Skocz do zawartości

Co ostatnio kupiliście?


Recommended Posts

Taki malutki kompresik żelowy (zimno/ciepło) o wymiarach 10 x 10 cm.

https://zapodaj.net/plik-5Vsu9WKlZq

 

Czasem zdarza mi się, że gdy ukradną mi krew do badań, na ręce robi mi się buła lub siniak. A ten kompres, bardzo fajnie się sprawdza (ojciec ma dwa, ale większe - 10 x 26 cm. One jednak są deko za wielkie).

  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites

Te kompresy są ogólnie  dobre na stłuczenia  i inne tego typu urazy  ,młody takich używa na treningach  piłki nożnej  .Świetna sprawa w upalne dni bo można szybko  poczuć ulgę przykładając  taki kompres do karku /czoła .

 

Alternatywą  tańszą są  żelowe  wkłady termo do  lodówek   , minus taki ze tylko chłodzą  a ten kompres Flex  można równiez podgrzewać i mamy ogrzewacz

 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Komputerek Intel N100 / 16GB /512GB m.2 sata
cbc5127c325d572274087b86b8ae244d.jpgaa8e01831d30f14ddf9a8a907d8421d4.jpg

Wysłane z mojego Oneplus 11 5G przy użyciu Tapatalka






  • Lubię to 4
Link to post
Share on other sites

Nie wiem co mnie pokusiło, ale za ~120zł bezprzewodowy headset to chyba tanio Posłucham, protestuję i pewnie polecą dalej. TURTLE BEACH Stealth 600 Gen 2.

ceca8258f2945ad1cb12504244adc1b7.jpg



  • Lubię to 7
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Może nie kupiłem ale wynająłem ... Kontener na gruz i w końcu remont łazienki stał się faktem :jupi:.
Bardzo owocne 2,5 dnia prac:bicz:

 

030f8130341c80c8b5d92adfaf2aa318.jpg

Edytowane przez raiders
  • Lubię to 6
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
W dniu 31.05.2024 o 16:42, raiders napisał:

Te kompresy są ogólnie  dobre na stłuczenia  i inne tego typu urazy  ,młody takich używa na treningach  piłki nożnej  .Świetna sprawa w upalne dni bo można szybko  poczuć ulgę przykładając  taki kompres do karku /czoła .

 

Alternatywą  tańszą są  żelowe  wkłady termo do  lodówek   , minus taki ze tylko chłodzą  a ten kompres Flex  można równiez podgrzewać i mamy ogrzewacz

 

Teoretycznie, zgodnie z doniesieniami naukowymi przykładanie zimnego kompresu do karku to jedno z gorszych rzeczy co można zrobić jeśli chodzi o schłodzenie organizmu. W ten sposób oszukuje się mózg ze ciało jest faktycznie chłodniejsze niż powinno i mózg podkręca termostat jeszcze wyżej. Według źródeł naukowych powinno się chłodzić twarz, wnętrze dłoni i podeszwę stopy. Aczkolwiek racja uczucie jest jak najbardziej fajne. Natomiast najbardziej efektywne jest chłodzenie twarzy jak już.  Ewentualnie w ciepłe dni właśnie stopy do lekko chłodnej wody. 

Link to post
Share on other sites
15 godzin temu, Cepheus119 napisał:

Teoretycznie, zgodnie z doniesieniami naukowymi przykładanie zimnego kompresu do karku to jedno z gorszych rzeczy co można zrobić jeśli chodzi o schłodzenie organizmu. W ten sposób oszukuje się mózg ze ciało jest faktycznie chłodniejsze niż powinno i mózg podkręca termostat jeszcze wyżej. Według źródeł naukowych powinno się chłodzić twarz, wnętrze dłoni i podeszwę stopy. Aczkolwiek racja uczucie jest jak najbardziej fajne. Natomiast najbardziej efektywne jest chłodzenie twarzy jak już.  Ewentualnie w ciepłe dni właśnie stopy do lekko chłodnej wody. 

 

W sumie bardzo dobrze się stało, że neurochirurg zalecił ojcu zakup tych kompresów (głównie do okładania kolan). Kilka dni temu, jechał na rowerze (na szczęście niezbyt szybko) i zjechała mu noga z pedała i do czegoś dobił. Trochę kuleje, nogę ma opuchniętą. Dziś był u lekarza rodzinnego po receptę i lekarka powiedziała, że skoro chodzi, to wszystko jest oki. Mógłby iść na SOR, ale swoje by odsiedział. I chyba wiem, co dostanie na Dzień Ojca - pedały antypoślizgowe (z pinami). Mam takie w swoim rowerze (o czym wspominałem w tym temacie) i powiem, że to super sprawa. Noga naprawdę nie zjeżdża. Także polecam.

Edytowane przez Kapitan Jawor
Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, Kapitan Jawor napisał:

Mógłby iść na SOR, ale swoje by odsiedział. I chyba wiem, co dostanie na Dzień Ojca - pedały antypoślizgowe (z pinami). Mam takie w swoim rowerze (o czym wspominałem w tym temacie) i powiem, że to super sprawa. Noga naprawdę nie zjeżdża.

ale jak zjedzie to kończysz na szyciu nogi na SORze

Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, kubbak napisał:

ale jak zjedzie to kończysz na szyciu nogi na SORze

To są rytualne plemienne blizny, sam mam na łydzie ;p

 

1 minutę temu, Kapitan Jawor napisał:

Czyli, że odradzasz zakup takich pedałów?

Te pedały są świetne ale jeśli postanowisz o nich zapomnieć i zrobić coś dziwnego z nogami w czasie jazdy to się pięknie te piny wbijają w nogę. 

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, ernorator napisał:

To są rytualne plemienne blizny, sam mam na łydzie ;p

Kto nie ma ten...

 

2 godziny temu, Kapitan Jawor napisał:

Czyli, że odradzasz zakup takich pedałów?

Nie tyle odradzam co trzeba być świadomym ich wad (i konsekwencji z tym związanych).

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Wracając do Turtle Beach Stealth 600 gen2. Wykonanie to plastik, fanstastik, jak widzę plastikowy pałąk i te prowadnice to w serduszku boli. Nausznice materiałowe aczkolwiek mocno czuć 100% poliestru. Nie umywa się to choćby do weluru z nausznic HM5. Wygoda taka 5/10, może przy alkoholu to będzie z 6. Nausznice raczej małe, docisk do głowy dosyć konkretny, ale bez przesady. Niby to słuchawki zamknięte, ale sporo dźwięku przepuszczają. Dźwiękowo są dość wyrównane i można całkiem przyjemnie sobie nawet muzyki na nich posłuchać biorąc pod uwagę cenę. EQ ma kilka presetów, ale tylko pierwszy tj. signature ma sens, reszta karykatura lekka, ewentualnie może komuś jeszcze bas boost podejdzie. Brakuje nieco niskiego basu, co słuchawki starają się nadrabiać midbasem. Ogólnie naprawdę nie ma tragedii i raczej pozytywnie się zaskoczyłem.

 

Edit: ktoś kiedyś poprawi ten błąd dodawania postów?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...