Skocz do zawartości

wymiana starej i5-4460 na starą i7-4790k?;D


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Overclock666G,

Recommended Posts

Z nowych pod FHD to rx6600 jest teraz takie rozsądne minimum. Ostatnio był w promce po 850zł, obecnie 909zł, a nie odstaje zbytnio od rtx 3060 za 1300zł. Ceny używek jsk ktoś wspomniał wyżej są oderwane od rzeczywistości. Kupowanie starej i7 też ma obecnie mało sensu kiedy byle jaka nowoczesna i3 ją zjada na starcie. Jeszcze żeby płyty główne staniały trochę to wracamy pomału do normy pod względem cenowym.

Link to post
Share on other sites
Z nowych pod FHD to rx6600 jest teraz takie rozsądne minimum. Ostatnio był w promce po 850zł, obecnie 909zł, a nie odstaje zbytnio od rtx 3060 za 1300zł. Ceny używek jsk ktoś wspomniał wyżej są oderwane od rzeczywistości. Kupowanie starej i7 też ma obecnie mało sensu kiedy byle jaka nowoczesna i3 ją zjada na starcie. Jeszcze żeby płyty główne staniały trochę to wracamy pomału do normy pod względem cenowym.
Nie do końca zjadą bo najnowszej i3 nie ma co równać do dziesięcioletniego staruszka 4790K.
Więc takie średnie porównanie.




Link to post
Share on other sites
41 minut temu, Lord_Krecitsqa napisał:

Nie do końca zjadą bo najnowszej i3 nie ma co równać do dziesięcioletniego staruszka 4790K.
Więc takie średnie porównanie.

Jeśli kosztują podobnie, a nieraz i3 nawet taniej to czemu nie porównywać? Opłacalność całej operacji kuleje przez ceny mobasków, bo już nawet DDR5 zaczyna się robić opłacalne.

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, zbiku90 napisał:

Jeśli kosztują podobnie, a nieraz i3 nawet taniej to czemu nie porównywać? Opłacalność całej operacji kuleje przez ceny mobasków, bo już nawet DDR5 zaczyna się robić opłacalne.

Mam kompa na sell z i3-12100f, bujam się z nim 4 msc, zero zainteresowania gdzie znajomy sela kompy z i5, i7 gen 5-6 ahahahahah, wiesz, to i7 to jest moc hahahah. Śmieszy mnie to, ludzie pytają o pomoc w wyborze, piszesz żeby brali nową i3 w tym budżecie a oni i tak kupią stare i7 w zaporowej cenie, mniej wydajne i końcowo droższe z racji braku upgrade.

Edytowane przez mati23
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Lord_Krecitsqa napisał:

Bo zawsze I7 będzie lepsze od I3.
I3 od zawsze było sprzętem biurowym.
To samo Celerony i Pentiumy.

To brzmi jak ostra satyra. Miałem i 4790K i 12100F, i ta i3 była zdecydowanie wydajniejsza w każdej sytuacji.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Anyway zobaczymy jak ta i7-4790 zamiast już tej leciwej i5-4460 będzie się sprawować.

Bo zaczyna łapać już ten komp na tej i5 momentami BSoda.

Procek i5-4460 się już zwyczajnie dusi i woła już o zmianę! 

Ja tam z mojego Socketu 1150 jestem nadal zadowolony.

Zobaczymy jak na tej i7-4790 + 16 GB RAM-u + ASUS GeForce GTX 1650 SUPER Phoenix OC 4GB GDDR6, będzie najnowsza odsłona : "A Plague Tale : Requiem" chodzić, gdzie w Minimalnych wymagane jest i5-4690K 4 rdzenie 4 wątki, a ja się chcę przesiąść na i7-4790 : 4 rdzenie 8 wątków.  

Edytowane przez Barti30
  • Smutne 1
Link to post
Share on other sites

Też siedziałem na 1150 tyle że na 4790K@4.5GHz, zmiana na tanią płytę B450 + r5 5500/5600 + 16BG ram DDR4 to dzisiaj tania inwestycja, a przepaść jest gigantyczna. 

Także jeśli wymienisz procka do 200zł to jeszcze się opłaca, więcej bym nie ładował i pozbył się tego co masz i złożył bardziej współczesnego.

Link to post
Share on other sites

Zabawne, że o tym wspominasz, bo znalazłem na Allegrolokalnie tą i7-4790 3,60 GHz. Turbo : 4,00 GHz, do kupienia dokładnie za równe 200 zł. Zawsze to będzie jednak jakaś zmiana. A obecnie jeszcze siedzę na i5-4460 3,20 GHz. Turbo : 3,40 GHz przez niektórych określanym dziś już legendarnym Procesorem, przez innych : Zdziadziałym Złomem! xD

Czekam już tylko aż i7-4790 do mnie dotrze. 

Edytowane przez Barti30
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Barti30 napisał:

Anyway zobaczymy jak ta i7-4790 zamiast już tej leciwej i5-4460 będzie się sprawować.

Bo zaczyna łapać już ten komp na tej i5 momentami BSoda.

Procek i5-4460 się już zwyczajnie dusi i woła już o zmianę! 

Ja tam z mojego Socketu 1150 jestem nadal zadowolony.

Zobaczymy jak na tej i7-4790 + 16 GB RAM-u + ASUS GeForce GTX 1650 SUPER Phoenix OC 4GB GDDR6, będzie najnowsza odsłona : "A Plague Tale : Requiem" chodzić, gdzie w Minimalnych wymagane jest i5-4690K 4 rdzenie 4 wątki, a ja się chcę przesiąść na i7-4790 : 4 rdzenie 8 wątków.  

Jakbyś zarzucił 1080ti 11gb OC to w FHD byłaby petarda.

To nie trzeba nawet platformy zmieniać.

Ja na tym gierki w 4K puszczałem.

Link to post
Share on other sites
19 godzin temu, Lord_Krecitsqa napisał:

Bo zawsze I7 będzie lepsze od I3.
I3 od zawsze było sprzętem biurowym.
To samo Celerony i Pentiumy.

 

Uhm :D

14 godzin temu, Barti30 napisał:

Anyway zobaczymy jak ta i7-4790 zamiast już tej leciwej i5-4460 będzie się sprawować.

Bo zaczyna łapać już ten komp na tej i5 momentami BSoda.

Procek i5-4460 się już zwyczajnie dusi i woła już o zmianę! 

Ja tam z mojego Socketu 1150 jestem nadal zadowolony.

Zobaczymy jak na tej i7-4790 + 16 GB RAM-u + ASUS GeForce GTX 1650 SUPER Phoenix OC 4GB GDDR6, będzie najnowsza odsłona : "A Plague Tale : Requiem" chodzić, gdzie w Minimalnych wymagane jest i5-4690K 4 rdzenie 4 wątki, a ja się chcę przesiąść na i7-4790 : 4 rdzenie 8 wątków.  

Gpu masz bardzo słabe, jak chcesz wzrost fps to zarzuć lepsze gpu.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, mati23 napisał:

 

Uhm :D

Gpu masz bardzo słabe, jak chcesz wzrost fps to zarzuć lepsze gpu.

Kiedyś zarzucę lepszą jak te Cholery Graficzne to znaczy Karty Graficzne stanieją! xD

A póki co, dla takiego Minimalisty jak ja, taka 1650S 4GB GDDR6 jak na razie sprawdza się idealnie! Ja wiem, że to są niby tylko 4GB ale daje ta karta radę, zmienię tylko Procka na tą i7-4790 i wtedy to nawet i Dying Lighta 2 : Stay Human odpalę na Wysokich! xD

Jako sama karta prawda wydaje się słabym GPU, ale całościowo z resztą pozostałych podzespołów? Jest Bestia!

Na Rozdzielczość 1080p (Większej rozdzielczości mi nie trzeba) ta karciocha jest spoko. 

Edytowane przez Barti30
Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Barti30 napisał:

Kiedyś zarzucę lepszą jak te Cholery Graficzne to znaczy Karty Graficzne stanieją! xD

A póki co, dla takiego Minimalisty jak ja, taka 1650S 4GB GDDR6 jak na razie sprawdza się idealnie! Ja wiem, że to są niby tylko 4GB ale daje ta karta radę, zmienię tylko Procka na tą i7-4790 i wtedy to nawet i Dying Lighta 2 : Stay Human odpalę na Wysokich! xD

Jako sama karta prawda wydaje się słabym GPU, ale całościowo z resztą pozostałych podzespołów? Jest Bestia!

Na Rozdzielczość 1080p (Większej rozdzielczości mi nie trzeba) ta karciocha jest spoko. 

Nie, nie jest spoko, już staniały, za 600zł kupisz używaną rtx 2060.

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, jarkko napisał:

Oby nie stockowym Intela. To stockowe nawet z miedzianym rdzeniem nie nadaje sie na ten procesor, bedzie glosno i goraco.

Spokojnie moja Jednostka Centralna Lian Li PC-A01 (Czarny Kolor) jest wyposażona w Wiatraczek Enermax takie niby za przeproszeniem małe gówienko, a do dzisiaj wyśmienicie działa, żeby Jednostce Centralnej nie było gorąco, Wiatraczek jest skierowany właśnie na Płytę Główną z Procesorem (Jeszcze obecnym i5-4460 a już niedługo i7-4790) a Zasilacz to Corsair VS450 450W 80PLUS BOX. 

Edytowane przez Barti30
Link to post
Share on other sites

@Barti30 tu nie chodzi o wietrzenie, radiator stockowego coolera jest za mały do tych procesorów, on nie potrafi odpowiednio sprawnie w jednostce czasu odprowadzić nagromadzonego ciepła a co za tym idzie odebrać, z uwagi na swoją powierzchnię, do tego jak dorzucimy problem w postaci pastogluta, a raczej po tylu latach twardawej gumy między rdzeniem a czapką i problem gotowy.

 

Jednakże jak nie zobaczysz więcej jak jakieś 70 stopni to wrzuć na luz i ciesz się z nowego nabytku.

 

Co prawda to tylko B85, nie będzie boostować procka 4x4000 więc głowa spokojna, jest szansa że się nie ugotuje :D

 

IMO obecnie jakakolwiek inwestycja przy okazji 4 gen to:

tylko 4790k na Z87/Z97 - jak ktoś ją ma (płytę w sensie);

z delidem - jak se sam zrobi;

na WC lub inne wydajne chłodzenie - jak po prostu je ma;

podkręci pod 5.0.

 

inaczej... cóż, szkoda kasy i czasu :D

Ja wymieniłem z 4690k @ 4.6 na 4790k @ 4.9 i zyskałem ~25% wydajności, to mi dało proca rzędu ~10100F i to takie totalne "entry" w tych czasach, że bez wstydu odpali się 7/8 gierek na rynku i pogra z na prawdę uśmiechniętą miną.

 

Wcześniej do 4690k dorzuciłem 1080 Ti zamiast 980 i się zdziwiłem że FPSy w ogóle się nie zmieniły :D
Natomiast zużycie karty z 99% spadło w dół ostro, można było doładować detale na full - high/ultra i... nadal stały w miejscu :D


Więc wiem co to znaczy szukać czegoś wydajniejszego :D

 

PS

z chłodzeniem to jest tak, kupujesz kompatybilne z 1700/AM5 (a to pewnie już standard) i jesteś ustawiony, zabierając je ze sobą do nowego kompa a sprzedajesz ze stockiem :D

Edytowane przez wid3l3c
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...