Skocz do zawartości

[MULTI] Dragon Age - seria


Recommended Posts

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Ogólnie nie jest źle, najbardziej podoba mi się walka oraz lokacje, które są klimatyczne. Da się zauważyć jeszcze sporo błędów jak choćby brak kołczana i samoistnie pojawiające się strzały u łuczniczki ale trzeba też wziąć pod uwagę, że to wersja Alpha więc do premiery spokojnie wszystko naprawią ;) Graficznie jest dobrze ale z Frostbite 3 można wyciągnąć jeszcze sporo więcej ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Co byście powiedzieli jakby w Inkwizycji powrócił jeden z najlepszych towarzyszy według mnie. Mowa oczywiście o Oghrenie. Dubb PL i Oghren to ubaw murowany :D

 

Skoro powraca Leliana i Morrighan to czemu Oghren by nie mógł :D

 

Edytowane przez darkatraz
Link to post
Share on other sites

No dobra. Z racji, że nabiłem już w tej serii ponad 80h to mogę wyrazić swoje zdanie.

 

Gra jest bardzo dobra, do bycia świetną troszkę jej brakuje ze względu na bugi. Dragon Age Początek wraz z Przebudzeniem, Pieśnią Leliany, Kronikami Mrocznych Pomiotów, Golemami z Amarrank oraz Polowaniem na Wiedźmę. Dubbing jest świetny, a trio z podstawki to istna komedia czasami. Mowa tutaj o Morrighan, Alisterze oraz nie o kim innym jak Oghrenie :D On to dopiero potrafi rozbawić publikę. Gra czasami miała swoje bolączki jak np. bugi z questami (quest ukończony, a w lokacji nadal pokazuje strzałkę względem któregoś fragmentu) czy brak głosu u głównej postaci jaką tworzymy (jaki w tym sens jest w takim razie przy jej tworzeniu wybieranie głosu :co: ) Tak to nie mam nic do zarzucenia. Pomniejsze dlc pięknie ukazują wydarzenia po Początku czy ukazują historię pewnych towarzyszy lub sytuację z "drugiej" strony. W Dragon Age Przebudzenie plusem jest fakt możliwości zaimportowania zapisu gry z podstawki. Tutaj natomiast to zasługuje na pochwałę pojawienie się Oghrena ze swoimi docinkami oraz rozmowy jego zwłaszcza z apostatą Andersem. Jedynie co strasznie boli w dodatku jest kardynalny i masakryczny bug. Polega on na tym, że jak z mokradeł zdobędziemy set Wartownika i z nim trafimy do więzienia w kopalni to nie odzyskamy już swojego ekwipunku wraz z tym co było w plecaku. Jedynie towarzysze odzyskają swój sprzęt. Innym bugiem można nazwać fakt, że jako ostatnie zrobiliśmy las albo Kal'Hirol to towarzysza którego tam spotykamy nie będziemy mogli już wprowadzić do Szarej Straży. Jedynie Justyniana nie można wprowadzić z racji, że

jest to duch z pustki który wszedł w ciało martwego szarego strażnika

 

 

Teraz kwestia Dragon Age 2. Jest to jakaś padaka i kpina z dobrego tytułu. To co zrobili z Andersem ocieka bezczelnością. Z porządnego maga który marzył o żonie zrobić geja -_- Już nawet towarzysze nie są tak zabawni i barwni jak w początku i przebudzeniu. Jedyne co zasługuje na plus to fakt, że główna postać w końcu mówi oraz efekty w walce. Tak to jest masakra bo jest kilka lokacji na krzyż, których wygląd jest identyczny. O braku dubbingu czy śmiesznych i poniżających nowych modeli pomiotów nie wspomnę.

 

To jest jedynie moje zdanie o tych grach. Mam nadzieję, ze w Inkwizycji zostanie zachowana miodność z Początku oraz efekty walk z 2. Miło by było jakby Inkwizycja posiadała też dubbing na poziomie tego z Początku. Jednak to co będzie wie jedynie samo Bioware.

 

Ocena w skali 1-10

Początek: 9

Przebudzenie: 8.5

pomniejsze dlc fabularne: 9

Dragon age 2: 4 (jeszcze gra nie ukończona)

 

1-3: gniot nie warty uwagi

4-5: można zagrać jak nie masz nic innego do roboty

6-7: warto zagrać

8-9: gra warta uwagi i wydanych pieniędzy

9-10: typowy must have który każdy grający w rpg'i powinien go mieć w swojej bibliotece

Edytowane przez darkatraz
Link to post
Share on other sites
Z porządnego maga który marzył o żonie zrobić geja

 

Anders był "homoniewiadomo" już w przebudzeniu, natomiast 

 

 

 

est to jakaś padaka i kpina z dobrego tytułu

 

to mało powiedziane, ale musiałbym sam się zbanować za wulgaryzmy jakbym miał napisać co myślę o dwójce, przeszedłem tak na marginesie, ale miałem taki epizod, że potrzebny mi był no-brainer akcji, a DA2 świetnie pasuje do tego gatunku, inaczej bym nie zdzierżył

 

 

 

Jedyne co zasługuje na plus to fakt, że główna postać w końcu mówi

 

tak, to niewątpliwy plus, niemniej wyszedł im straszny szeryf rottingham, nie żeby nie miało to swojego uroku, ale... no nie umiem patrzeć na swoją postać bez facetów w rajtuzach w tle

 

PS premierę inkwizycji mogą sobie przesuwać, byle nie było "zemsty buguf"

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ale w Przebudzeniu częściej gadał o tym, że chce założyć rodzinę, mieć żonę itp.

 

I zgodzę się by nie było tej "zemsty buguf" jak z setem wartownika i kopalni w lesie :/


No dobra. Skończyłem dragon age 2. Końcówka dosyć mnie zdziwiła. Hmm. Główny bohater jest tak drętwy jakby kij od szczotki ktoś mu w du*e wsadził. Gra ma swoje bolączki i jedyne co ją łączy z Początkiem to przelotnie postacie i nazwa.Ocene swoją z racji ukończenia gry zmieniam z 4 na 5. Tylko za powrót Alistera, Leliany, Zevrana, Andersa, Izabeli, Cullena czy Bohdana z Sandalem.Izabela z panią kapitan to w żadnym stopniu nie dorównują Oghrenowi.Coś czuje, że Inkwizycja będzie tak samo zrobiona jak DA 2 albo i gorzej.Save z Początku, Przebudzrnia i 2 zachowane. Pora czekać na Inkwizycje. Edytowane przez darkatraz
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...