Skocz do zawartości

Ada Lovelace - wątek o kartach RTX 4000


Recommended Posts

6 minut temu, Rebelmind napisał:

I historyczne są też podwyżki. Poza tym minęły już PONAD 2 lata, a takiego TUF'a nadal nigdzie nie dostaniesz nawet w okolicach cen premierowych - i to przy pełnych magazynach. 

 

TUF'A 3080*

 

Mój tufik skończył właśnie 2 lata.

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
19 minut temu, Artok napisał:

Posiadanie oczekiwań to pierwszy krok do rozczarowania 

Z takim podejściem dalej byśmy tkwili w średniowieczu, bo po co oczekiwać, że coś może być lepsze. :D 

 

18 minut temu, wrobel_krk napisał:

Jakieś 100% się przeliczyłeś:) Bo jest średnio 40%+, ale to w sumie jak 2 geny patrząc historycznie:)

:D 

 

19 minut temu, Artok napisał:

A tak na marginesie to nawet plotki sprzed roku dawały od 50 do 70% wzrostu w rasteryzacji względem zwykłej 3090-tki.

Prawda. Na ostanich materiałach NV podczas prezentacji pokazywali 60%.

 

Czyli generalnie potencjalny zysk FPS w jedynej grze, w jaką gram, trzeba będzie po porstu sprawdzić samemu. Tam jest akurat FSR.

Edytowane przez Karister
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, lukasz272015 napisał:

Chyba jakcyś szaleńcy kupią tę kartę albo ci co śpią na forsie masakra cena.

Kupią tą kartę:

- Osoby pracujące zawodowo z Sieciami Neuronowymi

- Osoby zawodowo zajmujące się grafiką / renderowaniem / czymkolwiek, czego wydajność bazuje na GPU i można do tego użyć kart "konsumenckich"

- Gracze o stabilnej sytuacji finansowej (niekoniecznie bogaci)

 

Mam wrażenie, że NVidia powoli robi przemodelowanie grup docelowych. Karty Hi-End - "konsumenckie" celowane są bardziej w rynek "zawodowców", którzy od jakiegoś czasu, tam gdzie mogą to używają gamingowych kart, zamiast potwornie drogich Quadro / Axxx / Tesla, etc. Są segmenty, gdzie konieczne jest użycie karty z segmenty "PRO", ale to już w przypadku przedsięwzięć wysokobudżetowych. Nie bez powodu NVidia zrezygnowała z kart serii Titan. 

 

Dla typowych graczy, którzy trochę patrzą na portfel, karty kończą się na modelu **80.

  • Lubię to 2
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
9 minut temu, r1023 napisał:

Mój tufik skończył właśnie 2 lata.

No to 5 lat życzę, niech dociągnie do RTX 5000 w Twojej budzie w spokoju :)

 

Mój 3080 Vision za tydzień skończy 5 m-cy od instalacji (wg fv ma 11 m-cy) i trzymam razem z @Artokkciuki żeby jeszcze posiedział. 

Link to post
Share on other sites

Ciekawe jak się temat rozwinie :) Trzeba brać pod uwagę fakt, że clickbaity się będą pojawiać i narracje o blokowanu, odblokowywaniu etc. Też pracownik NV jakiś czas temu potwierdzał, że DLSS3 może działać na RTX 30xx / RTX 20xx ale z problemami gdyż brak w tych kartach nowych rozwiązań hardware odnośnie DLSS3.

 

Wyjdzie w praniu.

 

https://wccftech.com/nvidia-dlss-3-frame-generation-lock-reportedly-bypassed-rtx-2070-gets-double-the-fps/

 

obraz.thumb.png.d800dd5daedc1d5867562e8f7e7185b3.png

Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, Rebelmind napisał:

No to 5 lat życzę, niech dociągnie do RTX 5000 w Twojej budzie w spokoju :)

 

Mój 3080 Vision za tydzień skończy 5 m-cy od instalacji (wg fv ma 11 m-cy) i trzymam razem z @Artokkciuki żeby jeszcze posiedział. 

 

Zdrówka :D

 

obraz.png.8b30bfdf310287ee37476130322c9c7a.png

 

nie ma co kliknąć

 

Edytowane przez r1023
Link to post
Share on other sites

Jeden z pracowników sklepu Overclockers.co.uk podzielił się liczbą egzemplarzy na stanie

 

Asus TUF non OC - 0 sztuk, może będzie w najbliższych dniach

Asus TUF OC - poniżej 50 sztuk, więcej w przyszłym miesiącu 

ASus Strix non OC - 0 sztuk, nie wiadomo kiedy będą

Asus Strix OC - poniżej 30 sztuk, następna dostawa najwcześniej w listopadzie 

 

Gigabyte WindForce - 100 sztuk

Gigabyte Gaming - 200 sztuk

Gigabyte Aorus Master - 20 sztuk, następna dostawa najwcześniej w listopadzie

Gigabyte Aorus AIO - 5 sztuk, następna dostawa najwcześniej w listopadzie 

 

Inno3D X3 - 20 sztuk

Inno3D iChill X3 - 50 sztuk

Inno3D iChill Black - będą w listopadzie

Inno3D Frostbite - będą w grudniu

 

KFA2 - dostawa w grudniu

Palit - dostawa pod koniec października

PNY - dostawa pod koniec października

 

MSI Gaming - 0 sztuk

MSI Gaming X - 20 sztuk

MSI Suprim X - powyżej 100 sztuk

MSI Suprim X Liquid - dostawa najwcześniej w listopadzie

 

Zotac Trinity - 100 sztuk

Zotac Trinity OC - 100 sztuk

Zotac AMP AIRO - 100 sztuk

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
19 minut temu, joker5513 napisał:

It's like 2020 all over again. 

Screenshot-2022-10-12-13-42-31-11-40deb4

 

Pod ceną info:

 

The campaign is valid from 10-10-2022 0:00 to 31-10-2022 23:59 - The campaign price applies to a limited number of goods. When these are sold out, the item is sold at normal price.

 

Link to post
Share on other sites

Dawno pisałem, że należy się spodziewać problemów z dostępnością i małych ilości kart. Brać póki są na OLX i Allegro RTXy 3090 w okolicach 4/5k i sprzedawać z zyskiem :)

Dziś mi jakiś mądry inaczej na OLX pisał, że zaraz RTX 4080 12 GB wjedzie i pozamiata 3090 Ti :hahaha: A, w ogóle to 4090 już można kupić poniżej 10K :rotfl::rotfl: Aż chyba cenę podniosę jeszcze bardziej :D

Powodzenia takim "mądralińskim" życzę :)

Dostałem też info z dystrybucji, JEDNA sztuka RTX 4090 TUF non OC i póki co nic więcej :D

 

Z innej beczki, taka sytuacja opisana na mojej grupie FB.

 

obraz.png.f1d0d415219007e86ff1e70278149bbe.png

 

obraz.thumb.png.75258ae445a181aa224edf6ffc250747.png

 

 

To fajna karta bez gwary :)

Edytowane przez EH_Gosu
Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, EH_Gosu napisał:

Dawno pisałem, że należy się spodziewać problemów z dostępnością i małych ilości kart. Brać póki są na OLX i Allegro RTXy 3090 w okolicach 4/5k i sprzedawać z zyskiem :)

Dziś mi jakiś mądry inaczej na OLX pisał, że zaraz RTX 4080 12 GB wjedzie i pozamiata 3090 Ti :hahaha: A, w ogóle to 4090 już można kupić poniżej 10K :rotfl::rotfl: Aż chyba cenę podniosę jeszcze bardziej :D

Powodzenia takim "mądralińskim" życzę :)

Dostałem też info z dystrybucji, JEDNA sztuka RTX 4090 TUF non OC i póki co nic więcej :D

 

 

Taki XKOM ma na stanie TUF Non-OC 5, OC tylko 20 :/

EDIT: No i nikt nie wie czy w ogóle będzie kolejna dostawa w tym miesiącu.

Edytowane przez micin3
Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, EH_Gosu napisał:

Dziś mi jakiś mądry inaczej na OLX pisał, że zaraz RTX 4080 12 GB wjedzie i pozamiata 3090 Ti :hahaha: A, w ogóle to 4090 już można kupić poniżej 10K :rotfl::rotfl: Aż chyba cenę podniosę jeszcze bardziej :D

Powodzenia takim "mądralińskim" życzę :)

Poczęstuj go oficjalnym info od Nv:

 

Screenshot-2022-10-12-14-03-24-15-40deb4

Link to post
Share on other sites

Nie tam, nie odpisuje nawet. To nie jest ktoś kto jest zainteresowany danym sprzętem tylko po prostu swoje frustracje życiowe przelewa, przy czym pojęcia nie ma o rynku. Szkoda czasu i nie ma co dokarmiać :) Przywykłem, zawsze to samo przy sprzedaży topek, a i tak i tak się zawsze finalnie znajduje ktoś zainteresowany i jest ok. Norma

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...