Skocz do zawartości

Uważajcie na Program Ochrony Kupujących OLX. To jest SCAM


Recommended Posts

W dniu 11.10.2021 o 21:19, worm napisał:

Ty wysłałeś coś, czy kupiłeś od kogoś?

  PAKIET OCHRONY OLX  TO PO PROSTU WYCIĄGANIE PIENIĘDZY OD LUDZI , CZYM SIĘ różni  USZKODZONY TELEFON OD PUSTEJ PACZKI   NICZYM TELEFON DO ŚMIETNIKA I PUSTA PACZKA  do śmietnika nie ma żadnej różnicy, w ten sposób to tylko oszuści są chronieni, a nie kupujący 

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

A propos metod na słupa. Pamiętam jak będąc na macierzyńskim szukałam pracy zdalnej. Trafiła mi się takie coś jak testowanie aplikacji. .... masakra, miałam robić jakieś przesyłanie pieniędzy blikiem? na konto ? Ta sama sytuacja dotyczyła obsługi sklepu internetowego- była taka oferta. Na szczeście w porę się zorientowałam i zaczęłam czytać informacje na ten temat. Masakra.... Uważajcie.

Link to post
Share on other sites
  • 8 miesięcy temu...

OLX OCHRONA TO SCAM 

JA KUPIŁEM LAPTOP < NAGRYWAŁEM OTWARCIE + MAM ZDJĘCIA Z ROZMOWY <LAPTOP ro******y....

ZGŁASZAM OLX ŻE MIAŁ BYĆ CAŁY SPRAWNY A TU ROZBITY ..SPRZEDAJĄCY PRZYZNAŁ SIĘ ŻE SPAKOWAŁ GO SŁABO ..

CHCIAŁ MI ODDAĆ TYLKO CZĘŚĆ KASY ... 

NIESZŁO SIĘ DOGADAĆ Z CHLOPEM ,, 

NAPISAŁEM ŻE NIE ZAMÓWIŁEM CAŁY LAPTOP A DOSTAŁĘM ROZBITY .... 

KASY NIE ODZYSKAŁEM ANI OD TYPA ANI Z PAKIETU OCHRONNEGO ....

 

TERAZ SPRAWA , SĄD Z OLX ZA NIEWYKONANIE USŁUGI ( USŁUGA OCHRONY KUPUJĄCEGO) 

NIECH ONI SOBIE SIEĘ SĄDZĄ ZE SPRZEDAWCĄ ... JA NIEBEĘDE TYPA SCIGAŁ SKORO MAM USŁUGĘ OCHRONY .

 

NIE POLECAM OLX 

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, rzliczę napisał:

SPRZEDAJĄCY PRZYZNAŁ SIĘ ŻE SPAKOWAŁ GO SŁABO ..

A co ma olx do tego? 

Wysłał cały, dojechał w częściach, winy szukaj u firmy kurierskiej albo cywilna że sprzedającym, jak się przyznał ze słabo spakował to jego wina. 

 

Na sortowniach paczki mają naukę latania, a co niektórzy nadal wierzą ze wystarczy taśmą owinąć i nakleić etykietę. No to pozdro. Do tego jeszcze laptopy wysyłać bez pancernego zabezpieczenia. 

 

OLX Ty zostaw w spokoju :rotfl:

 

Zmarnowałeś kasę na prawnika jak go wziąłeś, i jeszcze dostaniesz koszta sądowe, bo nie tu szukasz gdzie potrzeba. 

Edytowane przez wid3l3c
  • Że co, proszę? 1
Link to post
Share on other sites

OLX to wylęgarnia oszustów. Piszę to bo właśnie wczoraj odebrałem oszukańczą kamerę. Miała być Xblitz X7 GPS, a okazała sie bezmarkowym badziewiem bez GPS.

Sprzedający kpi sobie pisząc, że mogę iść nawet do Generalnego Prokuratora.

OLX w tym czasie "rozpatruje" sprawę.

Link to post
Share on other sites

Było wałkowane wiele razy. OLX w 95% przypadków się wypina. Olać ten portal, nie będzie januszy co próbują zaoczędzić 20zł to nie będzie też oszustów. Naciąłem się 2 razy za jakieś drobne i to mi wystarczyło. A gdzie kupować coś za setki albo tysiące złotych. Na łeb bym musiał upść z 4 piętra.

Link to post
Share on other sites
W dniu 25.05.2023 o 09:56, ppp napisał:

OLX to wylęgarnia oszustów

 

A ja wszystko co sprzedaję, sprzedaję właśnie na OLX i nikogo nigdy nie oszukałem. Zawsze robię dobre zdjęcia i opisuje co sprzedaję, ewentualne wady, uszkodzenia itp. jeśli występują. Jeszcze nikt nigdy nie miał do mnie żadnych uwag po zakupie.

 

Link to post
Share on other sites
48 minut temu, soda napisał:

 

A ja wszystko co sprzedaję, sprzedaję właśnie na OLX i nikogo nigdy nie oszukałem. Zawsze robię dobre zdjęcia i opisuje co sprzedaję, ewentualne wady, uszkodzenia itp. jeśli występują. Jeszcze nikt nigdy nie miał do mnie żadnych uwag po zakupie.

 

I jakie to ma znaczenie, że na portalu który nie ma odpowiednich ochron, a ma wiele luk które wykorzystują oszuści, znajdują się też uczciwi sprzedawcy?

Edytowane przez korzychxp
Link to post
Share on other sites
9 minut temu, korzychxp napisał:

I jakie to ma znaczenie, że na portalu który nie ma odpowiednich ochron, a ma wiele luk które wykorzystują oszuści, znajdują się też uczciwi sprzedawcy?

 

Ano znaczenie ma takie, że większość ludzi dała się oszukać na własne życzenie nie przestrzegając podstawowych zasad zakupów przez internet. Zanim OLX wprowadził możliwość "Kup teraz" był portalem ogłoszeń lokalnych. Najlepsze jest to ,że nadal taki jest, tylko ludzie zaczęli za bardzo ufać sprzedającym i kupują wszystko jak leci często nawet o nic nie pytając. Zasada jest prosta - jeśli kupujesz coś przez OLX to TYLKO z odbiorem osobistym i po kłopocie.

 

Polecam kanał na YT "Poszukiwacze okazji" na którym jest masa filmów pokazujących jak działają oszuści oraz jak ludzie dali się nabrać kupując w necie.

Link to post
Share on other sites
18 minut temu, soda napisał:

 

Ano znaczenie ma takie, że większość ludzi dała się oszukać na własne życzenie nie przestrzegając podstawowych zasad zakupów przez internet.


Bzdury. Rozumiem, że te zasady są dla wszystkich wywieszone wielkimi literami i każdy może je poznać? Nie, więc nie na własne życzenie. Nikt nie chce być oszukany. Tylko niewielu wie jak może temu zapobiec.

Nie licząc odbierania przedmiotów osobiście za każdym razem i testując przedmiot u sprzedającego na chacie. Ale i to wcale nie musi pomóc, bo np. wygrzewane w piekarniku karty potrafią działać 30 minut (na czas testu), a potem nie. I co udowodnisz? Nic.

Na własne życzenie, taaa.

Przypominam, że OLX od dawna już nie jest portalem z ogłoszeniami lokalnymi. Sam się zaczął ogłaszać jako portal z wysyłkami. Więc proszę, nie obrażaj ludzi, którzy wierzą w sprawność portalu i jego funkcji "ochrony" kupującego. Obrażaj portal i to co z niego zrobili łasząc się na kasę.

 

18 minut temu, soda napisał:

 

ludzie zaczęli za bardzo ufać sprzedającym i kupują wszystko jak leci często nawet o nic nie pytając.

 

Nie ma to znaczenia. Jak ktoś chce oszukać to wymyśla takie historie i preparuje takie dowody, że wszystko idzie zrobić. Nawet fakturę podrobi. Bo nikt nie ma czasu na to, by ją weryfikować w sklepie. To potrafi zająć 2 dni, a jak jest dobra cena to szybko zniknie. Nie ma wtedy czasu na myślenie czy to oszust czy nie. Robi się podstawową weryfikację i tyle.

Ja sam mocno dopytuję aż do irytacji ludzi, chcę często zdjęcia, filmy z działania itd., ale to właśnie ze względu na bezpieczeństwo, a i tak dałem się wrobić. I mi ludzie mówią, że "panie, nikt o tyle rzeczy nie pyta, po co te kombinacje".
 

Edytowane przez korzychxp
Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, korzychxp napisał:

Bzdury. Rozumiem, że te zasady są dla wszystkich wywieszone wielkimi literami i każdy może je poznać?

 

Oczywiście, że są nawet na samym OLX:

 

https://www.olx.pl/bezpieczenstwo/

 

8 minut temu, korzychxp napisał:

Nie licząc odbierania przedmiotów osobiście za każdym razem i testując przedmiot u sprzedającego na chacie. Ale i to wcale nie musi pomóc, bo np. wygrzewane w piekarniku karty potrafią działać 30 minut (na czas testu), a potem nie. I co udowodnisz? Nic.

 

Tu się nie zrozumieliśmy. Mi chodzi o oszustów, którzy biorą kasę i niczego nie wysyłają. Ale przecież kupując z przesyłką sam potwierdzasz czy paczka dotarła i czy wszystko jest w porządku inaczej sprzedający nie otrzyma pieniędzy.  Wysłanie uszkodzonego sprzętu to inna sprawa, ale podobna, bo na potwierdzenie, że wszystko jest w porządku masz 24 godziny, więc zdążysz sprawdzić czy coś działa czy nie.

 

Ludzie dają się nabrać na okazje typu "NOWY IPHONE 14 PRO MAX ZA 3000 ZŁ" albo " NOWE PS5 za 1500 zł" to jak ich nazwać, jak taka oferta śmierdzi na kilometr?

 

O takie aukcje mi chodziło, ludzie wierzą, że złapali okazje życia i zapominają o podstawowych zasadach, że to może być oszustwo.

 

Niestety sam parę lat temu padłem ofiarą oszustwa, bo połasiłem się na "promocję" 999 zł zamiast kupić w jakimś Media EXpert za 1200 zł. Sklep był wypromowany na Ceneo i to uśpiło moją czujność. Długa historia, sprawa na policji, oszukanych chyba ze 20 osób albo i więcej i co? I g.... sprawa umorzona z powodu nie wykrycia sprawcy - sklep założony na słupa i szukaj wiatru w polu.

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Zupełnie nie o to chodzi. Ludzie kupują PS3, dostają PS1, olx nie widzi problemu. Jest konsola? Jest więc możesz sobie zgłaszać im do 20x, oleją to. Dlatego olx to nie jest allegro, ta ich ochrona jest gó**o warta.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Ja troszeczke z drugiej strony opisze sytuacje, sprzedawalem monitor 32" 2k, umowilismy sie na odbior osobisty u mnie, klient przyjechal nawet nie wyjal monitora z folii, zaplacil i pojechal do domu.

Potem dostalem smsa jest super :)

Niestety nadal jest duzo osob ktore jest latwo oszukac, typowy opisywany tutaj oszust wlozyl by albo uszkodzony monitor albo z wadami.

Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Podpisuje się obiema rękoma. Olx ze swoim nic nie wartym olx paczka są gorzej niż niegodziwi.

Jedyna opcja żeby wstrzymali płatność to: paczki nie otrzymałeś lub paczkę otrzymałeś ale pustą.

Nawet gdy zamówisz iphone 15 pro a dostaniesz szczoteczkę do zębów to i tak transakcja dla olx jest ok 

SERIO !!!

Rozmowa z tymi półgłówkami na infoliniach/czat liniach mija się z celem. Pracownicy olx to tępe ameby umiejące jedynie w skrypt. Jak jest coś inaczej niż w skrypt to rozwiązują zgłoszeni i dziękuje.
Używam przykrych określeń z całą odpowiedzialnością i świadomością 
 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

OLX  TO WYLĘGARNIA ZŁODZIEJI  OSZUSTÓW  WYSTAWIAJĄ   NIE UCZCIWE NEGATYWY NIE DOŚĆ ŻE ZOSTAŁEŚ OSZUKANY TO  OLX do*******i CI NEGATYW 

OL TO PRZESTĘPCZA DZIAŁALNOŚĆ NA INTERNECIE  NIE MA GDZIE ZGŁOŚIĆ SKARGI NA NIEUCZCIWYCH  KOLSUTANTÓW   OLX  POPIERAJĄ ZŁODZIEI OSZUKANYM  I OKRADZIONYM WYSTAWIAJĄ  POSZKODOWANYM WYSTAWIAJĄ NEGATYWY  A ZŁODZIEJM PISOWSKIM   POZYTYWY  TAM DZIAŁA JESZCZE PEGASUS 

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...