Skocz do zawartości

Moje przygody z retro komputerem


Recommended Posts

Na innych zdjęciach tego modelu (nie z aukcji, tylko w internecie) klawisze są w jednolitym kolorze z klawiaturą, więc te raczej wyglądają na wymieniane. Zobaczę jak to wygląda jak już do mnie dojedzie. Ale najważniejsze, żeby w ogóle działała.

Edytowane przez kamiledi15
Link to post
Share on other sites

Ale czego nie rozumiesz? Przecież widać, że klawiatura i spacja jest żółta, a klawisze śnieżnobiałe. Są z jakiegoś innego materiału, że klawiatura zżółkła, a klawisze nie? 

Dałem 2 linki - w tym drugim klawiatura też jest dużo bielsza, więc nie odróżnia się od klawiszy. Stąd wniosek, że raczej naturalnie była biała i potem zżółkła.

Edytowane przez kamiledi15
Link to post
Share on other sites

Ale ogólnie cała obudowa jest przecież żółta, nie tylko spacja. Choć spacja jest jeszcze żółciejsza :) Mimo wszystko klawisze się mocno odróżniają i muszą chyba być z wyższej półki, jeśli przez tyle lat nie zżółkły w przeciwieństwie do obudowy. Porównajcie sobie to ze zdjęciem z drugiego linku, tam spacja i obudowa są białe, tak samo jak klawisze.

Edytowane przez kamiledi15
Link to post
Share on other sites

Wyszorowałem ją dość porządnie, więc to raczej nic nie da. Zresztą nawet mocno porysowane płyty czyta w parę sekund bez problemu i to chyba lepiej niż nowy dvd-rom, ale nagranych za nic nie chce ruszyć. Po prostu idealne zabezpieczenie antypirackie.

Na pocieszenie - wspominałem, że kupiłem grę Colonization na płycie, działa doskonale.

Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, kamiledi15 napisał:

Właśnie odebrałem złote CD-R i dokonałem próby zapisu z prędkością 2x. Rezultat niestety taki sam, stary komputer nie chce ich odczytać. "Error on drive E, Read fault". Szkoda.

 

A jak Ty w ogóle nagrywasz te płyty? W starych napędach płyta musi być jednosesyjna i zamknięta od razu.

Link to post
Share on other sites

Tak właśnie robię - nagrałem parę gier z prędkością 2x i zamknąłem plyte od razu za jednym nagraniem.

Nawiasem mówiąc ten CDrom jest niesamowicie szybki. Porysowane płyty czyta w niecałą sekundę, a przy tych nagranych też wystarcza mu niecała sekunda, żeby wywalił błąd. 

Link to post
Share on other sites

@kamiledi15 poniżej masz nasze pliki konfiguracyjne autoexec i config

Wrzucone opisy mają zrobione opcje w menu dla różnych potrzeb (XMS, EMS, CDrom...). Twoja 386 ma 8mb ramu a to jest prawdziwy tygrys, pamiętam że kiedyś z kumplem na takiej konfiguracji zainstalowaliśmy os2... fakt, uruchamiał się parę minut, ale... ;)

Dołączę się do namawiania na pierwszego dooma, może być nawet sharewarowy (zajmował 2 dyskietki, z czego jedną 720) - grałem na 386, daleko mu było do płynności wolf3d, ale za to można było chodzić w górę/dół po schodach :evil:

Link to post
Share on other sites

Dzięki, ale ja mam 4 mb ram, a nie 8 :p Ale pliki na pewno się przydadzą. Jest jakiś szybki sposób na ich podmianę w razie potrzeby?

A klawiatura dojechała, ale... W paczkomacie zabrakło dla niej miejsca. Czeka w jakimś magazynie i muszę po nią pójść, ale to jutro spróbuję załatwić. 

 

Link to post
Share on other sites

Aj - faktycznie, mea culpa :( ale to warto pomyśleć nad dodatkową czwórką w twoim :)

Co do plików to pamiętaj, że są to konfiguracje dla innych maszyn więc należy je traktować raczej jako kierunek niż cel (np. moje są dla kompa z 16mb ram). Z wątku wynika, że musiałeś już przerabiać co najmniej 2 konfiguracje dla różnych gier i na tej podstawie można zacząć tworzyć swoją wersję, a z czasem dopisywać kolejne.

Też grałem w xwinga/tie.fightera, ale za chiny ludowe nie pamiętam na jakiej konfiguracji (XMS/EMS). Pamiętam, za to, że używałem programu do myszki (imouse.com) bo trzeba było zwiększyć czułość przy poruszaniu - na standardowej statek był bardzo nieruchawy. Generalnie jeśli gra była wydawana na od razu na CD to 386 już była za słaba... Z gier na 3.11 to pamiętam jakieś przygodówki w 2D, miałem jedną strategiczno-zręcznościową (metal marines) z fajnymi efektami dźwiękowymi, ale ją uruchamiałem tylko na 486...

Dodatkowo, namawiam abyś wziął pod uwagę format dysku i instalację świeżego systemu z dyskietek. Będziesz miał pewność że wszystkie narzędzia i piki są na swoim miejscu.

Link to post
Share on other sites
  • BlackCoffe zmienił tytuł na Moje przygody z retro komputerem

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...