Skocz do zawartości

Recommended Posts

30 minut temu, zbiku90 napisał:

Gatunek praktycznie nie występujący w środowisku naturalnym, więc pominąłem w rozważaniach. No i pisałem o opłacalności w graniu, nie kopaniu.

Panie wszystkie AMD są bez LHR, rtx 3090, foundersy 3060ti,3070,3080, NVIDIA a2000 a4000 ITP

Link to post
Share on other sites
31 minut temu, Rebelmind napisał:

Myślę, że na 3050 faktycznie nikt kopać nie zamierza

To wytłumacz mi w jakim celu ludzie to kupują za 2500zł i więcej? Żeby na półce stało? Bo chyba nie do grania? Spójrz sobie na parametry tej karty 

RTX 3050 - shadery 1280 (x2), TMU 80, ROP 32, rdzenie RT 20, taktowania 1777/1750mhz, przepustowość 224GB/s, 57 GPx/s, 142 GTx/s, TDP 130W, cena ok. 2500zł

Xbox Series S - shadery 1280, TMU 80, ROP 32, rdzenie RT 20, taktowania 1565/1750mhz, przepustowość 224GB/s, 50 GPx/s, 125 GTx/s, TDP 100W, cena ok. 1300zł, gratis procesor 8r/16w i ssd 500gb.

Wychodzi na to że gdyby na kosnolach dało się zainstalować normalnego windowsa albo chociaż linuxa to taki XSS chodziłby obecnie gdzieś po 3-4k pln, a XSX drugie tyle xD

22 minuty temu, wrobel_krk napisał:

Panie wszystkie AMD są bez LHR

Wręcz przeciwnie, cała seria 6000 ma wąską szynę pamięci + trochę szybkiej Infinity Cache przez co ssie w kopaniu, ale w grach wypada nieźle. 5700xt kopie tylko nieco mniej wydajnie od 6800/6900xt, a 6700xt to nie ma do niej startu nawet.

5700xt - 256bit, 448 GB/s, 54MH/s, 2019 rok MRSP 399$, TDP 225W

6700xt - 192bit, 384 GB/s + 96MB IC, 47MH/s, 2021 rok MRSP "479$", TDP 230W, w grach jakieś 25% szybsza od 5700xt

 

Dla porównania: 3060 ti 60MH/s, 3060 ti LHR 43MH/s

 

Reszta kart o których wspomniałeś leży od dawna w koparkach i w sklepie nowej raczej nie kupisz. O to mi chodziło.

Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, zbiku90 napisał:

przez co ssie w kopaniu

6600xt ma 32mhs przy 60w, 6700xt 47 przy 120, wystarczy popatrzeć na olx ile koparek na 6600xt/6700xt sprzedają, 6600xt

LHR nie mają bo to blokada w sterowniku. Gdzie miała mieć 50% a teraz jest koło 73% bo częściowo złamane. AMD ma po prostu mniej bez blokady przez ta szynę co wspomniałeś. Ale już patrząc na 6700xt vs 3070lhr to lepsze 6700xt.

 

https://m.olx.pl/search/elektronika/q-rx-6600-xt-koparka/

 

Przy rosnącej cenie prądu to 6600xt z 32 przy 60w jest całkiem dobre.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przeglądam oferty, czytam tu i tam, po prostu komedia z tą 3050... Ta karta nie jest warta więcej jak 1500zł (nie powinna przynajmniej). Ja rozumiem te wszystkie wolne rynki, bitcoiny i inne fantastyczne czynniki wpływające na ceny sprzętu. Ale 3050 to jest next level. Szczerze współczuję wszystkim którzy poniekąd nie mają innego wyjścia jak kupować takie karty w takich a nie innych cenach...

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
41 minut temu, Artok napisał:

Jeszcze troszkę poczekają. ETH stanęło na 2500$, a zaraz zaczyna się nowy rok w Chinach i fabryki staną. W najbliższych dniach taniej, niż te 3400 za 3060 Ti nie będzie. 

Tak tylko przypomnę, że karty kupione teraz były wyprodukowane z 3 miesiące temu, więc to się odczuje za 3 miesiące, nie teraz.

Link to post
Share on other sites
38 minut temu, mirai99 napisał:

Tak tylko przypomnę, że karty kupione teraz były wyprodukowane z 3 miesiące temu, więc to się odczuje za 3 miesiące, nie teraz.

Jak to zwykle bywa, odpowiedź brzmi: zależy. 

 

Moim osobistym rekordem było kupienie karty wyprodukowanej 3 tygodnie temu. Zakup - pierwszy tydzień sierpnia, produkcja 2 tydzień lipca. 

Link to post
Share on other sites
W dniu 25.01.2022 o 18:04, wrobel_krk napisał:

Tak z dnia na dzień nie spadną ale się promocje dobre pokazują jak i5-12400+z690+tuf 3080 za 1500 euro:

https://www.pepper.pl/promocje/de-karta-graficzna-asus-tuf-gaming-geforce-rtx-3080-v2-plyta-asus-strix-z690-f-gaming-procesor-i5-12400-1499eur-494338

W Niemczech zmiany cenowe są najszybciej odczuwalne. To gracz nr 1 w europie, większy rynek, lepsza dystrybucja, znacznie więcej kart w sprzedaży to i lepsze ceny. Dodaj jeszcze niższy VAT - dlatego warto kupować u nich.

Link to post
Share on other sites

Jeśli ktoś jest gotów w razie W wysłać kartę na gw za granicę to jasne, przy czym nie ma się co wtedy ograniczać do Rzeszy only. W Szwecji i Danii masz taki sam VAT jak w pl (do tego wyższe opłaty środowiskowe) a ceny potrafią być niższe niż w De ;)

 

Ja myślę @Artok, że najszybciej to my te Ampery zobaczy w sklepach w najlepszych cenach od dawna dopiero przed premierą RTX 4000, czyli druga połowa wakacji. 

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Rebelmind napisał:

Ja myślę @Artok, że najszybciej to my te Ampery zobaczy w sklepach w najlepszych cenach od dawna dopiero przed premierą RTX 4000, czyli druga połowa wakacji

Nikt wtedy nie będzie chciał RTXów 3000. Powszechna euforia związana z obniżkami + nowa generacja na horyzoncie = zbiorowe czekanie na niewiadome. 

Link to post
Share on other sites

nie chcem ale muszem, a jeśli teraz nie muszem (patrz tylko gry - stalker 2 premiera w grudniu) to wstrzymaj się nasz polski graczu z zakupem karty swoich snów i marzeń, ponieważ w polszy janusze biznesu twardo nie schodzą z ceny, kroją nas nawet krajowe duże sklepy !!! wieczne tłumaczenie że to wina naszej dystrybucji stało się już kurde nudne - oby tym naszym januszom i innym pewexom odbiło się to tegorocznymi stratami na premiere kart RTX 4000 :lol: :lol: :lol:

Edytowane przez Player120
Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, zbiku90 napisał:

Gdzieś, kiedyś to już kiedyś widziałem ;) Jak się skończyło wiemy wszyscy.


Bardzo dobrze się skończyło, dużo kart udało się kupić dla mnie i znajomych. A jak teraz ludzie co przeżyli premierę Amperów nie będą przygotowani na polowanie, to już są spisani na straty, bo nic z nich nie będzie... :P

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, Player120 napisał:

ponieważ w polszy janusze biznesu twardo nie schodzą z ceny, kroją nas nawet krajowe duże sklepy !!!

Jak dla mnie to ceny pokrywają się z tymi zachodnimi. Za lepszą wersję 3060 Ti trzeba dać 850€, do tego mityczny wyższy VAT i robi się 4 tysiące z tego. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...