Skocz do zawartości

OFFTOPIC - rozmowy na każdy temat


Recommended Posts

Wracam z tematem hydraulika. Minęło parę dni a nie wystawił fv za wykonaną usługę. Czy uważa się to za złamanie prawa scarbowego i podatku? Pewnie działa w szarej strefie.Gość jest strasznie irytujący. Nie odpowiada na SMS ni4 dzwoni. Ucieka jakby.

Edytowane przez droid
Link to post
Share on other sites

Ciężka sprawa. Nie wiem jak się z nim umawiałeś i wydaje mi się, że trochę zawaliłeś sprawę. Jak mi fachman robił gaz to przyjechał, ocenił i od razu spytałem go o cenę. Materiał brałem sam a co zostało oddałem do hurtowni. Faktura od niego nie była mi potrzebna, bo cenę znałem od razu. Teraz jak już zapłaciłeś to będzie trzeba kopać się z koniem. Widać, że trafiłeś na nierzetelnego Janusza, oby tylko zrobił Ci wszystko zgodnie ze sztuką. Masz jakąś umowę z nim czy coś? Jeśli nie to ciężko będzie udowodnić, że coś u Ciebie robił, nawet gdybyś chciał go podpie....ć, znaczy zasygnalizować do skarbowego.

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Oj uwierz, że pod*ebać do skarbówki to nie problem. Oni lubią darmowe pieniążki, u nas na wiosce fryzjerka co strzygła po godzinach w domu dostała 2x po 3k kary bo mama innej fryzjerki ją pod*ebała w skarbówce. 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Raz że chciał mnie wydymać na materiałach które nie wykorzystał. Dwa to zainstalował kratkę ścieku w podłodzę firmy krzak, jest bublem. Musiałem kupić nową kratkę. Więc napisałem smsem do niego ta kratka od niego jest lipna. Telefonicznie uzgodniliśmy iż będzie zwrot. Napisałem mu w SMS iż czekam do tej soboty 

9 godzin temu, marik81 napisał:

Jeśli nie to ciężko będzie udowodnić

Tylko że w klatce mam kamery, plus moja sąsiadka obok go widziała jak pracował na korytarzu z rurami.. Więc ciężko będzie mu wybrnąć tak naprawdę.

Ja bym nic nie zgłaszał jeśli był uczciwy, w końcu mi rabatu nie robił, zapłaciłem pełna kwotę i jeszcze 150 zł na paliwo. Ja nie mam czegoś takiego jak dymanie kogoś na kasę. Ten hydraulik ma.

Edytowane przez droid
Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, droid napisał:

Wracam z tematem hydraulika. Minęło parę dni a nie wystawił fv za wykonaną usługę. Czy uważa się to za złamanie prawa scarbowego i podatku? Pewnie działa w szarej strefie.Gość jest strasznie irytujący. Nie odpowiada na SMS ni4 dzwoni. Ucieka jakby.

Ma czas na wystawienie do 15 kolejnego miesiąca.

Link to post
Share on other sites
18 minut temu, drVanSteiner napisał:

Niestety, to jaki fachowiec nam robi okazuje się dopiero po zrobieniu, kiedy już nie ma odwrotuemoji2959.png

Właśnie, dla mnie mnie to nagorszy sort ludzi. Obciąża za materiał, którego nie wykorzystał.

12 minut temu, orbik napisał:

Ma czas na wystawienie do 15 kolejnego miesiąca.

A nie do 7 dni od wykonania usługi?

Edytowane przez droid
Link to post
Share on other sites
13 minut temu, marik81 napisał:

Takie szybkie pytanie mam. Używał ktoś kiedyś darmowego Proton VPN?
Do zwykłego przeglądania neta na hotelowym wifi za granicą. Ewentualnie coś innego z darmowych poleci ktoś?

Nic ci to nie da ziom.

Jak ktoś udostępnia Wi-Fi to udostępnia i z ulicy złapiesz.

Przerabiam temat na okrągło bo jestem mobilny w pracy za granicą..

Żadne apki Ci w tym nie pomogą.

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, marik81 napisał:


 

 


Nie bardzo rozumiem. Głównie chodzi mi o zabezpieczenie połączenia. Mam rozumieć, że VPN nic nie daje?

 

Dokładnie tak. Nic Ci to nie da. 

Za granicą albo internet jest albo jest ograniczony czasowo.

Zależy do jakiego kraju jedziesz ?

Hiszpania, Portugalia zapomnij o internecie.

Włochy masz za darmo praktycznie wszędzie.

 

Chyba że pojedziesz przez Francję osobówką, to w miasteczku w salonikach prasowych kupisz kartę FREE i masz 25gb na całą Europę, oraz 250gb we Francji. 

Ja akurat z tego korzystam od pięciu lat i mam się dobrze.

20€ na miesiąc i masz internet wszędzie.

Edytowane przez Lord_Krecitsqa
Link to post
Share on other sites




Dokładnie tak. Nic Ci to nie da. 
Za granicą albo internet jest albo jest ograniczony czasowo.
Zależy do jakiego kraju jedziesz ?

Lecę na Djerbe.
My chyba nadal się nie rozumiemy.
Mnie chodzi o to, że jak połączę się z siecią Wi-Fi w hotelu, by to połączenie było szyfrowane. Dotychczas sądziłem, że do tego m. im. służy VPN. Ty mówisz, że to nic nie daje, więc pytanie mam po co są te wszystkie nordvpny, selfsharki i inne a ludzie za to płacą skoro nie podnosi to bezpieczeństwa?



Link to post
Share on other sites
5 minut temu, marik81 napisał:



 


Lecę na Djerbe.
My chyba nadal się nie rozumiemy.
Mnie chodzi o to, że jak połączę się z siecią Wi-Fi w hotelu, by to połączenie było szyfrowane. Dotychczas sądziłem, że do tego m. im. służy VPN. Ty mówisz, że to nic nie daje, więc pytanie mam po co są te wszystkie nordvpny, selfsharki i inne a ludzie za to płacą skoro nie podnosi to bezpieczeństwa?


 

Aaaa to nie o dostęp Ci chodzi a o bezpieczeństwo xD

No dobra xD

To już musisz sam ocenić bo mnie tam akurat nie było.

Myślałem że chcesz mieć internet poprostu.

Jeśli chodzi bezpieczeństwo to się nie wypowiem.

Mnie nigdy się nikt nie włamał, ale jak jest w Tunezji to nie wiem.

Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, droid napisał:

Właśnie, dla mnie mnie to nagorszy sort ludzi. Obciąża za materiał, którego nie wykorzystał.

A nie do 7 dni od wykonania usługi?

Długo już prowadzę działalność ale o 7 dniach nigdy nie słyszałem:) odkąd pamiętam jest do 15 kolejnego miesiąca.

Link to post
Share on other sites
W dniu 5.08.2023 o 10:22, drVanSteiner napisał:

Niestety, to jaki fachowiec nam robi okazuje się dopiero po zrobieniu, kiedy już nie ma odwrotuemoji2959.png

Wracając do tematu zwrotu kratki. Dzisiaj napisałem SMS o tym że proszę fv za wykonaną usługę oraz materiały. W ciągu 15 min zadzwonił I wyraził miłą chęć do przesłania kasy blikiem. Tłumacząc że nie duża kwota z tym nie problemu. A miał cały piątek i sobotę. Mówi że nie miał czasu i był na wyjeździe. Nie wiem czemu ludzi sami sobie tworzą problemy, zamiast załatwić od razu wszystko polubownie. 

Edytowane przez droid
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...