Skocz do zawartości

Co ostatnio kupiliście?


Recommended Posts

 

 

nie ma kostkarki i nalewaka do wody

 

Faktycznie, bardzo słabo.

 

Najwyraźniej jednak niektórzy nadal posiadają magiczną zdolność, jaką jest wyjęcie i odkręcenie butelki za pomocą własnych rąk i nie potrzebują do tego celu kosztujących srogą kasę ficzerów w lodówkach. 

  • Popieram 9
Link to post
Share on other sites
Faktycznie, bardzo słabo.

 

Najwyraźniej jednak niektórzy nadal posiadają magiczną zdolność, jaką jest wyjęcie i odkręcenie butelki za pomocą własnych rąk i nie potrzebują do tego celu kosztujących srogą kasę ficzerów w lodówkach.

No, trzeba cały czas pamiętać o kupowaniu wody ze sklepu i ręcznemu wkładaniu jej do lodówki, marnując dodatkowo miejsce. A kostkarka jest o wiele praktyczniejsza od "manualnego" kupowania lodu w foremkach - nie trzeba się martwić o transport i jak np. Niespodziewanie wpadną znajomi to lodu nie zabraknie. A że trochę kosztuje - no cóż, ale tak wielka lodówka tak czy inaczej tania być nie mogła

Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że lodówka z nalewakiem sama kupuje wodę ? Są może wersje z podajnikami jedzenia ? Konieczność ciągłego kupowania żarcia od lat spędza mi sen z powiek...

 

Co do miejsca - rzeczony nalewak wraz z całą instalacją jest pewnie tak mikroskopijny, że wcale nie wpływa na rozmiar urządzenia.

 

Kupowanie lodu w foremkach ? Seriously ? Dychacz za sztukę, mam podobne od pierdyliona lat.

 

http://3.bp.blogspot.com/-va5DXWChatg/UqeEauoiEpI/AAAAAAAAAqU/chpA5S2zh6c/s1600/Foremka+do+lodu+Plast.jpg

  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

Gdzie kupiłaś czekoladę Cadbury?

To nie czekolada a 3 paluszki batoników :D

Nie kupiłam, a ją akurat dostałam, fajnie się komponowała z resztą słodyczy ^^

 

Kubuś, piękna ta lodówka, widać, że pojemna. 

Edytowane przez Kornela95
Link to post
Share on other sites

@yukki

Uwierz mi, że nawet 5 takich foremek na lód zajmuje dużo mniej miejsca niż cała kostkarka. Jak dla mnie jest to bajer, który mocno winduje cenę lodówki w górę przy tym ograniczając pojemność. IMO w lodówce najważniejsza jest pojemność komory chłodzącej, komory zamrażarki oraz klasa energetyczna. Chyba że ktoś co parę dni robi domówkę na kilkadziesiąt osób gdzie królują drinki z lodem. Wtedy może sobie o takiej lodóweczce z kostkarką pomyśleć. Inaczej nie widzę żadnego sensu posiadania takiego bajeru. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Krótkie doszkalanie i już wszystko wiem :D

 

Faktycznie, są dwa główne trendy - "nalewak" podłączony do kranówki, z filtrami w lodówce, oraz "nalewak", do którego wlewa się wodę z butelek.

 

W pierwszym przypadku woda na starcie musie być dość przyzwoita, ponieważ fabryczne filtry nie są najczęściej nadzwyczajne. Druga opcja to już IMHO sroga głupota - przelewanie z butelki do pojemnika wbudowanego w drzwi.

 

Koszt takiego dodatku to dodatkowe 300-600 zł, w zależności od modelu, do tego większe zużycie prądu i konieczność regularnego czyszczenia i konserwowania całej instalacji. 

 

Jestem niepoprawnym gadżeciarzem, ale nawet w moim odczuciu taki bajer to zdecydowanie więcej minusów, więc robienie Kubusiowi wyrzutu z powodu jego braku jest raczej nie na miejscu.

Link to post
Share on other sites

Nie ma się co obruszać. Kostkarka w lodówce jest bardzo praktyczna. Jak robię imprezę i najdzie mnie na robienie drinków to zawsze muszę kupić ze dwie torby lodu do kruszenia żeby wystarczyło na całą noc modżajto dla świń*. Inaczej musiałbym produkować kostki przez tydzień, zalewając przy tym pół zamrażalnika. Nie zmienia to faktu że szafa Kubusia jest piękna i jak go najdzie to może nalać wody do dwóch szuflad tej przepastnej krainy lodu i rzeźbić w powstałych płytach piłą mechaniczną. 

 

*

 

http://img.sadistic.pl/pics/19665f27593a.jpg

 

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites
Krótkie doszkalanie i już wszystko wiem :D

 

Faktycznie, są dwa główne trendy - "nalewak" podłączony do kranówki, z filtrami w lodówce, oraz "nalewak", do którego wlewa się wodę z butelek.

 

W pierwszym przypadku woda na starcie musie być dość przyzwoita, ponieważ fabryczne filtry nie są najczęściej nadzwyczajne. Druga opcja to już IMHO sroga głupota - przelewanie z butelki do pojemnika wbudowanego w drzwi.

 

Koszt takiego dodatku to dodatkowe 300-600 zł, w zależności od modelu, do tego większe zużycie prądu i konieczność regularnego czyszczenia i konserwowania całej instalacji.

 

Jestem niepoprawnym gadżeciarzem, ale nawet w moim odczuciu taki bajer to zdecydowanie więcej minusów, więc robienie Kubusiowi wyrzutu z powodu jego braku jest raczej nie na miejscu.

Czy to był wyrzut? Nie do końca, nie miałem w zamyśle wytykania mu, że nie ma takiego gadżetu. A kostkarka jest akurat u nas dość mocno eksploatowana - po prostu przyjemnie jest sobie zrobić np. Cole z lodem do filmu

Link to post
Share on other sites

To nie czekolada a 3 paluszki batoników :D

Nie kupiłam, a ją akurat dostałam, fajnie się komponowała z resztą słodyczy ^^

Batony też są z czekolady. :D

Eh, pytam, bo od jakiegoś czasu szukam w Polsce produktów tej marki, ale coś nie umiem znaleźć, poza Allegro i kilkoma nielicznymi sklepami internetowymi.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...