Skocz do zawartości

Coronavirus ( Covid-19 ) Czy wszyscy umrzemy?


Recommended Posts

4 godziny temu, wodego napisał:

Na CDA film się ostał.

Widzę że już sięgacie coraz głębiej po swoje "mądrości", zaraz wiarygodnym i 100% pewnym źródłem będzie filmik z tiktoka. Ehh ci przebrzydli cenzorzy... Obejrzyj w skupieniu od 34:44, filmik powstał dawno przed pandemią a przekaz jest ponadczasowy. Może w końcu klapki z oczu spadną ;)

 

4 godziny temu, wodego napisał:

Jutro to, co obiecałem:) Łapki w górę, subskrybujcie i takie tam.

Nie mogę się doczekać :)

4 godziny temu, wodego napisał:

Ludzie nie powinni tego oglądać, dlatego YT usunęło film z polskimi napisami po jednym dniu.

A może dlatego że ktoś manipulował przy napisach, jak to często bywa przy kontrowersyjnych filmikach z napisami? No ale zapominam że jak pasuje pod tezę to na bank nie manipulacja tylko prawda objawiona.

  • Haha 1
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites




Widzę że już sięgacie coraz głębiej po swoje "mądrości"


W mediach głównego ścieku takie coś nie przejdzie, tam jest narracja strachu i tak ma pozostać.
Zapytałem wcześniej, które wiarygodne wg Ciebie źródło, podało informacje o "pomyłce" w szpitalu w Kłodzku, gdzie przy jednym zgonie klepnęli 43?
Na pytanie czy z Leppera też kpiłeś jak mówił o talibach w Polsce, też nie odpowiedziałeś.
W kółko powtarzasz to samo o niewiarygodnych źródłach a na proste pytania odpowiedzieć nie potrafisz.
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 18.01.2022 o 21:44, zbiku90 napisał:

wprawo.pl, wkraju24.pl, nie zawiedliście mnie z tymi źródłami ;) Brakuje jeszcze nczas.com i mamy komplet. A no i zapomniałem o tej kancelarii adwokackiej która była tu namiętnie linkowana jakiś czas temu. To już nie jest nawet bańka, to zabetonowana forteca.

Ja nie wiem dlaczego się czepiasz tym mniejszym źródłem informacji. Przeczesuje regularnie większe i mniejsze od ponad 20 lat .Rządową propagandę ,manipulacje oraz kłamstwa fake newsy tvnu,wp.szamterii,onetu, wyborczej, no i jeszcze w tym Polsat ,który czasami przedstawia dwie różne strony barykady. Śmiem twierdzić, ze najmniej tych kłamstw ,mijania się z prawdą jest zdecydowanie mniej na tych mniejszych, bardziej niezależnych mediach. Dobrze jest poznać jedno i drugie, bo wówczas lepiej widać jak bardzo jesteśmy oszukiwani.

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, marik81 napisał:

które wiarygodne wg Ciebie źródło, podało informacje o "pomyłce" w szpitalu w Kłodzku, gdzie przy jednym zgonie klepnęli 43?

Nie wiem, od dłuższego czasu nie śledzę zbytnio informacji o covidzie i nie widziałem nigdzie artykułu o tym.

4 godziny temu, marik81 napisał:

Na pytanie czy z Leppera też kpiłeś jak mówił o talibach w Polsce, też nie odpowiedziałeś.

Pana Andrzeja szanowałem jeszcze za jego życia. Niestety wszystko wskazuje na to że faktycznie wiedział za dużo i trzeba było go uciszyć.

4 godziny temu, marik81 napisał:

W kółko powtarzasz to samo o niewiarygodnych źródłach a na proste pytania odpowiedzieć nie potrafisz.

https://www.antyradio.pl/News/Coraz-wiecej-UFO-nad-jednym-z-krajow-Europy-Czy-to-poczatek-inwazji-49405

UFO planuje inwazję na Europę. To na pewno prawda bo widziałem taki nagłówek w internetach ;) 

3 godziny temu, adivxv napisał:

Śmiem twierdzić, ze najmniej tych kłamstw ,mijania się z prawdą jest zdecydowanie mniej na tych mniejszych, bardziej niezależnych mediach

https://niezalezna.pl jest tylko jedna ;) 

3 godziny temu, adivxv napisał:

Dobrze jest poznać jedno i drugie, bo wówczas lepiej widać jak bardzo jesteśmy oszukiwani.

Amen.

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
15 godzin temu, zbiku90 napisał:

A może dlatego że ktoś manipulował przy napisach, jak to często bywa przy kontrowersyjnych filmikach z napisami?

Zanim odpowiem na cytat: dałeś jakiś film do obejrzenia (całe szczęście, że czas podałeś) z YT? Przecież to siedlisko fałszu i żadne źródło wiedzy! Jak mam to rozumieć? Propagujesz źródło informacji, którego sam unikasz?

 

A teraz moja reakcja na zacytowany wyżej fragment:

Spuściłem głowę, wtuliłem w ramiona... nie wiem co odpowiedzieć. Nie wiedziałem, że ktoś taki w temacie się trafi i mnie zdemaskuje, a raczej ten film i fałszywe napisy. Osoby korzystające z klapek na oczy proszone są o czytanie odpowiedzi 1, a bezwzględnie muszą ominąć odpowiedź 2. @zbiku90zalecam odpowiedź 1, bo widzę, że używasz klapek z atestem, które dobrze działają.;)

 

Odpowiedź 1

Nie można koledze @zbiku90 zarzucić braku logicznego myślenia, bo napisy do jakiejś wypowiedzi w nieznanym języku można praktycznie dowolne wstawić. Tak naprawdę ten pan, to rolnik. Mówi o wzroście cen oleju i konieczności zwiększenia upraw rzepaku i oliwek. Podaje obecne areały (z zeszłego roku) i wylicza cenę jaka by była po zwiększeniu na wiosnę upraw tych roślin. Rzeczywiście mówi przekonująco i jeśli rząd podejmie decyzje, to będą tam mieli tańszy olej, a nadwyżki będą eksportować i czerpać przychody.

 

Odpowiedź 2

Tak się składa, że jako ekspert znam francuski... nie, nie znam ni w ząb:) Ale co się da, to sprawdzam, o czym pisałem już wiele razy w wypowiedziach. Mam swoje eksperckie metody. Odpalam oryginalny film bez napisów, który (to dziwne) jeszcze jest dostępny. W opcjach włączam napisy i tłumaczenie automatyczne. No i oglądam... oglądam... SI od google tłumaczy zgodnie z polskimi napisami na CDA. Dlaczego więc został usunięty? To proste, został zgłoszony przez jakiegoś polskojęzycznego "eksperta". W/w kolega gdyby przeczytał odpowiedź 2, to by stwierdził, że przy dzisiejszej technice ten film, to po prosu animacja...

 

Zawsze trzeba mieć jakąś odpowiedź, która nie zburzy własnego świata. Ludzie wolą słuchać kłamstw i sami siebie oszukiwać, że to prawda.

 

 

 

A teraz czas na dane.

 

Jak wszystkim powszechnie wiadomo, "szczepionka chroni przed zakażeniem, hospitalizacją, ciężkim przebiegiem i zgonem". Z tym stwierdzeniem zgodzą się anty i pro szczepionkowcy, bo tyle razy było (i jest) to powtarzane w TV i czytanych mediach, że nawet jak ktoś na początku nie wierzył, to w końcu musiał uwierzyć dla świętego spokoju. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, że szczepionka ma 3 stopnie ochrony, tak więc jeśli wirus jakimś sposobem pokona jeden stopień, to czeka go następny jeszcze bardziej mocniejszy.

 

Ochrona prze zakażeniem - czasem zaszczepiony się zarazi (bardzo rzadko), ale to łagodny przebieg do przeczekania w domu.

Ochrona przed hospitalizacją - ten stopień, to już naprawdę wyzwanie dla wirusa, żeby zaszczepioną osobę do pobytu szpitalnego zmusić. Jak przekonują eksperci, to naprawdę rzadkość.

Ciężki przebieg - to już wyjątkowa wyjątkowość - eksperci bardzo rzadko się z takimi przypadkami spotykają. Simon by powiedział, że musiałby 24 godziny przebywać w szpitalu, żeby taką osobę spotkać.

Zgon - w TVN powtarzają, że to 1... sporadycznie 6 procent ekstremalnie rzadkich przypadków. Simon tak samo - to praktyk, który wie co się u niego w szpitalu dzieje. MZ jest innego zdania, ale to chyba niepewne źródło jak by to kolega wcześniej wymieniony powiedział.

 

A teraz wchodzę na stronę z tajnymi danymi. Tych danych w TVN nie pokażą, bo są tajne. Wybieram okres dwóch ciężkich miesięcy, a dokładnie 20 listopad - 17 styczeń.

 

Zakażenia (zaokrąglam do pełnych tysięcy):

451 tys. - zaszczepieni,

565 tys. - niezaszczepieni.

 

Widać ochronę szczepionki na poziomie 90%?

 

Zgony (tutaj dokładne liczby):

5752 - zaszczepieni,

16153 - niezaszczepieni.

 

Jakem się uczył matematyki, wychodzi 35% zaszczepionych. Im późniejszy okres się wybiera, tym te liczby rosną (procentowo). Gdzie są te "praktycznie sami niezaszczepieni umierają" czy 9x%? Dlaczego Simony i inne Horbany plują ludziom w twarz fałszując w wywiadach te dane?

 

Że co? Nie podaję źródła? A po co? To statystyki z serwera rządowego, a osoby z klapkami na oczach i tak powiedzą, że to nieprawda.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, wodego napisał:

Zakażenia (zaokrąglam do pełnych tysięcy):

451 tys. - zaszczepieni,

565 tys. - niezaszczepieni.

 

Widać ochronę szczepionki na poziomie 90%?

 

Zgony (tutaj dokładne liczby):

5752 - zaszczepieni,

16153 - niezaszczepieni.

Z danych tych (o ile prawdziwe) można łatwo policzyć:

śmiertelność wśród zaszczepionych - 1,28%

śmiertelność wśród niezaszczepionych - 2,86%

Wniosek: szczepionka nie zapewnia ochrony przed zarażeniem ani zgonem, ale zmniejsza ryzyko zgonu ponad dwukrotnie.

1 godzinę temu, wodego napisał:

A teraz wchodzę na stronę z tajnymi danymi.

Oczywiście za podanie do niej linka grozi odpowiedzialność karna jak rozumiem? Czyli typowe - poszukaj sobie, albo inaczej źródło - google.com :D Mimo wszystko szanuje za podanie twardych danych, zgodnie z zapowiedzią, a nie urojeń czy domysłów.

Przy okazji żeby nie było że się tylko czepiam a nic nie wnoszę do tematu. Według badań amerykańskich naukowców (:D) trzecia dawka aka booster znacznie wzmacnia odpowiedź organizmu na wariant omikron. Źródło:

https://news.harvard.edu/gazette/story/2022/01/no-omicron-immunity-without-booster-study-finds/

Dobrze wiedzieć bo akurat jutro jadę się zaszczepić. Badania przeprowadził profesor z Harvardu, według was pewnie też finansowany przez bigpharmę xD

  • Lubię to 2
  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, zbiku90 napisał:

Wniosek: szczepionka nie zapewnia ochrony przed zarażeniem ani zgonem

W TV głoszącej prawdę dostałbyś na maila wypowiedzenie;)

 

Oczywiście za podanie do niej linka grozi odpowiedzialność karna jak rozumiem? - mam podawać tajne hasła i loginy, które metodami operacyjnymi uzyskałem? (żart). Podam, ale poczekam czy coś się wydarzy. Chodzi o czyjąś wypowiedź.

 

Dobrze wiedzieć bo akurat jutro jadę się zaszczepić - nie mam nic przeciwko, że ktoś szczepi się z własnego nieprzymuszonego wyboru.

 

Badania przeprowadził profesor z Harvardu, według was pewnie też finansowany przez bigpharmę - o niesamowitym wzroście przeciwciał czytałem przy 3 i 4 dawce w Izraelu. Dla mnie to nie nowość. Co mogę powiedzieć o tym linku?

 

- mieli rozmach - 70 osób przetestowano. Szczepionkę AZ testowano na wielomilionowej populacji zanim wycofali,

- testowano na sztucznym wirusie (construct a harmless version),

- trzecią dawkę dano zaraz po drugiej - tego się nie stosuje:)

 

Dzięki takim śmieciowym badaniom największe ośrodki badawcze straciły zaufanie nawet wśród naukowców. Wiele razy czytałem o znanych ośrodkach, które przeprowadziły badania na np. 120 osobach (nie, nie pomyliłem się) i publikują wyniki. Kasa na badania łatwo przyszła (traktowane priorytetowo), trzeba wyniki podać. A potem czytam w PL prasie:

 

Naukowcy brytyjscy odkryli to i tamto. Jednak polscy naukowcy nie zgadzają się z tymi badaniami - kiedyś badania znanych ośrodków były naprawdę dobre i ciężko było je podważyć. Teraz oficjalnie można się z nimi nie zgadzać i podpisywać się pod tym. Taki artykuł czytałem w lecie.

 

Ps.

Nie, że wszyscy, ale patologie zdarzają się wszędzie. Na YT film jak lekarze potrafią szybko fałszować dokumenty: HIT! Grzegorz Braun DEMASKUJE lekarza z FAŁSZYWYMI dokumentami

Edytowane przez wodego
Ps.
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, wodego napisał:

- trzecią dawkę dano zaraz po drugiej - tego się nie stosuje:)

Co? XD Przeczytałeś ten artykuł w ogóle a raczej czy przeczytałeś publikację badań do których się odnosi ten artykuł? Przecież tam nic nie ma, że zaraz po. 

 

1 godzinę temu, wodego napisał:

- mieli rozmach - 70 osób przetestowano. Szczepionkę AZ testowano na wielomilionowej populacji zanim wycofali,

Badania nad amantadyną przeciw Covidowi w Polsce (6,5 miliona zł) przewidziano na 200 osób, z czego mniej niż 100 się zgłosiło. Ale to pewnie wina, że były "blokowane" XD

 

Wycofali/zawiesili po kilkunastu przypadkach zakrzepicy na miliony szczepień. Znaleziono też możliwy powód dlaczego szczepionka AS to powoduje zaznaczając, że mimo wszystko ilość takich przypadków była tak niewielka, że trudno podać dobrą statystykę. Co więcej sam Covid powoduje znacznie częściej tą zakrzepicę niż podanie tej szczepionki XD. Także często jak czyta się jakieś ulotki leków to pewnie byłby to pewnie niepożądany objaw podawany na końcu ulotki bez podawania częstotliwości występowania. Przykładowo dla wielbionej amantadyny takimi objawami są i tu cytuje:
 

Cytat

Ponadto możliwe działania niepożądane, dla których nie określono częstości ich występowania: zaburzenia psychotyczne (urojenia, majaczenia, mania, stan hipomaniakalny), zaburzenia kontroli popędów (uzależnienie od hazardu, zwiększenie libido, hiperseksualność, kompulsywne zakupy i wydawanie pieniędzy, napadowe objadanie się), hipotermia, zwłaszcza u dzieci do ukończenia 5. roku życia.

 Dla zainteresowanych polecam zobaczyć jakie objawy występują częściej.

 

Gdzie była ta wielka bigpharma kiedy wycofywano szczepionkę? Gdzie były jej wielkie łapówy? 

Edytowane przez Presidente
  • Lubię to 1
  • Haha 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, wodego napisał:

- mieli rozmach - 70 osób przetestowano.

Cytat

Next, Garcia-Beltran worked with colleagues at MGH, including hematology-oncology fellow Vivek Naranbhai, to acquire blood samples from 239 individuals who had been fully vaccinated with one of the three COVID-19 vaccines.

Included in this group were 70 men and women who had received a third booster dose of either the Pfizer or Moderna vaccine

Grupa testowa liczyła 239 osób, w tym 70 po trzeciej dawce.

1 godzinę temu, wodego napisał:

- testowano na sztucznym wirusie (construct a harmless version),

To akurat prawda. Obstawiam że zdecydowano się na to ze względów bezpieczeństwa.

 

1 godzinę temu, wodego napisał:

- trzecią dawkę dano zaraz po drugiej - tego się nie stosuje

Gdzie jest tak napisane w podlinkowanym tekście? Poproszę o cytat.

 

Teraz zapytam zupełnie poważnie. Jeśli chodzi o czytanie ze zrozumieniem po angielsku to nie jesteś najostrzejszym ołówkiem w piórniku? Czy może klapki na oczach tak działają że widzisz tylko to co chcesz zobaczyć?

1 godzinę temu, wodego napisał:

Naukowcy brytyjscy odkryli to i tamto. Jednak polscy naukowcy nie zgadzają się z tymi badaniami - kiedyś badania znanych ośrodków były naprawdę dobre i ciężko było je podważyć. Teraz oficjalnie można się z nimi nie zgadzać i podpisywać się pod tym. Taki artykuł czytałem w lecie.

 

Ps.

Nie, że wszyscy, ale patologie zdarzają się wszędzie. Na YT film jak lekarze potrafią szybko fałszować dokumenty

No i to jest kwintesencja tego tematu. Badania naukowe z Harvardu o kant du*y rozbić, ale za to filmik z Braunem na YT ostatecznym źródłem wiedzy na temat funkcjonowania służby zdrowia. A ja się zastanawiałem skąd w społeczeństwie tylu fanów wszelakich teorii spiskowych czy też leczenia dożylnymi wlewami z lewoskrętnej witaminy C :( A z obecnym poziomem edukacji i codziennym ogłupianiem ludzi przez social media ten problem będzie tylko narastał.

  • Lubię to 2
  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
34 minuty temu, Presidente napisał:

Przecież tam nic nie ma, że zaraz po

Źle zrozumiałem. Zaraz po drugiej dawce, to analizowali krew pacjentów, żeby mieć porównanie.

 

Teraz pytanie: Skąd w takim razie tyle przypadków w karajach, które ostro z trzecią dawką szły/idą?

 

Amantadynę nie śledziłem. W lecie jakoś obił mi się artykuł, że badania stoją w miejscu, bo brak pacjentów (w lecie było 100-200 pacjentów na kraj), a jak był wzrost, to nie było pacjentów, bo Polacy za późno do szpitala przychodzą, a amantadyną można leczyć w początkowym okresie. Nie wnikam. Ktoś bardzo chciał, żeby badania się nie udały? Nie mam zdania.

 

Co do skutków ubocznych weź pierwszy lek dostępny bez recepty i sobie przeczytaj o skutkach. Każdy ma.

14 minut temu, zbiku90 napisał:

Jeśli chodzi o czytanie ze zrozumieniem po angielsku to nie jesteś najostrzejszym ołówkiem w piórniku?

Mieszkam w kraju anglojęzycznym, wezmę dodatkowe lekcje :). Filmik z Braunem dałem jako ciekawostkę, a nie argument w dyskusji. Co do badań znanych ośrodków, to tyle okazało się śmieciowych (nieaktualnych, błędnych), że bardzo ostrożnie do takich rewelacji podchodzę. Nie tylko ja.

 

filmik z Braunem na YT ostatecznym źródłem wiedzy na temat funkcjonowania służby zdrowia - wyraźnie napisałem: nie, że wszyscy, ale patologie zdarzają się wszędzie

Edytowane przez wodego
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
15 minut temu, wodego napisał:

Co do badań znanych ośrodków, to tyle okazało się śmieciowych (nieaktualnych, błędnych), że bardzo ostrożnie do takich rewelacji podchodzę. Nie tylko ja.

Dlatego funkcjonuje w środowisku naukowym coś takiego jak recenzja. Zanim jakieś wyniki zostaną opublikowane to są rozsyłane po całym świecie do specjalistów w danej dziedzinie żeby wyłapywali błędy merytoryczne i metodyczne. Podlinkowane badania dostały się do "Cell", które renomą w dziedzinie biologii ustępuje chyba tylko "Nature" i "Science". No ale dla ciebie to i tak "śmieciowe" badanie, chłopski rozum ważniejszy niż jakieś harwardy.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites



filmik z Braunem na YT ostatecznym źródłem wiedzy na temat funkcjonowania służby zdrowia.


Filmiku nie oglądałem i nie wiem czy akurat o to chodzi, ale ostatnio u mnie w mieście jest afera o fałszowanie dokumentów w szpitalu.
Temat jest śliski, bo zmarła młoda osoba, której nie udzielono pomocy.
Tutaj więcej na ten temat
https://www.rybnik.com.pl/wiadomosci,konfederaci-zarzucaja-szpitalowi-falszerstwo,wia5-3266-51110.html
  • Smutne 1
Link to post
Share on other sites
16 godzin temu, zbiku90 napisał:

Dlatego funkcjonuje w środowisku naukowym coś takiego jak recenzja. Zanim jakieś wyniki zostaną opublikowane to są rozsyłane po całym świecie do specjalistów w danej dziedzinie żeby wyłapywali błędy merytoryczne i metodyczne. Podlinkowane badania dostały się do "Cell", które renomą w dziedzinie biologii ustępuje chyba tylko "Nature" i "Science". No ale dla ciebie to i tak "śmieciowe" badanie, chłopski rozum ważniejszy niż jakieś harwardy.

No nie przesadzajmy z tym rozsyłaniem po całym świecie. W przypadku większości publikacji to jest 2-3 recenzentów plus edytor. W Nature podobnie - czasami może być więcej - wysyła się do kilku/kilkunastu potencjalnych recenzentów. Zdarza się czasami tak, że niektórzy się zgodzą, ale się opierdalają z recenzją i tutaj zależnie od edytora może czekać albo jak ma już od tych 2-3 recenzje to podejmuje decyzję, albo akceptacja, albo z akceptacja z małymi lub dużymi poprawkami, albo odrzucenie (w Nature to najczęściej odrzucenie :D). Oczywiście najczęściej autorzy muszą odpowiedzieć na merytoryczne  wątpliwości recenzentów. Tak było od zawsze praktycznie - kiedyś proces oczywiście był znacznie dłuższy z powodów technologicznych.

Należy też w sumie wspomnieć, że recenzenci nie otrzymują zazwyczaj żadnych pieniędzy za wykonanie recenzji i to się w sumie tyczy największych i najpoważniejszych wydawnictw (np. Elsevier i Springer), które zarabiają w sumie na tym setki milionów dolarów. W dodatku często gęsto po opublikowaniu tracimy prawa autorskie do danej publikacji. No chyba, że zapłacimy za Open Access - czasami jest to nawet kilka tysięcy dolarów/euro. Coraz częściej pojawiają się wprawdzie wydawnictwa Open Accessowe z poważnym procesem recenzji (bo są też takie, które mają Open Access i publikują wszystko jak leci byle zapłacić), w dodatku gdzie recenzenci są w jakiś sposób gratyfikowani za recenzję - przykładowo Mdpi tak robi co wg mnie jest dużo lepszym podejściem pod względem etycznym, bo wydawnictwo w końcu płaci za nomen omen pracę. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@zbiku90, na spokojnie przeczytałem artykuł, który linkowałeś, ale nie zmieniam zdania, że sporo badań znanych ośrodków dzisiaj można określić jako bardzo nieaktualne. "Śmieciowe badania", to moje własne złośliwe określenie. Co do wzrostu przeciwciał po trzeciej czy czwartej dawce - to teoria - tzn. wzrost jest, ale w praktyce po takim wzroście ludzie dalej mogą chorować i zarażać. Nie ma prostego wykładnika: wzrost przeciwciał = wzrost zabezpieczenie. Badania badaniami, wyniki wynikami, a zarządzenia wprowadzane przez rządy opierają się na zupełnie innych przesłankach.

 

Dlaczego Horban zapytany przez dziennikarza o dane z podziałem na zaszczepionych i nie zaszczepionych odpowiada:

- Te dane są. Proszę udać się do najbliższego szpitala i zapytać.

Dlaczego Simon na to samo pytanie także nie udziela odpowiedzi, za to kłamie o swoim cudownym ośrodku, gdzie praktycznie nie ma zaszczepionych? Przecież to są fachowcy z tytułami i na pewno wielu ludzi zawdzięcza im zdrowie.

Dlaczego w artykułach o wirusie, których jest multum nie ma prostego linka do rządowych danych, żeby czytelnik sobie pooglądał? Te dane w szpitalach są rejestrowane, ale to super tajne dane!

 

Wchodzę na super tajne dane, wybieram okres 2 tygodni (3-17 syczeń)

- zaszczepieni 114 tys. przypadków,

- niezaszczepieni 95 tys.

Nieee... tego nie można pokazywać ludziom! Żadnych linków - dane są, ale im mniej osób wie, gdzie je znaleźć, tym lepiej!

 

IE - w pierwszym tygodniu grudnia chorowało tylko 15% "gorszych" obywateli. Chyba powinni stworzyć strefy dla niezaszczepionych, gdzie nie byliby narażeni na zarażenie od zaszczepionych ;)

 

@marik81, tak, to ta sprawa. Takie rzeczy powinny być nagłaśniane, żeby odstraszać ewentualne zapędy. Ale spokojnie, na TVN nie pokażą.

 

A w IE niesamowity dzień!

Od dzisiaj koniec z restrykcjami:

- brak ograniczeń działania jadłodajni - były ograniczenia czasowe,

- paszporty polsatu zostały anulowane przy wejściach do wszystkich obiektów,

- brak wymogu zachowania dystansu,

- maseczki jeszcze podobno do końca lutego.

 

Co teraz? Pewnie restauratorzy będą protestować przeciwko zwiększonym obrotom i dłuższym czasem pracy. Inne kraje jak na zawołanie (jakaś decyzja odgórna czy co?) zapowiadają znoszenie ograniczeń. A w PL dalej najważniejsza sprawa, to wprowadzenie paszportów, które zaduszają epidemię w try miga.

 

 

 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, wodego napisał:

Co do wzrostu przeciwciał po trzeciej czy czwartej dawce - to teoria - tzn. wzrost jest, ale w praktyce po takim wzroście ludzie dalej mogą chorować i zarażać.

W 100% się zgadzam. Ktoś kto mówi że po którejś z kolei dawce ludzie nie będą się zarażać, innych zarażać i umierać jest dzbanem i powinien zrzec się tytułu naukowego o ile taki posiada. To jest nowy wirus który szybko mutuje, stare wersje szczepionek mogą pobudzać układ odpornościowy przeciw nowym wariantom ale skuteczność z czasem (i ilością nowych mutacji) będzie drastycznie spadać - to normalne. Potrzebny jest update szczepionek i podobno już nad tym pracują.

2 godziny temu, wodego napisał:

Wchodzę na super tajne dane, wybieram okres 2 tygodni (3-17 syczeń)

- zaszczepieni 114 tys. przypadków,

- niezaszczepieni 95 tys.

Pokrywa się to mniej więcej z poziomem wyszczepienia w Polsce. Na podstawie super tajnych danych z twojego posta szczepionki zwiększają przeżywalność - może niezbyt spektakularnie ale zaszczepienie wciąż się opłaca, bo zwiększa szansę przeżycia ponad 2-krotnie.

2 godziny temu, wodego napisał:

Inne kraje jak na zawołanie (jakaś decyzja odgórna czy co?) zapowiadają znoszenie ograniczeń. A w PL dalej najważniejsza sprawa, to wprowadzenie paszportów, które zaduszają epidemię w try miga.

Omikron okazał się wysoko zaraźliwą ale jednocześnie dość łagodną mutacją. To też widać w najnowszych statystykach gdzie jest dużo nowych przypadków ale zgonów stosunkowo niewiele. Niestety ale wygląda na to że nasz kochany rząd stara się wykorzystać sytuację i wykończyć jak najwięcej przebrzydłych prywaciarzy żeby znacjonalizować co się jeszcze da.

2 godziny temu, wodego napisał:

Dlaczego Horban zapytany przez dziennikarza o dane z podziałem na zaszczepionych i nie zaszczepionych odpowiada:

- Te dane są. Proszę udać się do najbliższego szpitala i zapytać.

Dlaczego Simon na to samo pytanie także nie udziela odpowiedzi, za to kłamie o swoim cudownym ośrodku, gdzie praktycznie nie ma zaszczepionych? Przecież to są fachowcy z tytułami i na pewno wielu ludzi zawdzięcza im zdrowie.

Akurat tych dwóch panów od początku głosi bardzo kontrowersyjne poglądy. W tych przypadkach nawet jestem skłonny się zgodzić z tym że są przez kogoś opłacani bo to wszystko się po prostu nie trzyma kupy.

Link to post
Share on other sites

Ten obrazek z "mondrym" przekazem, to prawda. Rządy są od tego, żeby kierować swoimi obywatelami, którzy się nie znają. Pomyślcie ile istnień ocalono poprzez:

- zakaz wstępu do lasu, na plażę, w góry, zakaz opuszczania strefy 5km od domu, zakaz joggingu, jazdy na rowerze.

 

Członkowie rządu za to narażali swoje życia organizując party, nie zachowując dystansu, braku maseczek, podróżując rodzinami gdzie chcieli. Każdy kraj ma takich heroicznych przywódców.

 

Wiadomo, że ludzie z pierwszego frontu czyli lekarze najbardziej zdają sobie sprawę z zagrożenia. Jeśli nawet jakiś lekarz czy pielęgniarka nie są na oddziale davidowym, to przecież mają kolegów, którzy tam są. Dlatego dzisiaj w Londynie masowe protesty służby zdrowia. Przepraszam... masowe marsze poparcia dla działań rządu...

 

Nie wiem teraz jak to rozumieć... Czy angielska służba zdrowia, to te zwierzę na plecach?

Link to post
Share on other sites

Film nadający się do skasowania, ponieważ pani prezentuje oficjalne tajne dane, które są tajne i nie powinny być pokazywane i omawiane. Druga młoda pani w okularach z telewizora z wgranym oprogramowaniem v1.3 zgodnie z programem powtarza, że najważniejsze są paszporty davidowe, a nie logiczna analiza danych i wyciąganie wniosków.

 

https://www.facebook.com/konfederacjajaslo/videos/985620232052358/?extid=NS-UNK-UNK-UNK-IOS_GK0T-GK1C&ref=sharing

 

Link to post
Share on other sites

Mój znajomy miał covida i jego cala rodzina. Praktycznie z nim codziennie przebywałem z zamkniętym pomieszczeniu z 10 min. Myślałem kiedy to mnie znów dopadnie po raz 3 .Skończyło się na tygodniowym kaszlu. Nie wiem czy się zaraziłem czy nie, być może tym razem bezobjawowo przechodziłem. Nasza sąsiadka też zachorowała kobieta około 60 lat również z nimi utrzymywała kontakt .Z tego co mówiła, tylko kilka dni się źle czuła. I teraz najlepsze, kolega ma dziewczynę ( trochę ciężko chorował  w zeszłym roku), miała pozytywny test ale on nie, jemu dowalili kwarantanne i 2x testy, które okazały się negatywne ,nic mu też nie jest ale kazali mu być jeszcze na kwarantannie. Wychodzi na to, że te nowsze wersje covida są faktycznie łagodniejsze w przebiegu i stosunkowo niegroźne dla osób, które to juz przechorowały.

 

 

Link to post
Share on other sites

To chyba pytanie retoryczne jest.
Już dawno wiadomo, że normalni oni tam nie są.
Tak się zastanawiam jak dany pracownik udowodni, że zaraził się od konkretnej osoby?
Mam wrażenie, że trwa jakiś konkurs na największą głupotę, którą łykanie ciemny lud. Ten pomysł zdecydowanie prowadzi.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...