Skocz do zawartości

[MULTI] Dragon Age - seria


Recommended Posts

Zakupiłem dzisiaj wersję na PC, zainstalowałem, skonfigurowałem ustawienia no i odpaliłem. I moim oczom ukazało się coś czego bym się nigdy nie spodziewał: Komunikat, który informuje, że będę mógł sobie pograć dopiero po oficjalnej premierze czyli o 00:00 11 marca 2011 :) Czegoś takiego jeszcze nigdy nie widziałem, wydałem kasę na grę ale to wydawca decyduje kiedy sobie w nią zagram!!

Link to post
Share on other sites

Mialem czesc pierwsza i byla dobra ale nie rewelacyjna, nawet kupilem pare dlc.

Co do gier to po moich przygodach z Civ V, Silent hunter V i Total Empire wiem na 100% ze jak kupowac gry to po pol roku po premierze. Wyjda miarodajne recenzje i najwazniejsze mase patchy ktore pozwola na normalne granie.

I nie trzeba sie wsciekac ze dalo sie ponad 100zl a gra robi sie przyjemna jak jest w sklepach za 60 :)

Link to post
Share on other sites

Dziś zakupiłem z ciekawości, bo pierwsza część mi się podobała. Potestuję też fps i detale, bo recenzent płakał że mu się tnie gra na gtx260, tylko mnie dziwi jakim cudem on chciał grać na karcie z dx10 korzystając z opcji dx11, cięło mu sie to normalne chyba.

Link to post
Share on other sites

No ja należę do osób, którym jedynka się bardzo podobała. Może nie był to RPG mojego życia, ale spędziłem przy niej masę dobrze spędzonych nocek.

Dwójki nie kupię, a bynajmniej nie w tej cenie. Grałem w demo i czytałem opinie użytkowników (nie recenzentów). To mi wystarczy. Za konsolową łupanke nie dam 120-130 pln.

 

Przy okazji kto zaprojektował defaultowy wygląd głównego bohatera??? Przecież on wygląda jak zdjęty z wybiegu męski tap madl a nie jak pogromca pomiotów! Cóż to za fryzurka? Przecież to "śreniowieczne" fantasy a nie anime!

Mam nadzieję, że w finalnej wersji można jakoś ten wygląd zmienić.

Link to post
Share on other sites

Coś jest dziwnego dalej, w trybie dx11 mam na gtx580 średnio 30fps tragedia, coś sknocili cholera, bo to niemożliwe. A w dx9 można grac tylko na srednich, nie ma innego wyboru, średnie dx9 albo bardzo wysokie dx11. Poszperam po necie jeszcze.

Link to post
Share on other sites

To się nazywa konsolizacja.... z :) na optymalizacja, uproszczenie gry pod pada jak i samego poziomu trdnośći dla casuali.

Nie mam nic do konsol, z łezką wspominam nes'a, snes'a, mega driva, szaraka czy nawet saturna. Ale to co teraz robią z tak ambitnymi projektami woła o pomste do nieba.... :/:)

Link to post
Share on other sites

mam na gtx580 średnio 30fps

LOL....nie wiem jak to inaczej skomentować. To chyba jedyna gra w jakiej doświadczysz tak niskiego framerate :)

Nie mam nic do konsol, z łezką wspominam nes'a, snes'a, mega driva, szaraka czy nawet saturna.

Bo kiedyś świat konsol i PC to były dwa inne światy. Czasem pojawiał się jakiś port w jedną lub drugą stronę, ale zasadniczo dwa osobne rynki z zupełnie innymi grami. to było super. Sam miałem PSX.

Teraz mamy multiplatformowość i ona jest głównym winowajcą takiego stanu rzeczy. Nie konsole same w sobie.

Link to post
Share on other sites

Widać, że coś skopali, dx11 średnio 30fps, a nawet mniej, bluescreeny lub czarny ekran. w dx9 mam 200fps to za duża rozpiętość. Gra na średnich wygląda gorzej niż DA1 na maks detalach, po graniu w Two worlds2 na maks detalach załamke zaliczyć można.

Link to post
Share on other sites

Gra na starcie ma skopaną optymalizację i to bardzo boli. Piraci mogli zagrać w DA II już dwa dni przed premierą a ja kupiłem oryginał i nie mogłem odpalić gry przed 11 marca!! Czasami mi się zdarza, że gra wychodzi z trybu pełnoekranowego. Byłem w szoku jak ustawiłem wszystko na max rozdziałkę 1680x1050 DX 11 i pierwszy filmik(rozmowa laski z krasnalem) i fps wyżej 10 nie szedł!! Dlaczego nie ma podziału na pierwszy i drugi zestaw broni!!(chyba, że ja jestem ślepy i nie znalazłem tej opcji), Łotrzykiem gra się masakrycznie gdy mając łuk podbiega do mnie pomiot i musze wejść w okno ekwipunku i zmienić broń. Dlaczego tylko nasza postać może zmieniać cały ekwipunek?! Czy to w dalszej części gry się zmieni?? Pierwsza część znacznie lepsza od drugiej, trzeba czekać na patche bo narazie jest słabo. Aż żałuję zakupu, gdyby nie przypisanie gry do konta EA to bym zarazdo Media zwrócił albo wymienił na Bulletstorma

Link to post
Share on other sites

Wypisze moze minusy...

- maksymalne uproszczenie

- tylko nasza postac moze zmieniac zbroje, rekawice, helm. Reszta druzyny ma zroje ktors awansuje sama przy kazdym lvl'u (debilizm swoja droga)

- brak systemu crafterskiego (jest pewien ale MEGA uproszcozny, wiec ja jako gracz PC'towy uznaje ze go nie ma)

- powtarzajace sie lokacje, wchodzimy w 5 roznwych questach do tej samej jaskini...

- masa "smieci" jakie znajdujemy w grze, i jedyne co mozna zrobic to je sprzedac za grosze...

- pewne postacie maja bronie ktorych nigdy nie zmienia, jak kusza lotrzyka "Bianka" - awansuje ona wraz z kazdym lvl'em --> czyli ta postac procz niemoznosci zmiany zbroji nie zmienia tez broni --> gratz!!

- slaba optymalizacja przy dx11

- wrogowie ktorzy respawnuje sie w czasie walki --> MEGA WTOPA, gorzej niz w diablo to wyglada ;\

- 0, kompletne 0 jakichkolwiek ozdob zarowno w miastach jak i wl okacjach pobocznych, wsystko jest biedne...

- 0 mozliwosci dialogu z druzyna, jest dolownie pare miejsc gdzie postacie niezalezne chca z nami rozmawiac, w DA1 w obozie te rozmowy byly dluuugie i ciekawe...

- jeszcze wiecej bo ciagle gra....

A teraz plusy:

+ ciagle szukam :D

Link to post
Share on other sites

Zgadzam się, gra jest "biedna", jest dla mnie ociosaną wersją konsolową przeniesioną na pc, a nie uproszczeniem rozbudowanej gry z pc przeniesionym na konsole jak zwykle było. Jeśli nie wyjdzie jakiś patch i nie poprawi optymalizacji to zwątpie z żalem, bo DA1 mi się podobało. Nigdy nie byłem jakimś haterem konsol, ale z tego co widać możemy podziękować konsolowcom za ten dziadowski stan rzeczy, za optymalizację, za uproszczenia i spłycenie gier. Gry są robione by potrafił je przejść analfabeta z usa czy Kanady co nawet nie wie gdzie jest Europa.

Link to post
Share on other sites

Wypisze moze minusy...

Stary... przerażasz mnie. Wychodzi na to , że ta gra nie jest słaba tylko beznadziejna.... Dobrze, że wstrzymałem się z zakupem. A przeszło mi to przez myśl.

możemy podziękować konsolowcom

Powtarzam. To nie wina konsol ani tym bardziej konsolowców. To wina wydawców, którzy już dawno nie mają nic wspólnego z pasją do gier. Są tylko zimno kalkulującymi korporacjami.

Konsole istniały od zawsze, tak jak i konsolowcy. Wszystko ładnie współgrało. Padaka zaczęła się z nadejściem tzw. "next genów"

 

Nie ma co rozpaczać: Trzeba czkać na Wiedźmina2, TES Skyrim i tym podobne gry. Dragon Age spisać an straty i zapomnieć.

Link to post
Share on other sites

Dobrze, ale po co próbować na siłę przenosić gry z pc na konsole, psuć dobre pomysły i kiepścić grafikę/optymalizację? Jak mają to samo zrobić z Diablo3 co z DA2 to podziękuję na prawdę i też będę czekać na Wiedźmina2 i nic więcej. Po co nam super wydajne komputery, karty graficzne jak i tak na końcu dostajemy niedorobione uproszczone gry by tylko wydrzeć od nas kasę. Czemu Blizzard nie skończy w reszcie tego Diablo, a już gada o nowym mmo niby już grywalnym, po co ten wielki marketing, zapowiedzi gier na 3 lata przed betą i zawracanie głowy. Od tygodni wszędzie było peło DA2 a teraz mają pełno stron wściekłych ludzi z triple sli z gtx480 co mają 40fps i ich krew zalewa, brawo...

Link to post
Share on other sites

Powiem tak, kilka minut temu gre przeszedlem i szczerze mowiac nie jestem amused.

 

Po pierwsze optymalizacja, nawet przy procu podkreconym na ~4 ghz i sterownikami beta od nV gra jest grywalna na full detalach, ale nadal czasami potrafi spowolnic.. (Gre i tak przechodzilem na poziomie nizej, bo osobiscie mnie to denerwuje) To wszystko na karcie High-End?

Przynajmniej Hi-Res Texture pack ratuje troche sprawe, grafika wyglada wtedy znosnie.

 

Co do fabuly, brakowalo mi przede wszystkim spojnosci, w jedynce bylo wszystko jasno opisane i przedstawione, a tutaj wydawalo mi sie wszystko jakos pomieszane.

Nie bylem w stanie wyciagnac z gameplayu zadnych wnioskow praktycznie, historia tylko szla do przodu... Bardzo malo nawiazan do poprzednich czesci (wogole o co chodzi z zabijaniem stena 20 razy?)

Jak Alistair sie pojawia to chce mojej pomocy, niestety po tej prosbie sluch po nim zaginal.

Bohater z jedynki tez mial sie pojawic w Kirkwall, gdzie jest?

Brakuje mi takze odpowiedniego klimatu, w jedynce glownym "napedem klimatowym" bylo to, ze walczyles w imie ludzkosci, byles przewodnikiem armi, najbardziej miodnym fragmentem byla przemowa do wojsk przed ostatecznym marszem, a tutaj co?

Jedna nieudolna przemowa przed finalna walka.... i tyle.

 

Rozwoj postaci marnie zrobiony, nie da sie porozmawiac z towarzyszami swobodnie, nie wiadomo o co chodzi. Takze na - jest to ze np. osoby z druzyny nie wykrywaja Twojej "zdrady", czyli jak najpierw pukne Isabele a potem elfke to elfka o tym nie wie.

Przedmioty? Craftsmanship? Prosze was, w jedynce sie robilo ten legendarny pancerz smoka, a tu co? G...

 

Mam nadzieje, ze albo wydadza jakis dodatek, ktory poprawi moje negatywne nastawienie do serii, albo ze trojka pojawi sie dosc wczesnie i uratuje honor tego tytulu...

 

 

My 5 cents :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...