Skocz do zawartości

Co ostatnio kupiliście?


Recommended Posts

 

 

jak ten materiał wypada
 Po dwóch dniach użytkowania wiele nie napiszę na temat jego trwałości, jakości itp. 

Jeżeli chodzi o czyszczenie, to na rynku jest mnóstwo wszelakich środków i sposobów prania tapicerki, więc nie zamartwiam się tym.

Z poduszek można ściągać poszewki, oczywiście wielkim plusem byłaby możliwość ściągania całego obicia.

Siedzi się na nim i śpi wygodnie. 

 

Nie skrzypi :ups: 

 

Jedynie w pierwszą noc doskwierał mi zapach "nowości", ale zaznaczyć muszę, że spałem na nim 3 godziny po wyjęciu z opakowania. Kolejna noc była OK

 

 

 

BRW i AgataMeble
Te salony również zwiedziłem i widziałem w nich kila ciekawych modeli (w/g mojego upodobania), ale jednak postawiliśmy na IKEA, ponieważ:

1). Cena - w innych salonach, modele które nam się podobały, były droższe

2). Możliwości - to łóżko jest modułowe i w dowolnej chwili, sam mogę zmienić położenie leżanki (strona prawa/lewa), więc w przypadku zmiany aranżacji pokoju, nie muszę kupować nowego łóżka. W innych salonach łóżka, które wpadły nam w oko, nie miały takiej możliwości, przy zamawianiu trzeba było określić, z której strony ma być leżanka.

3). Dostępność - to jest coś, za co cenię IKEA. Idę, wybieram i mam - od żarówki, po kompletne wyposażenie kuchni/salonu itp.

W innych salonach raz, że trzeba było określać, z której strony ma być leżanka, dwa, po zamówieniu trzeba byłoby czekać około dwóch tygodni, aż łóżko wyprodukują  :] . 

Czekać mógłbym, jakby ich design rzucił mnie na kolana albo byłby to mebel zrobiony z litego dębu pochodzącego z lasu Sherwood, ale łóżko za tysiąc pięćset...?Phi.

4). Obawy - W przypadku jakiejkolwiek nieprawidłowości można oddać, wymienić lub uzupełnić braki od ręki.

 

Na koniec najważniejsza cecha, za sprawą której kupiliśmy łóżko w IKEA - ten typ łóżka po rozłożeniu, składa się z trzech osobnych elementów (płaszczyzn). W innych salonach zwróciliśmy uwagę na to, że dwie płaszczyzny siedzące (jak łóżko jest złożone) są tej samej twardości, ale po rozłożeniu łóżka do spania (dodaniu trzeciej płaszczyzny), to ta trzecia płaszczyzna w większości modeli, które nas interesowały, była już inna. Przeważnie wyglądało to tak, że miejsca siedzące były zrobione odpowiednich materaców, wygodnych do spania, podbite sprężynami, a trzecia płaszczyzna była już zwykłą gąbką na płycie wiórowej i najczęściej było to składane oparcie :] - badziew bezapelacyjnie dyskwalifikujący dany model. Osobiście nie wyspałbym się mając pod sobą płaszczyzny o różnej twardości.

Łóżko z IKEA (mój model), każdy moduł ma tak samo zrobiony. Po rozłożeniu go, można zmieniać pozycje spania do woli bez obawy, że w którymś miejscu zaczniemy się zapadać jak w kurzawce.

 

To tyle, czas pokaże, ile łóżko jest warte.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Skeeper Ty zgapo!

 

 

 

http://q3.kn.pl/kanapa.JPG

 

 

 

My wybraliśmy ten model, bo materiał ma idealny do naszych potrzeb, ze względu na małe dziecko. Wszystko ładnie schodzi - czekolada w postaci nutelli czy jajka niespodzianki, różnego rodzaju serki, soki i wiele, wiele innych rzeczy.

 

Spać na tym nie spaliśmy, bo u nas to robi jako za kanapę w salonie, ale faktycznie po rozłożeniu cała powierzchnia jest jednolita, więc spanie na pewno jest wygodne.

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...