Skocz do zawartości

Recommended Posts

12 minut temu, kubbak napisał:

Tak po prawdzie jak zamawiałem nie było informacji, że jeden klient jedno GPU :P

Było info, widziałem. Dlatego klikałem na początek Ventusa 3x bo liczyłem, że jeżeli rzucili taką samą ilość Ventusa i Xtrio to łatwiej będzie załapać się na Ventusa. Później doklikałem to Xtrio jako drugie zamówienie, bo nie wiedzieć dlaczego w statusie dostępności wisiało jako produkt dostępny z dostawą jutro, a tak jak mi wtedy pisałeś Ventus jako "możliwy dłuższy czas dostawy"

 

Link to post
Share on other sites

Nie będę się spierał, ale jestem prawie pewien, że widziałem. Chyba, że ktoś mi takie info podrzucił na forum i trzymając się tego zamawiałem tak, a nie inaczej. Umówmy się, gdyby można było zamawiać za pobraniem ilości bez limitu to prawie nikt by się nie załapał, bo wszystko wycięliby janusze handlarze biorąc po 5 naraz. 

 

EDIT: Czyli wysyłki robią w nocy i można liczyć, że status do rana jeszcze się zmieni? Sporo zamawiam w Xkom, ale nie mam w zwyczaju co chwilę sprawdzać statusów, bo nigdy nie zamawiam nic na ostatnią chwilę, a i sprzęt o ograniczonej dostępności zdarzyło mi się dopiero po raz pierwszy kupować. 

Edytowane przez wojciechu15
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Łoo panie, myślałem, że jak wejdzie 3060ti to będzie miał choć w miarę normalną cenę, wchodzę na sklepy i co widzę - ponad 2k, a najlepsze wersje to prawie i 3k.

Nie ma bata - moja kochana, stara karta jeszcze trochę posiedzi w PC.

E:

Jeszcze trochę, to za Amper odpowiednik gtx1030 przyjdzie płacić ponad 1000zł. Co za czasy :facepalm:

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, wojciechu15 napisał:

Nie będę się spierał, ale jestem prawie pewien, że widziałem. Chyba, że ktoś mi takie info podrzucił na forum i trzymając się tego zamawiałem tak, a nie inaczej. Umówmy się, gdyby można było zamawiać za pobraniem ilości bez limitu to prawie nikt by się nie załapał, bo wszystko wycięliby janusze handlarze biorąc po 5 naraz. 

 

EDIT: Czyli wysyłki robią w nocy i można liczyć, że status do rana jeszcze się zmieni? Sporo zamawiam w Xkom, ale nie mam w zwyczaju co chwilę sprawdzać statusów, bo nigdy nie zamawiam nic na ostatnią chwilę, a i sprzęt o ograniczonej dostępności zdarzyło mi się dopiero po raz pierwszy kupować. 

Luźne majty. Mamy jeszcze szansę, że jutro otrzymamy karty, albo po.  Ja wielokrotnie z ciekawości śledziłem statusy - schemat jest podobny, z małymi odhyłami, ale wysyłki wyglądają podobnie. Do mnie w 99,9% dostarczają poprzez UPS. 

Link to post
Share on other sites
10 minut temu, Succubus napisał:

Jeszcze trochę, to za Amper odpowiednik gtx1030 przyjdzie płacić ponad 1000zł. Co za czasy :facepalm:

Bez przesady, to nie jest tak, że każą sobie płacić za mizerną wydajność. Znowu mamy kartę mocniejszą od poprzednika w tej samej cenie. MSRP jest takie samo dla 3060ti jakie było dla 2060S, a wydajność mamy taką jak w 2080s, czyli 2 półki wyżej, a właściwie to 4 licząc wersje 2070 i 2080 bez super.

Naprawdę nie ma co płakać na te ceny. To, że strix ma cenę z czapki bierze się tylko z kosmicznego popytu, no i tego, że jak by nie patrzeć to chłodzenie to jakiś potworek, chyba zresztą nie różni się wielce ( o ile w ogóle) od tego zastosowanego w topowych modelach.

7 minut temu, WujkuNieBijKota napisał:

Do mnie w 99,9% dostarczają poprzez UPS. 

U mnie zawsze UPS. W zasadzie miły kurier z UPS'u (który zresztą kiedyś pochwalił się, ze zanim zajmował się kurierką pracował w sklepie "komputerowym")  kiedy wjeżdża pod firmę, to wiem, że paczka z X-kom, bo prawie nic innego UPS'em do mnie nie przychodzi. 

EDIT: Temat się ruszył:

62e6253ba3b9c.png

Śmieszne, bo planują wysłać 03.12.2020, a data dostępności w tabeli to 14.12.2020. Ciekaw jestem która data prawdziawa.

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites
9 minut temu, wojciechu15 napisał:

Naprawdę nie ma co płakać na te ceny. To, że strix ma cenę z czapki bierze się tylko z kosmicznego popytu, no i tego, że jak by nie patrzeć to chłodzenie to jakiś potworek, chyba zresztą nie różni się wielce ( o ile w ogóle) od tego zastosowanego w topowych modelach.

Może po prostu trzeba odczekać kilka tygodni (kilkanaście), aż dostępność będzie normalna i jakoś się to unormuje.

Tak czy inaczej ja akurat nie muszę na siłę kupować nowego gpu - więc spokojnie poczekam.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
7 minut temu, korzychxp napisał:

Jak zamawiałem bez konta na x-kom to nie mogę takich informacji sprawdzić, nie?

Oj nie wiem. Zawsze z kontem zamawiałem. 

 

19 minut temu, wojciechu15 napisał:

Bez przesady, to nie jest tak, że każą sobie płacić za mizerną wydajność. Znowu mamy kartę mocniejszą od poprzednika w tej samej cenie. MSRP jest takie samo dla 3060ti jakie było dla 2060S, a wydajność mamy taką jak w 2080s, czyli 2 półki wyżej, a właściwie to 4 licząc wersje 2070 i 2080 bez super.

Naprawdę nie ma co płakać na te ceny. To, że strix ma cenę z czapki bierze się tylko z kosmicznego popytu, no i tego, że jak by nie patrzeć to chłodzenie to jakiś potworek, chyba zresztą nie różni się wielce ( o ile w ogóle) od tego zastosowanego w topowych modelach.

U mnie zawsze UPS. W zasadzie miły kurier z UPS'u (który zresztą kiedyś pochwalił się, ze zanim zajmował się kurierką pracował w sklepie "komputerowym")  kiedy wjeżdża pod firmę, to wiem, że paczka z X-kom, bo prawie nic innego UPS'em do mnie nie przychodzi. 

EDIT: Temat się ruszył:

62e6253ba3b9c.png

Śmieszne, bo planują wysłać 03.12.2020, a data dostępności w tabeli to 14.12.2020. Ciekaw jestem która data prawdziawa.

Ha! Zobaczymy! Grunt, że wysyłka dostępna natychmiast. :D 

Zobaczymy co u mnie, bo nadal bez zmian.

Link to post
Share on other sites
25 minut temu, Succubus napisał:

Jeszcze trochę, to za Amper odpowiednik gtx1030 przyjdzie płacić ponad 1000zł

No też jestem ciekawy czy i kiedy pojawią karty nowej generacji poniżej 1k. Kiedyś za 1k golda miało się średnią półkę ale chyba te czasy minęły bezpowrotnie, klienci już są na tyle urobieni że wydają miesięczną wypłatę (średnia krajowa) na samą tylko kartę i jeszcze dają sobie wmówić że to okazyjna cena jest.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, wojciechu15 napisał:

Śmieszne, bo planują wysłać 03.12.2020, a data dostępności w tabeli to 14.12.2020. Ciekaw jestem która data prawdziawa.

 

Żadna - kiedyś na ten sklep można było liczyć, teraz to banda kłamców i oszustów. Wymagają przedpłaty za te swoje pożal się boże zamówienia nawet do odbioru w salonie. Przelewasz kasę i czekasz jak kołek.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, korzychxp napisał:

Jak zamawiałem bez konta na x-kom to nie mogę takich informacji sprawdzić, nie?

Screen który wrzuciłem akurat nie jest z konta xkom, tylko z wiadomości którą dostałem na skrzynkę mailową, tak, że nawet bez konta powinieneś dostać.

Godzinę temu, joker5513 napisał:

Wymagają przedpłaty za te swoje pożal się boże zamówienia nawet do odbioru w salonie. Przelewasz kasę i czekasz jak kołek.

Wziąłem kuriera za pobraniem, tak że można zamówić nie mocząc kasy. Jak przegną pałkę, to zwyczajnie odwołam, a jak nie przyjmą tego do wiadomości to nie odbiorę paczki. Na szczęście ja mogę bez problemu zamówić paczkę do miejsca pracy, co zresztą zawszę czynię, bo jak nie ja, to ktoś w  biurze zawsze odbierze i zapłaci nawet jak by mnie nie było.

Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, wojciechu15 napisał:

EDIT: Temat się ruszył:

U mnie dwa maila. Pierwszy jak u Ciebie - planowana wysyłka 3.12 w tabelce 28.12. Taka sama informacja była w przypadku radków i wywiązali się w pierwszego terminu.

 

Natomiast drugi już gorszy...

1z0kfx.png

 

Oba maila dotyczą zamówienia na Ventusa 3x. Odnośnie X Trio nie dostałem nic.

 

39 minut temu, joker5513 napisał:

Czyli standard 10:00 telefon "dzień dobry mam dla Pana paczkę" a ja w pracy ...

Nigdy tak nie miałem. Zawsze dzień wcześniej... Przygotowaliśmy Twoje zamówienie i wystawiliśmy fakturę.

 

Jedyny feler z pobraniem z UPS, że dziady nie mają terminali do płatności kartą.

Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, wrobel_krk napisał:

Chyba że zrobią jakiś odpowiednik 1650super co koło 100w będzie żarł

W najniższym segmencie przydałaby się 75W bez dodatkowego zasilania, odpowiednik zwykłego 1650. Na takie karty jest też popyt, potwierdzają to używki 1050, 950 i 750 ti które trzymają cenę mocno. Tylko jak intel zaraz wypuści integry oparte o Xe, a amd o rdna to może się okazać że taka karta faktycznie nie ma racji bytu bo będzie niewiele szybsza.

Link to post
Share on other sites

taka treść znaczy że mają kartę do waszego zamówienia

 

Potwierdzenie zamówienia

przyjęliśmy Twoje zamówienie numer 700000XXXXX. Poinformujemy Cię, kiedy będzie ono gotowe do wysłania.

 

 

 

A taki ze będziecie mieli kartę za chwile u siebie

 

Przygotowaliśmy Twoje zamówienie i wystawiliśmy fakturę

 

spakowaliśmy Twoje zamówienie i czekamy, aż odbierze je od nas kurier UPS.
Wystawiliśmy również fakturę do Twojego zamówienia.

 

 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
13 minut temu, kubbak napisał:

Oba maila dotyczą zamówienia na Ventusa 3x

Mój też odnośnie Ventusa, na xtrio nic na razie nie dostałem.

 

13 minut temu, kubbak napisał:

edyny feler z pobraniem z UPS, że dziady nie mają terminali do płatności kartą.

Ja akurat jestem dziad starej daty. Bez 500zł w portfelu nie wychodzę z domu, więc nie jest dla mnie problemem płatność gotówką. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...