Skocz do zawartości

Pierwsza gra w którą zagraliście i na jakim sprzęcie ?


Gość effendi360

Recommended Posts

Pierwsza to była na nie pamiętam jakim kompie, ale było to u mojego taty w pracy pośród olbrzymich kręcących się szpul ;)

coś w tym stylu:

 

http://worldofstuart.excellentcontent.com/world/scorpion/Ncb.gif

 

jakąś chwilę później Knight Lore na Spectrum:

 

http://retrospec.sgn.net/users/ignacio/images/knightlr.gif

 

a na PC jedną z pierwszych był Prince of Persia.

Link to post
Share on other sites

Ale przecież wtedy chyba jeszcze się nie płaciło za gry???

Przecież nawet dzisiaj, jest masa pasjonatów tworzących za free dla własnej satysfakcji oprogramowanie, które możesz ściągnąć z internetu ;)

Od wielu lat działa tzw.demoscena, gdzie ludzie tworzą dema pokazujące swoje i sprzętowe możliwości (często nie wykorzystywane na co dzień) ,ku uciesze pozostałych fascynatów :)

Link to post
Share on other sites

Moje pierwsze gry były dosowe i procesor pentium, to były czasy na płycie CD z giełdy masa gier dosowych liczona w setkach, potem emulatory NEO GEO itd. to były piękne czasy młodości, oczywiście mowa o pc, wcześniej niż pc miałem pegazusa

Edytowane przez malboro511
Link to post
Share on other sites

a czy to w sumie prawda, że gry istnieją już od 60 lat? Wyczytałam o tym na stronce od psc. Ale przecież wtedy chyba jeszcze się nie płaciło za gry??? Nie za bardzo to kapuję...

 

Hehe... pierwsze miano gier komputrowych zadziwiłoby niejednego informatyka. Trzeba pamiętać że to nie były gry stricte zręcznościowe. Pierwsze co mi przychodzi na myśl to Core War - którego protoplastą był Darwin - gra "programowa". Na początku lat 90 sięgnąłem po klon takiej gry (nazwy nie pamiętam - ale platforma to Amiga) - ale nie potrafiłem ogarnąć gry ;)

Pierwsze "programy rozrywkowe" nie były pisane pod kątem rynku komercyjnego - bo takiego nie było ;) (boom na kompy to lata 80`)

Wiele tajemnic za nami i przed nami ;)

Link to post
Share on other sites

Hmm Był Pegasus - > PS1 . Pamiętam kaczki z pegasusa, a z playstation crash'a oraz colin'a ;)

 

Tak to potem był PC dopiero i z tego co pamiętam to chyba Kapitan Pazur -> Kangurek Kao

no i jakieś emulatory z gameboyów chyba.

 

Aczkolwiek fajne czasy zabawy to były  :)

 

@Up ooo Atari ;)

Edytowane przez Rexlu
Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar
Nieśmiertelny Pegazus i Contra/Mario :) Potem pamiętam Dave, Pricne of Persia i Prehistoryka czy UGH :D

DOKŁADNIE aż łezka sie w oku kręci i nie ma mowy o save game ;) Pamiętam Dizzy, który kosztował mnie mnóstwo czasu i nerwów.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...