Skocz do zawartości

Recommended Posts

3090 to nowy Titan dla tych co potrzebują max wydajności i nie liczą się z kasą dlatego też taka cena.

nie zdziwiłbym sie jakby wydali jeszcze titana serii 3000 za 2k dolców. 

Co za bieda na aukcjach używki RTX 2080 najtańsza 2250 zł xDDDDD

Ale tak samo jest ze wszystkim jeżeli chodzi o Bolzge handluje już ponad 5 lat na giełdzie i Polacy w większości zawsze tracą cały depozyt bo trzymają straty, są mistrzem w tym. Akcja spadła o 2-5% Trzymam odbije się i zarobię lub wyjdę na zero. Koniec końców depo na  stop los 80% Najlepszy gość jakiego spotkałem to był majster OLX ktoś na szybko sprzedawał 2080 ti 1800zł Napisałem do gościa powiedział że 10 ludzi do niego już napisało, dwa dni potem gość, jakiś inny dodał te samo zdjęcie i tą samą kartę za 3100 zł xD

 

Czekam na recenzje 3070 niech zmiecie januszy z tymi rupieciami bez gwarancji. 

ja widziałęm za 1800 rtx 2080 takze za pół roku 1400zł easy

 

kekw

 

https://allegrolokalnie.pl/oferta/nvidia-rtx-2080

 

 

https://allegrolokalnie.pl/oferta/gainward-rtx-2080-phoenix-gs

Edytowane przez danieloslaw1
Link to post
Share on other sites

Sa na rynku TRZY modele (2x TN, 1x VA) i... najlepszy jest niewiele droższy od TN.

 

Samsung oddysey, z rewolucyjną matryca VA (rzeczywisty czas reakcji na poziomie IPS). Monitor występuje w wersjach 27" oraz 32" i jako "ficzer" na bardzo mocne zakrzywienie.

 

Samsung Odyssey C27G7

Samsung Odyssey C32G7

Jeżeli wolisz płaski to będzie to TN 27"

 

HP Omen X27.

C32G7 wygląda OK ciekawe jak kolory na tej matrycy VA i czy 1ms to rzeczywiście 1 ms

Link to post
Share on other sites

o ile nic się nie zmieniło w nowych modelach monitorów w ostatnich 2 latach to na pewno IPS omijałbym z daleka, va nie miałem, a najszybsze i dalające najwięcej radości z mocarnego PC na pewno jest TN, 2 lata temu zamówiłem IPS 27" 165Hz, po 1 dniu odesłałem, po przesiadce z TN 144Hz 24" , ogromny spadek płynności, 165Hz porównywalne z 60Hz na TN + ghosting, a jakąkolwiek płynność i tak uzyskuje się na upłynniaczach i przyśpieszaczach które zniekształcają obraz + wadliwe matryce ips, tzw. loteria matrycowa, bloor, jedynie lepsze kolory. Zamówiłem PG278QR i jest git, tylko kolory słabe, kalibracją w monitorze niewiele da się zdziałać, jedynie w panelu nvidii. 

Fajny ten Asus:) 

Wg. testów nie, ale jest w trybie medium trochę ponad 2.5 ms, czyli wystarczająco dla 240 Hz.

PG278QR ciekawe jak tu to wygląda i który monitor szybszy i lepszy typowo do gier fps a może różnice są minimalne muszę porównać w tej chwili posiadam Acer Nitro VG270UPBMIIPX

Link to post
Share on other sites

nie zdziwiłbym sie jakby wydali jeszcze titana serii 3000 za 2k dolców. 

ja widziałęm za 1800 rtx 2080 takze za pół roku 1400zł easy

 

kekw

 

https://allegrolokalnie.pl/oferta/nvidia-rtx-2080

 

 

https://allegrolokalnie.pl/oferta/gainward-rtx-2080-phoenix-gs

Nie wiem czy tą suszarkę bym kupił nawet za 1200-1300 zł 

Link to post
Share on other sites

Ale 3090 przede wszystkim reklamowali jako first 8k Gaming gpu(na taką przyjdzie poczekać jeszcze 4lata+) no i jako taka do 8k to jest beznadziejna, już szybciej 1080ti do RT się nadaje. Cenowo i dalej o gamingu piszę, z najlepszej karty cena wydajność zrobili najgorszą:P Ogólnie lipa marketing itd. Po co tyle gadali o gamingu jak karta główne zastosowanie ma w pro, ale wsparcia jak quadro nie będzie miała.

Link to post
Share on other sites

 

 

już szybciej 1080ti do RT się nadaje.

ja bym tam postawił znak równości.

 

 

Ogólnie lipa marketing itd.

uwierz mi że wyniki finansowe pokażą ostatecznie co innego:)

 

 

 

Po co tyle gadali o gamingu jak karta główne zastosowanie ma w pro,
 

 

 

3090 to jest GPU do pracy, nikt normalny nie kupi tego tylko do grania bo mija się to z celem.
 

 

Kupią, kupią - magia cyferek zadziała. I o to w sumie chodziło.

Link to post
Share on other sites

Gdyby 3090 kosztował do 5k. 7+ to za dużo za GPU moim zdaniem.

No to jest naturalnie kwestia perspektywy. Z mojej czy wielu moich znajomych celujących w topy czy to do gier czy do pracy, cena jest bardzo przyjemna. Dlaczego?

 

Karta ponad 50% szybsza od TITAN RTX (często i więcej), a kosztująca około 5000 zł mniej. Jeszcze szybsza od RTX 2080 Ti, posiadająca dodatkowo 13 GB VRAM więcej od 2080 Ti, a kosztująca jedynie około 1500 zł więcej od RTX 2080 Ti.

 

Segment topowy nigdy nie wypada w kontekście perf/$ jakoś mega atrakcyjnie vs segment high endowy. RTX 3080 jest bardzo wydajnym GPU i świetnie wycenionym, RTX 3090 jest jeszcze wydajniejszym, oferującym w scenariuszach bez bottlenecków platform +/- 20% większą wydajność, 14 GB VRAM więcej, NVLink etc. Patrząc z perspektywy użytkownika który naprawdę w ten segment celuje, to RTX 3090 zaskakuje wręcz ceną względem wydajności.

 

Na pewno kto weźmie RTX 3090 zawiedziony nie będzie. Tutaj na tym forum racjonalnie można pogadać to plus, przykładowo na portalu polskiej cebuli w dziale komentarzy gorzkie żale jaki to 3090 słaby, nieopłacalny etc. Gdzie naturalnie chodzi tym malkontentom tylko i wyłącznie o cenę i fakt, że karta jest po za ich zasięgiem więc trzeba popsioczyć jak co generację, a potem radośnie pocinać w gierki w 720p/1080p na mixie low i średnich, bo już o renderze czy obliczeniach na GPU to nawet nie słyszeli ;-).

 

Fakt jest taki, że w tym momencie jest to najwydajniejsze GPU i patrząc przez pryzmat osób które w takie GPU celują - nie ma co absolutnie narzekać, warto spojrzeć w pełnej perspektywie na temat. Ja wiem, że to co napiszę może dla większości być dziwne ale RTX 3090 jest po prostu tani odnośnie tego co oferuje jako całość, po prostu to jest spojrzenie z całkowicie innej perspektywy na ten temat.

 

Kilku klientów którym kompy jeszcze na 2x RTX 2080 Ti robiliśmy, już do mnie pisało żeby zaklepać jakiś termin przebudowy konfigu w celu zmiany 2x 2080 Ti na 2x 3090 - większość to paradoksalnie akurat gracze. Z kolei zainteresowanie odnośnie sprzętów do zastosowań zarobkowych gdzie moc GPU oraz ilość VRAM karty jest kluczowa, dosłownie od wczoraj bije rekordy.

 

Oczywiście rozumiem też Twoją perspektywę i naturalnie RTX 3080 jest świetnym wyborem, niemniej chociażby u mnie czy wielu innych sprzętowych szaleńców, bądź osób które potrzebują sprzętu do pracy RTX 3080 długofalowo by się nie sprawdził w przeciwieństwie do RTX 3090. Bo tak realnie jedyne o co można się przyczepić do tej karty to to za ile stoi względem RTX 3080, ale w momencie kiedy cena przestaje mieć absolutnie znaczenie, a wręcz pozytywnie zaskakuje na tle RTX 2080 Ti czy TITAN RTX względem możliwości, to złego słowa na RTX 3090 powiedzieć nie można chyba, że ktoś na siłę coś tam chce to zawsze wymyśli.

 

Zresztą pojawienie się RTX 3080 Ti jest wielce prawdopodobne i podejrzewam, że to będzie karta która zarówno na tle RTX 3080 jak i RTX 3090 zaoferuje złoty środek w kontekście perf/$ w oczach zdecydowanej większości użytkowników.

Link to post
Share on other sites

 

 

Kupią, kupią - magia cyferek zadziała. I o to w sumie chodziło.

Tak ale to nie są normalnie ludzie tylko maniacy :P

 

3090 ma swoją nisze rynku tak jak pisze Gosu, na rynek pro jest świetna, tańsza i wydajniejsza od Titana RTX,
Natomiast dla przeciętnego gracza (to i tak złe określenie bo przeciętny gracz dalej jest na 1060 czy co tam ma największy udział na steamie) będzie to overkill - +10-15% wydajności względem 3080 za 100% więcej kasy. Nijak się to nie sumuje.

Link to post
Share on other sites

Z RTX'em 3090 jest jak z autami. Przykładowo Toyota Camry vs Lexus ES300h. Niby praktycznie to samo, z tym samym silnikiem i płytą. Ale wypudrowane i trochę zmodyfikowane. Cena x2. Ale jakoś się sprzedaje. :P Tak samo jest z 3090. Kto chce (i go stać) to i tak kupi bo czemu ma brać 3080?

 

Nvidia ma największą stopę zwrotu na 3090. No i cenę podbija też duża ilość VRAM (dość mocno). 

 

Jak ktoś ma OLED'a czy QLED'a 120Hz to taki 3090 jest fajnym kombajnem tak czy siak. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak ale to nie są normalnie ludzie tylko maniacy :P

 

3090 ma swoją nisze rynku tak jak pisze Gosu, na rynek pro jest świetna, tańsza i wydajniejsza od Titana RTX,

Natomiast dla przeciętnego gracza (to i tak złe określenie bo przeciętny gracz dalej jest na 1060 czy co tam ma największy udział na steamie) będzie to overkill - +10-15% wydajności względem 3080 za 100% więcej kasy. Nijak się to nie sumuje.

Masz mnie za maniaka? To dobrze, miły komplement :D

 

Zanim do mnie dojdzie RTX 3090 STRIX to sobie przeglądam Hall Of Fame 3DM i widzę, że w TSE RTX 3090 po OC rozjeżdża TITAN RTX również kręconego o ponad 30%

 

https://www.3dmark.com/compare/spy/14109337/spy/13117904?fbclid=IwAR3iOR-9s2FLkNvKPuRvDO6vHAK9OQl7oBE7kTHDZ13Y1b6LBHKjtRqh_n4

 

Nie mogę się doczekać aż STRIX do mnie dojdzie. Po za regularnymi testami, zrobię analizę pcb i pokażę proces zakładania bloku LC. No i co najważniejsze, ciekaw jestem wzrostów wydajności na wodzie. Ampere z tego co zdążyłem zauważyć, zrzucać takty lubi bardziej niż Turing kiedy już 50C przekroczy. Także taki potworek jak chociażby STRIX z 480W biosem i 3x8 PIN, do tego na wodzie może pokazać pazur. Zbadam temat, generalnie w najbliższym czasie będę mieć zapotrzebowanie na 6 sztuk RTX 3090 STRIX (jedna do prywatnego PC) tylko tutaj paradoksalnie większe problemy z dostępnością niż przy RTX 3080.

 

Ktoś z Was na forum też w 3090 idzie? Byśmy sobie porównania porobili etc. Trzeba będzie rozkminić dobrze jak potencjał pełen z GA102 w 3090 wykorzystać. Na dobrze skalibrowanych platformach w rozdziałkach 3440x1440p czy 4K wzrosty + 20% są częste już teraz vs RTX 3080. Potencjał jest.

 

assassins-creed-odyssey-3840-2160.png

 

control-3840-2160.png

 

metro-exodus-3840-2160.png

 

shadow-of-the-tomb-raider-3840-2160.png

 

red-dead-redemption-2-3840-2160.png

 

the-witcher-3-3840-2160.png

 

jedi-fallen-order-3840-2160.png

 

https://www.techpowerup.com/review/asus-geforce-rtx-3090-strix-oc/

 

Fajnie to lata.

Edytowane przez EH_Gosu
Link to post
Share on other sites

Jak ktoś ma telewizor 4K 120Hz to gra na nim najprawdopodobniej na konsoli lub ma podpiętego htpc, bo trzymanie przy nim bestii z 3090 (gry lub jakakolwiek praca w ogóle) jest niewygodne.

 

Wszyscy wiemy, że 3090 to nie jest karta dla zwykłego śmiertelnika. Ba, nawet bardziej kasiasty gracz powinien pokręcić nosem bo 3000+ dopłaty za 5-7% średnio (2K/4K odpowiednio) to za dużo.

Link to post
Share on other sites

Test na TPU nie pokazuje worst case scenario, bo takie mają miejsce testowe. Ty lepiej popatrz na PPC lub HU ;)

Patrząc na rozdzielczość 4K na PPC chociażby oraz min FPS. Lecimy :

 

120244735_1204497703266725_4348846234079

 

Wiedźmin 3 wzrost 18%

 

120105870_1257898364573343_7770692791092

 

Metro Exodus - 17%

 

120108373_650602689221675_18309656056671

 

120112660_3550708934995966_2844691985330

 

Shadow of the Tomb Raider - 15%

 

Są naturalnie i gry jak RDR czy Control gdzie wzrosty to okolice 8%-11% na PPC tylko teraz dwie fundamentalne kwestie.

 

1. Wbrew nie mającym absolutnie pokrycia w rzeczywistości twierdzeniom redaktora naczelnego jakoby 3080XT nie ograniczał RTX 3080 (jeden z jego postów pod testem RTX 3080), Ryzen 7 3800XT nawet na skalibrowanej platformie z szybkimi pamięciami będzie ograniczeniem dla GPU klasy RTX 2080 Ti / RTX 3080 / RTX 3090 czy to w 1080p czy 1440p czy nieraz w 4k. Kwestia gry, silnika, możliwości korzystania z zasobów etc. Nie istotne jest nawet to, że to są super dociążające GPU miejsca. Pewne zasady wpływu na wydajność korelacji pomiędzy CPU, podsystem pamięci, memkami i GPU są niezmienne niezależnie od rozdzielczości.

 

2. RTX 3090 FE i każdy RTX 3090 (to samo tyczy się też RTX 3080) z 2x8 PIN czy FE z 12 PIN (adapter na 2x8) absolutnie nie rozwiną skrzydeł ze względu na limity TDP wynikające z konstrukcji tych modeli oraz biosów.

 

Dlatego warto dopłacić do autorskich wersji RTX 3080 i RTX 3090 w celu dalszego zwiększenia wydajności. To akurat dobra droga dla bardziej zaawansowanych użytkowników którzy umiejętnie sobie osiągi kart podrasują.

 

Zresztą sam zrobię obszerne porównanie RTX 3080 po OC vs RTX 3090 po OC z tego co widzę po przejrzeniu kilkunastu recenzji, w wysokich rozdziałkach i odpowiednio wydajnych platformach testowych już teraz jest bliżej 20% niż 10% przy RTX 3090 vs RTX 3080, uśredniając. Bo generalnie sugerowanie się 1440p oraz 1080p przy kartach takich jak topowe Turingi czy Ampere, owocuje błędnym przekonaniem o realnej wydajności GPU. Spłaszczone wyniki to nie kwestia niemocy karty, a ograniczeń platformy.

Link to post
Share on other sites

 

 

3090 to jest GPU do pracy, nikt normalny nie kupi tego tylko do grania bo mija się to z celem.

 

Stąd moje zdanie o cenie, mówie o moim przypadku i punkcie wydzenia. Kupiłbym 3090 za 4899 PLN do grania i niemiałbym z tym problemu. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...