Skocz do zawartości

[MULTI] Dragon Age - seria


Recommended Posts

W grze są 4 poziomy trundości, ja gram na normalu teraz i jest gra zbalansowana, trzeba używać aktywnej pauzy i trochę kombinować. W sumie jak komuś się podobała pierwsza część to nie będzie narzekać. Jedyne ale to to, że gra ma zepsuty tryb dx11, który się tnie, zawiesza komputer/kartę graficzną (zielone artefakty w trybie dx11 i zwiecha), co tu dużo mówić jak się ma średnio 30fps na gtx580 można się z lekka zdenerwować. W trybie dx9 gra działa normalnie(mam nawet 200fps), ale można ustawić tylko normalne detale i nic poza tym, plus wygładzanie x8. Ratuje sytuację pakiet dodatkowych tekstur, który bagatela waży 1gb, który trzeba śćiągnąć ze strony bioware. Pograć warto, ale mam nadzieję, że coś z tym coś zrobią.

Link to post
Share on other sites

Ja gram na trudnym i zawsze w walce używam pauzy, z samego początku zacząłem na poziomie koszmarnym ale przeciwnik z mieczem podbiegał do maga i już mag nie mógł zadać ciosu, sparować ani uciec i ginął, to samo jeśli ktoś miał łuk, a sam wojownik z dwuręcznym mieczem dużo nie zdziała.

Link to post
Share on other sites

Z tego co widziałem EA wycofała bana, ale to żenada i tak... Karzą ludzi za to co na prawdę myślą, przypomina mi to Koreę Pólnocną :) Pograłem trochę dziś i tryb dx9 jest ok, zainstalowałem dodatkowe tekstury i gra śmiga bez zająknięcia (stałe60fps w 1920x1080, maks 160-220 jak patrzę w niebo :) ) z dodatkowymi teksturami wysokiej jakości wczytuje się błyskawicznie. Zrąbali coś z dx11, mam podobne efekty co w Two worlds2 z dx10. Chodzi z godzinę a potem zielone artefakty i zwiecha. Albo nvidia coś knypi ze sterami, albo nie potrafią pisać gier pod dx10/11.

Link to post
Share on other sites

Akurat mogę pomóc, to piszę, żeby mnie o spamerstwo nie posądzono :). Sacred2 jest fajne, ale jeśli masz zamiar grać w złotą edycję lub dodatek "Ice&blood" na windows7, szczególnie 64 bit to lepiej grać w podstawową wersję, owszem gra może ciut haczyć lub się czasem zwiesić ale idzie grac. A co do dodatku to jest tragedia, nie chodzi o fps, o procesor, tylko o to, że gra ma wycieki ramu i co 30 minut zaliczysz zwieche do windowsa i reset kompa. Wersja ostatnia z podstawki jest generalnie grywalna, chociaż jeśli chodzi o obsługę physx to ciężko powiedzeć bo wymaga to mocnej karty. Ja grałem w podstawkę na 5850 radku na masks detalach i chodziła dobrze, oczywiście bez physx, które jest i tak wymagane by uruchomić grę. Dziwne było instalowanie physx ze strony invidii majac radka, ale to szczegół hehe. Na gtx580 można pograć z włączoną fizyką na maks detalach , ale gra z dodatkiem wywala mi sie co chwila, więc się nienacieszę zbytnio :) Ogólnie warto pograć i kupić grę.

Link to post
Share on other sites

Po 4 godzinach zabawy.

 

Minusy:

[*:2gd77hmu]Klimat - sprowadzenie mrocznej jedynki do poziomu kreskówki z plamkami i rozbłyskami krwi? Kto w BioWare wpadł na tak szalony pomysł? Co bardziej przeraża krew na białym obrusie, czy poplamione krwią ściany zapomnianej przez światło piwnicy;[*:2gd77hmu]System walki - gdzie wyraźnie zarysowany podział na tury? Hack and Slash ze spacją? Gdzie miejsce na planowanie, na taktykę?[*:2gd77hmu]Optymalizacja - ponownie produkt z konsoli trafia na rynek PC. Zamiast DirectX 11 mamy DireXCUT;[*:2gd77hmu]Problem z kluczem - zakupiony przeze mnie klucz nie działał. Na szczęście po kilkuminutowej rozmowie z amerykańskim biurem obsługi klienta otrzymałem nowy klucz;[*:2gd77hmu]DLC - będzie tego mnóstwo.

Plus/-y:

[*:2gd77hmu]Fabuła.

Ogólnie. Prędzej po raz piąty przejdę Dragon Age, niż ponownie poświęcę 4 godziny na marną "Dwójkę".

Zastanawiam się nad kupnem, ale ciekawi mnie poziom trudności. Jak możecie się do tego odnieść?

[*:2gd77hmu]Wojownik - podobnie, jak to miało miejsce w przypadku pierwszej części, tak i w dwójce jest to klasa "faworyzowana". Na normalnym poziomie trudności nie powinieneś napotkać większego oporu, a "sztywną spację" użyjesz w celach "toaletowych";[*:2gd77hmu]Mag - podobnie jak powyżej tylko niestety w zwarciu na wyższych poziomach trudności bardzo trudno rzucić czar. Tury są zbyt krótkie - zasadniczo ich nie ma w cale - przez co mag często traci koncentrację;[*:2gd77hmu]Łotrzyk - grałem nic najkrócej, i wydaje mi się najtrudniejszą z trzech klas postaci. Za pewne do czasu wyspecjalizowania. W "Początku" śmiertelna strzała kosiła wszystko, ciekawe jak jest w "Dwójce"?
Link to post
Share on other sites

Ja gram łotrzykiem na łuki, w sumie to początek, ale nawet nieźle idzie. Mam hehe zupełnie nieświadomie całkiem dystansową drużynę 2łuczników plus 2 magów, ale radzą sobie, połowa wrogów leży martwa zanim dojdą, jedynie z bosami jest gorzej, ale 2xkula ognia, stożek mrozu plus ostrzał łuczników roznosi wroga. Gram na normalu, w DA1 też mój głowny bohater to był łucznik łotrzyk.

Link to post
Share on other sites

Mam ważna sprawę bo bioware wypuściło paczkę wysokich tekstur pobrałem ją zainstalowałem (mam grafę GTS 250 i win XP) i dalej można tylko średnie nie chodzi mi o bardzo wysokie bo jest potrzebuje DX 11 ale zwykłe wysokie może będą jakieś pliki do wgrania, niewidem. Pomóżcie!!

Link to post
Share on other sites

Zgodzę się apropo optymalizacji, na początku myślałem, że mam średnio 30 fps na wszystko na full+full hd + dx11 , że to problem radków 5870 z tessalacją, lecz jeśli widzę że użytkownik posiadający GTX580 ma ten sam problem co ja i to na karcie która z tessalacją radzi sobie znakomicie to nie mam już nic do dodania apropo optymalizacji dx11 w tej grze...

Link to post
Share on other sites

@Wojtus

 

Jeśli uruchomisz grę w trybie DX11, to będziesz miał możliwość ustawienia ogólnego poziomu detali na High, który niby obsługuje DX10. Same textury Hi-Res też uruchamia się w konfiguracji poza grą, bo już w menu takiej opcji o ile pamiętam nie ma.

 

Mam nadzieję, że to rozwiązuje twój problem. Tylko pamiętaj, że do tej paczki textur zalecają kartę z 1 GB pamięci.

 

@Antenor

 

Ogólnie mówiąc EPIC FAIL ze strony EA/BioWare z tym trybem DX11. Nie dość że najmocniejsze karty tak AMD jak i nVidii radzą sobie dość średnio, to jeszcze zastanawiam się jak ci debile testowali swój produkt skoro obie firmy dopiero na dzień(?) przed amerykańską premierą wydali sterowniki beta próbujące uczynić tę grę ... grywalną.

Link to post
Share on other sites

@Antenor

 

Ogólnie mówiąc EPIC FAIL ze strony EA/BioWare z tym trybem DX11. Nie dość że najmocniejsze karty tak AMD jak i nVidii radzą sobie dość średnio, to jeszcze zastanawiam się jak ci debile testowali swój produkt skoro obie firmy dopiero na dzień(?) przed amerykańską premierą wydali sterowniki beta próbujące uczynić tę grę ... grywalną.

Kolega na konfiguracji 2x GTX470 tez nie moze grac na full...

 

Ale po wgraniu tej paczki nie ma dalej opcji wysokich detali. Mawet w menu konfiguracji przed grą.

Bo ona nie daje takiej opcji, po prostu mozesz zaznaczyc sobie w ustawieniach nowa opcje a mianowicie cos w stylu "Tekstury wysokiej rozdzielczosci"

Link to post
Share on other sites

Uważajcie co i gdzie piszecie. EA postanowiło zbanować użytkownika za negatywny komentarz na forum Bioware

It reveals a clause in the terms of service that accompany buying an EA game that will surprise the vast majority who do not read the microprint. Misbehave in the forum (as Arno fully admits he did), and you can have your right to play a legitimately purchased game taken away from you. Forever, if they want to.

You have been banned due to some inappropriate content posting on forums and we can not reveal it due to some security polices

:):):) Nigdy jeszcze nie słyszałem o takim kwasie. Wydawcy gier coraz częściej traktują swoich klientów jak srogi ojciec swoje głupiutkie dzieci. Strach pomyśleć co będzie dalej. Dobrze, że są inne rozrywki na świecie poza grami video.
Link to post
Share on other sites

Eeee tam, nie wierz plotkom.

A sama gra w DA2 to frustracja i zażenowanie a nie rozrywka. Upośledzona gra z upośledzonymi lokacjami i grafiką i z co chwila włączającymi sie przymulającymi cutscenkami. Co to ma być? Czy teraz już wszyskie gry muszą być tak skopane w mechanice, najpierw mass efect teraz to ....

Link to post
Share on other sites

Ja ostatecznie olałem grafikę i gram w dx9 z pakietem lepszych tekstur. Przynajnmiej gra nie muli a wygląda trochę lepiej od 1 części więc tragedii nie ma, szkoda że tak sknocili, ale co zrobić... Moze patch i nowe stery z nvidii coś poprawią.

Link to post
Share on other sites

opcje grafiki HIGH sa dostepny tylko i wylacznie w dx11, reszta musi sie zadowolic - medium :D

 

 

u mnie na 1920x1080 dx11 high detale, hi-res, AAx2 AFx4 - fps ~25

 

gre przeszedlem, jedynie co mi sie spodobalo to fabula, reszta do kosza

Link to post
Share on other sites

Apropo tej gry mnie najbardziej zaskoczyła sytuacja na gamespot.com. Świeżo po premierze było tam z 50% komentarzy 1.0 do 2.0. Po paru dniach zaglądam i zero takich. Od kilku dni 90% to 8,5 do 9,5 i czasem coś 6,5 :P

Moderatorzy strony zaryglowali na zmowę negatywnie nastawionych - czyli takich, którzy nawet nie mieli w ręku pudełka - do produktu graczy. Wg mnie podjęli słuszną decyzję o usunięciu tych postów.

 

Z braku ciekawszych zajęć powróciłem do Kirkwall. I Akt przeleciał mi przed oczami, jak z bicza strzelił. 12 godzin, komplet zadań, przeczytane wszystkie notatki. II Akt - w toku - zadziwił mnie poziomem trudności. Chociaż z przeczytanych jak dotąd recenzji jasno wynikało, że najtrudniejszym przeciwnikiem jest/będzie Prastary Skalny Upiór. Szkoda, że BioWare po raz kolejny nie radzi sobie z utrzymaniem poziomu trudności w ryzach. Skoki są nazbyt gwałtowne, wręcz powiedziałbym nieprzemyślane. Podobnie wygląda sytuacja z klasami. Wojownik standardowym atakiem zadaje mniejsze obrażenia niż Mag. Są to błędy ciągnące się od czasów Neverwinter Nights.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...