Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach Intel


Recommended Posts

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Chciałbym zmienić mojego Skylake I5 6600K ASUS Z170i pro na coś lepszego.

PC HTPC używany do internetu i multimediów.

Chodzi mi po głowie I31000 (nie mam zewnętrznego GPU)

Zastanawiam się jaką płytę z dobrym układem audio oraz interfejsem Wifi wybrać?

Ram mam Corsair Vengance Pro RGB 3200 Mhz, wię chyba lepszym wyborem byłby chipset Z490?

Proszę o jakąś poradę

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, dudus8 napisał:

Myślę nad odświeżeniem sprzętu, jednak Skylake ma już swoje lata....:)

No spoko, ale czy obecne cpu niedomaga w tych zastosowaniach, do których wykorzystujesz kompa? Bo jeśli nie, to będzie to zmiana niewiele wnosząca.

Link to post
Share on other sites
26 minut temu, Artok napisał:

@uberas a kto by teraz nowego laptopa kupował, takie drogie przez zdalne nauczanie. 

Czy ja wiem z sygnatury dałem 3300. Już go mam zaraz będą jakieś benchmarki

cpu-z: https://valid.x86.fr/rkr9bu

chyba pierwsza rzecz ktora mnie wkurzyla - ram pomimo tego ze mam 3200 to jest max 2933 nie da sie tego zmienic przez co mam 2933 z timingami od 3200 masakra.

image.png

W dniu 11.11.2020 o 20:09, Artok napisał:

Czinczebencz 23
obraz.png

oj nie nie nie pobije Cie, za goraco - gdybym dal moze wiatraki na 100%..

image.thumb.png.61cead9eb4af48f498e1585388f5c110.png

jeszcze single

image.thumb.png.f9d8ea1348d1075f67b46c6206ed1c40.png

Link to post
Share on other sites
7 minut temu, Artok napisał:

Jakie taktowanie trzyma ci ten procesor jak już jest w środku CB23? Ze 3.5 będzie? 

Pewnie coś koło tego nie patrzyłem podczas cb ale prime95 small fft 92-97c i 3.3ghz wiec tutaj troszke wyżej 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, Artok napisał:

57 stopni, Fortis 3 na automatycznych ustawieniach

U mnie 71 stopni, coś jest nie tak, za duża różnica na podobnym chłodzeniu, muszę zdjąć i jeszcze raz pastę nałożyć. BTW jaka jest trwałość takiej pasty, bequiet DC1, przechowywanej w domowych warunkach? Bo moja ma 2,5 roku...

Edit: zdjąłem chłodzenie, wyczyściłem procka i podstawę coolera, tym razem alkoholem izopropylowym, czyli prawilnie, nałożyłem pastę, DC1, założyłem i...to samo. Już po 5 minutach w Cinebench 69 stopni. Ki diabeł?

Edytowane przez Player1
Link to post
Share on other sites

Ostatni przebieg to 7993  ptk. HW Monitor pokazuje, że wszystkie rdzenie osiągnęły max 4,1 GHz, czasami pokazuje 4,2. Jeszcze raz zmieniłem  pastę, tym razem rozsmarowałem szpatułką po całym odpromienniku i temperatura bez zmian, tj. maks. 72 stopnie po 10 min w Cinebench.

Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, wrobel_krk napisał:

Ale w środku cb23 masz srednio 4.1ghz?

Nie, podczas testu HW Monitor pokazuje ok. 3990 MHz, bo obciążone są wszystkie rdzenie. Niższy wynik może być spowodowany czymś działającym w tle, co Artok mógł mieć wyłączone itd. Chłodzenie to nieśmiertelna Noctua NH-U12P z wentylem skręconym na 900 obr/min. (może to jest przyczyna, bo trzyma stałe  i dość niskie obroty).

2 godziny temu, Artok napisał:

Można by się zastanawiać czy przypadkiem nie otrzymał procesora na paście termoprzewodzącej. Moja sztuka jest lutowana

Można to zweryfikować po numerze seryjnym/partii lub czymś takim?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...