Skocz do zawartości

kamiledi15

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    392
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

19 OK

1 obserwujący

O kamiledi15

  • Tytuł
    Gaduła

Ostatnie wizyty

11191 wyświetleń profilu
  1. Nic się nie dzieje. Te po lewej działają, otwierają podgląd po prawej - ale w kiepskiej jakości. Zdjęcia pod tym podglądem po prawej - nie dają się kliknąć. Ale już linki pod tymi zdjęciami działają - otwierają strony, które je zawierają. Problem jest tylko wtedy gdy jestem zalogowany do Google, gdy się wyloguję - to nagle podgląd otwiera się w wysokiej jakości, a zdjęcia po prawej zaczynają działać. Najprościej byłoby się wylogować z Google, bo po co mam być tam zalogowanym - problem w tym, że logowanie jest wspólne dla Google i dla Youtube, a na Youtube potrzebuję być zalogowanym (subskrypcj
  2. Witam, od kilku dni mam dziwaczny problem. W Google grafika, gdy kliknie się jakieś zdjęcie, to po prawej stronie wyświetlą się podpowiedzi innych zdjęć. No i problem w tym, że od paru dni nie mogę klikać właśnie na te podpowiedzi z prawej strony. W dodatku te pierwsze zdjęcie wyświetla się w bardzo niskiej jakości. Gdy się wyloguję z konta Google - problem znika, mogę normalnie je klikać. Loguję się znowu - problem wraca. Występuje to na każdym urządzeniu (komputer i telefon) i na każdej przeglądarce (Chrome, Edge, przeglądarka mobilna). Coś musi być nie tak z moim kontem Google, ale nie
  3. No tak jak piszę, jest przywalony magnetowidem i odtwarzaczem DVD, więc ciężko go teraz wyciągnąć. Ale ta karta, którą pokazałeś, wygląda identycznie jak moja, więc chyba zagadka rozwiązana - dzięki!
  4. Witam ponownie, komputerek śmiga, ale naszły mnie wątpliwości co do nazwy mojej karty graficznej. Mam skopiowany opis z aukcji, z której go kupiłem i tam nazwa karty brzmiała tak: Cirrus Logic GD540/542 Szukając jednak w Googlach... Nie ma takiej karty. Jest karta Cirrus Logic GD5440, a nie GD540. Jednak... Wygląda ona inaczej niż moja. To fotki z wnętrza mojego komputera: Natomiast tutaj są zdjęcia karty GD5440: https://www.vgamuseum.info/index.php/cpu/item/143-cirrus-logic-cl-gd5440 No wygląda zupełnie inaczej, nie da się ukryć. Może więc mam GD5442? Jej zd
  5. To już ktoś inny musi się wypowiedzieć, bo mam małe doświadczenie z tą opcją. Z tego co pamiętam wtedy dysk znika z komputera i jak chcesz go ponownie użyć to trzeba go odłączyć i jeszcze raz podłączyć. Natomiast w czasie używania lekko mój dysk słychać i po dotknięciu czuć lekkie wibracje i zauważyłem, że po paru minutach nieużywania wycisza się, więc wtedy wiem, że komputer z niego nie korzysta i mogę go wtedy spokojnie odłączyć. Dobra, test zakończony. Oto jego wynik, chyba wszystko jest w porządku?
  6. Wiesz, "praca dysku" nie jest czasami łatwa do zauważenia. Nawet jak nic nie robię na dysku, a jest podłączony to potrafi nagle zacząć migać i coś tam mielić, nie wiadomo dlaczego. Widocznie Windows coś tam na nim sprawdza, nie przewidzisz tego.
  7. Właśnie tak mi się wydawało, że ten mój dysk 3,5 cala dzięki temu, że ma zasilacz, to jest bezpieczniejszy pod tym względem - bo nawet jak głowica coś mieli na dysku i się go odłączy, to jeszcze jest podłączony osobno do prądu, więc ma napięcie żeby ustawić ją tam gdzie trzeba. Ale chyba będę musiał nauczyć się korzystać z tego bezpiecznego usuwania sprzętu.
  8. No cóż, dlatego właśnie mam kopie. Wszystkie jednocześnie raczej nie padną. Nawiasem mówiąc internet twierdzi, że czas życia HDD to 3-5 lat. Te mają już 8, a dodatkowo w starym dosowym pececie mam dysk z 1994 roku, który śmiga jak nowy. Chyba że chodzi o 3-5 lat ciągłego włączenia bez przerwy.
  9. Nie wiem czy kupowanie używanych dysków z przeznaczeniem na jak najdłuższą archiwizację cennych danych to dobry pomysł - takie dyski już swoje przepracowały. Na szczęście skanowanie ruszyło dalej - co ciekawe stało długo w miejscu, w końcu wcisnąłem parę losowych liter i natychmiast ruszyło dalej, a temperatura teraz wynosi 55 stopni. Jeszcze 50 minut czekania. Ale wszystko wskazuje na to, że dysk jest w dobrym stanie i jeszcze trochę podziała. Mam nadzieję że skanowanie pokaże jakieś statystyki, bo jak na razie idzie "Stage 5" i poprzednich jedyne stwierdzenie to "completed".
  10. Szczerze to po prostu zapominam o tym, jakoś ciężko mi się do tego przyzwyczaić. Ale pewnie będę musiał. Kurde, zatrzymało się w tym momencie i ani drgnie od 10 minut. Nie wiem czy to normalne, poczekam jeszcze trochę. Ciekawe, temperatura w Crystaldiskinfo spadła do 54 stopni. W Mój komputer dysk jest, ale nie ma do niego dostępu. Chkdsk nadal wisi w tym samym momencie i nie rusza się. Dysk słychać, że pracuje. Mam czekać dalej?
  11. To było 9 lat temu, więc nie pamiętam dokładnie - oczywiście nie odłączałem go w czasie pracy, tylko gdy nic już na nim nie robiłem, ale najwyraźniej głowica nie zdążyła wrócić na miejsce i "przykleiła" się do talerza.
  12. Ok, faktycznie. No to chyba ok, czekam dalej. Temperatura główna wisi na 57 stopniach, a "temperatura przepływu powietrza" spadła z 44 do 43 stopni - oczywiście to wszystko cały czas podczas skanowania. Z ciekawości zobaczę później jaką ma temperaturę podczas zwykłego używania. W twardym dysku komputera w czasie bezczynności mam 20-30 stopni, w czasie wymagających gier nie przekracza 65. Wcześniej jak miałem źle dokręcony wentylator to potrafiło dojść do 100. Jeszcze jedno pytanko - czy miałem rację, że dyski z dodatkowym zasilaczem do prądu mają mniejsze ryzyko zaparkowania głowicy?
  13. Może by się dało, ale w czasie skanowania nie będę nim majtał Chyba nie pójdzie już wyżej, stoi na tych 57 stopniach. "Parametry 05, C5, C5 masz zerowe" - czy na pewno zerowe? Przykładowo 05 - pokazuje "bieżący - 100", "najgorszy - 100", "próg - 10". Więc chyba nie są zerowe. Z tego co rozumiem próg to graniczna wartość, więc jeśli wykracza ponad 10 to chyba źle?
  14. Ok, a temperatura? Bo mnie nastraszyłeś, że 55 to max, więc nie wiem czy mam przerwać skanowanie czy poczekać do końca. W tej chwili pokazuje 57 stopni.
  15. No tak, ale 56 stopni to chyba jeszcze za mało żeby ugotować dysk :p Więc chyba mogę spokojnie kontynuować? Bo napisałeś, że może się grzać i że mam kontrolować temperaturę, żeby się nie ugotował - ale od jakiej temperatury robi się niebezpiecznie? 56 stopni to już sygnał żeby przerwać skanowanie? Konkrety poproszę A co z tymi wszystkimi błędami, które pokazuje Crystaldiskinfo? "Krytyczne parametry to 05, C5, C6, resztę można olać" Dobrze widzę, że one już wykraczają ponad normę? Ale tak jak piszę, na dysku twardym w komputerze jest ich jeszcze więcej.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...