Skocz do zawartości

Co ostatnio kupiliście?


Recommended Posts

Spoiler

Work Sharp Ken Onion

Kolego nie bierz tego do siebie, ale obejrzałem kilka filmików "reklamowych" na temat tego ustrojstwa i powiem Ci, że nic więcej jak noży kuchennych na których mi już nie zależy na tym bym nie ostrzył, to samo mogę zrobić na szlifierce stołowej z prowadnicą. Z tą różnicą, że nie kosztuje 900zł a 150 + 20 na zrobienie DIY prowadnicy z regulowanym kątem). A ponadto jest multifunkcja czego nie można powiedzieć o tym urządzeniu. 

Jakakolwiek recurva nie wchodzi na tym sprzęcie w grę ponadto na małym kącie podobnie jak na zwykłej szlifierce nie trudno o rozhartowanie ostrza nawet na niskich obrotach. Jeśli chcesz porządnie to bierz zestaw lansky'ego. kamień/diament w zależności z jakiej stali preferujesz noże - jeśli nic megatwardego to kamienie będą zupełnie wystarczające. A jak chcesz szybko, tanio i kieszonkowo to D-sharp, raz wyprowadzasz kąt a potem w dwie minutki masz ostrość roboczą. (ostrze które goli wcale nie jest potrzebne w codzinnym użytkowaniu a szybko się tępi).

 

No nie wiem, nie będę całkowicie hejtował bo nie miałem tego w łapskach, wygląda to słabo ale może o czymś nie wiem...

 

Btw. Kolejne 3szt (razem już 12, ściany niedługo zabraknie), bo się mojej Kobiecie przyprawy już nie mieszczą, a ostateczny trigger poszedł jak zapytałem ostatnio o cząber gdy robiłem marynatę... to był strzał w kolano. :]

 

bekvaem-uchwyt-na-przyprawy-osika__09803

 

 

 

Edytowane przez pendzel_3
  • Lubię to 4
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Myślałem nad szlifierką ale nie mam na nią po prostu miejsca. W niże się nie bawię, mam kilka scyzoryków i głównie kupiłem to do kuchennych. Które też jakieś specjalne nie są. Mieszkam w Niemczech i tutaj znalezienie kigis kto ostrzy noże to jest już sztuka. Są jakieś wysyłkowe miejsca ale to mało wygodne rozwiązanie. Gdybym nadal był w Polsce nie zawracałbym sobie tym głowy bo mam jeszcze miejsca gdzie to mogę zrobić. A tutaj muszę być samowystarczalny. Fakt faktem urządzenie nie jest idealne. Nawet pomijając mój kompletny brak wprawy to prowadzenie ostrza pod sam koniec nie zapewnia utrzymania zalecanego kąta. Ostrze spada z prowadnicy i jak nie masz pewnej ręki to zmienisz jat8i już. Na razie mój entuzjazm to takie 6/10.. Zaletą jest to że jest to całkiem małe i jestem to w stanie gdzieś schować bez konieczności latania do piwnicy. W weekend jeszcze spróbuję parę razy i zobaczę czy zostawię. Najwyżej oddam i wymienię na standardowa wersję. 50€ w kieszeni...
PS. Mam zestaw Lansky. Użyłem może że dwa razy. Za dużo pierdzielenia się dla kogoś kto podchodzi do noży czysto użytkowo.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...