Skocz do zawartości

Co ostatnio kupiliście?


Recommended Posts

Po upadku telefonu, przesiadka iOS na Andka >> LG g6 Platynowy

No to życzę, aby LG nie sprawił, że równie szybko się zniechęcisz do Androida %-)

Link to post
Share on other sites

Pady HM5 do Sennheiser hd 4.40 bt, które na 100% nijak nie będą pasowały do tych słuchawek, ale już mam plan na dość uniwersalnego moda jak dopasować za duże pady do prawie każdych słuchawek %-)

Jak wypali, to w środku tygodnia napiszę temat w odpowiednim dziale i wszystko wyjaśnię.

O ile dźwięk Sennheiser bardzo mi odpowiada i nie chcę ich oddawać, to jakoś "nie leżą" mi te ich pady. Przyzwyczaiłem się do większych (jak w RS160). 

Mam tylko nadzieję, że po zmodowaniu, słuchawki nic nie stracą na jakości dźwięku.

RFz95n5.png

  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites

Przypuszczam, ze chodzi o teorię dot. filtru UV. Jeśli tanie okulary poskąpią na filtrach UV, a przyciemniany okular poszerza nam źrenicę to ładujemy sobie w oczy więcej promieni.

O to mi chodziło, Przepraszam, że nie odpisałem wcześniej ale na Panterze siedziałem :P

Link to post
Share on other sites

Pady HM5

 

 

A czy wejdą bez kombinowania na Superlux HD330? Ile kosztowały? Szukam czegoś bo oryginalne mi już popękały.

Link to post
Share on other sites

Pady HM5 do Sennheiser hd 4.40 bt, które na 100% nijak nie będą pasowały do tych słuchawek, ale już mam plan na dość uniwersalnego moda jak dopasować za duże pady do prawie każdych słuchawek %-)

 

Mam tylko nadzieję, że po zmodowaniu, słuchawki nic nie stracą na jakości dźwięku.

 

Krążą legendy, że na jakieś słuchawki nie udało się padów HM5 założyć...

 

Do 4.40 założysz je bez najmniejszych problemów. Chyba nie wziąłeś pod uwagę, że nausznicę zakładasz na muszę tylną stroną, na której jest skórkowy pierścień o szerokości 1,5 czy 2cm, więc tak naprawdę muszla może być sporo mniejsza niż nausznice i nadal wszystko będzie pasowało. Może być problem ewentulanie jeśli Sennheiser ma jakiś udziwniony system mocowania.

1-Para-Wymiana-Earpads-HM5-HM-5-Zestaw-S

Co do dźwięku, widzę jedną rzecz. Nausznice 4.40 są bardzo wysokie, HM5 będą ciut niższe, także efekt będzie taki jakbyś obecnie sobie słuchawki mocniej do głowy docisnął, żeby przybliżyć przetwornik do ucha. Zmiana padów na inne prawie zawsze wpływa na dźwięk, chyba, że różnice w budowie padów są pomijalne.

 

@CrisPell

HD330 przyjmą je bez problemów ;)

@bleck55 ma właśnie tak zmodowane HD330, chyba, że już się ich pozbył

 

O nawet fota mi została :D

 

Jvsvun2.jpg

TvzGoNZ.jpg

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Do 4.40 założysz je bez najmniejszych problemów.

 

 Muszle są łączone z pałąkiem bardzo blisko oryginalnych padów, więc te "widełki" będą przeszkadzać, dodatkowo zapomniałeś o przyciskach i wejściach usb, jack...

Nie da się ich od tak założyć jak na CAL!, które mają w miejscu łączenia muszli z padami zupełnie inną konstrukcję, rant na który można pady od HM5 nałożyć. Konstrukcja 4.40 jest zupełnie gładka, słuchawki są dużo mniejsze od padów HM5, więc nie ma ich jak zamontować, żeby to się trzymało. W wysokości to aż 2cm różnicy, szerokości to 1cm.

 

 

Nausznice 4.40 są bardzo wysokie, HM5 będą ciut niższe,

 

Z informacji jakie dostałem wynika że, wysokość padów HM5, to odrobinę mniej niż 3cm. 4.40 to wysokość w najwyższym miejscu dokładnie 2.5 cm.

Mierzone od wewnątrz muszli.

Link to post
Share on other sites

Mi ten filmik mówi, że wymiana to banał, jak w większości słuchawek :D

 

 

Te różnice tj. 2cm na wysokość i 1cm na szerokość to nie są wcale jakieś duże różnice. Ja pady HM5 zakładałem na JVC HA-S680.

 

Przyjdą Ci pady to sam sprawdzisz.

Link to post
Share on other sites

 

 

O to mi chodziło, Przepraszam, że nie odpisałem wcześniej ale na Panterze siedziałem :P

Akurat Veithdia była testowana, przez jedną osobę z wykopu, u optyka i okulary są podobno 100% legit, jest UV400 i polaryzacja.

Sam mam jedną parę i nie bolą mnie oczy, podczas gdy okulary "z targu za 20 zł" momentalnie powodują ich pieczenie.

Link to post
Share on other sites

Zobaczymy jak przyjdą, gdyby faktycznie obyło się bez żadnych bezinwazyjnych modyfikacji, to byłoby super, ale obawiam się, że to mało prawdopodobne.

 

BTW, FeX, sprawdzałem dziś 4.40 i muszle są łączone, komunikują się między sobą za pomocą zwykłego kabla :roll:

Czyli wysuwając i zsuwając wystarczająco dużo razy pałąk można go uwalić :/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...