Skocz do zawartości

Recommended Posts

Szczerze mówiąc jak ktoś ma RTX 2000 lub 1080Ti to zastanowiłbym się nad sensem Ampere.

Zrobiłem też mały risercz o procesie "8nm" Szajsunga. I tak sobie to wygląda. TDP jest tego świetnym przykładem... problemy od vaniliowego 10nm Samsunga nadal istnieją przy "8nm". Druga sprawa to słabe upakowanie tranzystorów w porównaniu z 7nm TSMC.

Za rok mają być RTX 4000 Hopper'y od TSMC (7 lub 5nm). I to może być dużo ciekawsze od Ampere. 

Edytowane przez Revenant
Link to post
Share on other sites

Szczerze mówiąc jak ktoś ma RTX 2000 lub 1080Ti to zastanowiłbym się nad sensem Ampere.

Zrobiłem też mały risercz o procesie "8nm" Szajsunga. I tak sobie to wygląda. TDP jest tego świetnym przykładem... problemy od vaniliowego 10nm Samsunga nadal istnieją przy "8nm". Druga sprawa to słabe upakowanie tranzystorów w porównaniu z 7nm TSMC.

Za rok mają być RTX 4000 Hopper'y od TSMC (7 lub 5nm). I to może być dużo ciekawsze od Ampere. 

O ile w wypadku kiedy ktoś ma topowego Turinga sens zmiany jest w momencie gdy ma zajawkę na zmianę albo faktycznie mu brakuje wydajności, to Pascal GTX 1080 Ti już jest totalnie deklasowany przez RTX 3080. Często ponad 100% zysk wydajności, a dodatkowo przyjemne smaczki jak DXR i DLSS, także Ampere jest idealnym momentem na przesiadkę z Pascala.

 

Nie licz na next gen GPU za rok :)

Edytowane przez EH_Gosu
Link to post
Share on other sites
to Pascal GTX 1080 Ti już jest totalnie deklasowany przez RTX 3080

Właśnie mam taki sam przypadek z moim GTX 1080 Ti ;)

No to czas zapolować ;)

Dostałem odpowiedź z morele.pl. Chyba nie maja kart na stanie: 

 

WK Marcin Worona 2020-09-17 11:49:13 Dzień dobry,

 

Bardzo mi przykro, niestety jest to wielka nie wiadoma. Na pewno najpierw ustawimy ten produkt jako preorder. Jak tylko dowiemy się od nvidi jaką ilość wyślą do nas. Mam nadzieję, że też otrzymamy odpowiedź o czasie realizacji naszego zamówienia na tą kartę. Proszę obserwować sytuację - niestety z racji ogromnego zamieszania związanego z tą premierą i rozbieżnością miedzy stanem faktycznym a tym co ogłasza producent nie jestem w stanie nic więcej na ten temat odpowiedzieć :(

 

 

Pozdrawiam,

Marcin Worona,

Starszy Specjalista ds. sprzedaży detalicznej

Morele.Net

ul. Fabryczna 20A

31-553 Kraków g88 2020-09-17 11:30:43 Witam, czy jakiekolwiek karty z serii RTX 3080 macie już na stanie ?

Od 15 rusza sprzedaż ?

Edytowane przez lor3ddr8d
Link to post
Share on other sites

Wierzysz @Revan serio w to, że Amper będzie tylko rok na rynku?

 

Nie licz na next gen GPU za rok :)

 

Będziemy mieli rok next-gen konsol. Do tej pory zawsze od razu walono next-gen a ew. dopiero kotlety gdy producent zabezpieczył swoją przewagę przez następne lata. Tym bardziej że proces samsunga nie jest w żadnym wypadku rewelacyjny. 

Duże znaczenie będzie mieć tutaj big navi i dopracowana architektura z podpudrowanym 7nm TSMC. Wystarczy im karta wydajnościowo pomiędzy 3070 a 3080 w cenie 3070 lub trochę niżej. 

Link to post
Share on other sites

Panowie. Zwyzywali mnie od najgorszych pod testem karty haha. Pieknie. Jak za pare dni do nich dojdzie ze serio te karty sa srednie jesli patrzymy na tdp to moze przyznaja mi racje hahaha.

I mieli rację bo kompletnie nie umiesz liczyć i zestawiasz ze sobą całkowicie oderwane od rzeczywistości liczby.

RTX3080 wciąga ~30% Watt więcej względem RTX2080 Super generując przy tym o ~60% większą wydajność.

Performance/Watt wypada znacznie lepiej.

 

Link to post
Share on other sites

Watt więcej względem RTX2080 Super generując przy tym o ~60% większą wydajność.

Performance/Watt wypada znacznie lepiej.

 

 

Yup. Ale wypada lepiej, bo z tym "znacznie" bym nie przesadzał. Proces samsunga nie należy do zbyt "eko". Za to zapewnia solidną marżę względem TSMC co pewnie wpłynęło na znośne ceny kart.

Link to post
Share on other sites

 

 

Czyli różnica 60 W ;) x 5 godzin x 365 dni = 109kWh x 0,65zł = 70 zł więcej w skali roku. Nad czym tu płakać ? No chyba, że ktoś miał zasilacz 500W i musi go zmienić ;)

te dane to lipa bo 2080 potrafi zjesc 260w a power limit w 3080 to 360w

 

I co w związku z tym ? Zbankrutujemy  przez rachunki za prąd czy się usmażymy ?

Przejrzycie na oczy ze ta karta jest srednia a nie super

 

 

X trio, Strix itp wszystkie mają zasilanie 3 x 8 pin

 

I tylko 24 miesiące gwarancji producenta

Pewnie wiedzą że bedą szybko padać haha

Edytowane przez danieloslaw1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...