Skocz do zawartości

Co ostatnio kupiliście?


Recommended Posts

Cd. zakupów remontowych. Płytki z glazury i z gresu, matowe i błyszczące, jasne i ciemne, gładkie i z wzorem... masakra, jakby jednych nie można
Do tego 6x derzawi (3 do pokoi i 3 do łazienek) + ościeżnice.
Zamawianie zajęło mi 4 godziny . A musiałem w sklepie, bo załatwiałem też transport. Niby tylko 10m2, a wyszło ponad 1,5 tony gruzu i wiórów ae2cf335aa2ad3f7b3e1a76c5614b45e.jpg1350d5613b43fd6253612cf1e679c61e.jpg60e5739398b1c43a7c096b7439cc9955.jpg385c56b804c78052a4955b5fe484ff83.jpgb03b6e6caa8f569ce295d225aecb2e4a.jpg



1bbb1a4321563e892ffd8c0eeb15215f.jpg4368ad3631948a4abeac7ddd21d10ec0.jpg7ae943f39026120440e478054eb32680.jpg

  • Lubię to 4
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W końcu, jest i on - RX 6700XT Nitro+ OC od Sapphire, piękny, cichy i zimny. Niestety cewki dają o sobie znać, więc zobaczę jak będzie mi się z tym żyło i czy nie pójdzie zwrot - gdyby nie to to karta byłaby idealna. ;)

 

Siada mi x2 razy lepiej niż poprzedni RTX 3060Ti Ghost OC od Gainwarda.

 

Będę musiał ogarnąć grzebienie, bo trudno okiełznać sztywne przedłużki od Phanteksa. 

hn4sCNl.jpg

Edytowane przez nexy95
  • Lubię to 6
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

@MiK używka 1800zł z allegro, karta ze stycznia tego roku. Po sprzedaży 3060Ti wymiana wyszła mnie praktycznie 1:1, karta pochodzi z niemiec (faktura na 15 sztuk :menda:) ale kupiłem od firmy, mam paragon i 1 rok rękojmi także mi to lata na razie, a i tak plan na 2023 to 5800x3d + rx 7900xtx. ;) 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 5.11.2022 o 16:53, jakub1t napisał:

Czesław jak by był  Niemcem to nawet by to mógł na legalu zrobić w peżocie 

Mógłby gdyby auto znalazło się na liście zgodności (czyt. dostało papier z TUVu). To nie jest tak, że w DE można wszystko i wszędzie pakować. Dana żarówka musi mieć okejke z danym reflektorem/pojazdem.

 

W dniu 5.11.2022 o 16:53, jakub1t napisał:

Spryskiwacz to akurat bzdura

Nope, bród skutecznie potrafi spowodować oślepianie (głównie jesienią/zimą ze względu na panujące warunki).

W dniu 4.11.2022 o 17:52, Andrew napisał:

Próbowałem to załatwić ale ITS odpisuje teraz, że czekają na zmiany w polskim ustawodawstwie. 

Ok, wszystko możliwe, powyższe opierałem na wpisie krążącym w necie o użytkownikach Dacii, którzy przeszli taką drogę - wpis z tego roku więc w miare aktualny.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, kubbak napisał:

Mógłby gdyby auto znalazło się na liście zgodności (czyt. dostało papier z TUVu)

Auto jest na liście zgodności , dlatego tak napisałem .

2 godziny temu, kubbak napisał:

Nope, bród skutecznie potrafi spowodować oślepianie (głównie jesienią/zimą ze względu na panujące warunki).

Miałem z 10 aut ze spryskiwaczami i aktualnie  mam , na pewno coś one tam dają . Ale są bardzo dalekie od ideału . Jak sam nie przetrzesz to nie będą czyste .

 

 

Zakupy do roweru dla córki 

image.png.febbc6dccc6f70f2594cc49c0a578ed1.png

  • Lubię to 6
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, mabrothrax napisał:

Monitorek.

Daj znać czy nie będzie problemów, ja z moim G9 Neo mam ciągle jakieś przygody pod kątem softwarowym, nie wspominając że ostatni firmware to wyszedl chyba w lutym i porzucili temat

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dawno nic nie wrzucałem a trochę się pokupowało, wrzucam jakieś pierdoły z ostatnich dni :D 

Wycieraczki do auta, bo jak nowe auto to i coś odświeżyć trzeba + dodatkowo naklejka antystatyczna pod rejestrator:

zakup2.JPG.5695ceff37b15c90047f11ec65424213.JPG

Przed chwilą trochę poszalałem i jakąś chemie dokupiłem na ostatnie chwile przed zimą, jakiś tam prosty wosk + osuszacz, bo szyby mi parują jak deszcz spadnie, w ogóle ciekawa sprawa bo wymieniłem kabinówkę, zrobiłem pełną inspekcje auta po myjni/deszczu i wszędzie sucho, szyby wymyte kilka razy na błysk, a i tak zaczynają parować, może to mi pomoże.

zakup1.JPG.230e754bb9f7e44eb713abb89abd32c1.JPG

Ostatnio jeszcze kupiłem sobie płyn do mycia felg w auchanie + wosk na mokro z plaka żeby nabłyszczyć po myjni na szybko :D 

141a53a34ecc813d88fb4ccd548c 

 

I jakieś tam baterie do pada do X'a, ale to już nie wrzucam bo mi się nie chce :D

 

  • Lubię to 3
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
20 godzin temu, GreQonE napisał:

Daj znać czy nie będzie problemów, ja z moim G9 Neo mam ciągle jakieś przygody pod kątem softwarowym, nie wspominając że ostatni firmware to wyszedl chyba w lutym i porzucili temat

 

Jedyny problem jaki z nim miałem był taki, że z jakiegoś powodu nie mogłem ustawić jasności ani nawet trybu pracy - pomogło włączenie i wyłączenie HDR w windowsie. Oprócz tego, wszystko jak najbardziej spoko, na pewno upgrade pod każdym względem z mojego starego MSI.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 7.11.2022 o 08:33, pendzel_3 napisał:

Ponieważ ceny kart graficznych wróciły na powiedzmy, że akceptowalny poziom to w końcu zdołałem przekonać wewnętrznego Janusza, że potrzebuje tego GPU. :D

 

 

Spoiler

txurz9A.png

 

Śliczna ta karta.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
12 minut temu, joker5513 napisał:

Srebrna a skromna

Jedyne do czego mogę się przyczepić to brak trybu pasywnego, nie wiem dlaczego się na to nie zdecydowali temperatury w idle raczej by na to spokojnie pozwalały.

 

Coby offtopu całkowitego nie robić... Frytkownica beztłuszczowa siałomaj. 

 

yh7VisG.png

Edytowane przez pendzel_3
  • Lubię to 5
  • Dzięki 1
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, joker5513 napisał:

Brzmi jak oksymoron :) :P 

 

Nie tyle o te frytki chodzi co o to że można tam wrzucić cokolwiek jak do piekarnika, mam takiego MasterCook'a bydlaka który robi >300stopni to pizza z kamienia wychodzi sztos ale raz, że to się powoli nagrzewa a dwa, że jest to nieekonomiczne jak chcesz upiec coś małego, kilka udek na obiad itp,

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...