Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych AMD Big Navi / Navi 2 / RDNA2


Recommended Posts

13 minut temu, Mst74 napisał:

Karta kupiona za 2500 zł spłaca się w 10 miesięcy.

Niby niezływynik tylko w przypadku ETH ma być w grudniu przejście na proof of stake i przy okazji difficulty bomb, więc kopanie jej na GPU przestanie mieć sens. No ale są inne krypto jak RVN którego kurs ostatnio skoczył. Pożyjemy, zobaczymy. Ja trzymam to zamówienie za 2199, jak mnie wydajność rozczaruje to sprzedam górnikowi z zyskiem najwyżej.

Link to post
Share on other sites

O ile to nastąpi, ETH ma spore poślizgi w różnych zapowiedziach i ich późniejszej realizacji.  ;)
Karta moim zdaniem całkiem udana, ale nie w cenach które aktualnie obowiązują, wydajność na poziomie 5700 XT ale niestety malejąca wraz z rozdzielczością.

Link to post
Share on other sites

Ale ruch biznesowy dzisiaj zrobiłem default_smilies_szczerbaty.gif

 

Brat czeka na 6600 XT z Proshopu więc mu dziś mówię - weź wystaw swoją 1660 Super tak za 1900 na allegro, powisi parę dni, w piątek się sprzeda to akurat podmienisz na Radeona. 

 

Superka sprzedała się po czterech godzinach. Teraz będę musiał mu dać swojego 3060Ti na kilka dni, bo ma procesor bez integry default_smilies_rotfl.gif

 

 

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Rebelmind napisał:

A ma może na AM4? 

Ma Ryzena 3600, ale ten Radeon przyjdzie za max. tydzień, więc użyczę mu swojego 3060Ti. 

 

Godzinę temu, zbiku90 napisał:

Trzeba było wystawić na licytację 3-dniową, może i więcej by wziął

Niby tak, ale Allegro Lokalnie to wylęgarnia trolli licytacyjnych. 

I tak miałem wątpliwości co do ceny 1900, bo wczoraj sklep na X dał 33 sztuki 1660 Ti za 1959. Więc za 60 zł więcej można było kupić kartę nową i minimalnie szybszą. 

Edytowane przez Artok
Link to post
Share on other sites

Słowo-klucz: można było. Jeśli w momencie wrzucania aukcji tych kart po tej cenie w X*** już zabrakło to nie ma to znaczenia. 

 

Kurde, chyba powinienem skupować Turingi i pchać do pl na allegro, bo niedalej jak w zeszłym tygodniu msi 1660 Ti (gaming) poszedł za 3100 sek na lokalnej aukcji, czyli za jakieś 1400 pln :o

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Myślę że w następnej generacji Radki mają sporą szansę przeskoczyć w końcu RTXy pod względem czystej wydajności, pewnie nie licząc RT. AMD robi ogromne postępy w efektywności GPU i CPU z generacji na generację, już teraz procesory Intela i karty Nvidii biorą absurdalne ilości watów żeby pozostać konkurencyjnymi. A pomyśleć że jeszcze 4 lata temu sytuacja była odwrotna i to AMD robiło grzałki.

Edytowane przez zbiku90
Link to post
Share on other sites
19 minut temu, zbiku90 napisał:

Myślę że w następnej generacji Radki mają sporą szansę przeskoczyć w końcu RTXy pod względem czystej wydajności, pewnie nie licząc RT

Już raz tak zrobili, ale w segmencie procesorów. Nie trzeba mówić na jakich cenach się skończyło. 

Edytowane przez Artok
Link to post
Share on other sites

Na szczęście nikt nikogo nie zmusza do kupna w PL; ja średnio raz w miesiącu ślę paczki z "darami dla powodzian" na ojczyzny łono //typ w punkcie pocztowym obsługuje mnie już czasami nawet bez kolejki :lol://, więc - da się ;)

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

@Artok Brałem parę razy rzeczy z proshopu ale po tym co teraz odstawili to sorry ale stracili klienta.

@Rebelmind Dziękuje za wsparcie, wiem że na Ciebie zawsze można liczyć. Kiedyś może skorzystam z pomocy, narazie to muszę się uspokoić i przemyśleć czy nie rzucić #pcmr w cholerę bo to dawno przestało być śmieszne. Jakby na xbox było więcej gier ze wsparciem k+m to już dawno bym podjął decyzję.

 

Screenshot_2021-09-09-16-10-41-222_org.mozilla.firefox.jpg

Screenshot_2021-09-09-16-23-03-587_org.mozilla.firefox.jpg

  • Że co, proszę? 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@Up współczuję, serio. Żeby oni jeszcze przy zakupie powiedzieli wprost, że nie wiedzą ile i czy na pewno wtedy a wtedy będą karty na stanie... To by była inna rozmowa, a tak to wchodzą w jedną ligę z Xscum i Mocwelami :/

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
35 minut temu, Rebelmind napisał:

To by była inna rozmowa, a tak to wchodzą w jedną ligę z Xscum i Mocwelami

No właśnie z tego co czytałem to wcześniej wywiązywali się przeważnie z terminów i prawie od razu po premierach likwidowali możliwość zamawiania. Być może w międzyczasie dział sprzedaży przejęli polacy (z małej celowo) i wolą pogonić kartę za 2999 zamiast za 2199. Rozczarowany jestem i rozgoryczony, jak każdy kto przez to przechodził.

Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, zbiku90 napisał:

Rozczarowany jestem i rozgoryczony, jak każdy kto przez to przechodził.

W obecnych czasach nie ma sensu ograniczać się do jednego sklepu. O tym się przekonałem na własnej skórze, kiedy w lutym po trzech miesiącach czekania dostałem maila z anulacją dot. 3060Ti. 

 

Wciąż zostaje ci zagranica, o ile nie boisz się ewentualnych cyrków z gwarancją. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...