Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia RTX Turing (TU1xx).


Recommended Posts

Ceny aut są wycelowane w ogół europejczyków, tak samo tv, pc czy inne gadżety, które lecą z Azji. Natomiast usługi są już dużo droższe np 3-4x i więcej, bo spora część ceny to pensja+najem.

Kwota wolna to pożal się boże 3k na rok tak to 19%, a po drugiej stronie w UK prawie 60k zł dopiero później 20%. Więc niebo a ziemia.

Druga rzecz to taki np: Anglik nie buli tyle podatków w wynagrodzeniach. U nas 3k na rękę to tak naprawdę 5.1k z kieszeni pracodawcy. I z tego powodu wychodzą takie kwiatki, że oficjalnie 1,7-2k dochodu a rzeczywiście drugie tyle albo i więcej, a małe firmy istnieją po 20lat nigdy nie wykazując zysku;P

Link to post
Share on other sites

Jesli spodziewales sie ze kupisz odswiezone modele kart w cenie obecnych 8 miesiecy po premierze to jestes idiota nigdy nie porownuje sie cen w ten sposob. Za 8 miesiecy te rtxy super beda moze w tych cenach dzisiejszych Placac 2300zl za 2070s z moca blisko 2080 gdzie najtansza wersja kosztuje 3200zl, to dla mnie super deal

Bądź sobie poważniejszy inteligencie

 

  Nie będziesz miał RTX-S za 8 miesięcy w tych cenach dzisiejszych chyba,że Nvidia przygotuje kolejny Refresh :rotfl:

 

 

 

FE S kosztuje https://www.nvidia.com/pl-pl/geforce/graphics-cards/rtx-2070-super/

-dolicz ok 200zł za nie referenty a może i więcej w przypadku Asusa itd

-no S kupisz do 2000zł

 

Jeżeli nadal to jest dobry deal dla ciebie to życzę powodzenia,idź i kup sobie.

 

Najdrożej wychodzi 2060 S który na starcie kosztuje 400zł więcej FE dolicz cenę nie referenta i też będzie dobry deal ? Chłopie ogarnij się to nie różnica % jaka była między GTX1060 a RTX 2060

 

Ale jak widzę nie którym dobrze zryła beret Nvidia i o to zielonym chodziło,nawet na portalach komp piszą :

 

"Trochę szkoda jednak, że wraz z upływem czasu tak zwany średni segment kart graficznych zaczyna cenami osiągać poziom 2000 złotych."

 

- a tu wychodzi ponad,tak się strzyże owieczki.

 

 

Edytowane przez były69
Link to post
Share on other sites

 

 

Jeśli chodzi o samochody to gdzieś czytałem, że Polacy jeżdżą dużo droższymi samochodami w proporcji do zarobków

Bo taka jest prawda Niemca jak stać na auto za 10 tys.zł to kupuje za 10 tys.zł.A Polaka stać na auto za 10 tys.zł a kupi za 20,albo 30 tys.zł bo albo auto w gruby kredyt albo nie będzie jadł chleb z masłem byle by kupić auto :)

Link to post
Share on other sites

Tweaktown przetestował 2070S w Sli i powiem szczerze, że wygląda to ciekawie. We wszystkich tytułach dwa 2070S kręcą lepszy fps niż pojedyncza 2080 Ti. Największe przyrosty są w 1440p i 4K oczywiście.

 

https://www.tweaktown.com/articles/9047/nvidia-geforce-rtx-2070-super-nvlink-benchmarked/index8.html

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

A po co masz 1080 Ti wymieniać na 2070S? Ja bym na Twoim miejscu nawet na 2080S nie wymieniał. Jeżeli nie masz ciśnienia na RT to czekasz na 3080 Ti.

No taki właśnie miałem zamiar od samego początku i tak chyba zrobię bo to najsensowniejsze wyjście,z tego co oglądałem materiały z porównania 1080Ti vs 2080 to jest niewiele wydajniejsza,oczywiście pomijając RT który moim zdaniem i tak na obecnej generacji kard nie daję rady,chyba że komuś wystarczy grać w 30/40 klatkach ze spadkami ...

 

 

1080ti na 2080 bez sensu chyba że chcesz RT do pracy wtedy warto.

Chcieć to może i bym chciał,ale jak widzę jak to wygląda wydajnościowo obecnie to zdecydowanie bardziej jestem na NIE niż na TAK ;p

Link to post
Share on other sites

No taki właśnie miałem zamiar od samego początku i tak chyba zrobię bo to najsensowniejsze wyjście,z tego co oglądałem materiały z porównania 1080Ti vs 2080 to jest niewiele wydajniejsza,oczywiście pomijając RT który moim zdaniem i tak na obecnej generacji kard nie daję rady,chyba że komuś wystarczy grać w 30/40 klatkach ze spadkami ...

 

Nie jest to do końca prawda z tymi 30/40 fps na 2080 w 2k spokojnie pograsz z dużo większym FPS. To taka legenda roznoszona przez ludzi którzy tego na oczy nie widzieli.

Link to post
Share on other sites

 

 

Nie jest to do końca prawda z tymi 30/40 fps na 2080 w 2k spokojnie pograsz z dużo większym FPS. To taka legenda roznoszona przez ludzi którzy tego na oczy nie widzieli.

Miałem na myśli 4k,chciał bym już zmienić na taką kartę która będzie na TOPie,a nie na taką która kupię i już na starcie to nie będzie to czego bym oczekiwał :(

Link to post
Share on other sites

Miałem na myśli 4k,chciał bym już zmienić na taką kartę która będzie na TOPie,a nie na taką która kupię i już na starcie to nie będzie to czego bym oczekiwał :(

 

mój błąd myślałem że masz monitor 2k. Do 4k to w jednej karcie z RT to trzeba poczekać na coś nowego od NV, no chyba że 2x2080ti to nie problem.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

mój błąd myślałem że masz monitor 2k. Do 4k to w jednej karcie z RT to trzeba poczekać na coś nowego od NV, no chyba że 2x2080ti to nie problem.

Wina to moja,bo nie napisałem o jaką rozdzielczość mam na myśli a Ty przecież jasnowidzem nie jesteś hehe ;p A co do kart to zastanawiałem się przez chwilę nad 2x2080Ti bo miałem okazję kupić w meeega dobrych pieniądzach wersję TRIO X,ale za długo się zastanawiałem i gość zgarnął mi z przed nosa %-):wariat:

Bo po normalnej cenie 2 nie kupił bym na pewno,nie dlatego że mnie nie stać tylko dlatego że przez krypto waluty ceny kart osiągnęły kosmiczne ceny ... Dać 5/6 tys.zł za jedną topową kartę to jest absurd,3,4 lata wstecz za 6 tysięcy można było złożyć super komputer a teraz samą kartę graficzną :sciana:

Link to post
Share on other sites

Do Sli to raz, że trzeba już w HEDT iść, bo linii PCIe mało. A dwa - jeżeli gra ma dobre wsparcie mGPU to super, ale jak nie to kończysz z przyrostem na poziomie 10%. No i SLI to już 4K lub przynajmniej 1440p.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Do Sli to raz, że trzeba już w HEDT iść, bo linii PCIe mało. A dwa - jeżeli gra ma dobre wsparcie mGPU to super, ale jak nie to kończysz z przyrostem na poziomie 10%. No i SLI to już 4K lub przynajmniej 1440p.

Znajomy ma SLI z gtx1070 i w jednych grach śmiga to naprawdę świetnie a w niektórych działa to tak jak by chodziła gra tylko na jednej karcie :roll: :roll: :roll:

Link to post
Share on other sites

Znajomy ma SLI z gtx1070 i w jednych grach śmiga to naprawdę świetnie a w niektórych działa to tak jak by chodziła gra tylko na jednej karcie :roll: :roll: :roll:

 

W kwestii SLI koledzy dobrze podpowiadają, potwierdzam :) Używam tego od wielu genearcji. Masz tu nieco konkretów.

 

 

O SLI w pigułce.

 

 

Tu gameplaye z "ANTHEM" w 5160x2160 maks + "Metro Exodus" 5160x2160 Extreme + HW + PhysX na 2x RTX 2080Ti. W materiale z "Metro" problemy z audio po tym jak materiał YT przemielił. Także możesz zobaczyć jak SLI lata kiedy działa, ale jakby co na kanale znajdziesz też smaczki takie jak 3x TITAN Xp vs 4x TITAN Xp od 4k do 8k.

 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tu gameplaye z "ANTHEM" w 5160x2160 maks + "Metro Exodus" 5160x2160 Extreme + HW + PhysX na 2x RTX 2080Ti. W materiale z "Metro" problemy z audio po tym jak materiał YT przemielił. Także możesz zobaczyć jak SLI lata kiedy działa, ale jakby co na kanale znajdziesz też smaczki takie jak 3x TITAN Xp vs 4x TITAN Xp od 4k do 8k.

 

W pracy mamy potworka 4x2080ti i i9-9980XE 128GB ram, jak jest czas to się czasem pogra :)

Link to post
Share on other sites

 

 

W pracy mamy potworka 4x2080ti i i9-9980XE 128GB ram, jak jest czas to się czasem pogra :)

Minecraft w 4k utrzyma stabilnie 60 klatek ?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

:wariat:%-):jupi:

Link to post
Share on other sites

W pracy mamy potworka 4x2080ti i i9-9980XE 128GB ram, jak jest czas to się czasem pogra :)

SLI na Turingach nie działa powyżej dwóch kart. Nawet przez modowanie sterowników bo sprawdzałem. Niby wykrywa, ale skalowanie jest bardzo słabe bez mostka NVLInk.

 

2x RTX 2080Ti vs 4x RTX 2080Ti bo sprawdzałem to przy okazji budowy poniższego konfigu.

 

https://www.3dmark.com/compare/fs/19076621/fs/19141612

 

Edytowane przez EH_Gosu
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...