Skocz do zawartości

Ulepszamy sprzęt benchmarkowców - siódma edycja


Recommended Posts

Zgadzam się z .daftem - taki komentarz jest nie na miejscu.

Co to - jakiś plebiscyt poparcia? ;) Ja popieram studencikusa - użytkownicy forum nie mogą zabraniać Benchmarkowi dbać o swoje interesy - NIKT nie jest filantropem. Oczywiste, że Benchmark ma w tym konkursie swój zysk. Jak komuś się to nie podoba, to może forum opuścić (choć nie chciałbym, żeby ktokolwiek się obrażał o to na Benchmark i odchodził - szczególnie .daft, czy ty _nick_ ale takie są zasady).
Link to post
Share on other sites
studencikus, najlepiej idz doradz znowu komus CrossFire lub SLI na plycie z jednym gniazdem PCI-E jak ostatnio zrobiles. moja uwaga dotyczyla reakcji moderatora ( redakcji ), a Ty wcinasz sie jak majtki w krok.
Link to post
Share on other sites

masz jakis kompleks czy na sile chcesz cos udowodnic ??

 

 

"Możesz mówić co chcesz (dopóki nie obrażasz innych osób) ale tego typu wypowiedzi świadczą o Twojej kulturze osobistej. "

 

teraz to ja czuje sie atakowany i obrazony... ;)

 

Poza tym .daft spojrz na agresje w swoim poscie :

 

"a co? liczba rejestrujacych Wam spadla? moze obroty komputronika zmalaly? zamiast tego typu uwag wzielibyscie sie do roboty bo od kilku miesiecy nikt nie moze doprowadzic do ladu dzialu np. Rankingi.

macie dokladnie to o co sie prosiliscie. wygrywa osoba ktora ma w d*** wszystkich to jest Waszym zdaniem ok?? powstanie GRUPE to reakcja na Wasze dzialania, a moze na ich brak. zabronic nie mozecie bo nie macie takiego prawa. nikt z osob nalezacych do tej grupy nie lamie regulaminu. uzytkownicy oceniaja uzytkownikow i tak byc powinno. nie jestem w GRUPE ale ich popieram. na darmowy upgrade sprzetu trzeba ( niestety ) sobie zasluzyc, a nie kombinowac i oszukiwac."

 

przyganial kociol garnkowi :sciana:

 

 

@ do tego wyzej : a moze myslalem wtedy o niebieskich migdalach ?? ;) i pokaz mi ten post , prosze :)

 

zmien majtki :sciana:

Link to post
Share on other sites

Ja nie mówiłem, że to mój pomysł ;) A co do tych wymagań, to nigdy nie przejdzie. Benchmark.pl chce wszystkim podpasować, nie napiszą, że musi być X punktów i staż minimum X, bo nikt z "nowych" nie będzie zainteresowany. Nie będzie też już raczej (a było), że każdy kto chce może brać udział, wiemy jak to się skończyło. A sformułowanie z pierwszego postu o "aktywności" ma zadanie zadowolić jednych i drugich. My się cieszymy, bo faworyzowani są użytkownicy aktywni, a nowi się cieszą, że jak napiszą 2 komentarze, to też mogą wygrać. A tak naprawdę to nie działa w ogóle wg reguły do wszystkiego = do niczego :)

 

Może zakończmy ten konkurs, bo np. ja już nie mogę patrzeć na te wieczne kłótnie przy każdej kolejnej edycji.

Link to post
Share on other sites

@ do tego wyzej : a moze myslalem wtedy o niebieskich migdalach ?? ;) i pokaz mi ten post , prosze :)

 

zmien majtki ;)

prosze:

viewtopic.php?f=30&t=3158&start=0

nie jestes zabawny, najwyzej smieszny ale nie w dobrym tego slowa znaczeniu. uzytkownicy raczej mysla przed napisaniem posta... oczywiscie jak widac sa wyjatki.

co do majtek... lepiej bylo napisac "zdejmij majtki" bo wtedy nie mogly by sie wciac no ale logiczne myslenie nie jest u Ciebie mocna strona.

 

jesli wygral _nick_ to serdecznie gratuluje bo w pelni zasluzyl.

Link to post
Share on other sites

 

 

@ do tego wyzej : a moze myslalem wtedy o niebieskich migdalach ?? :) i pokaz mi ten post , prosze ;)

 

zmien majtki :sciana:

prosze:

viewtopic.php?f=30&t=3158&start=0

nie jestes zabawny, najwyzej smieszny ale nie w dobrym tego slowa znaczeniu. uzytkownicy raczej mysla przed napisaniem posta... oczywiscie jak widac sa wyjatki.

co do majtek... lepiej bylo napisac "zdejmij majtki" bo wtedy nie mogly by sie wciac no ale logiczne myslenie nie jest u Ciebie mocna strona.

 

jesli wygral _nick_ to serdecznie gratuluje bo w pelni zasluzyl.

 

1. naucz sie czytac,patrzec,rozumiec znaki :sciana:

"gtx 295 SLI :sciana:

 

ile masz kasy ?? czy bedziesz krecic procka ?? czy nie zastanawiasz sie nad jego zmiana ??"

 

"badz 4850 w cf :sciana:.. zasilka powinna wytrzymac :sciana:.. chyba ze z plyta sie gryzie ;)

 

 

albo poszukaj uzywanej 285 :)"

 

2. kup porzadne majtki i zobaczysz ze bez sciagania tez sie nie wcinaja ( wżynają )

 

3 to gdzie ta logika ,a i konsekwencja w byciu nieagresywnym ( "nie jestes zabawny, najwyzej smieszny ale nie w dobrym tego slowa znaczeniu. uzytkownicy raczej mysla przed napisaniem posta... oczywiscie jak widac sa wyjatki." ) no i oczywiscie myslenie przed napisaniem posta ???

 

 

----

Link to post
Share on other sites

Ja myślę, że większość z Was dość opacznie zrozumiała idę istnienia tego konkursu. Wyjaśnię zatem.

 

USB jak większość tego typu akcji ma za zadanie zwiększyć zasięg portalu. Przez zasięg mam na myśli nie tylko poczytność, ale także liczbę zarejestrowanych użytkowników.

 

Myślę, że dla większości z Was nie jest specjalną tajemnicą fakt, że benchmark.pl żyje z reklamy. Natomiast wpływy z reklamy są bezpośrednio zależne od ilości odsłon generowanych przez portal oraz tego ilu użytkowników jest na nim zarejestrowanych

 

USB jako akcja w założeniu kierowana jest do wszystkich czytelników portalu, nie tylko do tych, którzy aktywnie go wspierają. Żebyście znali skalę, przedstawię kilka faktów.

 

benchmark ma w tej chwili około miliona unikatowych czytelników, którzy generują kilkanaście milionów odsłon strony miesięcznie. Z tego miliona nieco ponad 25000 ma zarejestrowane konta. Jak by nie patrzeć jest to raptem 2.5%.

 

Jeśli mierzyć miarą forum, to w miarę aktywnych (a więc takich którzy napisali ponad 50 postów) jest nieco ponad 100 osób (to jest 0.01% czytelników!). Idąc dalej w grupe jest zaledwie garstka z tych osób. Jeśli rozpatrujemy sprawę bardziej globalnie biorąc pod uwagę nie tylko forum, to myślę że aktywnych na benchmarku jest trochę ponad 1000 osób - 0.1% czytelników serwisu!

 

Zatem z punktu widzenia całej akcji, nie ma żadnego uzasadnienia, żeby potencjalnych zwycięzców ograniczać do tych 0.1% ogółu, czy jeszcze bardziej do tej setki (a więc 0.01% ogółu) aktywnej na forum. W ten sposób dyskryminujemy _zdecydowaną większość_ czytelników serwisu. Gdzie tu sprawiedliwość? Wybaczcie, ale tak być po prostu nie może.

 

Zanim odezwą się osoby, które napiszą iż wspierać powinniśmy tylko tych aktywnych. Pragnę przypomnieć, że aktywność od zawsze nagradzamy punktami - a te możecie wymienić na hardware po kursie w zasadzie 1:1. Takich punkto-złotówek serwis przyznał już kilkanaście tysięcy! To mało?

 

Idąc dalej. Oczywiście czytam wypowiedzi wszystkich, ale z wiadomych względów z każdym osobno porozmawiać nie dam rady. Niemniej chciałbym tutaj poruszyć wypowiedź kolegi ".draft" Chłopie, skąd w tobie tyle agresji? "wzielibyście się do roboty..." "macie dokładnie to o co prosiliście..." "nie macie takiego prawa..." Czyby faktycznie było Ci z nami tak źle? Przypominam, że nikt tutaj nikogo nie trzyma na siłę. Portali o podobnej tematyce w sieci jest sporo. Zawsze możesz wybrać ten, który Ci odpowiada bardziej - a tego typu uwagi są po prostu nie na miejscu. Chciałbym Cię też wyprowadzić z błędu. Jako, że jest to nasz konkurs to mamy pełne prawo do zmiany zasad jak nam się podoba.

 

Jeszcze nie wiem, jaka będzie ostateczna forma wyboru. W tej chwili skłaniam się ku rozwiązaniu z głosowaniem podzielonym na dwa etapy. Niemniej już teraz z duża dozą prawdopodobieństwa mogę powiedzieć - że w fazie głosowania na danego czytelnika, niemal na pewno będzie ogłoszona cisza wyborcza. Co będzie oznaczało zakaz agitowania na rzecz kogokolwiek w jego trakcie. W ten sposób unikniemy sytuacji w której jeden użytkownik, bądź grupa użytkowników będzie miała znaczący wpływ na przebieg głosowania.

Link to post
Share on other sites

Niemniej chciałbym tutaj poruszyć wypowiedź kolegi ".draft" Chłopie, skąd w tobie tyle agresji? "wzielibyście się do roboty..." "macie dokładnie to o co prosiliście..." "nie macie takiego prawa..." Czyby faktycznie było Ci z nami tak źle? Przypominam, że nikt tutaj nikogo nie trzyma na siłę.

milo by bylo gdyby ktos zamiast myslec o ilosci osob odwiedziajacych = kasa, pomyslal o tym jak to forum funkcjonuje. prosby uzytkownikow ze stycznia, lutego o zaprowadzenie porzadku tu i ówdzie. efek? brak!

agresja? nie, nie biore udzialu w Waszym konkursie wiec nie musze pisac postow z pozycji kleczacej ( mowie o sobie nie o innych uzytkownikach, bez obrazy ) bo nic od Was nie chce poza jednym - zrobcie porzadek bo spam jest wszechobecny, balagan w rankingach etc. i to tez odstrasza ludzi od wypowiadania sie tutaj. odpisalem w taki sposob bo zirytowala mnie Twoja wypowiedz, ot co.

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Czy chcesz tego czy czy nie, to kasa jest głównym motywatorem zmian. Za zrobienie porządku trzeba komuś zapłacić - jeśli tego nie rozumiesz, to obawiam się, że się nie dogadamy.

 

A czy siódma edycja USB juz sie zakonczyla oficjalnie? Wygrał _nick_?

Siódma edycja zakończy się wraz z publikacją tekstu na stronie. Natomiast jeśli chodzi o zwycięzcę, to prawdopodobnie w poniedziałek będzie ogłoszenie wyników.

Link to post
Share on other sites

czyli widac, ze za malo Wam placa. ogarnijcie forum, bedzie wiecej uzytkownikow. niestety ale samowola teraz tutaj panuje.

Za zrobienie porządku trzeba komuś zapłacić

ciekawe co na to inni moderatorzy robiacy to bo lubia, a nie dla kasy. jest tu kilka osob ktore chetnie ( za darmo ) zrobia co trzeba. rozdac kilka kont administratora i po problemie.
Link to post
Share on other sites

ooo widzę, że jednak jakiś postęp będzie ;)

w końcu redakcja zauważyła co się zrobiło z tego konkursu.

Inicjatywa jest bardzo dobra tylko właśnie wykonanie trochę kuleje.

Teraz wchodzę na ankietę do głosowania i patrzę: 82 osoby zagłosowały.

Chyba to zaważyło na decyzji redakcji gdyż chodzi o zabawę dla WSZYSTKICH użytkowników portalu a nie tylko tych którzy nic innego nie robią tylko tu siedzą.

Np. taki zwykły użytkownik jak ja, wchodząc na forum i czytając posty w temacie ulepszamy... po prostu rezygnuje z uczestnictwa.

Dobrym pomysłem będzie na łamach portalu zrobić konkurs(ankietę) w której każdy chcący wziąć udział będzie dodawał swoją prezentację.

Następnie redakcja wylosuje powiedzmy 10 osób i przedstawi ich prezentację a każdy użytkownik przez wybór (kliknięcie) zagłosuje na swojego kandydata.

To na pewno zwiększy zainteresowanie konkursem i zabawa będzie lepsza i łatwiejsze głosowanie (nie wpisywanie nicku i jakieś tam wytłumaczenie tylko głosowanie)

Życzę redakcji jak najtrafniejszych decyzji i pomysłów.

Pozdrawiam wszystkich użytkowników (nie tylko tych aktywnych :)

Link to post
Share on other sites

czyli widac, ze za malo Wam placa. ogarnijcie forum, bedzie wiecej uzytkownikow. niestety ale samowola teraz tutaj panuje.

Za zrobienie porządku trzeba komuś zapłacić

ciekawe co na to inni moderatorzy robiacy to bo lubia, a nie dla kasy. jest tu kilka osob ktore chetnie ( za darmo ) zrobia co trzeba. rozdac kilka kont administratora i po problemie.
Co do samego porządku na forum to najpotrzebniejszą rzeczą jest regulamin - bo fakt teraz jest samowolka.
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...