Skocz do zawartości

Co ostatnio kupiliście?


Recommended Posts

3 godziny temu, pendzel_3 napisał:

Akurat sezon to się skończył w tym roku już, to moje zbiory Dorset Nagi sprzed miesiąca.

Niektórzy Panowie z forum przekonali się piekielnym smaku tej odmiany ;)

 

igXfBOj.png

 

Masz jakieś wskazówki co do uprawy?

Ja właśnie posiałem w tym zestawie, postawiłem na parapecie (brak słońca ze względu na porę roku może być problematyczny) i zraszam codziennie spryskiwaczem.

Chyba nie da się tego zepsuć :P

Link to post
Share on other sites
15 godzin temu, Azurave448 napisał:

Masz jakieś wskazówki co do uprawy?

Ja nie hoduję na parapecie, bo mam warunki na szklarnię.

Wysiewam zaraz po nowym roku, rośnie to w małych pojemnikach, zwyczajna ziemia ogrodowa bez żadnych dodatkowych nawozów.

Koło kwietnia przesadzam do większych doniczek tylko kilka najładniejszych sadzonek.

W maju jak już mam pewność, że nie będzie przymrozków wędruje to do foliaka w dużej doniczce.

Ps. Mało kto wie ale większość odmian chilli spokojnie można trzymać kilka sezonów, ale na zimę muszą trafić do pomieszczenia gdzie jest te min. 10 stopni.

No i wtedy to raczej nie w jakiejś małej doniczce, moje dorastają do 1,5m wysokości.

Jeśli hodujesz w domu to poczytaj o zapylaniu, zdecydowanie lepiej jest jednak wystawiać ją na zewnątrz owady zrobią to lepiej.

 

3Vf3gLE.png

  • Lubię to 3
Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, ernorator napisał:

Odświeżanie nie jest mityczne, najwięcej daje tam gdzie trzeba precyzji, fps, u mnie np. excel ;p. Jak nie widzisz różnicy to nie odświeżanie było problemem tylko TY.

Wczoraj testowałem w CODzie. Nie widzę tych ochów i achów, jaki to gamechanger. Widocznie moje migawki wyczulone są bardziej na zagęszczenie pikseli niż szybkość matrycy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kwestia przyzwyczajenia. Jak się trochę posiedzi na 144hz to 60hz już nie jest takie płynne jak kiedyś. Na początku też nie widziałem dużej różnicy, oczy potrzebuję trochę czasu żeby się przyzwyczaić. Ale generalnie się zgadzam że rozdzielczość > odświeżanie ;) 

Link to post
Share on other sites
Spoiler
W dniu 1.12.2021 o 16:21, zuforr napisał:

Zakup z poniedziałku ;) Czas na zmianę 5T bo już raz, że się trochę znudził, ale bateria powoli umiera (czas działania to jedno ale czasem sam z siebie się wyłączał ) 

image.png.33cba515cfe6dff29043f573ce219b5f.png

 

Zapomniałem się pochwalić, ale też kupiłem OP 9 sobie na urodziny przed czarnym piątkiem - u Bezosa za 2300 :)

a w czarny piątek 2 "kejsy" piaskowy za 20 i karbonowy za 10 ziko :D - mega są :D

  • Lubię to 2
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
13 godzin temu, AudiAWX napisał:

dla najmłodszego jakiś złom.

Dosłownie. Miałem tą kierownicę kiedyś u siebie ale zwróciłem po tygodniu testów, szkoda nerwów. Słabe mocowanie, brak wibracji, mały kąt obrotu. Połowa budżetu poszła chyba na znaczek Ferrari :D 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...