Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych AMD Big Navi / Navi 2 / RDNA2


Recommended Posts

RXy mają dziwne zachowanie, na ten moment raz wygrywają, nawet przebijają 3090, raz dostają ostre baty. Widać, że ten cache w jednej grze robi swoje, w drugiej nie, i gruby bottleneck 256bit.

Z RT jest też różnie, ale ta wydajność 2080t 3070 póki co tyle trzeba liczyć. Reszty ficzerów nie ma-niby można się ratować downsamplingiem+RIS ale to walczyło na równi z dlss 1.0, do 2.0 nie ma startu.

 

Ogólnie niby spoko(patrząc na historie, idą dobrą drogą), ale j/w w tej cenie msrp 3080 jest ogólnie lepsze na ten moment. Ale jesteśmy tam gdzie jesteśmy... póki będzie można wyhaczyć rx blisko msrp to dobry deal. Jak będzie później cenowo podobnie jak rtx, wybór będzie 1;)

 

Co do referenta, to nie spodziewam się masywnej ich ilości- zrobią parę rundek i trzeba będzie powiedzieć do widzenia jak widać całkiem spoko coolerowi.

Link to post
Share on other sites

RXy mają dziwne zachowanie, na ten moment raz wygrywają, nawet przebijają 3090, raz dostają ostre baty. Widać, że ten cache w jednej grze robi swoje, w drugiej nie, i gruby bottleneck 256bit.

 

Bo walka teraz trwa na wielu polach. Nie tylko surowa wydajność.

- "surówka"

- Raytracing

- DLSS i podobne technologie

 

Ale także:

- dostępność kart (możliwości produkcyjne)

- TDP i pobór prądu

- możliwość OC (ważne dla grupy entuzjastów) 

- kryptowaluty (wpływa na ceny i dostępnóść + generuje zysk u innej grupy odbiorców) 

 

Jak dla mnie nie da się wybrać co jest lepsze, czy 3080 czy 6800XT. Bo zawsze jest kilka "ale". 

Link to post
Share on other sites

@kingisdead

 

MSRP 3070 to Ty zobaczysz jak świnia niebo. Poza mikro-ilością referentów Nv z premiery realna cena to 2700-2800 za wynalazki typu Asus Dual - i w świetle tego faktu dopłata 100 pln do mega przyzwoitego referenta 6800 tj całkiem otwarta kwestia.

 

@Dodo z tego co ja widzę, to już 6800 (bezXT) jest kartą szybszą niż 2080Ti (z RT włącznie).

Ja już zobaczyłem, pic related

obraz.png

Co prawda mi Media Expert sprzedać już nie chciał, ale co najmniej 5 osób dostało.

Link to post
Share on other sites

Ja gram w 2160p i DLSS z 1080p/1440p. Mam już kilkaset H nabite w grach z RT (głównie Metro i Control). Wiem co mówię, tym bardziej że godzinami bawiłem się z tym i testowałem głównie 4fun.  

W Metro nie masz DLSS 2.0, w Control DLSS 2.0 działa i wygląda rewelacyjnie. Gram w 3440x1440p i w 4K (ale preferuje 21:9). Jakie masz artefakty u siebie, używasz może wyostrzenia obrazu w panelu NV?

Link to post
Share on other sites

Są gry powstające we współpracy z AMD to są zoptymalizowane lepiej  pod kątem radeonów, np Godfall ,Assassin’s Creed Valhalla, DIRT 5. Pytanie czy z tym że gry są pisane pod konsole gdzie siedzi AMD to nie będzie taki trend,  z drugiej strony NVIDIA znowu promuje RT i DLSS gdzie na razie wygląda, że jest generacje do przodu w tych technologiach.

Edytowane przez wrobel_krk
Link to post
Share on other sites

Obawiam się, że dopłata 100 pln to była/jest tylko dziś.

W tym sklepie, z którego @Ern wrzucał info nt dostępności nadal są dostępne sztuki nonXT, cena praktycznie 1:1 z pl - a mija półtorej godziny od otwarcia sprzedaży.

Link to post
Share on other sites

dałem wam przykładowo jak zyskać fps ala DLSS ale mundre głowy już w tym jakiś podstęp widzą - to se zamiast AA cienie o jeden stopień zmniejsze - dzizas, ten dlss koło pióra mi wisi, komp to nie konsola, że musze z wszystkim grać jak mi devsi podadzą na tacy, chcę mieć RT i więcej klatek to sobie tak ustawię, ze będę miał jak na 3080 przy praktycznie żadnym spadku jakości obrazu, szczególnie jak pisałem w wyższej rozdzielczości niż 1080p

Link to post
Share on other sites

@wrobel_krk

 

No, na to wygląda, gierki spod stajni nv. Radek sobie dobrze radzi w 1440p, w 4k rtxy mu odjeżdżają, po dlss czy rt to już w ogóle przepaść, Cache nie wyrabia przy 4k?:P

W tytułach amd, podobnie ale rx ma się ogólnie dużo lepiej. Z RT, cała 1 gra?, i tutaj z kolei amd prowadzi i to nawet sporo.

 

Wnioskowanie z 1 tytułu gdzie amd pracowało z devsami nad RT to duże przegięcie, ale może jednak jest coś na rzeczy... Na razie nic nie pozostaje jak tylko czekać, bo z dostępnością ciężko. Zobaczymy jak będą wyglądały pierwsze porty z next genów na pc z RT:P Im dalej w las tym powinno być klarowniej w tym temacie.

Link to post
Share on other sites

Noo tylko nie wszystkie gry to mają, dla mnie, osobiście RT nie jest kartą przetargową - nie jest wskazane używane w grach w które gram (multi FPS)

Teraz duża ważniejszym aspektem jest dostępność.

 

Nie zapominajmy, że 6800XT to ciągle szybsza karta od 2080TI  za 60% wartości  

Wspomniałem o tym, o dostępności która byłaby kluczowa w sprzedaży RDNA 2.

Mimo wszystko, zbyt bliska cena w zestawieniu z RTX3080, która jednak ma wspomniane "feature'y".

RX-y będą atrakcyjne dla osób z procesorami Zen3 i dla tych, którzy grają w tytuły lepiej zoptymalizowane dla AMD, w których często DLSS brak.

 

 

 

dałem wam przykładowo jak zyskać fps ala DLSS ale mundre głowy już w tym jakiś podstęp widzą
 

Dałeś przykład, że nie warto z tobą dyskutować.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Pisze że nieznany termin wysyłki, 0 sztuk w sklepie wysyłkowym

Nope - było info, że jeżeli będzie można kliknąć kup/zamów to znaczy że towar dostępny, bo nie będą podawać dostępności ani stanów magazynowych. PowerColor 6800 wciąż guzik na zielono "köp" (kup teraz), wszystko inne wyprzedane ("slutsåld") - sprawdzałem przed sekundą, dodałem do koszyka.

Link to post
Share on other sites

a wam jaka date wysłali?

 

PowerColor Radeon RX 6800 XT 16GB GDDR6

 

 

 

W tym mailu 19.11

Dwie linijki niżej w tabelce data dostępności 2020-12-08.

 

 

W mailu przed tym:

dziękujemy za zainteresowanie naszą ofertą. Uprzejmie informujemy iż wybrany produkt: karta graficzna AMD Radeon RX 6800 XT jest oznaczony na naszej stronie jako "Wydłużony czas dostawy". Zamówienia realizujemy według kolejności chronologicznej. Wynika to z ograniczonej dostępności produktów u dystrybutora. Obecnie oczekujemy na potwierdzenie kolejnej dostawy. Czas realizacji jest bliżej nieokreślony.

Link to post
Share on other sites

W tym mailu 19.11

Dwie linijki niżej w tabelce data dostępności 2020-12-08.

 

 

W mailu przed tym:

dziękujemy za zainteresowanie naszą ofertą. Uprzejmie informujemy iż wybrany produkt: karta graficzna AMD Radeon RX 6800 XT jest oznaczony na naszej stronie jako "Wydłużony czas dostawy". Zamówienia realizujemy według kolejności chronologicznej. Wynika to z ograniczonej dostępności produktów u dystrybutora. Obecnie oczekujemy na potwierdzenie kolejnej dostawy. Czas realizacji jest bliżej nieokreślony.

dziwne ja mam w obu miejscach te sama data czyli 02.12.2020 

https://prnt.sc/vlm0vo

Link to post
Share on other sites

trochę gorzej jak z prockami, to jeszcze nie czas na AMD.

Ja bym powiedział inaczej: co prawda 6900XT jeszcze przed nami ale myślę, on tu niewiele zmieni. Navi2 okazuje się dla rynku GPU tym, czym Ryzen 3000 był dla Cpu: ogromnym odrobieniem straty (High-end). Przewaga Zielonych pozostaje, ale mówimy tu o wynikach rzędu 10-15% na plusie średnio (pomijam RT i DLSS). Tym samym Czerwoni dają jasny sygnał rywalowi, "musicie za****dalać do przodu, bo siedzimy wam na ogonie".

 

Co zaś się tyczy dostępności: referentów od AMD było/jest nieporównywalnie więcej niż foundersów od NV ;)

 

(uściślając: Ryzen 3000 dla rynku Cpu W GRACH).

Link to post
Share on other sites

U mnie też ciekawa sytuacja, udało mi się w X-KOM zamówić 6800 XT od Sapphire, jakieś pół godziny po opłaceniu zamówienia zadzwonił do mnie gość z X-KOMu  i poinformował mnie że jest kolejka i przewidywany czas oczekiwania to maksymalnie 3-4 tygodnie, możliwe że szybciej ale nie chce mi nic na wyrost podawać, jakieś 20 minut po tej rozmowie dostałem takiego samego maila jak wy z datą 19.11 w obu miejscach

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...