Skocz do zawartości

Sonda : Duda vs Błońska


  

29 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na kogo zagłosujesz?

    • Duda
      18
    • Błońska
      11


Recommended Posts

W sumie Giertych podsumował wszystko i nie pozostaje nic do dodania.

 

https://www.facebook.com/215392231834473/posts/3651172418256420?sfns=mo

 

Wybory prezydenckie to już ostatnia szansa na zmianę kursu. Głosem, który oddamy w tych wyborach, zdecydujemy o kształcie naszej rzeczywistości na 10-30 lat. Warto pamiętać, że zdecydowana większość państw "dyktatorskich" objęta jest (lub była) różnego rodzaju sankcjami. Dlatego to dotknie nas wszytkich... Nasze dzieci, naszych krewnych, nasze firmy, nasze oszczędności (pamiętacie nacjonalizację rachunków bankowych na Cyprze?) i strach pomyśleć, jak daleko może posunąć się obecny rząd.

Edytowane przez Skaza
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Pierwszy raz muszę Giertychowi przyznać rację. Tylko z mojej strony taka mała uwaga że do tej pory robiła tak Platforma więc mimo wszystko pora na zmiany bo nie można tylko jednych dorabiać.

Bóg kazał się dzielić, a rudy oddać Niemcom za dole pod stołem tylko dla niego. Chciwa bestia i tyle.

Edytowane przez AudiAWX
Link to post
Share on other sites

O tyle trudno nam się do końca dogadać (mnie trudno tłumaczyć), bo ja się w komunie urodziłem i wychowałem. Podejrzewam, że wielu z Was, zna to ewentualnie z opowiadań rodziców. Dlatego tak trudno Wam zrozumieć mój tok myślenia. Nie rozumiem również, dlaczego uważacie, że ja atakując PiS, stawiam na piedestale PO? Gdzie i kiedy tak napisałem? Oceniam tu i teraz, mówię czego się boję, widząc co się dzieje tu u nas i jak jesteśmy postrzegani w Europie. Na bogactwo i dobrobyt w kraju, nie wystarczy 30 lat. To też powinniście wiedzieć...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Rozpaczliwie potrzebujemy opozycji która byłaby gdzieś (światopoglądowo i gospodarczo) po środku i której twarze nie byłyby skompromitowane aferami. Niestety w tej chwili żadnej nie ma i na to się nie zanosi więc pełna dyktatura jest niestety jak najbardziej możliwa w najbliższych latach. Zarówno rząd jak i opozycja to dla mnie smutny żart w tej chwili, jeśli byłbym zmuszony między nimi wybierać to chyba bym wyjechał.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Hmm, też się wychowałem za PRLu ale wcale nie narzekam na tamte czasy. Tylko fakt faktem że ojciec znał kogo trzeba i żyłem tak jak żyje. Za to nie widziałem biednych, nędzy, bezdomnych i nie bałem się w nocy łazić, a teraz o dzieci się boje. Miałeś zielone to miałeś co chciałeś.

Miałeś prace to dostałeś mieszkanie zakładowe itp. Nie miałeś pracy, to Ci znaleźli he he.

Link to post
Share on other sites

Niestety komuna wraca. Zobaczycie młodzi zwolennicy PiS. Paszporty, wizy, ucieczki pod tirem itd. Ale Polska będzie "wolna", "niezależna" i otoczona wrogami. To, jak pokazuje historia, mamy opanowane do perfekcji...:(

Co za bzdury gadasz. Polska ma tyle samo wrogów co np: 13 lat temu.

Tylko tamte rządy np: Platforma Obywatelska wykonywała rozkazy wrogów. Bo jak trzeba mieć zlasowany mózg aby wierzyć, że Np. Niemcy chcą dobrze dla Polski? Niemcy robią tak aby to oni mieli interes.

A Platforma Obywatelska siała propagandą, że ma dobre stosunku z zachodem. PIS to partia, która nie chcę aby Polska była pomatiana. Nareszcie.

Link to post
Share on other sites

Dlatego zniszczono Olszewskiego.

Jak nasze firmy dzielono, niszczono i oddawano za złotówkę jako padające to w tym samym czasie na zachodzie konsolidowano różne branże. Ale zachodowi konkurencja potrzebna nie była tylko rynek zbytu i tania siła robocza dlatego nas przyjęto łaskawie do unii.

Ale najpierw pewne siły miały wszystko zniszczyć a co dobre oddać zachodowi. Dla mnie to czy Ruscy i komuna ,czy unia i ich komuna jeden diabeł.

Ci oni kuźwa to nie gospodarka planowa?

Edytowane przez AudiAWX
Link to post
Share on other sites

Hmm, też się wychowałem za PRLu ale wcale nie narzekam na tamte czasy. Tylko fakt faktem że ojciec znał kogo trzeba i żyłem tak jak żyje. Za to nie widziałem biednych, nędzy, bezdomnych i nie bałem się w nocy łazić, a teraz o dzieci się boje. Miałeś zielone to miałeś co chciałeś. Miałeś prace to dostałeś mieszkanie zakładowe itp. Nie miałeś pracy, to Ci znaleźli he he.

a w pierdlu za myślenie chciał byś wylądować? Albo w bagażniku samochodu SB? Nie mogłeś wyjechać za granicę, nie mogłeś normalnie kupić jedzenia, nie mogłeś kupić samochodu, były zapisy na wszystko od butów do mieszkania. Krew mnie zalewa jak ktoś mówi, że nie narzeka na komunę, znaczy, że g widziałeś.

 

A jak piszesz, że ojciec znał kogo trzeba to sorry ale po znajomości za komuny nie było nic za darmo. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Po prostu ojciec już w komunie miał firmę prywatną, milicja, sędziowie i inne dziwolągi byli najlepszymi klientami. Nie musiał na nikogo donosić. Chociaż chatę pamiętam że budował sam dlatego że kazali mu się do partii zapisać żeby w bloku dostać i powiedział że woli szałas a do partii nie pójdzie he he.

Link to post
Share on other sites

 

 

to wyjedź, bo niedługo będziesz mógł za pozwoleniem gminy

Rozważam to coraz intensywniej, w sumie to nic mnie nie trzyma tutaj zbytnio a szansy na poprawę mizerne

 

 

Polska ma tyle samo wrogów co np: 13 lat temu.

13 lat temu byliśmy już w NATO więc wrogowie się zbytnio nie zmienili

 

 

PIS to partia, która nie chcę aby Polska była pomatiana. Nareszcie.

Tylko szkoda że zamiast powstać z kolan to na tych kolanach robimy laskę USA i Żydom. Partia się zmieniła to i kierunek w którym pośladki mamy wypięte również.

 

 

Jak nasze firmy dzielono, niszczono i oddawano za złotówkę jako padające to w tym samym czasie na zachodzie konsolidowano różne branże

Żałuję że prywatyzacja była taka zachowawcza. Gdyby więcej przedsiębiorstw sprywatyzowano to może nie byłoby takich patologii jak teraz jak obsadzanie stołków przydupasami partyjnymi i dokładanie do nierentownych kopalni węgla. Prywaciarz musi sobie sam radzić, państwowa spółka nie padnie choćby straty przynosiła co roku.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

You - możesz powiedzieć kolego w jakim wieku jesteś? Czy znasz jakiś kraj na świecie, który robi tak, żeby nie mieć w tym interesu?

Mam ok 50lat, mam wrażenie ,że opozycja nie dba o interesy Polski, potwierdza to Kandydatka na prezydenta, która twierdzi, że Kaczyńskiemu zależy tylko na Polsce. 

Link to post
Share on other sites

a w pierdlu za myślenie chciał byś wylądować? Albo w bagażniku samochodu SB? Nie mogłeś wyjechać za granicę, nie mogłeś normalnie kupić jedzenia, nie mogłeś kupić samochodu, były zapisy na wszystko od butów do mieszkania. Krew mnie zalewa jak ktoś mówi, że nie narzeka na komunę, znaczy, że g widziałeś.

 

A jak piszesz, że ojciec znał kogo trzeba to sorry ale po znajomości za komuny nie było nic za darmo. 

Dlaczego mnie nie dziwi takie ciepłe wspominanie komuny przez zwolenników PiS? :) O samej głupocie tego elektoratu nie chce mi się nawet pisać, bo się opisałem już w innych miejscach. Doprowadzą do pozbycia się ludzi ambitnych i przedsiębiorczych, zrujnują gospodarczo kraj i będzie płacz jak w Wenezueli.

Duda jest pionkiem PiS, więc nawet jeśli nie jestem zwolennikiem PO (jednak wolałbym, żeby w polskiej polityce w końcu zaczęły mieć poważny udział prawdziwe partie promujące wolnorynkowe podejście i poszanowanie praw jednostki ponad kolektywizm) to wolę by ktoś im patrzył na ręce, bo obecna sytuacja - biorąc pod uwagę ich formę rządów - to droga do dyktatury. Już są przygotowywane ustawy atakujące wolność słowa, czyli najważniejszą ideę naszej cywilizacji (bo bez wolności słowa nie mogą istnieć żadne inne wartości).

Edytowane przez Arthass
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dlaczego mnie nie dziwi takie ciepłe wspominanie komuny przez zwolenników PiS? :) O samej głupocie tego elektoratu nie chce mi się nawet pisać, bo się opisałem już w innych miejscach. Doprowadzą do pozbycia się ludzi ambitnych i przedsiębiorczych, zrujnują gospodarczo kraj i będzie płacz jak w Wenezueli.

Duda jest pionkiem PiS, więc nawet jeśli nie jestem zwolennikiem PO (jednak wolałbym, żeby w polskiej polityce w końcu zaczęły mieć poważny udział prawdziwe partie promujące wolnorynkowe podejście i poszanowanie praw jednostki ponad kolektywizm) to wolę by ktoś im patrzył na ręce, bo obecna sytuacja - biorąc pod uwagę ich formę rządów - to droga do dyktatury. Już są przygotowywane ustawy atakujące wolność słowa, czyli najważniejszą ideę naszej cywilizacji (bo bez wolności słowa nie mogą istnieć żadne inne wartości).

Ale brednie. Pomiędzy od 2007 do 2014r. Masę lekarzy wyjechało zagranice. Jeśli sądzisz,że lekarze to nie inteligencja to Ci współczuję. Aha jeszcze jedno. Zwolennicy PIS nie wspominają dobrze komuny. Dobre wspomnienia mają wyborcy SLD, platformy itd... Przecież razem szli do parlamentu europejskiego.

Link to post
Share on other sites

Wiecie co, ja się spotykam z dobrymi opiniami o komunie od ludzi którzy z nią walczyli i po wygranej walce się zorientowali że ich wydymano... I tyle w temacie, a nie żadni wyborcy tego czy tamtego.

 

A w PO jedyne co pewne to że nie zrobią tego co obiecują że zrobią. Miałem trochę nadziei że takie Korwiny czy Kukizy pójdą środkiem i już nie mam żadnej nadziei.

Edytowane przez AudiAWX
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...