Skocz do zawartości

wymiana starej i5-4460 na starą i7-4790k?;D


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Overclock666G,

Recommended Posts

Ja nie wiem czy ma to jakieś znaczenie, ale moja płyta to jest dokładnie ta i według listy wspieranych Procków to ona wspiera i7-4790 (A nawet i wspiera i7-4790K) ale ja wybrałem tą zwykłą wersję Procka i7-4790 bez K. 

A moja płyta główna to jest ta GA-B85M-D3H (rev. 2.0) Przegląd | Płyta główna - GIGABYTE PL

37 minut temu, wid3l3c napisał:

@Barti30 tu nie chodzi o wietrzenie, radiator stockowego coolera jest za mały do tych procesorów, on nie potrafi odpowiednio sprawnie w jednostce czasu odprowadzić nagromadzonego ciepła a co za tym idzie odebrać, z uwagi na swoją powierzchnię, do tego jak dorzucimy problem w postaci pastogluta, a raczej po tylu latach twardawej gumy między rdzeniem a czapką i problem gotowy.

 

Jednakże jak nie zobaczysz więcej jak jakieś 70 stopni to wrzuć na luz i ciesz się z nowego nabytku.

 

Co prawda to tylko B85, nie będzie boostować procka 4x4000 więc głowa spokojna, jest szansa że się nie ugotuje :D

 

IMO obecnie jakakolwiek inwestycja przy okazji 4 gen to:

tylko 4790k na Z87/Z97 - jak ktoś ją ma (płytę w sensie);

z delidem - jak se sam zrobi;

na WC lub inne wydajne chłodzenie - jak po prostu je ma;

podkręci pod 5.0.

 

inaczej... cóż, szkoda kasy i czasu :D

Ja wymieniłem z 4690k @ 4.6 na 4790k @ 4.9 i zyskałem ~25% wydajności, to mi dało proca rzędu ~10100F i to takie totalne "entry" w tych czasach, że bez wstydu odpali się 7/8 gierek na rynku i pogra z na prawdę uśmiechniętą miną.

 

Wcześniej do 4690k dorzuciłem 1080 Ti zamiast 980 i się zdziwiłem że FPSy w ogóle się nie zmieniły :D
Natomiast zużycie karty z 99% spadło w dół ostro, można było doładować detale na full - high/ultra i... nadal stały w miejscu :D


Więc wiem co to znaczy szukać czegoś wydajniejszego :D

 

PS

z chłodzeniem to jest tak, kupujesz kompatybilne z 1700/AM5 (a to pewnie już standard) i jesteś ustawiony, zabierając je ze sobą do nowego kompa a sprzedajesz ze stockiem :D

No jak na taką ehem za przeproszeniem gównianą Płytę Główną jak moja, to ten komputer jest za********e wydajny, niektórym może to nie przyszło do głowy (A niektórym może i przyszło) Żeby Dysk SSD połączyć z przewodem z Zasilacza (Ten gruby kolorowy) i z Przewodem z Płyty Głównej (Czarny Cienki) i również tak samo w przypadku Hybrydy SSHD połączyć z przewodem z Zasilacza (Ten gruby Kolorowy) i z Przewodem z Płyty Głównej (Ten Czarny Cienki) 

W przypadku połączenia Hybrydy SSHD z Płytą Główną pomogło również to, że ta moja niby "gówniana" Płyta Główna posiada coś takiego jak Hybrydowy Cyfrowy Silnik Napędowy.

I tak oto z Dysku SSD : Crucial BX500 960GB 2'5" - Mam Dysk Systemowy, a z kolei z Hybrydy SSHD : Seagate FireCuda 2TB 3'5" - Dysk Rozruchowy Jednostki Centralnej. xD

 

Komputer działa za********e, jest bardzo szybki i bardzo cichy. Nic nie szumi, zero hałasów, żadnych zgrzytów, tak to wszystko chodzi bardzo płynnie, tylko już tego Procka wymienić.

Ziemniak z tego kompa to był jak jechałem na Zwykłych Dyskach HDD (Pomyśleć, że się kiedyś na takich Zwykłych Twardych Dyskach jechało)

A odkąd w moim Kompie zawitały Dyski SSD i SSHD to... No powiem tak : Jest różnica. Naprawdę jest różnica!  

Edytowane przez Barti30
  • Haha 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Niby to śmiechu warte, że taka Ziemniaczana Płyta Główna, niby to takie nic ale kocham najbardziej ten moment dźwięku uruchamiania się mojej Jednostki Centralnej, moja Jednostka Centralna wydaje dźwięk jakbym odpalał Porschaka, Ferrari albo jakieś inne Lamborghini! (Lub nawet dźwięk i samego Rayfielda Caliburna z Cyberpunka 2077) 

Kocham po prostu!

Nie ma to jak ku**a połączyć Hybrydę SSHD z Hybrydowym Cyfrowym Silnikiem Napędowym Płyty Głównej - No po prostu złoto!

Edytowane przez Barti30
Link to post
Share on other sites

Podawałem swoją Składaną Specyfikację już na pierwszej stronie, ale mogę podać jeszcze raz : 

CPU : (Obecnie jest w kompie tylko na razie) : Intel Core i5-4460 Bazowy Zegar Procesora : 3,20 GHz (czyli 3200 MHz). Turbo : 3,40 GHz (czyli 3400 MHz)

(Niebawem planowana zmiana na) : Intel Core i7-4790 3,60 GHz (Czyli : 3600 MHz). Turbo : 4,00 GHz (Czyli : 4000 MHz)

RAM : Kingston HyperX DDR3 1600 MHz CL9 (4x4GB) 16 GB RAM-u.

GPU : ASUS GeForce GTX 1650 SUPER Phoenix OC 4GB GDDR6.

Płyta Główna z Hybrydowym Cyfrowym Silnikiem Napędowym GIGABYTE : Gigabyte B85M-D3H (R.E.V. 2.0) Czyli Socket 1150. 

Zasilacz : Corsair VS450 450W 80PLUS BOX.

Dysk Systemowy SSD : Crucial BX500 960 GB 2'5".

OS : Windows 10 Home.

Hybrydowy Dysk Rozruchowy Jednostki Centralnej SSHD : Seagate FireCuda 2TB 3'5".

Obudowa Jednostki Centralnej : Lian Li PC-A01 (Czarny Kolor).



Pozostałe/Inne :

Ekran Gamingowy : ASUS TUF Gaming VG279QL1A 27".

Klawiatura Gamingowa : Adrenaline Cold Steel.

Mysz Gamingowa : Mad Dog GM100.

Głośniki Stereo : Edifier R1600TIII.



Na pewno chcę spróbować na tym sprzęcie odpalić, mimo, że w sumie nie mam pewności czy się uda, mianowicie Dodatek Fabularny do Cyberpunka 2077 : Widmo Wolności. Zdecydowanie będę chciał przynajmniej spróbować ten dodatek odpalić. Ale to już na Ośmiowątkowym Procku Intel Core i7-4790. 

Edytowane przez Barti30
Link to post
Share on other sites

Ciekawią mnie również Wymagania Alana Wake'a II, oj ciekawią, jakie w tamtej grze Wymagania dopier... ehem dowalą... A po Screenshotach na Epicu można to wywnioskować, że będą.... Prawdopodobnie całkiem sporawe. 

Edytowane przez Barti30
Link to post
Share on other sites

Moja karta to ta i chociaż ma tylko 4GB na które ludzie reagują z niechęcią, a chwilami wręcz z jakąś pogardą, to z odpowiednio połączonymi podzespołami już w takiego Wolcena : Lords of Mayhem na przykład można grać na najwyższych, gdzie w Zalecanych wymagana jest karta GTX 1060 6GB a ja będąc na swoim ASUS-ie GeForce GTX-ie 1650 SUPER Phoenix OC 4GB GDDR6 mogę i tak w Wolcena na Najwyższych Ustawieniach Graficznych grać! xD 

ASUS GeForce GTX 1650 SUPER Phoenix OC 4GB GDDR6 - Karty graficzne NVIDIA - Sklep komputerowy - x-kom.pl

Edytowane przez Barti30
Link to post
Share on other sites

No jak zjechałeś z detalami na maxa to tak.
A byś to sprzedał i wziął na raty z Allegro PAY tą karte co ci kolega wyżej proponował to by wyszło 90zł co miesiąc do zapłaty, byłoby można pograć na ULTRA w FHD spokojnie. Przypuszczam że nawet więcej.
A tak gnieciesz się na jakimś kastracie i jeszcze masz w planach Cyberpunka zarzucić.

Wiadomo każdego kasa gniecie, ale na chwilę obecną to kupisz chleb, i coś do chleba i już masz 90zł.
A wystarczy na kilka dni.

Kilogram salcesonu w SPOŁEM kosztuje 48zł.

Link to post
Share on other sites

Nie ma lipy, mnie się tam podoba to co mam.

A nawet gdybym miał opylać, to jedyne czego bym Abso-ku**a-lutnie nigdy nie sprzedawał to Dyski SSD i SSHD.

Dysków SSD i SSHD absolutnie nigdy się nie pozbędę.

Ni ma luja! xD

I postanowiłem sobie, że nigdy przenigdy już nic nie wezmę na Raty!

Wiem co to znaczy płacić za coś w ratach, i nigdy ku**a więcej, to nie na moje nerwy! 

Edytowane przez Barti30
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

To odkładaj powoli i zrób wtedy upgrade. Bo ja myślę o mocniejszej karcie żeby grać komfortowo w CP 2077 itp, a co dopiero na 1650.

Chyba że satysfakcjonuje Ciebie 1080p 30.

Edytowane przez Mirinda
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Lord_Krecitsqa napisał:

Allegro PAY

Oj nieee, teraz tam rrso chyba że 32%.

 

To już lepiej iść do jakiegoś media expert albo euro, wziąć 20x0 i mieć spokój.

 

Czasami u nich towar drożej jak u konkurencji za gotówkę, a czasami tak samo.

 

2 godziny temu, Barti30 napisał:

Wiem co to znaczy płacić za coś w ratach

Co? xD chyba wiesz co to znaczy "nie spłacać w terminie" skoro tak napisałeś. 

Ustawiasz zlecenie stałe i masz wszystko w... "gdzieś" . 

A raty to tylko 0%, i to po cenach które akceptujemy :)

 

Bez sensu jest "odkładać", skoro człowiek potrzebuje na już ;)

To jak te legendarne "dołóż jeszcze stówkę". 

Edytowane przez wid3l3c
  • Lubię to 1
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
W dniu 14.06.2023 o 21:24, wid3l3c napisał:

Oj nieee, teraz tam rrso chyba że 32%.

 

To już lepiej iść do jakiegoś media expert albo euro, wziąć 20x0 i mieć spokój.

 

Czasami u nich towar drożej jak u konkurencji za gotówkę, a czasami tak samo.

 

Co? xD chyba wiesz co to znaczy "nie spłacać w terminie" skoro tak napisałeś. 

Ustawiasz zlecenie stałe i masz wszystko w... "gdzieś" . 

A raty to tylko 0%, i to po cenach które akceptujemy :)

 

Bez sensu jest "odkładać", skoro człowiek potrzebuje na już ;)

 

To jak te legendarne "dołóż jeszcze stówkę". 

Zawsze spłacałem Raty w Terminie, gdy jakieś miałem do spłacenia, i nigdy więcej. Nigdy ku**a więcej. 

W dniu 12.06.2023 o 18:36, Lord_Krecitsqa napisał:

Mam fajny cooler do niego Rajintek mogę ci go dać za flaszkę.

Ale jestem poza domem obecnie.

Dziękuję, ale mam już zamówione Chłodzenie do Procka : "SilentiumPC Fortisa 3 140mm" a Intel Core i7-4790 już jest ogarnięty, już tylko czekam na moje Chłodzenie z Wentylatorem, żeby móc się już wreszcie przesiąść z tej zasranej i5-tki.

Siedzę na tej i5-4460 już tyle czasu, że to już naprawdę jest tak stare jak Bitwa pod Grunwaldem.

Może ta i7-4790 to również nie jest najnowszy Procesor, ale już naprawdę wolę takiego Procka 4/8 niż miałbym siedzieć jeszcze kolejną wieczność na Procku 4/4. 

Link to post
Share on other sites

Bo ta Płyta Główna ma Dual Channel, wprawdzie obsługuje Maksymalne Taktowanie Pamięci RAM tylko do 1600 MHz, ale Dual-Channel ma.

Trzeba było jeszcze XMP włączyć w BIOS-ie.

Ja zakupiłem Kingstona HyperX-a DDR III SDRAM 1600 MHz CL9 (4x4GB) 16 GB RAM-u + (Już włożony Procek do Jednostki Centralnej) CPU : Intel Core i7-4790 3,60 GHz. Turbo 4,00 GHz + (Zamontowana Wielka Turbina) Chłodzenie CPU : SilentiumPC Fortis 3 140mm + Dysk SSD : Crucial BX500 960 GB 2,5" jako Dysk Systemowy + OS : Windows 10 Home + Hybryda SSHD : Seagate FireCuda 2TB 3,5" jako Hybrydowy Dysk i Cyfrowy Napęd Rozruchowy Jednostki Centralnej (2 w 1) + Karta Graficzna : ASUS GeForce GTX 1650 SUPER Phoenix OC 4GB GDDR6 a gry są ogrywane na Ekranie Gamingowym : ASUS TUF Gaming VG279QL1A 27" 

U mnie w BIOS-ie przy włączeniu XMP zamiast opcji : "Dual Channel" była tylko opcja : "Profile#1"

Gdybym miał Płytę Główną obsługującą Quad-Channel, Ja obstawiam, że Maksymalne Taktowanie z Tego RAM-u (4x4GB) byłoby większe. 

Ale powiem tak : Przykładowo takiego "Residenta Evil 7 : Biohazard" na tej maszynie mogę odpalić już na Najwyższych Ustawieniach Graficznych. 

Edytowane przez Barti30
Link to post
Share on other sites

No niezupełnie tak do końca wszystko. Ja jestem zadowolony jak to teraz wszystko śmiga. Musiałem trochę pokombinować, żeby to wszystko - Przepraszam, że przeklnę - Żeby to wszystko za*****alało, tak jak teraz to wszystko za*****ala.

I musiałem do tego wszystkiego również wyczyścić Rejestry których się trochę napchało na dawnym, Starym Procku : i5-4460 3,20 GHz. Turbo : 3,40 GHz. 

Edytowane przez Barti30
  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

A w Dying Lightcie 1 - Matko Bosko ile ja tam mam teraz FPS-ów, choć w Boga nie do końca wierzę, to o Jezusie Święty, i Święta Trójco Piekielna!

FPS-y w Dying Light 1 FPS-y osiągają nawet do 500 FPS-ów! xD Chryste Panie, a w tym Legendarnym Intrze z Wiedźmina 1 - : 1500 FPS! xD   

 

Moja Maszyna Całościowo wygląda następująco wprawdzie NASA to nie jest, ale na rozdzielczość 1080p to naprawdę nie jest Zła Maszyna, skoro nawet i takie "Detroit : Become Human" na tej Specyfikacji ruszy na Najwyższych Ustawieniach Graficznych. 

CPU : Intel Core i7-4790 3,60 GHz. Turbo : 4,00 GHz + Chłodzenie CPU : SilentiumPC Fortis 3 140mm.
 

RAM : Kingston HyperX DDR III SDRAM 1600 MHz CL9 (4x4GB) 16 GB RAM-u.
 

GPU : ASUS GeForce GTX 1650 SUPER Phoenix OC 4GB GDDR6.
 

Dysk Systemowy SSD połączony z Zasilaczem i Płytą Główną : Crucial BX500 960GB 2,5".
 

OS : Windows 10 Home.
 

Hybrydowy Dysk i Cyfrowy Napęd (Dwa w Jednym) Rozruchowy Jednostki Centralnej SSHD połączony z Zasilaczem i Hybrydowym Cyfrowym Silnikiem Napędowym GIGABYTE : Seagate FireCuda 2TB 3,5".
 

Płyta Główna z Hybrydowym Cyfrowym Silnikiem Napędowym GIGABYTE : Gigabyte B85M-D3H (R.E.V. 2.0)
 

Zasilacz : Corsair VS450 450W 80PLUS BOX.
 

Obudowa Jednostki Centralnej : Lian Li PC-A01 (Czarny Kolor)
 

Inne :
 

Ekran Gamingowy : ASUS TUF Gaming VG279QL1A 27".
 

Klawiatura Gamingowa : Adrenaline Cold Steel.
 

Mysz Gamingowa : Mad Dog GM100.
 

Głośniki Stereo : Edifier R1600TIII.

Ludzie się tak z tych Hybryd SSHD wyśmiewają, i traktują je jako Ciekawostki, a ja stwierdzam, że ten kto je stworzył, jest Absolutnym, Cholernym Geniuszem. 

Edytowane przez Barti30
  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites

Ja wiem, że są takie właściwie 3 Wersje tych Kart tylko niektórzy tych kart od siebie nie odróżniają! I niektórzy myślą, że wszystkie są takie same! xD

1. GTX 1650 bez S i bez OC bodajże te bez S to są GDDR5. 

2. GTX 1650 z literką S bez OC ale to już jest GDDR6. 

3. GTX 1650 z literką S z odblokowanym OC również GDDR6. 

Moja karta to ta z numerem 3. 

Model mojej karty to : "ASUS GeForce GTX 1650 SUPER Phoenix OC 4GB GDDR6" wprawdzie ma niby tylko 128 bit ale Typ Pamięci : GDDR6 a Efektywne Taktowanie Pamięci to : 12 000 MHz. 

Dokładny model mojej Karty Graficznej to ten ASUS GeForce GTX 1650 SUPER Phoenix OC 4GB GDDR6 - Karty graficzne NVIDIA - Sklep komputerowy - x-kom.pl

I zdecydowanie wolę te 8 Wątków Procka, niż tamte 4 - Tamtego Zdziadziałego Starego Cepa.

Starego Cepa którego w dzisiejszych czasach, nikt, absolutnie nikt by dziś nie kupił. 

Tamto coś zwane i5-4460 to już był naprawdę taki Stary Cep, że... Ech, szkoda gadać...

Zamiast się ośmieszać Wypuszczeniem tego czegoś na Sprzedaż na Allegro, zdecydowanie wolałem tę i5-4460 wywalić na Śmietnik.  

Edytowane przez Barti30
  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Tak niby te ludziska gadają że jadę na tzw. Kastracie (Płyta Główna) 

Może i tak, ale to jest mój Kastrat, Składany, Podrasowany, Doupgrade'owany, Stuningowany (Może i Kastrat) ale to jest wciąż nadal mimo wszystko, Mój Kastrat! 

A dla tych co niedowierzali (Bo pewnikiem znajdą się tacy którzy założyli, którzy byli pewni żem pewnie musiał zmyślać) przesyłam zdjęcie : 



 

IMG_20230629_185004.jpg

I tak, kocham mojego Kastrata, ja uwielbiam mojego Składanego Ziemniaczka. Seryjnie ja wręcz uwielbiam to moje Potato.

Na 1080p też da się grać, w 60 klatkach.

We Wieśka 3, również da się grać na tym Potato, w pełnych 60 FPS-ach na tych Next-Genowych Wymaganiach, na Wysokich.

Niby Potato a jednak to wciąż jest za******a Maszyna! xD

  

Zarąbista Maszyna powiadam. 

Jak na Socket 1150 to jest naprawdę Zarąbista Maszyna. 

Dysk SSD jest w Lewym Dolnym Rogu pod tą Srebrną Pokrywką, a Hybryda SSHD (Trochę ją widać) schowana w Cieniu, w Prawym Dolnym Rogu.

Ale jak ja sobie przypomnę jaki z tego Kompa dawniej naprawdę był Dramatyczny, Tragiczny Ziemniak z Beznadziejnym Prockiem, Beznadziejną Kartą, Beznadziejnym RAM-em i z beznadziejnymi Dyskami. 

 A jaki jest teraz to... Aż chce się użyć pewnego trafnego jednego powiedzenia :

"Co było, a nie jest, nie pisze się w Rejestr" . 

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...