Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych AMD Big Navi / Navi 2 / RDNA2


Recommended Posts

@Mst74

 

Ale to mówisz o sklepowej cenie końcowej? Bo większość sklepów w USA podaje ceny netto, bo VAT jest doliczany dopiero przy finalizowaniu zakupu gdy podajesz adres do wysyłki i system dodaje odpowiedni podatek w zależności od stanu. 

 

@Artok

No tj Pro**** cena :/

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, Rebelmind napisał:

VAT jest doliczany dopiero przy finalizowaniu zakupu gdy podajesz adres do wysyłki i system dodaje odpowiedni podatek w zależności od stanu.

W którymś dużym europejskim sklepie (i w każdej hurtowni) jest tak samo, nie pamiętam tylko gdzie.

@up Proline ma chyba najgorsze ceny w PL od początku kryzysu, więc to że znowu odlecieli mnie wcale nie dziwi :D 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
22 minuty temu, Rebelmind napisał:

Ale to mówisz o sklepowej cenie końcowej? Bo większość sklepów w USA podaje ceny netto, bo VAT jest doliczany dopiero przy finalizowaniu zakupu gdy podajesz adres do wysyłki i system dodaje odpowiedni podatek w zależności od stanu. 

Tak, te karty są po prostu w cenie MSRP którą podało AMD, a podatek w Stanach to jest raczej kilka procent a nie tak jak u nas ćwiartka ceny, w końcu to tylko biedota z JUSA a nie polska szlachta, która jak wiadomo z różnych profili na FB, z reguły nie pracuje.   :menda:
No i nie zapominaj że sklepy w USA też kupują taniej a więc to nie są ceny producenta.  ;) 

Link to post
Share on other sites

Nie no, to w opór pro-konsumenckie podejście w Pro****, Xsam i teraz Morelkach... :/

 

Takie cyrki to jadnak tylko w pl. Dzisiaj z rana uraczony zostałem mailem z forum szwedzkiego z zaproszeniem do wzięcia udziału w akcji partnerskiej z największym sklepem ze sprzętem IT w Se. Dla klientów, którzy mają połączone swoje konta użytkownika w sklepie z profilami na forum miały być o 16 Ampery po obniżonych cenach. Tak to wygląda po godz. 20:

 

HkqlaeR.png

 

Asus Dual OC 3060 Ti za ~2750 pln 

Gigabyte 3070 Gaming OC ~3200 pln

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 12.08.2021 o 08:14, zbiku90 napisał:

Ja dalej nie mam potwierdzenia, więc na 99% się nie załapałem. Szkoda bo te 2199 za Pulse to było jeszcze do przełknięcia.

UPDATE: Sprawdziłem przed chwilą zamówienie w profilu:

Oczekiwana dostawa między 09.09.2021 - 10.09.2021

Przypomnę tylko że zamawiałem ok. godziny 17:00. No nic, na ten 1 miesiąc sobie kasę zamrożę, chociaż wolałbym dokupić ETH albo RVN :D W międzyczasie trzeba polować ale te ceny chyba już nie powrócą. Na tą chwilę najtaniej widzę Red Devila za 509E w DE.

Link to post
Share on other sites
17 godzin temu, zbiku90 napisał:

UPDATE: Sprawdziłem przed chwilą zamówienie w profilu:

Oczekiwana dostawa między 09.09.2021 - 10.09.2021

Przypomnę tylko że zamawiałem ok. godziny 17:00. No nic, na ten 1 miesiąc sobie kasę zamrożę, chociaż wolałbym dokupić ETH albo RVN :D W międzyczasie trzeba polować ale te ceny chyba już nie powrócą. Na tą chwilę najtaniej widzę Red Devila za 509E w DE.

Ja odpuściłem, zamówienie o 19:16, dostawa pewnie byłaby październik-listopad, nie mam ochoty tyle czasu czekać.  ;) 

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, zbiku90 napisał:

A co masz napisane przy zamówieniu? Tak samo jak u mnie?

Mam napisane "anulowane" bo to właśnie zrobiłem jak dowiedziałem się że zamówione znacznie wcześniej nie przyjdą przed wrześniem.  :D 

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

No właśnie, te co były po 2400-2500 pewnie poszły do kopalni. Bo gracze aż tak zdesperowani nie są (chyba :>). 

 

W lutym, przy pierwszej fali, na forum krypto pojawiały się wpisy górników co kupowali właśnie w okolicy 2500 zł różne modele 1660 Super. A ten Radeon jest równie dobry co superka, a bierze aż 30W mniej. 

Link to post
Share on other sites

Na dziś 6600 XT zarabia nieco ponad 2$ dziennie, powiedzmy 65-70$ na miesiąc, czyli w zaokrągleniu w dół 250 zł.
Karta kupiona za 2500 zł spłaca się w 10 miesięcy.

Jakby ktoś chciał jako gracz odkopać różnicę to moim zdaniem średni to pomysł, kopiąc 15-16h na dobę miesięcznie zarobicie jakieś 150 zł, czyli żeby odkopać 1000 zł nadpłaty potrzeba ponad pół roku, ale ile osób było by gotowych kopać po 16 godzin dziennie 7 dni w tygodniu?  :) 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...