Skocz do zawartości

kamiledi15

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  287
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

14 OK

1 obserwujący

O kamiledi15

 • Tytuł
  Gaduła

Ostatnie wizyty

10024 wyświetleń profilu
 1. To były obie płyty oryginalne. Tak przy okazji może znacie odtwarzacz muzyki na Dosa z efektami wizualnymi, które "podrygują" w rytm muzyki? Ściągnąłem dwa, jeden z nich ma opcję "Scope", jak się domyślam to miał być właśnie taki efekt, ale coś z nim nie tak, bo jest to poziomy pasek, który się nie rusza.
 2. Może nowe płyty mu nie pasują. Tak jak piszę muzykę z Little Big Adventure odtwarza bez problemu, a płyta sprzed paru lat się przycina. To są minimalne przycięcia, które wiele nie przeszkadzają, ale słyszalne.
 3. Udało się, ale prawdopodobnie ten cd-rom jest... zbyt wolny do odtwarzania płyt. Piosenki dają się słuchać, ale są czasami lekkie przycięcia. Co ciekawe - płytka z gry Little Big Adventure odtwarza muzykę bez przycięć, a nowsze płyty właśnie odtwarzają się z tymi przycięciami. Oczywiście może to być też wina komputera, a nie cd-romu. Piszę to tylko jako ciekawostkę, bo nie mam oczywiście zamiaru używać go jako odtwarzacza muzyki, sprawdziłem to tylko z ciekawości.
 4. Ok, czyli można go dokupić. Dzięki.
 5. Coś nie doczytałeś, bo problem dotyczy nowego, a nie starego komputera Ale faktycznie zrobiłem trochę testów i wygląda na to, że w nowoczesnym komputerze po prostu tego pc speakera nie mam. Wcześniej testowałem to parę lat temu we wcześniejszym komputerze i tam działało, tu widocznie go nie zamontowali. No trudno. Komputer "starożytny" to oczywiście mój dyskietkowy komp dosowy, tam wszystko śmiga doskonale.
 6. Hej, takie nietypowe pytanie - chciałem pokazać koledze różnicę w brzmieniu pc speakera na nowoczesnym i starożytnym komputerze. Zrobiłem bootowalny Dos na pendrive programem Rufus, który wgrał mi tam FreeDosa, na wtyczkę wgrałem grę Secret of Monkey Island, ale po uruchomieniu - cisza. Wyczytałem, że żeby zmienić format dźwięku w tej grze trzeba dodać parametr przy uruchamianiu. Dopisałem więc literkę I jak Internal Speaker (według listy komend) i nic. W Windowsie w Dosboxie to działa - mogę w ten sposób zmieniać dźwięk Adlib na Pc Speaker, ale jak wiadomo w Dosboxie Pc Speaker jest emul
 7. No wiem, ale jeśli cd-rom nie jest podłączony do karty dźwiękowej to program też będzie sterował wyjściem na froncie, nie?
 8. A więc jednak. Dzięki, to spróbuję w wolnej chwili. Ale w takim razie pokrętło głośności na cd-romie jest trochę bezużyteczne, skoro i tak całość się obsługuje programem.
 9. Hej, komputer działa doskonale, cd-rom też. Naszło mnie jednak jedno pytanie - jak się przyjrzycie, w tym cd-romie jest gniazdo minijack oraz pokrętło głośności. Każdy normalny pomyśli - w starych cd-romach w ten sposób słuchało się muzyki z płyt. Ale, w tym cd-romie nie ma przycisków do kontroli muzyki. Nie ma play, stop, nic, jedynie przycisk otwierania klapki. Wiem, że można poprowadzić kabelek w obudowie do karty dźwiękowej i wtedy muzyka z płyty może się odtwarzać przez tylne gniazdo audio. Ale w takim razie do czego jest w tym cd-romie przednie wyjście audio? Gdy miałem zamontowany
 10. Nie przepadam za padami i joystickami, w stare gry gram na klawiaturze i myszce.
 11. Jako posiadacz prawdziwego dosowego komputera oraz wieloletni użytkownik DosBoxa mogę powiedzieć, że właściwie jedyną różnicą, jaką zauważyłem, jest PC Speaker. Na Dosboxie jest emulowany ze zwykłych głośników lub słuchawek i brzmi jak dla mnie paskudnie. Tutaj przewagę ma retro sprzęt - głośny, prawdziwy PC Speaker to coś co bardzo lubię. Można też zamiast tego zrobić sobie bootowalny Dos na dyskietce i z niego z powodzeniem uruchamiać dosowe gry na nowym komputerze z prawdziwym brzęczykiem, ale w nowszych komputerach brzęczyk to tylko licha imitacja prawdziwego PC Speakera. Ale jeśli na
 12. Niestety, nie posiadam takiego cudu w nowym komputerze.
 13. Nieźle, choć cena jest średnio zachęcająca. Muszę też zerknąć, czy w obudowie mam w ogóle miejsce na takie dodatkowe wejście. Może za jakiś czas o tym pomyślę, ale musi to poczekać. W każdym razie dzięki.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...