Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych AMD Big Navi / Navi 2 / RDNA2


Recommended Posts

bo taka jest prawda, kilka gier obecnie z tymi ficzerami z czego może 1-2 warte uwagi, reszta to krapiszony , że i bez rt tego nie chce się ruszać

Prawda jest taka, że 90% nadchodzący gier będzie posiadało RT a Hardware Unoboxed celowo ominął zagłębiania się w temat działania RT na nowych kartach AMD z powodu bardzo słabej wydajności na tle konkurencji. 

W sieci kanał HU został mocno zjechany za to że w premierowym teście był całkowicie stronniczy gdzie nawet dobór gier był taki aby pokazać nowy produkt AMD z jak najlepszej strony. Teraz tłumaczy się małą popularnością gier z RT i jeszcze brakiem czasu na testy w RT. 

Przed premierą nowych kart AMD gdzie już znałem ich wydajność napisałem, że najbardziej zagorzali fani czerwonej marki w odniesieniu RT będą używać dwóch argumentów, że po pierwsze RT jest nie potrzebne, mało popularne a po drugie, że RT działa gorzej bo to RT nV. Nie myliłem się tylko nie sądziłem, że jeden z największych kanałów yt z testami będzie tymi argumentami usprawiedliwiał słabe działanie RT na kartach AMD  :/ Test obiektywny ma pokazać wady i zalety danego produktu a HU po prostu chciał ukryć słabe strony względem konkurencji. 

 

Idąc dalej to już samo AMD zaczyna wydziwiać - jeśli nie możemy się zbliżyć w działaniu RT do konkurencji to po prostu wyłączmy obsługę RT na kartach nV i po problemie.

Godfall, który tworzony był w ścisłym partnerstwie AMD dostał patch dodający RT tylko na kartach AMD choć to zwykły DXR, który może bez problemu działać na nV. Czemu? Bo wykresy wydajności w testach z RT będą wyglądać lepiej bez konkurencji  :rotfl:  

Taki sam wykres jaki AMD udostępniło przed premierą. Taka manipulacja. 

Edytowane przez DjXbeat
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ktoś się spotkał z tym, że gpuz nie może zgrać BIOSU z karty? Czy to wina starego gpuz (z przed premiery GPU) czy AMD coś mogło zachachmęcić, żeby nie można było kombinować z biosami. 

Link to post
Share on other sites

przecież RT w 6800xt masz niemal na poziomie 3070, to o jakim płaczu fanów amd ty piszesz @DJ? a zamiast dlss to se inne pierdy wyłaczą i będą mieć te + 20 kl/s z włączonym RT

z twojego trololo to wychodzi więc, że i 3070 się nie nadaje do RT, jak nie ma boskiego DLSS 2.0 w danej grze

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

przecież RT w 6800xt masz niemal na poziomie 3070

Jeśli w grze będziesz miał tylko jeden efekt bazujący na RT to tak - RX 6800XT osiągnie wydajność zbliżoną do 3070. 

Jeśli RT będzie się składało z kilku efektów typu odbicia, cienie, GI to 6800XT nie ma nawet podjazdu do 3070. 

Dajcie na 6:16 :D

Taka sztuka mu się trafiła - Piszczenie cewek to loteria. 

Link to post
Share on other sites

RX 6800XT to nie jest karta za 1000 zł żeby się bawić w podejście "a, można sobie coś wyłączyć". Na konkurencyjnym dla niej RTX 3080 nie musisz niczego wyłączać żeby cieszyć się sowitą wydajnością, do tego masz DLSS 2.0 który robi mega robotę. W tym segmencie high endowym tłumaczenie sobie na siłę "a, po co to komu? Można zredukować detale" kiedy karta z innego obozu pozwala na cieszenie się w pełnej krasie smaczkami, jest nieporozumieniem.

 

Karty są bardzo podobnie wycenione, a w całokształcie RX 6800 XT oferuje mniejsze możliwości od RTX 3080. Mało tego, tam gdzie nie ma mowy o limitach silników gier, o bottlenekach platform etc. Nawet w standardowej rasteryzacji RTX 3080 zapewnia wyższą wydajność (szczególnie w scenariuszach OC vs OC) od RX 6800 XT bo z DXR go deklasuje, a po włączeniu DLSS zmiata z planszy totalnie.

 

Takie są fakty i nie ma co sobie dorabiać ideologii, że ktoś kto celuje w GPU w tej cenie, wybierze produkt oferujący mniejsze możliwości.


Jeśli w grze będziesz miał tylko jeden efekt bazujący na RT to tak - RX 6800XT osiągnie wydajność zbliżoną do 3070. 

Jeśli RT będzie się składało z kilku efektów typu odbicia, cienie, GI to 6800XT nie ma nawet podjazdu do 3070. 


Taka sztuka mu się trafiła - Piszczenie cewek to loteria. 

Wiem, że loteria. Niemniej sztuka niefartowna.

Link to post
Share on other sites

 

 

Prawda jest taka, że 90% nadchodzący gier będzie posiadało RT

Żebyś się nie przeliczył czasem.

 

To pierwsze podejście ze strony AMD do RT. W topie zrobili poziom 3070. 6900 pewnie zbliży się do 3080. Nie ma też co jęczeć.

Link to post
Share on other sites

 

 

Dajcie na 6:16

Ło matko i córko, takiego koncertu to jeszcze chyba nie słyszałem.  Ciekawe w sumie przy jakiej okazji. U mnie też cewki piszczą ale zauważyłem tylko podczas zamykania valley benchmark (około 1000fps przez kilka sekund) i w niektórych starych grach w menu bez v-synca (np. sniper elite 1, podobna sytuacja z fps). Na co dzień przy normalnym użytkowaniu i zakresie fps (poniżej powiedzmy 500fps) nie miałem jeszcze karty której cewki by było słychać z zamkniętej obudowy.

 

 

napisałem, że najbardziej zagorzali fani czerwonej marki w odniesieniu RT będą używać dwóch argumentów, że po pierwsze RT jest nie potrzebne, mało popularne a po drugie, że RT działa gorzej bo to RT nV.

Ja natomiast mam wrażenie że właściciele RTX-ów klepią w kółko w te 20 gier i reszty poza nimi nie widzą. No ale kto co lubi, też wciąż się jaram jak grafika jest ładna w grze, ale jak gameplay leży to max godzina i uninstall.

Link to post
Share on other sites

Zdefiniuj stare?

Wybrane modele już z tego roku (czytaj: model mający premierę w 2020r. - nie mylić z wcześniejszy model wyprodukowany w tym roku).

 

Powinny one mieć w opisie Gsync, Adaptive Sync and VRR w specyfikacji.

 

Przykład Acer XB273X

 

https://www.tftcentral.co.uk/blog/acer-predator-xb273-x-with-27-240hz-ips-panel-0-1ms-g2g-and-native-g-sync/

Jest to jeden z pierwszych takich monitorów (model z fizycznym modułem gsync, wspierający freesync).

Link to post
Share on other sites

Ja natomiast mam wrażenie że właściciele RTX-ów klepią w kółko w te 20 gier i reszty poza nimi nie widzą. No ale kto co lubi, też wciąż się jaram jak grafika jest ładna w grze, ale jak gameplay leży to max godzina i uninstall.

Przez ostatni rok AMD straciło prawie 9% udziałów na rynku na rzecz nVidii i to pomimo małej popularności RT. To właśnie rynek zweryfikował czego oczekują klienci i pomimo małej popularności RT klienci wybierali droższy produkt z obsługą RT np RX 5700XT vs RTX2070S. Widać dokładnie w którym kierunku zmierzają potrzeby konsumentów. Klienci kierują się w stronę RT a że RT jest cholernie wymagające to będą wybierać produkt bez kompromisów i dla takich konsumentów wybór jest tylko jeden. 

Jestem pewien, że za rok w statystykach AMD zaliczy kolejne stracone % na rynku na rzecz nV. Konsumentom nie jest to na rękę bo monopol prowadzi do wywindowania cen. 

Link to post
Share on other sites

Myślę, że nie do końca dobrze oceniłeś rynek i preferencje klientów. Nie kupowali navi bo się za nią ciągnie słusznie/niesłusznie reputacja AMD. Gorące, głośne, słabe sterowniki, słabi aib. Sam wybrałem 2070s nie dla rt ale dla tego, że przedtem 3 razy poległem na 5700xt i sterownikach.

Link to post
Share on other sites

Myślę, że nie do końca dobrze oceniłeś rynek i preferencje klientów. Nie kupowali navi bo się za nią ciągnie słusznie/niesłusznie reputacja AMD. Gorące, głośne, słabe sterowniki, słabi aib. 

Przez ostatnie 4 lata AMD sukcesywnie odrabiało straty do nVidii i z ~18% udziałów na rynku zrobiło się ~30% więc odzyskali kawał rynku co pokazuje, że dało się przekonać klientów do siebie pomimo słabej reputacji. Po premierze RTX i RX 5700XT przez ponad rok czasu AMD straciło ~9% udziałów na rynku więc jeśli wcześniej reputacja, sterowniki czy Aib nie były problemem przy odbijaniu rynku to co teraz zawiodło? Odpowiedź masz wyżej ;) 

Link to post
Share on other sites

Czy nadal są problemy ze sterownikami amd? Kilka lat wstecz miałem radeona i sterowniki to były porażka. Po przesiadce na nvidię nie doświadczyłem takich problemów. 

Na niektórych konfiguracjach nadal zdarzają się problemy z działaniem Navi głównie tzw Black Screen. Ja korzystając z RX 5700XT nie miałem problemów ze sterownikami. 

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Nigdy jakoś bliżej nie śledziłem premier kart graficznych, aż do teraz. Czy "historycznie" jest szansa na niereferenty, które nie będą kilka stów droższe od referentów? Poluję na RX 6800, co by w końcu swoją 580-tkę odesłać na emeryturę i pograć w 4K60 jak człowiek, ale nie chciałbym zbytnio przekraczać budżetu tych trzech klocków

 

Na materiałach prasowych widziałem jakieś bazowe modele MSI i Gigabyte'a, które wizualnie nie różnią się absolutnie niczym od referentów i zastanawia mnie czy może być tak, że zostaną wycenione tak samo :co:

Link to post
Share on other sites

ale zobaczcie co sie dzieje obecnie z cenami kart, 2060s praktycznie w tej samej cenie co 2070s, jeszcze jak w sierpniu kupowałem x5600xt to spokojnie mogłem za 1600 kupić 2060s, tyle że z cienkim chłodzeniem, rx5700xt też obecnie znaleźć dobry model poniżej 2k ciężko

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...