Skocz do zawartości

wymiana starej i5-4460 na starą i7-4790k?;D


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Overclock666G,

Recommended Posts

No to będzie szukana płyta pod M-ATX, znajdę coś!

Bo pod tą Pamięć RAM Quad-Channel (4x4GB) to przydałoby się jednak znaleźć Płytę Główną na RAM DDR III która obsługuje Quad Channel, bo ta moja obsługuje tylko Dual xD Wprawdzie płyta główna mi wykrywa te 16 GB RAM-u ale jednak działają w Dualu. 

Edytowane przez Barti30
Link to post
Share on other sites
5 minut temu, Lord_Krecitsqa napisał:

Obawiam się że to bez sensu szukanie takiej płyty. 

Wymierne korzyści by dały ramy 2400. Takie miałem i w porównaniu do 1600 jest duża różnica.

 

Trochę błądzisz z tym zestawem kolego.

Ale z drugiej strony wymiana płyty głównej równa się (Najprawdopodobniej, z dużą dozą prawdopodobieństwa) Instalacja czystej wersji Windowsa 10, ech ciurwa, zostaję na tym co mam.


I zaraz tam błądzisz, nie błądzisz tylko próbuję coś kminić a nie błądzić, naprawdę z tego co zauważyłem, te dzisiejsze współczesne ludziska to wręcz uwielbiają oceniać po pozorach, innych ludzi. 

Link to post
Share on other sites

A jaki to problem zainstalować na nowo Windowsa? 

Godzinka i masz.

Co do "kminisz" no dobrze myślisz bo to fajna płyta, najlepszy chipset pod tą podstawkę.

Bym sie nie wypowiadał jakbym nie miał. 

Ale miałem i wiem.

Tyle że miałem z pamięciami 2400, 1080ti 11gb i dyski M2.

Pod FHD był kozak chociaż sprzęt miał dziewięć lat.

 

W najnowszym COD MW2 miałem 80fps na ULTRA w 4k więc lipy nie ma.

 

Obecnie mam 120fps w 4k ale karta 3x droższa.

 

 

Link to post
Share on other sites

Dawniej Gigabyte robiło dobre płyty.

Co do tej M-ATX się nie wypowiem ale zapewne sekcja zasilania leży i przy OC nie da rady.

No coś za coś.

Pewności nie mam. 

Jest mniejsza, bardziej upakowane wszystko zapewne kosztem czegoś.

Inaczej być nie może. 

Od zawsze uważałem że takie płyty to shit i z daleka od nich.

Może ktoś kto miał sie wypowie.

Link to post
Share on other sites
6 minut temu, Lord_Krecitsqa napisał:

Dawniej Gigabyte robiło dobre płyty

Nie wiem jaki okres masz na myśli, ale Gigabyte nie było takie dobre.

 

Wszyscy producenci wprowadzali UEFI, a Gigabyte wciąż ciągnął tradycyjny bios. Jak już wprowadzili UEFI, to był tam wielki nieporządek i ubogo w porównaniu z konkurencją. Kolega kupił ich płytę, bo tania w promocji była - żałował.

 

Słynne płyty Gigabyte na chipsecie Z, które osiągały ponad 100 stopni na sekcji zasilania bez kręcenia procesora:menda:

 

 

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Barti30 napisał:

Bo jednak rozważam zmianę tej płyty tego Gigabyte'a B85M-D3H na Gigabyte'a Z97X-Gaming 5.

Jaki jest cel tej wymiany? 

 

Żadna płyta na Z87/97 nie obsługuje quad channel jeżeli chodzi o pamięci. 

Żadna.

Co oczywiście nie znaczy że nie obsługuje 4 modułów RAM. 

Sam mam obsadzone 4 banki 8gigowymi kostkami na Z87 i działa jak złoto. 

 

Masz procesor z serii K? 

Jak nie to zapomnij o podkręcaniu, dwa, te procki mają problem z skamieliną pod IHS, więc miej na uwadze temperatury. 

Edytowane przez wid3l3c
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
6 minut temu, zbiku90 napisał:

10100f wciąga nosem 4790k i wypluwa drugą dziurką, nie ma co porównywać nawet. Może i "biurowy" ale 6 lat młodszy.

Może to nie jest Socket 1151, ale składany komp pod Socket 1150 który pamięta czasy gdy siedział w nim stary GTX 750 1GB, i5-4460, i 10 GB RAM-u, na Zasilaczu Corsair-a VS450 i z pierdzącymi tradycyjnymi Dyskami HDD (Wtedy jeszcze nie było w budzie żadnego Dysku SSD, ani żadnej Hybrydy SSHD którą widzę, że ludzie traktują i tak na równi z Tradycyjnymi Dyskami HDD) 

Na Windowsie 7 to wtedy to był dopiero naprawdę Arcyrzęch.

Ludzie albo nie widzą tej różnicy, albo nie chcą tej różnicy zobaczyć między HDD a SSHD.  

Link to post
Share on other sites

Mało kto ma SSHD, bo był to sprzęt niszowy. Kupiłem używanego laptopa, od razu wymieniłem dysk na SSD i dopiero po czasie zauważyłem, że to SSHD. Nie ma to dla mnie znaczenia, bo i tak nie zamierzałem używać. Leży gdzieś tam w szafie.

 

Link to post
Share on other sites

Nie ma sensu kupować płyty na 1150, chcesz coś zmieniać to kup cokolwiek na AM4 + nawet najtańszy procesor i ram, to co masz sprzedaj, potem sukcesywnie będziesz sobie rozbudowywał. A przeniesiesz się z ery dinozaurów do czasów współczesnych. 

5 godzin temu, Lord_Krecitsqa napisał:

A płyta Gaming5 jest super pod 4790K

Tyle że autor ma bez K.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
10 minut temu, wodego napisał:

Mało kto ma SSHD, bo był to sprzęt niszowy. Kupiłem używanego laptopa, od razu wymieniłem dysk na SSD i dopiero po czasie zauważyłem, że to SSHD. Nie ma to dla mnie znaczenia, bo i tak nie zamierzałem używać. Leży gdzieś tam w szafie.

 

Ja zdecydowanie uwielbiam niecodzienne ciekawe znaleziska, to nad czym nikomu innemu by nie przyszło do głowy, żeby się nad tym pochylić, żeby to zbadać, wypróbować, przetestować, to ja tą Hybrydę przetestowałem na swojej maszynie, i nie chcę tak długo ciągnąć tego tematu, i wiem, że zdania na ich temat są różne, podzielone, ale ja od siebie powiem, że moja Hybryda SSHD (Jako swego rodzaju Magazyn na Dane) w połączeniu z Dyskiem SSD (Systemowym) działa fenomenalnie. 

Jako Dysk Systemowy SSD wsadziłem do Maszyny : Crucial BX500 960GB 2,5"

A z kolei owa Hybryda SSHD : Seagate FireCuda 2TB 3,5" działa w Maszynie, ni mniej ni więcej jako zarazem jako Magazyn/Schowek zwał jak zwał, oraz Jednocześnie jako i swoisty Równoważnik tej hmm nazwę to w cudzysłowiu : "Składanej Konstrukcji" 

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Lord_Krecitsqa napisał:

Noooo tego to nie byłbym taki pewien.

Biurowy ZAWSZE będzie BIUROWY.

Z wciąganiem nosem może przesadziłem ale będzie lepszy praktycznie w każdej sytuacji, do tego bierze o połowę mniej prądu.

 

Właściwie wszystko poniżej 8 generacji to już starocie, przegrywające z dzisiejszymi budżetówkami.

2 godziny temu, Barti30 napisał:

ani żadnej Hybrydy SSHD którą widzę, że ludzie traktują i tak na równi z Tradycyjnymi Dyskami HDD

Bo to jest HDD tylko z trochę większym i szybszym cache.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...