Skocz do zawartości

wymiana starej i5-4460 na starą i7-4790k?;D


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Overclock666G,

Recommended Posts

Ja z kolei zdaję sobie sprawę, że są o wiele potężniejsze "Potwory" od mojego, z potężniejszymi Prockami jakieś i9-9900K (Albo i z jeszcze bardziej potężniejszymi na przykład Procek i7-12700) , z Pamięciami RAM nawet do 164 GB i Kartami RTX-4090 24GB, a to wszystko jest wzięte chyba z samego piekielnego Kosmosu!

Ja sam wytrwale dążę do Sprzętowej Perfekcji, i wierzę, w tzw : "Wirtuozerię Rzemiosła" bo sam do niej dążę.

Edytowane przez Barti30
Link to post
Share on other sites

Wyniki badania steama posiadanych kart may 2023, pierwsza 10, udzial procentowy

Takze jak ktos ma 3060 - 3070 to jest elita

 

NVIDIA GeForce GTX 1650
5.85%-0.13%


NVIDIA GeForce GTX 1060
4.79%-0.05%


NVIDIA GeForce RTX 3060
4.73%+0.22%


NVIDIA GeForce RTX 2060
4.38%+0.07%


NVIDIA GeForce RTX 3060 Laptop GPU
4.38%+0.03%


NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti
3.70%-0.23%


NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti
3.22%+0.19%


NVIDIA GeForce RTX 3070
2.95%+0.10%


NVIDIA GeForce RTX 3050
2.69%+0.08%


NVIDIA GeForce GTX 1660 SUPER
2.57%-0.04%

Link to post
Share on other sites

A to co Ostatecznie się Końcowo Uformowało z tej Ziemniaczanej Płyty Głównej to i tak jest jakiś Cholerny Cud!

(Cholerny Cud, że te wszystkie Podzespoły na niej tak Płynnie bez jęków, i ścin działają)

Niby ta Płyta według powszechnej opinii znawców to Kastrat ale Hybrydowy Cyfrowy Silnik Napędowy jednak robi tę tzw. Robotę!

A połączenie Hybrydy SSHD z tym Hybrydowym Cyfrowym Silnikiem Napędowym GIGABYTE tylko to wszystko, tę Moc Hybrydowego Cyfrowego Silnika Napędowego jeszcze bardziej tylko Wzmocniło. 

  

Kiedyś Ja faktycznie miałem : Tragicznie Bardzo Ziemniaczanego Kastrata, a obecnie to już przeszedł taką Metamorfozę, że z Ziemniaczanego Kastrata przeistoczył się w Bardzo, w Cholernie Bardzo Wydajnego Kastrata! xD

Edytowane przez Barti30
Link to post
Share on other sites

Zależy co masz na myśli jeśli pytasz : Czy z Wydajnością Komputera jest wszystko w porządku, to odpowiem jednym krótkim : TAK!

Z jego Wydajnością jest wszystko bardzo w porządku. 

23 minuty temu, wid3l3c napisał:

@Barti30ale ogólnie to wszystko w porządku jest? :D

Początkowo się faktycznie na tym Procku i7-4790 działy "Cudy" w starszych grach, musiałem ze Starego Procka i5-4460 tylko Rejestry wyczyścić, a było ich wszystkich na tamtym Starym Cepie i5-4460 4/4 od zaje... ekhem od groma..

Było tego na tamtym Starym Cepie tyle, że ja się k***a wcale nie dziwię, że ten Komp łapał aż takie BSOD-y.

Te Przeklęte Niebieskie Ekrany. 

Niby ta i7-4790 to nadal jest 4 generacja ale przynajmniej ma jednak mimo wszystko te 8 wątków. 

Edytowane przez Barti30
Link to post
Share on other sites

Skoro aż do tej pory dała radę, to wątpię, bardzo, bardzo w to wątpię, że padnie! xD :rotfl::D

A jeśli padnie to się wtedy będzie kombinowało Lepszą Płytę Główną, taką już bardziej pod Gaming.   

Edytowane przez Barti30
Link to post
Share on other sites

No i jak tam odczucia w konkretnych programach/grach? 

 

Monitorowałeś w ogóle wcześniej np FPSy? Mniejsze przycinki, większą płynność itd itp. 

 

Sprawa jest, weź napisz coś więcej, co to ten Dynamiczny akcelerator cyfrowo analogowy czy co to tam masz u siebie za technologię? 

Link to post
Share on other sites

To się u mnie w tej Płycie Głównej nazywa Hybrydowy Cyfrowy Silnik Napędowy GIGABYTE który połączyłem z Hybrydą SSHD, od kiedy sam to w Internetach wyczytałem, że moja Płyta Główna posiada coś takiego, dodałem to tzw. przysłowiowe : "Dwa do Dwóch!" 

Ten Czarny Mniejszy Cieniutki Przewodzik z Płyty Głównej podpiąłem do tego Miejszego Otworu w Hybrydzie, a ten z Zasilacza ten taki grubszy, Kolorowy z tą bardziej podłużną końcówką, podpiąłem w Hybrydzie do tego pasującego z tym bardziej Podłużnym Otworem w Hybrydzie. 

W jednym wielkim skrócie : Połączenie Hybrydy SSHD z Hybrydowym Cyfrowym Silnikiem Napędowym i z Zasilaczem, sprawiło, że u mnie się z tej Hybrydy SSHD praktycznie zrobiło Dwa w Jednym : Hybrydowy Dysk i Cyfrowy Napęd Rozruchowy Jednostki Centralnej. 

1 godzinę temu, wid3l3c napisał:

No i jak tam odczucia w konkretnych programach/grach? 

 

Monitorowałeś w ogóle wcześniej np FPSy? Mniejsze przycinki, większą płynność itd itp. 

 

Sprawa jest, weź napisz coś więcej, co to ten Dynamiczny akcelerator cyfrowo analogowy czy co to tam masz u siebie za technologię? 

A co do FPS-ów to właśnie będę chciał sprawdzić jak ten Procek, i7-4790 będzie się sprawować w grze : A Plague Tale : Requiem, jak ta druga część będzie u mnie chodzić, i ile będzie FPS-ów z tego Procka u mnie na tym Konfigu 

Intel Core i7-4790 4/8 + 16 GB RAM-u + ASUS GeForce GTX 1650 SUPER Phoenix OC 4GB GDDR6 na Ekranie Gamingowym : ASUS TUF Gaming VG279QL1A 27" 

Edytowane przez Barti30
Link to post
Share on other sites
Teraz, wodego napisał:

A dlaczego na forum są tak popularne wątki komputerów retro? Przecież te płyty powinny dawno paść.

No, to ta moja jest najwidoczniej jakaś "Magiczna" bo się nadal całkiem nieźle trzyma. xD

W dniu 1.07.2023 o 11:51, Genghis Khan napisał:

Wyniki badania steama posiadanych kart may 2023, pierwsza 10, udzial procentowy

Takze jak ktos ma 3060 - 3070 to jest elita

 

NVIDIA GeForce GTX 1650
5.85%-0.13%


NVIDIA GeForce GTX 1060
4.79%-0.05%


NVIDIA GeForce RTX 3060
4.73%+0.22%


NVIDIA GeForce RTX 2060
4.38%+0.07%


NVIDIA GeForce RTX 3060 Laptop GPU
4.38%+0.03%


NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti
3.70%-0.23%


NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti
3.22%+0.19%


NVIDIA GeForce RTX 3070
2.95%+0.10%


NVIDIA GeForce RTX 3050
2.69%+0.08%


NVIDIA GeForce GTX 1660 SUPER
2.57%-0.04%

Mnie z kolei ten cały Koparkowy Szał na te RTX-y kompletnie nie jara, byleby sobie ogarnąć 6 Gigową Kartę i dla mnie naprawdę będzie git, bo te 4GB na tej mojej Karcie to faktycznie trochu jest jednak mało, ogarnie się tą 1660S OC 6GB GDDR6 i będzie git, a widziałem Testy między tą 1650S OC 4GB a 1660S OC 6GB GDDR6, ta 1660S ma więcej bitów, szybsze efektywne Taktowanie Rdzenia no i 6GB to jednak nie 4GB.

Ta 1660S OC 6GB góruje nad tą nędzną 1650S OC 4GB w dosłownie każdym Aspekcie. 

Link to post
Share on other sites
20 godzin temu, Barti30 napisał:

No, to ta moja jest najwidoczniej jakaś "Magiczna" bo się nadal całkiem nieźle trzyma. xD

Mnie z kolei ten cały Koparkowy Szał na te RTX-y kompletnie nie jara, byleby sobie ogarnąć 6 Gigową Kartę i dla mnie naprawdę będzie git, bo te 4GB na tej mojej Karcie to faktycznie trochu jest jednak mało, ogarnie się tą 1660S OC 6GB GDDR6 i będzie git, a widziałem Testy między tą 1650S OC 4GB a 1660S OC 6GB GDDR6, ta 1660S ma więcej bitów, szybsze efektywne Taktowanie Rdzenia no i 6GB to jednak nie 4GB.

Ta 1660S OC 6GB góruje nad tą nędzną 1650S OC 4GB w dosłownie każdym Aspekcie. 

 

W końcu! :D 

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, mati23 napisał:

 

W końcu! :D 

Przynajmniej Zasilacza nie będę musiał zmieniać, jeśli już tą 1660S 6GB faktycznie ogarnę, jako iż Rekomendowana Moc Zasilacza na tą 1660S OC 6GB to 450W.

 

A mój Zasilacz to : Corsair VS450 450W.

 

(O dziwo ten mój Zasilacz nadal Stabilnie działa, NAPRAWDĘ jeszcze nie wybuchł) xD

 

Ta Moja Płyta Główna też będzie z tą 1660S Kompatybilna.

 

Tylko tą Kartę po prostu ogarnąć. 

Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, Barti30 napisał:

Przynajmniej Zasilacza nie będę musiał zmieniać, jeśli już tą 1660S 6GB faktycznie ogarnę, jako iż Rekomendowana Moc Zasilacza na tą 1660S OC 6GB to 450W.

 

A mój Zasilacz to : Corsair VS450 450W.

 

(O dziwo ten mój Zasilacz nadal Stabilnie działa, NAPRAWDĘ jeszcze nie wybuchł) xD

 

Ta Moja Płyta Główna też będzie z tą 1660S Kompatybilna.

 

Tylko tą Kartę po prostu ogarnąć. 

 

No ta, wrzucaj kartę i zobacz jaki boost będzie fps :D 

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Wrzuciłem tą 1660S 6GB GDDR6, no powiem tak, ta Karta to naprawdę jest Cholerna Rakieta. 

Ale jeszcze będę wymieniać ten Zasilacz : Tego Corsaira VS450W 450W na coś lepszego bo ten Zasilacz to pochodzi jeszcze z Czasów I Epoki, czyli z TYCH czasów gdy to naprawdę jeszcze był Totalny Ziemnior Ziemniaczany. 
 

Facet, mi w Media Expert powiedział, że koniecznie muszę tego Corsaira VS450 450W zmienić, że na tą Płytę Główną Gigabyte B85M-D3H (R.E.V. 2.0) to Zasilacz o mocy przynajmniej : 650W, że zmiana Zasilacza z 450W na 650W = Ponoć, o 20% wydajniejszy Komputer.   

Edytowane przez Barti30
Link to post
Share on other sites
22 minuty temu, Barti30 napisał:

Zasilacz o mocy przynajmniej : 650W, że zmiana Zasilacza z 450W na 650W = Ponoć, o 20% wydajniejszy Komputer.  

ClownWorldflagmockup1_grande.png?v=16289

 

Do GTX 1660 Super zasilacz 450 W w zupełności wystarczy. 

  • Lubię to 1
  • Haha 2
Link to post
Share on other sites

@Barti30jak masz watomierz to podłącz go pod samą budę i zobacz pobór prądu.

 

Ja bym się trzymał w bezpiecznej granicy do 350W i jej nie przekraczał. 

 

Jednakże to pewnie ze 2 takie 1660 musiałbyś wsadzić żeby tyle osiągnąć :)

 

Śpij spokojnie. 

 

Jedyne co możesz na szybko sprawdzić, uruchom hwmonitor i zobacz jak zmieniają się napięcia chociażby na linii +12 pod największym obciążeniem.

 

Program zapisuję minimalne wartości, zostaw go w tle i niech rejestruje. Jeżeli zasilacz trzyma ładnie 12V to możesz zapomnieć o sprawie. 

Edytowane przez wid3l3c
Link to post
Share on other sites
36 minut temu, Artok napisał:

ClownWorldflagmockup1_grande.png?v=16289

 

Do GTX 1660 Super zasilacz 450 W w zupełności wystarczy. 

Rzecz w tym, że ten Zasilacz jest już Bardzo Stary, tak stary, że bardzo stary to za mało powiedziane, i mi karta szumi tak głośno jakby była przepraszam za Ordynarne porównanie : Mocno Dymana. 

A ja Człowiekowi w Media podałem całkowitą Specyfikację swojego Peceta i mi Chłop powiedział, że całościowo z tymi wszystkimi komponentami (Podzespołami) jakie mam w Budzie.

To na te wszystkie Podzespoły, tylko i wyłącznie : Zasilacz o Mocy 650W. 

 

Link to post
Share on other sites

Kupowanie zasilacza w media expert - poziom geniusz

19 minut temu, Barti30 napisał:

karta szumi tak głośno j

To coś z karta nie tak:)

Jaki model?

Nówka czy używka, pasta zmieniania?

Bo wiesz że 1660s bierze 5w więcej od 1060 co miałeś:)

Link to post
Share on other sites
6 minut temu, wrobel_krk napisał:

Kupowanie zasilacza w media expert - poziom geniusz

To coś z karta nie tak:)

Jaki model?

Nówka czy używka, pasta zmieniania?

Bo wiesz że 1660s bierze 5w więcej od 1060 co miałeś:)

Obecny Model ASUS GeForce GTX 1660 SUPER Phoenix OC 6GB GDDR6

Stan Karty : Bardzo Dobry.

A wcześniej to ja miałem : ASUS-a GeForce GTX-a 1650 SUPER Phoenixa OC 4GB GDDR6.

Nigdy nie siedziałem na żadnym : GTX-ie 1060. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...