Skocz do zawartości

Ulepszamy sprzęt benchmarkowców - siódma edycja


Recommended Posts

ja tylko dodam, ze mnie osobiscie odrzucilo od tego konkursu jak wygral runio... zdalem sobie sprawe, ze ze stalym IP nie mam szans na wygrana... i pewnie nie tylko mnie.

gdzie wyniki?? :)

Link to post
Share on other sites

Albo tor (bramy wyjścia to anonimowe serwery proxy) albo inne anonimowe proxy... ale to nie jest do końca skuteczne, bo chociaż nie bardzo da się sprawdzić kto to i tak większość IP serwerów proxy jest zablokowana i znana (IP sieci TOR np. zablokowane są na naszej-klasie). Na benchmarku może nie blokują, ale jak ktoś dostanie 100 głosów z serwerów proxy to coś nie teges :)

Link to post
Share on other sites

Albo tor (bramy wyjścia to anonimowe serwery proxy) albo inne anonimowe proxy... ale to nie jest do końca skuteczne, bo chociaż nie bardzo da się sprawdzić kto to i tak większość IP serwerów proxy jest zablokowana i znana (IP sieci TOR np. zablokowane są na naszej-klasie). Na benchmarku może nie blokują, ale jak ktoś dostanie 100 głosów z serwerów proxy to coś nie teges :)

Proxy to zerowe zabezpieczenie, juz najprostsze skrypty PHP potrafia to ominac. Jezeli chcialoby sie taki przekret robic to tylko przez tunelowanie SSH.

Link to post
Share on other sites

taa :)

 

ma nadzieję że redakcją poradzi sobie z wszystkimi próbami oszukiwania przez multi konta :> :> :> :> :>

 

Propozycja aktywacji konta po 30' pozostała bez odpowiedzi... mnie też to najbardziej drażni. Bo kto wygra mnie nie obchodzi, ważne jak tego dokona :)

co to zmieni ? jedyne to że najpierw ktoś założy 100 kont a dopiero po miesiącu z nich zagłosuje ? jak dla mnie nic to nie da :)

 

Swoją drogą to jestem ciekaw jak redakcja zamierza zachęcić ludzi do głosowania - bo w sumie puki co to prawda jest taka że mało ludzi glosuje na kogoś innego bo po co ? A głosy na ludzi co wygrali w wcześniejszych edycjach to przypuszczam że większość (a jak nie większość to duży %) to były świeże założone konto przez ich kolegów którzy zgodzili się zagłosować

 

W tej edycji co prawda było mało głosów ale wszystkie były oddane przez społeczność forumowiczów jednych którzy za namową Grupe zagłosowali na _nicka_ i innych których kwestia reklamy GRUPE wkurzyła i zagłosowali na innego kandydata.

Link to post
Share on other sites

co to zmieni ? jedyne to że najpierw ktoś założy 100 kont a dopiero po miesiącu z nich zagłosuje ? jak dla mnie nic to nie da :)

Nie tak, z konta będzie można oddać głos dopiero po tym jak suma czasu zalogowania (spędzonego w serwisie) wyniesie 30 minut. Czyli jak ktoś po roku przebywał 20 minut nie ma jeszcze aktywnego konta :) A 30 minut raczej każdy spędza. A taki oszust na samą aktywację 10 kont będzie musiał spędzić 5h... a jeszcze rejestracja, zakładanie skrzynek, oddanie głosu... mi by się odechciało :P

 

EDIT: a ja robiłem próby, bez zgody co prawda, ale większość wiedziała co robię (głosowałem na Tomka Stillera ;) ). Doszedłem do wniosku, że najbardziej uciążliwą i wku...rzającą rzeczą jest czas jaki trzeba poświęcić na oszukiwanie, przy tych 30' to już byłaby masakra :)

Link to post
Share on other sites

co to zmieni ? jedyne to że najpierw ktoś założy 100 kont a dopiero po miesiącu z nich zagłosuje ? jak dla mnie nic to nie da :)

Nie tak, z konta będzie można oddać głos dopiero po tym jak suma czasu zalogowania (spędzonego w serwisie) wyniesie 30 minut. Czyli jak ktoś po roku przebywał 20 minut nie ma jeszcze aktywnego konta :) A 30 minut raczej każdy spędza. A taki oszust na samą aktywację 10 kont będzie musiał spędzić 5h... a jeszcze rejestracja, zakładanie skrzynek, oddanie głosu... mi by się odechciało :P

AAAAAA :)

 

nie no to co innego - faktycznie by zniechęciło

 

Serio dobry pomysł - mam ndzieję ze zostanie chociaż rozważony tam u góry :>

Link to post
Share on other sites

może nie na temat bo od dawna na forum nie byłem, ale pomysł z czasem 30min do pełnej aktywacji konta jest bardzo dobry

mimo to ja jednak "podkręciłbym" ten okres do 1h - myślę, że wcale nie będzie za dużo

no i kiedy będą wyniki tej edycji, bo tak jak pisałem - nie jestem w temacie :)

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

może nie na temat bo od dawna na forum nie byłem, ale pomysł z czasem 30min do pełnej aktywacji konta jest bardzo dobry

mimo to ja jednak "podkręciłbym" ten okres do 1h - myślę, że wcale nie będzie za dużo

no i kiedy będą wyniki tej edycji, bo tak jak pisałem - nie jestem w temacie :)

pozdrawiam

może być i godzina jak dla mnie :)

 

co do wyników to miały być dzisiaj ... :->

 

chyba że _nick_ nie chce komputera udostępnić :)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...