Skocz do zawartości

Platformy VOD w Polsce - filmy i seriale, które warto zobaczyć


Którą platformę VOD odwiedzasz najczęściej?  

88 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Którą platformę VOD odwiedzasz najczęściej?



Recommended Posts

13 godzin temu, drVanSteiner napisał:

Netflix jest potępiany

Gdzie?

 

13 godzin temu, drVanSteiner napisał:

zakaz udostępniania jest zapisany w regulaminie.

 

13 godzin temu, drVanSteiner napisał:

chce egzekwować zapisy umowy?

Chyba nie chce, skoro godzi się na współdzielenie po za gospodarstwem domowym, za odpłatą, ale jednak.

W regulaminie stoi, że:

Cytat

4.2. Serwis Netflix oraz wszelkie treści, do których dostęp następuje przy jego użyciu, są przeznaczone wyłącznie do niekomercyjnego użytku osobistego i nie mogą być udostępniane żadnym osobom, które nie mieszkają z użytkownikiem w gospodarstwie domowym. W okresie członkostwa firma Netflix udziela użytkownikowi ograniczonego, niewyłącznego i nieprzenoszalnego prawa dostępu do serwisu Netflix i Treści oferowanych w serwisie Netflix. Z wyjątkiem określonych powyżej praw użytkownik nie uzyskuje żadnych innych praw, tytułów własności ani udziałów. Użytkownik zobowiązuje się nie wykorzystywać serwisu w celu publicznego rozpowszechniania.

 

Link to post
Share on other sites

Prawdą jest taka, że jakby nie pozwalali na dzielenie konta, to mają tysiące abonentów mniej. Każdy kogo znam i ma Netflix to go dzieli z "domownikami" i zgodnie twierdzi, że tyle by sami nie zapłacił za to co tam jest.
Filmy i seriale coraz gorsze, obowiązkowo robione w zgodzie z ostatnimi trendami poprawności.
Żeby oglądać w 4K i z atmosem trzeba wydać 60zł.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 17.03.2022 o 17:42, drVanSteiner napisał:

No przecież zakaz udostępniania jest zapisany w regulaminie. Dlaczego więc Netflix jest potępiany za to ,że chce egzekwować zapisy umowy?

Za to, że jako chyba jedyna platforma ma tak durny podział na pakiety. Który z istniejących serwisów streamingowych oferuje jakość 480p i każe sobie za to płacić 29zł miesięcznie bo tyle kosztuje podstawowy pakiet? xD Żeby dostać te już minimalne 1080p to już trzeba wyłożyć 43zł. Po co w ogóle jest tam taki podział na pakiety, powinna być jedna cena i w niej powinno się dostawać wszystko. Tak jak u konkurencji. Na Prime można mieć 6 profili, HBO Max 5 profili a w cenie dostajemy maksymalnie dostępną jakość dźwięku i obrazu bez jakiegoś podziału na pakiety. Nikt tam też nie ma jakoś większego problemu że ludzie dzielą się kontem ze znajomymi. A tu nagle zaczynają walkę z wiatrakami...

 

Netflix jeśli nie zmieni struktury pakietów to wprowadzając takie zmiany straci sporo użytkowników a tym samym spadną dochody. Mi osobiście wystarczyłby ten podstawowy pakiet z jednym profilem ale żeby za te 30zł dostać przynajmniej te 1080p a nie 480p. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Netflix nie przestaje mnie zadziwiać, skasowali Archiwum 81 xD

https://pl.ign.com/archiwum-81/48159/news/archiwum-81-netflix-anuluje-serial-po-1-sezonie

 

Może nie był to jakiś wybitny serial ale miał pewien potencjał wśród tej całej masy seriali u nich dostępnych ale widać to zbyt mało żeby dać zielone światło na drugi sezon. Zamiast tego oni wolą klepać kolejne sezony seriali pokroju Riverdale...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Peacemaker - nie przepadam za uniwersum DC ale myślę sobie, wysokie oceny, wszyscy chwalą Cene za aktorstwo... cholibka może być dobre. A tu jakiś musical w intrze, nienawidzę kurła!!! Dobra jakoś przetrwałem i jeb, myślę sobie to chyba homoflix robił jednak, czarne paskudne lezby na starcie? Gdybym chciał obejrzeć brzydkich ludzi to bym wyszedł na ulicę, jak świnie to pojechał na wieś do rodziny... po kwadranie prawie przestałem oglądać ale jakoś dotrwałem do końca. Bardziej z nudów niż ciekawości czy radochy z oglądania choć kilka dobrych momentów było (bardziej mocno średnich ale jak na takie gó**o to można powiedzieć, że dobrych). Da się to jakoś obejrzeć, faktycznei Cena jakoś się wyrabia, muza w zasadzie ratuję najbardziej to całe show i ten bieda deadpool (Vigilante). Tak czy siak max 3/10, bo bezbekowe do szpiku kości, nudne jak cholera i jeszcze lgbt na siłę.

Link to post
Share on other sites

Netflix właśnie przeszedł sam siebie. Wrzucił film Furioza tylko w 2.0. Audiodeskrypcja jest 5.1, angielski jest 5.1, nawet ruski jest 5.1, ale polski oryginalny jest w 2.0.
Gratuluję posunięcia! Polecieli na jakości i zaczynają gadać o dodatkowej opłacie dla dzielących konto a dają film w stereo. No nie każdy ogląda filmy na komórce! W końcu nie po to wymyślono dźwięk wielokanałowy czy atmosa by raczyć się filmem przez jeden głośnik lub przez słuchawki.

Link to post
Share on other sites

Polskie filmy i seriale zazwyczaj mają tak gó*****y dźwięk a aktorów nie idzie zrozumieć, bo coś seplenią pod nosem, że mogłoby być nawet mono i niewiele to zmieni :rotfl:

Bywało już tak, że musiałem włączać napisy, żeby zrozumieć ten bełkot.

 

Aczkolwiek pod względem audio pozytywnie zaskoczyły mnie "Krakowskie potwory", atmos daje radę a i aktorów idzie zrozumieć.

Szkoda tylko, że sam serial bardzo nierówny. Momentami świetny a niekiedy kiczowaty. Był potencjał na ficior.

 

Jak ktoś już oglądał, to na poniższym foto jest brama z serialowej kamienicy, ale ciekawszy jest koleś na pierwszym planie :rotfl:

Foto z map Google

 

https://i.imgur.com/072si7C.jpeg

 

https://i.imgur.com/1mFs95D.png

 

Link to post
Share on other sites

Pam & Tommy - zacząłem oglądać za sprawą mojej Pani, która jest fanką Słonecznego patrolu. Natomiast serial jest po prostu świetny i broni się sam - dziwie się, że żaden streaming nie wykupił praw w PL (no może będzie dostępny w Disney+).

Nie jest to jakaś nudna biografia tylko zrobiony z jajem komediodramat. Znakomita kreacja Lily James jako Pameli. Można mieć wrażenie jakbyśmy cofnęli się w czasie i zobaczyli Pamele ponownie w peaku popularności.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
W dniu 25.03.2022 o 10:38, rafal12322 napisał:

Może nie był to jakiś wybitny serial ale miał pewien potencjał

Właśnie obejrzałem. Ciekawy ciekawy. Może parę rzeczy mi w nim przeszkadzało, ale ogólnie na plus.

Link to post
Share on other sites



A co jest głupiego w daniu ludziom większy wybór i tańszy abonament z reklamami?

Czekaj jak to było? VOD to przyszłość, nie ma reklam i można oglądać co się chce i kiedy się chce. Po co płacić kablowkom czy platformom satelitarnym jak tam same reklamy? Nagle się okazuje, że te reklamy jednak ludziom pasują i chętnie za nie zapłacą.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...