Skocz do zawartości

Pierwsza gra w którą zagraliście i na jakim sprzęcie ?


Gość effendi360

Recommended Posts

Moja pierwsza, pierwsza, pierwsza gra to był chyba tetris %-) na takim ustrojstwie. Potem nie wiem na czym dokładnie chyba na MS-Dos grałem w Prince of Persia. Pierwsza gra na pełnoprawnym PC z jakimś pentiumem 2 i geforce 2 to był Blood 2: The Chosen :P.

Link to post
Share on other sites

ja zacząłem całkiem nie dawno ;p moją pierwszą grą na PC był Age of Empires , na całkiem przytomnym sprzęcie ;p potem to już leciały same nowości ;]

 

AMD Athlon XP 2200+ 1,8 GHz

Radeon 9200 SE 128MB

256 MB RAM

dysk 40 GB reszta miała marginalne znaczenie ;p

Link to post
Share on other sites

na IBM 286 czy 286 Prince of Persia i taka wyscigowka F1 ale nie pamietam juz nazwy bo to bylo z 20 lat temu ... Panował DOS i basic.

Kiedys mimo ze grafika byla slaba to fajnie sie gralo i wieksza wage programisci przywiazywali do grywalnosci niz do grafiki.Dzis jest czesto odwrotnie i malo ktory tytul jest w stanie przynajmniej mnie wciagnac na dluzszy czas ,ostatnia gre ktora mi sie naprawde podobala to Kroniki Riddicka.

Link to post
Share on other sites

Hmmmm.... wymaga to głębszego przemyślenia. Pac Man to był , ale na jakim sprzęcie??? Na Atari 2600??? Nie pamiętam, potem na NESie dużo grałem (standardowo, Contra, Bomberman, Mario). Pierwsze gry PC lepiej pamiętam w które dłużej grałem, Wolf3D, Electro Body, Prince of Persia.

 

Pierwsza gra dla której zarwałem noc to Halloween Harry (Alien Carnage).

Edytowane przez sevae
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Oooo... Pamiętam:) Dostałem cały zestaw firmy Compaq: monitor+klawiatura+mysz i wiadomo jednostka centralna, cały komplet Compaq.

 

Niestety nie udało mi się znaleźć zdjęcia całego zestawu, ale znalazłem zdjęcie samego blaszaka:

 

http://www.recycledgoods.com/zoom.aspx?productID=10543

 

Parametry też miał, jak na tamte czasy, genialne:

  • 486DX2/66MHz Intel Processor
  • 420MB Hard Drive - Windows 3.11 oraz pamiętny Norton :]
  • 16MB Memory
  • 1.44" Floppy Drive
  • 4 ISA Slots
A pierwsza gra w jaką zagrałem, to Indiana Jones and The Fate of Atlantis:

 

A drugą grą był Sleepwalker:

 

Oczywiście Pegasus i nieśmiertelna Contra :D

</p>

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Moja pierwsza gra to:

 

Hard Truck: 18 Wheels of Steel.

 

To było jakoś w 2003.

Zestaw:

Mobo-Gigabyte GA-81915PL-G

Cpu-Intel Penntium 4 2.6ghz

PSU-400w, nie pamietam dokladnie.

GPU-Geforce Gigabyte 6600

Ram-DDR Kingston 512mb

HDD- 320gb Maxtor

Edytowane przez 06radcho
Link to post
Share on other sites

Indianapolis 500 :D nie pamietam na czym i do tego Sensible soocer na ATARI. Potem czasy PCtów nastały i miałem jakiegoś 386 / 486 nie pamietam za bardzo z 5-6 lat mialem. Potem dostałem PCta Celeron 300a / 64 mb ram 4mb grafika dysk 4,3Gb ahh piekne czasy jak zagrywalem sie w GTA1 / Warcrafta 1/2 i TTD / były jeszcze NFS2 i bodajrze Daytona Deluxe

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...