Skocz do zawartości

Recommended Posts

1 minutę temu, lukasz272015 napisał:

3070 - 3080 to ramy będą za wolne ?

Nie będą za wolne, po prostu będziesz miał gorszy FPS minimalny w grach, które mocniej dociskają procesor. Wszelkie strategie czy multiplayer z 64 graczami na mapie.

https://videocardz.com/newz/some-nvidia-geforce-rtx-40-graphics-cards-with-ad102-gpu-are-now-rumored-to-consume-more-than-450-watts

 

Ploteczki, ploteczki, ploteczki. RTX 4080 ma żreć 450W z gniazdka. 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, Succubus napisał:

Ktoś mi powie do czego to, bo mi ten opis mało mówi

Nowy BIOS, którzy poprawia działanie światłek RBG. 

 

Ale jak wszystko działa to nie ruszaj, bo jeszcze zepsujesz i dopiero będzie problem. 

Edytowane przez Artok
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

No właśnie się peniam, bo 4 tysie na gpu nie mam ochoty znów wydawać jakby co, ale gdyby ktoś się odważył itd, to niech się podzieli co i jak (z tego co widziałem, to ten firmware leży w zasadzie we wszystkich gpu GB serii 3000).

 

Na stronie powinni jakiś toturial dać w postaci filmiku, albo chociaż obrazków :/

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Succubus napisał:

a kij wejdę na kilka sklepów i zobaczę, jak to się teraz ma - nie wiem, czym się tu "ekscytować"

Ten wykresik robi niemiecki portal. Na bazie niemieckich sklepów. 

Także przenoszenie sytuacji 1:1 na nasz rynek (szczególnie w dzisiejszych czasach) można sobie darować.

 

Druga sprawa - w Niemczech też nie jest kolorowo. Hans swojego Volkswagena tankuje już po 2€ od litra. Myślicie, że ceny u nich będą dalej spadać? 

Link to post
Share on other sites

jeśli mowa o GIGABAJTOWYM podświetleniu RGto u mnie wygląda to tak:

 

 

czyli coś tam "działa" - ale po odpaleniu oprogramowania wszystko gaśnie xD

sprawdzałem na dwóch systemach operacyjnych i to samo.

 

normalnie ten soft "RGB Fusion 2.0" nadaję się tylko na śmietnik

 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Artok napisał:

Hans swojego Volkswagena tankuje już po 2€ od litra. Myślicie, że ceny u nich będą dalej spadać? 

Zaczynam się nerwowo rozglądać za samochodem bo cena paliwa może niejednego zniechęcić. A ceny aut używanych też były ostatnio grubo zawyżone.

2 godziny temu, Dzejson_ napisał:

Spróbuj openRGB. Oszczędność zasobów komputera bo zamiast kilku dużych programów działa jeden malutki.

Testowałem ten program ale zrobił mi taki burdel z oświetleniem że musiałem system stawiać od nowa żeby dojść do ładu. Także ostrożnie z nim.

Link to post
Share on other sites

Nie ma już tego firmware na stronie GB. Czyli coś chyba było z nim źle, albo powodował jakieś problemy.

 

Kurczę dobrze, że nie odpalałem tego czegoś :/ pewnie bym uwalił kartę.

.

 

 

Taka sytuacja:

 

Właśnie zrobiłem upgrade firmware monitora i doszła mi obsługa G-SYNCa

 

6YTfadu.jpeg

 

Ktoś mi powie jak to najlepiej ustawić, aby dobrze grało?

 

YhAHCh6.jpeg

Edytowane przez Succubus
Link to post
Share on other sites
19 godzin temu, zbiku90 napisał:

Zaczynam się nerwowo rozglądać za samochodem bo cena paliwa może niejednego zniechęcić. A ceny aut używanych też były ostatnio grubo zawyżone.

To dobry moment na wyrwanie jakiegoś niezłego Dieselka, bo ludzie jak zwykle panikują...

 

wKXaiH3.png

 

 

Tymczasem kurs ropy....

SveCF08.png

 

Tylko na stacjach zamin coś zacznie iść w dół to minie, nie kilka godzin jak w przypadku podwyżek a kilka tygodni :D

Ps. Sorry za offtop.

Edytowane przez pendzel_3
  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, pendzel_3 napisał:

Tylko na stacjach zamin coś zacznie iść w dół to minie, nie kilka godzin jak w przypadku podwyżek a kilka tygodni :D

Tak to w hurcie wygląda na dzień dzisiejszy. :(

obraz.thumb.png.b34ecffc4006e485d187e0afdb2cb2e1.png

3 godziny temu, mirai99 napisał:

zależy od tego jakie TDP ustawią.

Ciekawe jaki przyrost będzie fps/wat. W przypadku Amperów to było ok. 10-40% względem Turingów zależnie od modelu i rozdzielczości. No i prawdopodobnie 4k 60fps z RT będzie w końcu do osiągnięcia w grach AAA.

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, zbiku90 napisał:

 

Ciekawe jaki przyrost będzie fps/wat. W przypadku Amperów to było ok. 10-40% względem Turingów zależnie od modelu i rozdzielczości. No i prawdopodobnie 4k 60fps z RT będzie w końcu do osiągnięcia w grach AAA.


Dość spory, coś tam mówił że u Nvidii z 50-70%+, a te dodatkowe waty na ostatnie 10-30%. Tylko ale, oni to testują na GDDR7, który może nie być w pierwszych modelach w tym roku, a dopiero w refreshu na początku 2023. W sensie niewiadomo. Przypominam, że te wszystkie %, to pełny GA102 vs pełny AD102.

Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, mirai99 napisał:

Przypominam, że te wszystkie %, to pełny GA102 vs pełny AD102.

Tak, tak, już to gdzieś słyszałem. Ampere miały być "do 1,9x" wydajniejsze energetycznie od Turingów.

fgMEZrpT5yCXNJLZUv8ERe-970-80.jpg

W praktyce fps/wat urósł średnio o ok. 25% w przypadku 3090 vs 2080 ti w 4k. Gdyby nie wyższe TDP to wzrosty nie wyglądałyby tak spektakularnie. W zimę spoko opcja na dogrzewanie mieszkania ale w lato bez klimy trochę słabo.

Performance per Watt FPS 3840x2160

No i podstawowe pytanie - ile będzie MH/s i czy czeka nas kolejny boom kopania. Bo w przejście ETH na POS nie uwierzę dopóki nie zobaczę #niewiernytomasz

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...