Skocz do zawartości

Ulepszamy sprzęt benchmarkowców - siódma edycja


Recommended Posts

Czyli teoretycznie konkurs trwa, mimo iz _nick_ ma praktycznie 100% szans na wygraną.

Aha, i czy przez

"Pytania ankietowe

Zakończyliśmy już przyjmować odpowiedzi w tej ankiecie.

Komputer którego z użytkowników serwisu benchmark.pl powinien zostać zmodyfikowany? Podaj nick

Pytanie otwarte.

Uzasadnij dlaczego uważasz, że komputer tego użytkownika powinien zostać zmodernizowany?

Pytanie otwarte."

mam rozumiec ze zglaszac sie juz nie mozna? ;> Ciekawosc czysta, bo w koncu w weekend to nie ma szans zeby zdzialac tym bardziej ze benchmarki dopiero bym dzis robil ;) W kazdym razie gratuluje przyszlemu zwyciescy i czekam na edycję 8. :)

Link to post
Share on other sites

Jak pisałem wcześniej, członkowie G.R.U.P.E. powinni co drugą edycję wybierać "nieaktywnego" użytkownika.

 

W edycjach w których odbywałoby się głosowanie na "aktywnych" nie powinno być reklamy, czyli jak w początkowych założeniach wyniki głosowania G.R.U.P.E. po zakończeniu konkursu.

 

No i ostatnia sprawa, to to że G.R.U.P.E. jest najzwyczajniejszą, organizacją działającą na zasadach demokracji, więc nie można zakazać jej działać od tak, bo to by był przekręt ;)

 

No i kolesiostwo w konkursie panowało od zawsze (znaczy koledzy głosowali na kolegów, ewentualnie kilku na "aktywnych"). G.R.U.P.E. zabiła kolesiostwo... stety lub niestety.

 

Aha, jedyny sposób na zakończenie działalności G.R.U.P.E. to gruntowne zmiany w konkursie na które redakcja nie chciała się zgodzić - a po to powstało G.R.U.P.E. więc SUKCES :)

Link to post
Share on other sites

MJ jak tu przyjdzie i to wszystko przeczyta to jeszcze zawału dostanie.

Jestem ogólnie ciekaw co redakcja teraz wymyśli. Bo pomysł z 2 stopniowym wyborem zwycięzcy USB funkcjonuje teraz w wyborze kandydata GRUPE.

Link to post
Share on other sites

No i skoro redakcja tak bardzo dba o frekwencję to dlaczego konkurs jest tak mało reklamowany? Powinien być cały czas na szczycie "Newsy na topie" a nie w jakichś miejscach w które nikt nie zagląda... jak bym nie był na forum to by mnie mijała każda edycja... tylko wyniki i podsumowania bym czytał w recenzjach...

Link to post
Share on other sites

Heh... zawsze w głosowaniach jest koło 500głosów... z tego za pewne

_nick_ 480 ma.

 

Ciekawe co byście zrobili jakbym naspraszał znajomych by się regneli i oddali na mnie głos (jakieś 600 by się znalazło) - fikcyjne by nie były.

 

Tego też nie powinno się zabronić w głosowaniu?? Ja takiego pkt. w regulaminie nie widziałem ;).

Link to post
Share on other sites

Bo takie coś w głosowaniach to oczywista oczywistość, że głosuje się na kolegów... możesz utworzyć anty-G.R.U.P.E. bo to też nie normalne, że w tej chwili na scenie jest tylko jedna "partia"... może powinno ich powstać więcej... z MJ kilka edycji temu to planowaliśmy zrobić po edycjach sponsorowanych, ale G.R.U.P.E. zaczęło sprawnie funkcjonować i plany umarły ;)

 

EDIT:

 

stanęło na tym, że nasza nowa akcja miała mieć otwartą formę dla mniej aktywnych. Taka otwarta dyskusja na forum, na kogo powinno się głosować. Temat miał być otwierany jeszcze przed rozpoczęciem głosowania w konkursie - to pomysł dla redakcji, albo kogoś kto by się chciał tym zająć. Nie dopracowywaliśmy zbytnio formuły a wiadomości z PW co i jak już skasowałem.

Link to post
Share on other sites

500 głosów chyba nie było jeszcze ;)

 

@sevae

Powiedziałeś coś genialnego :) No przecież! Pamiętacie 1. edycję z i7? Było na głównej stronie, to i chętnych było więcej. Głosów też chyba było najwięcej. Zrobić wielki baner i dać go na stronie głównej, to z grupe czy bez, zainteresowanie będzie 10 razy większe. Grupe zawiniło tutaj najmniej.

 

Wakacje + słaba promocja + niedoskonała forma konkursu.

Link to post
Share on other sites

też nad tym myślałem co pisze KuliG

tym bardziej iż z tego co mi wiadomo to w ankiecie jest zazwyczaj trochę ponad 100 głosów (np w tej edycji było 82). Z zebranie 100 ludzi z moich znajomych z całej Polski którzy by założyli konto i zagłosowali na mnie to by nie stanowiło żadnego kłopotu ? (pewnie nie jedna osoba co wygrała konkurs wcześniej tak właśnie zrobiła)

-------------------------------------------

jeszcze takie off topowe pytanie - może ktoś sprawdzić czy idzie załadować zdjęcie na serwer np. przy pisaniu newsa - bo nie chce mi się żadne wgrać :help:

Link to post
Share on other sites

Zrobić wielki baner i dać go na stronie głównej.

Nie baner, jeżeli komuś przeglądarka nie filtruje reklam to robi to mózg... dać w "Newsy na topie" na samym szczycie bo to wszyscy czytają.

 

też nad tym myślałem co pisze KuliG

tym bardziej iż z tego co mi wiadomo to w ankiecie jest zazwyczaj trochę ponad 100 głosów (np w tej edycji było 82). Z zebranie 100 ludzi z moich znajomych z całej Polski którzy by założyli konto i zagłosowali na mnie to by nie stanowiło żadnego kłopotu ? (pewnie nie jedna osoba co wygrała konkurs wcześniej tak właśnie zrobiła)

Ale to w sumie nic złego, byle ta osoba nie uciekła z benchmarka jak runio...
Link to post
Share on other sites

Mi to ogólnie nie wiem czemu edytor się jakoś popsuł, nie mogłem poprawić recki, bo ciągle się strona "załadować" nie chciała i chyba przez źle wklejone linki usunięte zostało ;). No ale trudno ;p

Link to post
Share on other sites

Może warto by zrobić sondę na głównej stronie?

Np. Co sądzicie o konkursie "USB" i działaniach G.R.U.P.E.:

 

-dzięki nim wygrywają osoby które na to zasłużyły i popieram ich inicjatywę.

 

-jest mi to obojętne.

 

-przez G.R.U.P.E. nie ma sensu branie udziału w konkursie i konkurs dla mnie stracił swój sens.

 

-nigdy nie głosuję w "USB" i nie interesuje mnie to.

 

-nie wiem co to jest konkurs "ulepszamy sprzęt benchmarkowców".

 

Po takiej ankiecie sprawa by się wyjaśniła, czy coś zmieniać czy nie...

Link to post
Share on other sites

jeszcze takie off topowe pytanie - może ktoś sprawdzić czy idzie załadować zdjęcie na serwer np. przy pisaniu newsa - bo nie chce mi się żadne wgrać :help:

Mi to ogólnie nie wiem czemu edytor się jakoś popsuł, nie mogłem poprawić recki, bo ciągle się strona "załadować" nie chciała i chyba przez źle wklejone linki usunięte zostało :sciana:. No ale trudno ;p

chłopaki narazie dajcie spokój sobie z robieniem czegokolwiek bo się system wysypał ;):) conajmniej do poniedziałku z newsami i mini-reckami będzie wielki problem ;) nawet ja, zaawansowany, musiałem dziś prosić Andrzeja o wstawienie fotek do newsa, bo nie byłem w stanie. Co dziwne, mimo, że on ma też problem natury technicznej podobny do mojego (bo coś na bechmarku ogólnie siadło), to jednak coś tam jest wstanie napisać. Webmasterzy bencharka już pracują nad tym ale dla własnego zdrowia nerwowego lepiej nic nie wstawiajcie i edytujcie bo jeszcze wasza robota pójdzie na marne. w poniedziałek możliwe że już będzie ok.

 

Sorry za offtop ale sprawa ważna to jest.

Link to post
Share on other sites

Jak pisałem wcześniej, członkowie G.R.U.P.E. powinni co drugą edycję wybierać "nieaktywnego" użytkownika.

Największy problem to to, że to wszyscy czytelnicy benchmarka, a nie grupe powinni wybierać kto ma wygrać, a kto nie. Jakkolwiek chcesz tutaj nazwać działanie grupe, to z punktu widzenia redakcji zadziałała dokładnie na odwrót niż byśmy chcieli.

 

Jestem ogólnie ciekaw co redakcja teraz wymyśli. Bo pomysł z 2 stopniowym wyborem zwycięzcy USB funkcjonuje teraz w wyborze kandydata GRUPE.

Problem w tym, że w wykonaniu grupe tylko garstka ludzi wybiera kto ma przejść jako protegowany. Na to się nie zgadzamy. Myślę, że teraz zostanie wprowadzona preselekcja ze strony redakcji a ludzie będą głosować na przejrzystą listę kandydatów.

 

No i skoro redakcja tak bardzo dba o frekwencję to dlaczego konkurs jest tak mało reklamowany?

Na stronie głównej nie może być tylko informacji o USB. Zazwyczaj informacja o nim jest w dziale wydarzenia.

 

Heh... zawsze w głosowaniach jest koło 500głosów... z tego za pewne _nick_ 480 ma.

Problem w tym, że teraz jest raptem 82. Gdyby było 500 nie robił bym z tego problemu.

 

stanęło na tym, że nasza nowa akcja miała mieć otwartą formę dla mniej aktywnych. Taka otwarta dyskusja na forum, na kogo powinno się głosować. Temat miał być otwierany jeszcze przed rozpoczęciem głosowania w konkursie - to pomysł dla redakcji, albo kogoś kto by się chciał tym zająć. Nie dopracowywaliśmy zbytnio formuły a wiadomości z PW co i jak już skasowałem.

Dla mnie sam fakt, ze grupe obraduje poza forum benchmarka jest w tym przypadku niedopuszczalny.

Link to post
Share on other sites

Może jednak ilość głosów nie jest spowodowana działaniami G.R.U.P.E. ? Przynajmniej nie do końca.

 

-po pierwsze, brak "lukich" i innych "ruń"

-po drugie, są wakacje

-po trzecie, to naprawdę konkurs jest słabo rozreklamowany...

 

A G.R.U.P.E. powinno zastanowić się nad otwartą formułą, przenieść na forum i zrezygnować z reklamy - przynajmniej na kolejną edycję, zobaczymy jak będzie ;) - to wiadomość do zarządu G.R.U.P.E. ... nie wiem kto teraz sprawuje władzę :)

Link to post
Share on other sites
Heh... zawsze w głosowaniach jest koło 500głosów... z tego za pewne _nick_ 480 ma.

 

Problem w tym, że teraz jest raptem 82. Gdyby było 500 nie robił bym z tego problemu.

 

No może przesadziłem z tym 500 (pomyliło mi się jak ostatnio ktoś zrobił tylko fikcyjnych kont :) razem było z 400-500)

 

 

Savae ale zobacz każdy człowiek który choć raz słyszał o USB, chciałby by to jego wybrano - ale niestety widzi, że parę osób mówi by głosować na niego, a inne się z tym zgadzają. Nie pozostaje mu nic innego jak oddać głos na kandydata grupe...

 

 

 

Może wprowadzimy lotto ;)?

Link to post
Share on other sites

Lotto nie może być - ktoś już tłumaczył dlaczego...

 

A co do otwartej formuły G.R.U.P.E., widzę to tak:

 

-po zakończeniu głosowania w USB, przez tydzień zgłaszają się osoby do kolejnej edycji "USB".

-z tych zgłoszonych wybierany jest kandydat na zasadach głosowania G.R.U.P.E. przez WSZYSTKICH na benchmarku, w ankiecie jakiegoś wątku.

-i to będzie kandydat OpenSource-G.R.U.P.E. ;)

Link to post
Share on other sites

Myślę, że teraz zostanie wprowadzona preselekcja ze strony redakcji a ludzie będą głosować na przejrzystą listę kandydatów.

No i super, takie coś tez może być. Byleby zaproponować jakichś sensownych użytkowników, ograniczyć ich liczbę i potem wybrać z TOP10. A jakby to działało? Na podstawie prezentacji na forum? Losowo? Jestem naprawdę ciekawy (nie złośliwy, bo taka atmosfera tu panuje) ;)

 

Największy problem to to, że to wszyscy czytelnicy benchmarka, a nie grupe powinni wybierać kto ma wygrać, a kto nie.

Ale przecież wybraniec_grupe!=wygrana_USB ;)Sam jestem tego przykładem :)
Link to post
Share on other sites

Albo jeszcze prościej, G.R.U.P.E. wchłania konkurs USB :)

 

1. Przez tydzień lub dwa, zgłaszają się do USB kandydaci.

 

2. W wielkiej ankiecie wybieranych jest przez wszystkich na benchmarku trzech (każdy z głosujących będzie MUSIAŁ oddać 3 głosu - ale musiał, bo są problemy jak można oddać tylko jeden, dwa, lub trzy...)

 

3. Kolejna ankieta, tym razem z trzema kandydatami, którzy wygrali poprzednią - teraz będzie można oddać tylko jeden głos na jednego z tych trzech.

 

4. No i mamy zwycięzcę USB ;)

 

Czas trwania się trochę wydłuży, ale konkurs (zgłaszanie kandydatur) może zacząć się zaraz po zakończeniu poprzedniej edycji, więc w sumie odstępy mogą wyjść podobnie jak teraz.

 

EDIT: przy takich zasadach, G.R.U.P.E. automatycznie znika :sciana:

 

EDIT2: A projekt podobny do G.R.U.P.E. tylko dla wszystkich i na forum to właśnie M.T.S. (co za nazwy ;) ) o którym kiedyś wspomniał MJ a za który się nie zabraliśmy...

Link to post
Share on other sites

Na stronie głównej nie może być tylko informacji o USB. Zazwyczaj informacja o nim jest w dziale wydarzenia.

Wg mnie powinna być zawsze widoczna, duża informacja na głównej stronie. Bo sam sprawdzałem, jeśli już jest, to nie wpada ona w oko i jej nie zauważałem. Gdyby nie forum, to bym nic nie wiedział. A dużo użytkowników nie przegląda forum.
Link to post
Share on other sites

Właśnie odblokowałem na chwilę wszystkie "pierdoły" na stronie benchmarka i jest tam flashowa animacja o USB ;)

 

Ale część (chyba mała) nie widzi w przeglądarkach reklam i animacji flash, a część nie zwraca na nie uwagi...

 

...więc dalej powtarzam, że informacja o USB powinna być na początku "news'ów na topie" - bo to świetny konkurs jest, ale mało promowany!

Link to post
Share on other sites

No i super, takie coś tez może być. Byleby zaproponować jakichś sensownych użytkowników, ograniczyć ich liczbę i potem wybrać z TOP10. A jakby to działało? Na podstawie prezentacji na forum? Losowo? Jestem naprawdę ciekawy (nie złośliwy, bo taka atmosfera tu panuje) ;)

Na razie widzę to mniej więcej tak.

 

1. Otwieramy na forum temat, w którym wszyscy zainteresowani głosowaniem zgłaszali by swoje kandydatury. Taki temat wisiałby na forum powiedzmy przez tydzień.

 

2. Po tygodniu redakcja wybiera 10 najciekawszych ich zdaniem zgłoszeń. Kryteria doboru mogą być na prawdę różne. Ważne, że nie będzie brany pod uwagę czas zgłoszeń oraz ich kolejność. Nawet jak ktoś się załapie na ostatnie 10 minut to będzie brany pod uwagę. W tym temacie będzie można gadać do woli.

 

3. 10 najciekawszych zgłoszeń trafia na stronę z ankietą albo do specjalnego wątku na forum, w którym nie będzie można już dyskutować na temat kandydatów. Rozpoczyna się głosowanie trwające 7 dni i na jego podstawie wyłoniony jest zwycięzca.

 

Wg mnie powinna być zawsze widoczna, duża informacja na głównej stronie. Bo sam sprawdzałem, jeśli już jest, to nie wpada ona w oko i jej nie zauważałem. Gdyby nie forum, to bym nic nie wiedział. A dużo użytkowników nie przegląda forum.

Strona główna jest jaka jest. Nie mogą się na niej znaleźć informacje o wszystkich konkursach a jednocześnie informacje o recenzjach i newsy. Po prostu nie wejdą. Nie ma miejsca.

 

A co do otwartej formuły G.R.U.P.E., widzę to tak:

Ja szczerze mówiąc nie widzę w nowej odsłonie USB w ogóle miejsca dla grupe.

Link to post
Share on other sites

Na razie widzę to mniej więcej tak.

 

1. Otwieramy na forum temat, w którym wszyscy zainteresowani głosowaniem zgłaszali by swoje kandydatury. Taki temat wisiałby na forum powiedzmy przez tydzień.

 

2. Po tygodniu redakcja wybiera 10 najciekawszych ich zdaniem zgłoszeń. Kryteria doboru mogą być na prawdę różne. Ważne, że nie będzie brany pod uwagę czas zgłoszeń oraz ich kolejność. Nawet jak ktoś się załapie na ostatnie 10 minut to będzie brany pod uwagę. W tym temacie będzie można gadać do woli.

 

3. 10 najciekawszych zgłoszeń trafia na stronę z ankietą albo do specjalnego wątku na forum, w którym nie będzie można już dyskutować na temat kandydatów. Rozpoczyna się głosowanie trwające 7 dni i na jego podstawie wyłoniony jest zwycięzca.

Strona główna jest jaka jest. Nie mogą się na niej znaleźć informacje o wszystkich konkursach a jednocześnie informacje o recenzjach i newsy. Po prostu nie wejdą. Nie ma miejsca.

 

Podoba mi się taka forma USB. Jestem za.
Link to post
Share on other sites

No i taka formuła jest bardzo dobra :) Mi się bardzo odpowiada. Na pewno w tych dziesięciu kandydaturach będą bardziej aktywni użytkownicy, jak i mniej. Pewnie będą też słabsze i mocniejsze zestawy. Każdy znajdzie coś dla siebie.

 

To co? Jutro kolejna edycja? ;)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...