie dwa lata. Po nowym roku pewnie się z tego wycofają.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
A od kiedy prawo dziala wstecz?

 

To się nazywa spekulacja. Gość ma na placu z 4-5 auta bez opłat. Do mediów idzie cynk o podwyżce akcyzy. Gość ma pełno w spodniach i idzie płacić co by go ustawa nie dotknęła. Natychmiastowy napływ kasy do budżetu.  

 

http://i2.kym-cdn.com/photos/images/facebook/000/975/464/97d.gif

Edytowane przez MiK86
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Kuba, doczytałeś o co kaman z tymi nowymi zaproponowanymi stawkami akcyzy ? No pewnie że nie, lepiej siać ferment i gównoburzę. Jest wzór do obliczenia akcyzy, na moje V40 2004r wychodzi 1560zł.

 

 

http://dailydriver.pl/nowosci/zmiany-w-prawie-nowosci/nowa-akcyza-2017-od-samochodow-mamy-wzor-do-jej-liczenia/

 

Edytowane przez katystopej
Link to post
Share on other sites

A od kiedy prawo dziala wstecz? I za jaki okres, jak niektore auta na placach stoją po parę lat?! To nie jest prawo tylko rabunkowy, wręcz przestępczy przepis

 

Samochody stoją po kilka miesięcy a nawet lat, ale jak przychodzi skarbówka to się mówi, że ten samochodzik przyjechał w zeszłym tygodniu. W świetle prawa masz 30 dni na opłacenie.  W praktyce jak klient już się zdecyduje na zakup to dopiero się opłaca tą akcyzę. Ludzie mają po 100 samochodów na placu i żeby nie zamrażać jeszcze więcej pieniędzy to tak robią. 

 

Tabelka którą wstawił kubbak raczej potwierdza moją tezę, że tego nie wprowadzą a tylko postraszą handlarzy. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...