Skocz do zawartości

[MULTI] METRO - seria


Metro Exodus  

6 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy warto zagrać/kupić (opinie graczy)?

    • trzeba zagrać, tytuł zasługujący na miano gry roku
      0
    • solidna pozycja, zapewnia świetną zabawę na długie godziny, posiada minimalne błędy
    • ciekawa pozycja ale sporo jej jeszcze brakuje do ideału
    • można zagrać ale niekoniecznie, pozycja skierowana głównie do fanów gatunku/klimatu
      0
    • zdecydowanie nie, gra nie miała prawa wyjść
      0


Recommended Posts

Z tego co czytałem w wywiadzie to w takich samych ustawieniach jak w poprzedniej cześci, Last light ma działać lepiej.

Tu macie nowy wywiad razem z gameplay który pokazuje nawe kawałki z gry.

http://www.allgamesbeta.com/2012/05/metro-last-light-new-gameplay.html

Zapowiada się arcyciekawie. Stare giwery plus kilka nowych(strzelba myśliwska). Nowy zegarek widziałem, chyba Timex bo podświtlony na niebiesko :). Został system ładowania baterii - to dobrze. Dodali w deszczu przecieranie maski przeciwgazowej czy mi się zdawało? Został stary dzięk otwierania drzwi:))). Misje na zewnątrz sa moim zdaniem naprawdę klimatyczne. Oj dobrze to wygląda. Pogramy sobie znowu Artjumkiem.

Edytowane przez DiamentoKWZ
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Oby. Moja maszyna trzyma stałe 60fps ale w pokoju po dwóch godzinach robi się 30 stopni. Jest to jedyna gra która zarzyna obie moje karty praktycznie w 100% non stop.

 

Co do samej gry to jedynkę skończyłem dwa razy i bardzo mi się podobała, więc z chęcią zrobię sobie preordera na drugą część.

Link to post
Share on other sites

Czekam z niecierpliwością na Metro :) Teaser jest naprawdę świetny, bardzo dobrze wykonany. Oby gra, jak mówisz Diamento, grała tak samo jak stare Metro ale za to jeszcze wydajniej :)

 

 

 

@Effendi: jak ukończyłeś stare Metro :) ? http://steamcommunity.com/id/dusteater/stats/Metro2033/?tab=achievements :) to jest 100% :D [Jest błąd bo achievów jest 47 a nie 48] :)

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY__79

A gdzie jesteś?

 

Najlepszy dla mnie osobiście level to D4 (ta zapomniana stacja metra). Nie lubiłem tych misji z maską na głowie. Nie dość, że w każdej chwili mogą zbić mi machę, to jeszcze atakują ze wszystkich stron (te zawalone budynki -- też nie pamiętam już nazwy leveli).

Link to post
Share on other sites

@Diamento: masz małego helpa :)http://metro2033.wikia.com/wiki/Ranger_%28Achievement%29

 

 

Jest pewna zasada dla mnie ważna. Miej STEAMa po angielsku, gdyż mając polskiego wychodzą wszelkie błędy i niedociągnięcia w tłumaczeniach, np w achievmentach. Nigdy byś się pewnie nie domyślił, że chodzi tu o Dead City

Edytowane przez DustEater
Link to post
Share on other sites

Dla mnie ten poziom D4(bunkier dowodzenia) to dla mnie majstersztyk jeżeli chodzi o klimat. Tak waliło klimatem z monitora, że myślałem, że sam tam jestem :D

 

 

PS : Z niecierpliwością czekam na Last Night choć szkoda, że tak długo trzeba czekać xd

Link to post
Share on other sites

Podałem linka do tego filmu już na poprzedniej stronie. Dla mnie ważniejsze od technicznej strony grafiki jest strona artystyczna a ta faktycznie w tym filmiku wali człowiekiem o glebę. Kurde, mają gierkę na tak zaawansowanym etapie i każą nam czekać do 2013. Mam nadzieję ,że przynajmniej ten czas dobrze wykorzystają.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jestem w trakcie przechodzenia 2033 i powiem że Amnesia to małe niewinne kaczątko, a metro to wilkołak wychodzący z cienia. Przez to że utożsamiam się z bohaterem i jego przeżyciami wewnętrznymi dostaję większą dawkę lęku ;) Mam nadzieje że o tym nie zapomną w Last Night, bo jak zrobią typową strzelankę z elementami RPG to na pewno już nie będzie ta sam klimat ;)

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Jako że temat postapokaliptyczny jest obecny w moim życiu już od wydania pierwszego Fallouta to kolejną grę traktującą o tym przyjmuję z wielkim zadowoleniem. Kontynuacja może odnieść nieco większy sukces komercyjny z racji, że pierwsza część nieco przetarła jej szlak. Oczywiście nie należy rozpływać się w zachwytach nad poprzednikiem bo oprócz znakomitej oprawy audio-wizualnej oraz mrocznego klimatu gra na pewno do wybitnych nie należy. Szczególnie dla mnie przechodzenie jej było trudne z racji ftego że wcześniej przeczytałem książkę i za każdym razem starałem się znaleźć w grze odniesienia do wersji literackiej.

 

Na chwilę obecną ciekawi mnie czy Metro 2034 będzie również zawierała elementy książkowe w większej lub mniejszej mierze z racji tego iż sama książka jest tytułem dość trudnym w odbiorze. Na pewno czyta się to znacznie wolniej (w moim odczuciu) niż Metro 2033. Nie oznacza to że sama powieść jest słaba - jest po prostu inna.

 

Przy okazji tematu poświęconego nowej części pozwoliłem sobie na chwilę refleksji wobec Metro 2033 gdzie gra raczej nie przysporzyła mi jakiś większych kłopotów ale jednak jednego poziomu z tymi wybuchającymi "bąblami" nie chciałbym przechodzić ponownie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Na chwilę obecną ciekawi mnie czy Metro 2034 będzie również zawierała elementy książkowe w większej lub mniejszej mierze z racji tego iż sama książka jest tytułem dość trudnym w odbiorze. Na pewno czyta się to znacznie wolniej (w moim odczuciu) niż Metro 2033. Nie oznacza to że sama powieść jest słaba - jest po prostu inna.

Podobno nie miała bazować na Metro 2034 bo w końcu bohaterem gry będzie dalej Artem, ale w książce kilka razy przeplata się z bohaterami także myślę że to tak będzie i może spotkamy Saszę oraz Leonida(chyba tak miał na imię ten muzyk, nie jestem pewien) w objęciach na Tulskiej :>

Ja też 2034 czytałem dłużej niż 2033 mimo że jest krótsza o około 200 stron ale tam więcej jest o egzystencji człowieka, braku panowania nad technologią, i ogółem bardzie love-story. ;)

Nawet opisy mutantów były słabe, tylko zarysy.

Przy okazji tematu poświęconego nowej części pozwoliłem sobie na chwilę refleksji wobec Metro 2033 gdzie gra raczej nie przysporzyła mi jakiś większych kłopotów ale jednak jednego poziomu z tymi wybuchającymi "bąblami" nie chciałbym przechodzić ponownie.

Ja w trakcie czytania 2033(a czytałem kilka miesięcy po przejściu gry) zrozumiałem jak słaba jest ta gra(we względzie fabularnym).

I także mam złe wspomnienia z tego odcinka gry, i przechodząc to nie miałem pojęcia w jaki sposób można przejść to na wyższym poziomie gry gdzie jest jeszcze mniej amunicji i mniej życia :P

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Doczytałem w końcu Pitera. Pierwsza połowa książki ciągnie się dosyć wolno. Druga połowa jest zdecydowanie ciekawsza. Fajnie, że jest też nawiązanie do oryginału. Moim zaniem opłacił się zakup tej ksiązki w czasie oczekiwania na grę.

A propos gry. Ostatnie doniesienia o zaniechaniu prac nad multi trochę mnie zdziwiły biorąc pod uwagę to, że wydawca dał im dodatkowy rok na jej doszlifowanie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...