Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych AMD Big Navi / Navi 2 / RDNA2


Recommended Posts

4 minuty temu, Artok napisał:

Aż się zastanawiam, czy nie przycebulić 400 zł z uwagi, iż 3060 sprzedałem za 2629 zł. Tutaj za 2200 edycja Pulse, a wydajność karty taka sama. 

 

No nie, nie taka sama bo jednak RTX 3060 wypada nieco lepiej z kolei Do RTX 3060 Ti sporo brakuje, a jak RT odpalisz to już totalnie nie ma co nawet porównywać nawet do RTX 3060. DLSS jeszcze inna historia. Także "przycebulisz" sobie te 400 zł w zamian za mniej wydajny na każdym polu sprzęt od tego który masz obecnie.

Edytowane przez EH_Gosu
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
53 minuty temu, Artok napisał:

Kultura pracy tego Pulse jest pryma sort - 34,2 decybela pod standardowym obciążeniem. 

 

TPU mają już testy praktycznie najważniejszych modeli, jest też zestawienie porównujące kulturę pracy układów chłodzenia. MSI GAMING X przy zadanym poziomie hałasu wykręca najniższe temperatury z całej stawki - tylko co z tego skoro @stock Pulse jest o 2dB bardziej cichy, jednocześnie będąc tylko minimalnie cieplejszym. A całą stawkę ponownie objeżdża XFX Merc (tempy & głośność) pozostając zauważalnie tańszym od Asusa, PowerColor czy MSI.

 

Czekam™ na test Nitro+. 

Link to post
Share on other sites
Teraz, zbiku90 napisał:

Trochę lipa z tym PCIe x8 ale z tego co widziałem w testach to różnice pomiędzy 3.0 a 4.0 są póki co minimalne w normalnym zakresie FPS, więc może wymiana płyty na nowszą nie będzie konieczna.

Czy wymiana MOBO nie sprawia, że zakup tej karty będzie równie kosztowny, co szarpnięcie się na 3060?

 

TomCug dodatkowo wspominał, iż na Intelach PCIE 3.0 straty tak bardzo nie widać - gorzej jest na Ryzenach.

Edytowane przez Artok
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, korzychxp napisał:

Ale wolałbym 3 letnią gwarę.

 

Szafir od czasu bodajże RDNA1 daje 3l gw chyba na wszystko. 

 

3 godziny temu, zbiku90 napisał:

Pulsik zamówiony :D

 

Wrzucisz w budę to koniecznie pisz jak wrażenia, bo mam klienta który czeka na opinie z pierwszej ręki. 

 

4 godziny temu, EH_Gosu napisał:

No nie, nie taka sama bo jednak RTX 3060 wypada nieco lepiej

Amper "wypada nieco lepiej" jedynie w obecności RT/DLSS, wszędzie indziej najtańszy RDNA2 jest przekrojowo 5% szybszy, pozostając zauważalnie tańszym - czyli mamy klasyczną sytuację, gdzie dopłaca się za zielone bajery działające na GF-only. 

Edytowane przez Rebelmind
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
12 minut temu, Rebelmind napisał:

 

Szafir od czasu bodajże RDNA1 daje 3l gw chyba na wszystko. 

 


Szafir może i daje, ale sam Proshop daje 2, nie? Więc już nie chce obsługiwać zamówienia i każe się kontaktować z producentem, a producent nie musi przyjmować bez udziału sklepu.

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, zbiku90 napisał:

Pulsik zamówiony :D Chyba najbiższa cena do MSRP (zawyżonego swoją drogą) od dawna, spodziewałem się minimum 2500.

A jaki masz status?  :D 
Bo cały czas jest 15 szt., więc chyba po prostu system im siadł.  :P 

A Pulse dobra karta.  ;) 

Link to post
Share on other sites
30 minut temu, Rebelmind napisał:

Wrzucisz w budę to koniecznie pisz jak wrażenia, bo mam klienta który czeka na opinie z pierwszej ręki.

Wydajnościowo to wiem czego się spodziewać bo prawie rok miałem 5700xt a w 1440p w testach wypadają bardzo podobnie. Natomiast co do kultury pracy to nie mam obaw bo będzie to już trzeci Szafir u mnie w ciągu trzech lat :D No ale jeśli coś mnie zaskoczy pozytywnie lub negatywnie to na pewno dam znać.

38 minut temu, Artok napisał:

Czy wymiana MOBO nie sprawia, że zakup tej karty będzie równie kosztowny, co szarpnięcie się na 3060?

A czy kupno monitora z g-sync lub chociaż g-sync compatible nie sprawia że karty od zielonych już na starcie wychodzą drożej? Po prawie roku z freesync nie wyobrażam sobie jak można grać bez niego, a wymieniać monitora nie chcę. Swego czasu mocno się zastanawiałem nad 3060ti jak schodziły poniżej 3k ale freesync przeważył.

Jakoś przeboleję te 2-3 fps mniej.

7 minut temu, Mst74 napisał:

A jaki masz status?  :D 

 

Zrzut ekranu 2021-08-11 211316.png

@Mst74 Chyba miałeś rację :( Wciąż jest "15 szt na stanie" a dziwne jakby ludzie ich nie brali w cenie rtx 2060. Jutro pewnie anulują albo zaproponują termin dostawy na przyszły rok :D

Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, Rebelmind napisał:

Komuś się udało ustrzelić z Morelek? 

Chyba się pomylili o 1k, nie dało się podobno tego do koszyka dodać wbrew temu co jest na screenie. W media expert było to samo. Najtaniej w EU wg pepperka były power colory za 1749, chyba w casekingu.

Ja dalej nie mam potwierdzenia, więc na 99% się nie załapałem. Szkoda bo te 2199 za Pulse to było jeszcze do przełknięcia.

https://allegrolokalnie.pl/oferta/radeon-6600-xt

Byznesmeni już zwęszyli okazję, ciekawe kto mu to weźmie w cenie 3060ti xDDD

Link to post
Share on other sites
5 minut temu, zbiku90 napisał:

Chyba się pomylili o 1k, nie dało się podobno tego do koszyka dodać wbrew temu co jest na screenie

Ludzie poskładali zamówienia, ale to wygląda jakby Morele podało cenę prosto z hurtowni tj. bez podatku VAT. 

Link to post
Share on other sites

Ale jaja :D Toż to ponad 300zł poniżej MSRP.

UPDATE: Dzwoniłem do proshopu ws. 6600xt Pulse. Strona faktycznie padła wczoraj. Jakąś ilość wczoraj wysłali do PL, w przyszłym tygodniu ma przypłynąć kolejne 38 sztuk, zamówień jest ok. 150. Czyli na rynku kart graficznych bez zmian, przez chwilę łudziłem się na lepszą dostępność ale to tylko mrzonki :D Zamawiałem o 17.00 bo wcześniej byłem w terenie, mam nadzieję że może na drugi albo trzeci rzut tych kart się załapię o ile takie wkrótce będą.

Link to post
Share on other sites

Same błędy, Proshop sprzedał kilkaset kart mając kilkanaście, Morele wystawiło w cenach hurtowych przy okazji pokazując nam ile przycinają na sztuce, co jeszcze?  :D 

2 godziny temu, wrobel_krk napisał:

Niektórym potwierdzono zamówienia na te za 1500 z Moreli :

Patrząc na ceny w USA to Morele wystawiło tego Fightera faktycznie w cenie hurtowej, one kosztują w USA 379 dolców, zresztą co ciekawe Pulse kosztuje tyle samo, tymczasem w Proshop Fighter był za 2049 zł, a Pulse już za 2199 zł, Europa to stan umysłu chyba.  :/ 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
37 minut temu, Mst74 napisał:

Patrząc na ceny w USA to Morele wystawiło tego Fightera faktycznie w cenie hurtowej,

Ludziom zamawiającym wczoraj wysłali (doszło do zawarcia umowy wg regulaminu) z kolei tym co zamówili dziś rano anulowali ze względu na błędną cenę.

 

Tymczasem pewien sklep:

obraz.png

  • Że co, proszę? 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...