Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia Pascal (GP1xx).


Recommended Posts

Pascal to nic innego jak skurczony do 16nm Maxwell lekko zoptymalizowany szczegolnie pod VR.

Zadziwiające, jak to niektórzy potrafią niemalże 3-letnią pracę kilku tysięcy inżynierów która pochłonęła kilka miliardów dolarów, zamknąć w tak krótkim i nic nie znaczącym zdaniu.

Link to post
Share on other sites

P

 

Zadziwiające, jak to niektórzy potrafią niemalże 3-letnią pracę kilku tysięcy inżynierów która pochłonęła kilka miliardów dolarów, zamknąć w tak krótkim i nic nie znaczącym zdaniu.

Polak potrafi :)

Link to post
Share on other sites

@Konrad_W

 

Całkiem fajny materiał, szkoda że nie ma info o ustawieniach Doom-a kiedy na początku łapie 70-80 FPS czy to 4k ?

 

Mój film to 2560x1440, na dzisiaj deko bardziej przystępna rozdzielczość.

 

żadna z nowych kart nie pociągnie płynnie gier 4k ( mówię tutaj o minimum stałe 60FPS - osobiście ciekawy jestem TI, półśrodki mnie nie bawią ) 

 

P.S. nie zwracajcie uwagi na FPS przy ścianie czy jak patrzę w niebo... nic to nie wnosi.

Karta przy ustawieniach stokowych.

 

 

Pozdro Game-rzy :D

Edytowane przez vonorlik
Link to post
Share on other sites

Niektórzy (rzekomo poinformowani) optymiści prorokują cenę 1070 na poziomie nawet 1700 zł, oczywiście FE odpowiednio droższa, około 2000 zł.

Ja myślę że to będzie raczej 1900 i 2200/2300, no ale pomarzyć dobra rzecz :D

Wydaje mi sie ze nieFE beda kosztowac kolo 1750-1900 a FE 2050-2200. Ale rownie dobrze moze byc nieFE 2000 zl a FE 2400 zl. Mam nadzieje ze ta pierwsza opcja bedzie prawdziwa. Widze tez ze opocz jednego Gigusia za 999 zl ceny uzywanych 970 ponownie podskoczyly. Za MSI juz 1150 :D
Link to post
Share on other sites

Ostatnie podrygi dobrych cen dla sprzedających  ;) 

Jak wszystko się potwierdzi i pojawią się karty o wydajności 980Ti w cenie 1700-1800 zł to kto kupi GTX 970 za 1150 ?  :D

A jakby karta okazała się wydajniejsza to już w ogóle będzie pogrom cenowy, GTX 980 za 1000 zł ?  :rotfl:

Link to post
Share on other sites
Zadziwiające, jak to niektórzy potrafią niemalże 3-letnią pracę kilku tysięcy inżynierów która pochłonęła kilka miliardów dolarów, zamknąć w tak krótkim i nic nie znaczącym zdaniu.

 

No , masz racje. Kilka tysiecy inzynierow kopalo krzem w kamieniolomach w minusowych temperaturach , kiepsko oplacani o chlebie i wodzie. Daj spokoj z takimi nic nieznaczacymi komentarzami. Taka maja prace i pewnie bardzo zadowoleni. Ale jak juz im tak ciezko to co mozesz zrobic to dac im swoje €700 (taka pewnie cena w europie) za referencika na otarcie lez.

 

Nie ma znaczenia jaka architekture ma karta , wazne jaki ma stosunek ceny do wydajnosci. Taka kasa za karte bez "ti" to za duzo. Co z tego ze ~15% wydajniejsza od poprzedniej GTX 980ti. Karta powinna miec cene GTX 980 na starcie. Tak gadali ze bedzie taniej itp.

 

I teraz za kompletnie nowa architekture ok , jeszcze rozumiem , a tu jest dojenie kasy na poprzedniej oczywiscie lekko zmodyfikowanej, ale nie nowej. A to obniza koszty i mniej tysiecy inzynierow potrzeba.  

 

Widzisz gdzies tu Pascala ?

http://regmedia.co.uk/2013/03/19/nvidia_gpu_roadmap_maxwell_volta.jpg

Powinien byc skoro pracowali nad nim 3 lata. To fotka z prezentacji maxwella (GTX 980/GTX970),sierpien 2014. Nastepna miala byc Volta , ale po co skoro nie ma konkurencji to przesuneli ja na 2018, a teraz podoja jeszcze na odswierzonym Maxwellu. I jeszcze raz mowie nie ma w tym nic zlego, ale nie za taka kase. GTX 980 chyba mial cene ~$550 i tyle GTX 1080 powinien kosztowac. Wtedy byla by to swietna oferta. 

To jest karta ktora powinna byc do kupienia teraz , tak zapowiadali .Za ~$700 bylo by pieknie, ale nie dalo rady z HBM. Pascal to takie tymczasowe latanie dziury w ofercie. 

http://regmedia.co.uk/2013/03/19/nvidia_volta_gpu_card.jpg

 

 

Po porównanie architektur, to odsyłam tutaj https://developer.nvidia.comi wyszukania sobie odpowiednich dokumentów.

 

No tak , jakos sami sie nie doszukali przez 4 miesiace po wypuszczeniu karty ze GTX 970 to jednak nie pelne 4GB Vramu. Dzieki poszukam innego zrodla. I rowniez nie tych tych "spasionych yotuberow" i redakcji co im Nvidia wczasy zafundowala i darmowe karty do testow przed premiera.

Premiera karty , a tu darmowe atrakcje , restauracje itp. I co oni obiektywnego maja pozniej napisac.  :roll:

Tak naprawde to bylo tak , inzynierowie Nvidi przerabiaja Maxwella na Pascala. :D

 

https://www.youtube.com/watch?v=6YOt7L333FA

Edytowane przez keczu
Link to post
Share on other sites

Daj spokoj z takimi nic nieznaczacymi komentarzami. 

Proponuję, abyś ty dał sobie raczej z nimi spokój, bo za każdym z nich dajesz dowód jaki masz szacunek do pracy innych (żaden). Dajesz slajd z 2014 roku (a chyba nawet z 2013 roku, pascala ogłoszono już w 2014) jakbyś zapomniał, że slajdy to nie wszystko, bo robione są wtedy, kiedy ma się wielką nadzieję, że wszystko pojdzie zgodnie z planem i nic się nie pieprzy. Życie uczy inaczej. Dynamicznie zmieniający się rynek + konkurencja wymusza dynamiczne dostosowywanie się do tego rynku, zwłaszcza w tak wielkich korporacjach, i takie slajdy automatycznie tracą na aktualności. Rozumiem, że jesteś zawiedziony, że nie jest DOKŁADNIE tak jak to wtedy przedstawiali, ale to nie jest zaraz powód do gnojenia pracy innych, bo dajesz tylko dowód braku profesjonalizmu i szacunku. Też bym kuźwa chciał żeby zawsze mi wszystko szło zgodnie z tym co sobie zaplanowałem.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

Ale znalazłeś gdzieś te "miliardy i trzy lata" ?

Bo moim zdaniem zysk wydajnościowy pochodzi głównie z przejścia na niższy proces co dało możliwość podniesienia taktowania o około 0.5 Ghz.

A to jest bardzo dużo,oczywiście wprowadzili też pewne usprawnienia, ale głównie chyba w dziedzinie VR, czyli dla przeciętnego gracza bez znaczenia bo ile osób stać na Occulusa ?

I w sumie w tekście sam sobie przeczysz, najpierw mówisz o miliardach i latach pracy, a później że dynamiczny rynek wymusza szybkie zmiany.

I  to jest właśnie szybka zmiana najmniejszym kosztem, żeby mieli czas na dopracowanie Volty, bo na ten układ na pewno pójdzie sporo kasy i czasu.

 

I to jest też nadzieja dla AMD i graczy, jeśli Polaris w nowym procesie też zyska taki wzrost wydajności a cena będzie tak niska jak zapowiadają, to NVidia będzie musiała robić szybkie przeceny.

Edytowane przez Konrad_W
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Eh, żeby to było takie proste jak wy obaj mówicie.
Wiesz, że kiedyś, dawno temu, widziałem wywiad z przedstawicielem NVidii, w którym wyjasniał, że to co widzimy co prezentuja na dany moment, to tylko wierzchołek góry lodowej. Tak naprawdę pracują cały czas nad wieloma generacjami układów równocześnie, nad tysiącami pomysłów, które dopracowują, zmieniają, przebudowują, dostosowują, przeplatają ze sobą, bo inaczej nie przetrwaliby na tym dynamicznym rynku. Zresztą, czytałeś historię firmy 3dfx chyba? Tam też jest wyjaśnione na czym mniej więcej to dostowywanie się polegało, tyle że 3dfx nie potrafili tego robić efektywnie, nie potrafili przewidzieć i prawidłowo ocenić sytuacji rynkowej i dlatego w końcu upadli. Historia firmy 3dfx to doskonały przykład jak NIE należy prowadzić korporacji.

Mi też przeszkadza cena nowych układów (W POLSCE przy aktualnym kursie dolara - podkreślam to) ale to nie jest powód do publicznego okazywania braku szacunku do pracy innych ludzi.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

Jak nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo o co chodzi :)

 

A najbardziej na tym forum podoba mi się zgadywanie cen, których rozrzut jest niesamowity, spekulacji masa, niejeden się na końcu i tak zdziwi :) Nie możecie spokojnie poczekać? :D

Edytowane przez FeX
Link to post
Share on other sites

 

 

Proponuję, abyś ty dał sobie raczej z nimi spokój, bo za każdym z nich dajesz dowód jaki masz szacunek do pracy innych (żaden).

 

Nie wiem po co ta umoralniajaca gadka, chyba z braku innych argumentow. Szacunek to ja mam do mich ciezko zarobionych pieniedzy i na co je wydam. Nie rzucam petow na ulicy bo ktos by to musial posprzatac i sprzatnal wczesniej itp.

A tu wyrazam swoja opinie jako potecjalny klient. I nic w tym nienormalnego.

Szacunek dla Nvidi za "Gameworks" nad ktorym tyle lat pracuja , tak zeby jawnie i po cichu sabotowac AMD, patrz ostatni skandal z Wiedzminem. Ale co tam , teraz moga windowac ceny jak chca. Nie rozumiesz ze jak AMD bylo by konkurencyjne to swoja ukochana i szanowana karte Nvidi kupil bys taniej. Za €700 to juz nie stac mnie na szacunek. A oni tez twojego nie chca tylko twoja kase.

 

Ja tu nie krytykuje nikogo kto w dniu premiery kupi GTX 1080, jak kogos stac czemu nie . Z reszta nie ma co kupic innego. Sam wydalem ~€730 na GTX 980ti w dniu premiery i w pewnym sensie bylem zadowolony, jeszcze bardziej jak sprzedalem 3 miesiace temu za €650.  

Nie wiem ale zawsze z wejsciem nowej generacji kart Nvidi czuje sie jakos bardziej wydym....  niz z AMD. Zawsze cos wiecej na dana chwile tym kartom brakuje ze trzeba zmienic na nowszy model. R9 290 ciagle wartosciowa karta , do FHD 4GB Vramu ciagle styknie. Bardzo bylem zawiedzionu jak moj GTX 780TI GHZ dostawal czkawki z powodu braku Vramu w FC4.

Link to post
Share on other sites

no i tak mniej wiecej bedzie. Trzeba czekac az dolar sie uspokoi i wroci do 3zł. Możliwe ze pod koniec roku bedzie 3.5-3.3

Na jakiej podstawie te wnioski?Biorąc pod uwagę,że chodzą plotki o plotkach o sankcjach dla Polski (dobra zmiana) to złotówka raczej spadnie na ryj :)

Link to post
Share on other sites

Na jakiej podstawie te wnioski?Biorąc pod uwagę,że chodzą plotki o plotkach o sankcjach dla Polski (dobra zmiana) to złotówka raczej spadnie na ryj :)

Najlepsze w tym wszystkim jest to że np. rząd chce obniżyć wiek emerytalny i od razu dostaje negatywne opinie od wszystkich spekulantów (agencje ratingowe,europejski bank centralny).Tyle jeśli chodzi o demokrację i wolność.Dochodzi też ten śmieszny spór o TK.

Jeśli ktoś się łudzi że dolar spadnie do 3,3zł to jest w dużym błędzie.

Link to post
Share on other sites

GeForce GTX 1070 specifications and first benchmarks

 

http://images.tinypic.pl/i/00787/wwcbbejt8cz1.jpg


Wycięty cały blok, co by rokowało na przyszłość, że następne dwa słabsze gpu będą miały 2 i odpowiednio jeden blok. Do tego węższą magistralę mem i liczbę rop. Zatem GP10x ładnie się tnie na mniejsze.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

No tak :lol: przyznaj się, gdzie schowałeś kartę :P

 

Patrzę sobie na powyższy schemat blokowy i zastanawiam się co by można usunąć, aby powstał np gp104-150 o którym gdzieś wcześniej plotki głosiły.  Gdyby tak wyciąć 2x kontroler mem i dwa bloki po 8 rop, to powstałby chip z identyczną liczbą rdzeni (chyba jeszcze trzeba by coś wyciąć) ale magistralą pamięci 192bit i 48 rop.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...