Skocz do zawartości

OFFTOPIC - rozmowy na każdy temat


Recommended Posts

niestety, ale poziom ksztalcenia w Polsce jest tak niski, malo tego rzeklbym ze w wielu przypadkach to pranie mozgu dzieci od malego (brak kreatywnego myslenia, uczenie sie "pod klucz", brak zyciowego podejscia aby pomoc mlodym ludziom odnalezc sie w doroslym zyciu, nauczenie zupelnie oderwane od rzeczywistosci np. uczenie ze nie ma bezpieczniejszej inwestycji niz obligacje panstwa itd.).

Nauczycielami sa bardzo czesto osoby, ktorym nie wyszlo w zyciu zawodowym, dlatego ucza dzieci. Sa teoretykami, a nie praktykami. Dlatego tez zawod jest tak silnie zdominowany przez kobiety, poniewaz mozna im placic mniej. (nie zebym to pochwalal :) )

 

"Jobs dominated by women pay less on average than those with higher proportions of men, and studies have shown that these careers tend to enjoy less prestige as well"

https://www.nytimes.com/2014/09/07/sunday-review/why-dont-more-men-go-into-teaching.html 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
ale poziom ksztalcenia w Polsce jest tak niski, malo tego rzeklbym ze w wielu przypadkach to pranie mozgu dzieci od malego

 

Rozumiem, że masz na to weryfikowalne dane, które zebrałeś siedząc na Antypodach?

 

Tak się składa, że poziom kształcenia jest w Polsce dość wysoki, a w porównaniu do innych krajów unijnych nie mamy się kompletnie czego wstydzić.

 

Problemów jest kilka - likwidacja szkolnictwa zawodowego i parcie na studia, przez co ludzie, którzy kiedyś byliby na przykład świetnymi hydraulikami, mają obecnie licencjat z zarządzania pochodzący z zaocznych studiów na prywatnej uczelni w Pcimiu Dolnym i latami ślęczą w pośredniakach.

 

Przeświadczenie, że każdy może wszystko osiągnąć to kolejny mit, niestety za to odpowiedzialni są głównie rodzice - gdy chodziłem do podstawówki osobników, mówiąc bez ogródek, tępych, lokowało się w szkołach specjalnych. Z pożytkiem dla nich i dla reszty, bo jedno takie dziecko potrafi rozwalić całą klasę. Obecnie, aby umieścić ucznia w takiej placówce wymagana jest zgoda rodziców, a takowi praktycznie nigdy nie godzą się na to, by Brajanek do niej trafił. Mamy więc plagę dzieciaków specjalnej troski, przepuszczanych z klasy do klasy praktycznie do matury, która to z kolei jest kolejnym problemem, bo wymóg 30% aby zdać jakiś przedmiot to kosmiczna wręcz kpina. Kiedyś trzeba było mieć 60% na dwójkę, obecnie taki wynik to powód do dumy.

 

 

 

Dlatego tez zawod jest tak silnie zdominowany przez kobiety, poniewaz mozna im placic mniej.

 

To zdanie akurat świadczy o skrajnej ignorancji w temacie, bo akurat pensje nauczycieli w szkołach publicznych, notabene skandalicznie niskie, nie są regulowane rynkowo, a odgórnie i zależą od posiadanego stopnia zawodowego i stażu pracy.

 

 

 

Nauczycielami sa bardzo czesto osoby, ktorym nie wyszlo w zyciu zawodowym, dlatego ucza dzieci.

 

Największa głupota na sam koniec. Nauczycielami najczęściej są osoby, które....doskonale wiedziały, że chcą uczyć już około dwudziestki, dlatego wybrały takie, a nie inne studia, ukończyły odpowiednie kursy pedagogiczne i ich życie zawodowe to właśnie praca w szkole. Jeśli uważasz, że do tej pracy idzie ktoś, komu na przykład nie szła gra na giełdzie, albo nie został wielkim kompozytorem to gratuluję wiedzy o świecie. Pozazdrościć.

 

To, że obecnie mamy w kraju dość leciwą kadrę, bo miejsca pracy są blokowane przez związkowców, którzy zasłaniają się przeżytkiem, jakim jest Karta Nauczyciela, to inna bajka, a o tym, że program często nie ma związku z rzeczywistością pisałem już wcześniej.

19399105_1891493024398961_61357719056132

19260695_1380714515359008_85825131093022

 

19441880_1816560925027032_33537299095940

  • Popieram 8
Link to post
Share on other sites
niestety, ale poziom ksztalcenia w Polsce jest tak niski

Spytaj Brytyjczyka o godzinę, podając mu zegarek z numeracją rzymską. Albo powie, żebyś s...padał na drzewo, albo odpowie, że nie wie. Sam przez jakiś czas uważałem, że poziom nauczania w Polsce jest stosunkowo niski, ale człowiek zaczął częściej rozmawiać z ludźmi zza granicy, czy to znajomi, czy obcy. I uwierz mi, że załamałem się jak chłop miał wyraźny problem z dokładnym podaniem czegoś tak oczywistego jak data wybuchu 2WŚ.

 

To co my uważamy, albo co chociażby ja uważam za wiedzę elementarną jaką powinien znać każdy, często jest właśnie tym progiem nie do przeskoczenia dla innych ludzi spoza Polski. Tutaj Cię zaskoczę - przeciętny Jimmy z Wlk Brytanii w szkole średniej uczy się tego co nasze brzdące w połowie gimnazjum. Niestety nie mówię tego tylko zakładając, że tak jest. Byłem, widziałem, załamałem się. :D

e// To ja tak od siebie jeszcze dodam link (nie wygasa, pernamentny) pozwalający na dołączenie do serwera na Discordzie. :) >> https://discord.gg/ZfWFK3w

Edytowane przez Fanbooj
  • Popieram 9
Link to post
Share on other sites

U nas kształcenie z wiedzy ogólnej jest dobre . Gorzej już z specjalistami . Niestety osoby  w ministerstwach pojęcia o rynku  pracy nie mają . Bo co oczekiwać od urzędnika , który siedzi na 4 literach od 7 do 15 pijąc kawę vide Urzędy Bezrobocia . 

Link to post
Share on other sites

 

 

Przeświadczenie, że każdy może wszystko osiągnąć to kolejny mit, niestety za to odpowiedzialni są głównie rodzice - gdy chodziłem do podstawówki osobników, mówiąc bez ogródek, tępych, lokowało się w szkołach specjalnych. Z pożytkiem dla nich i dla reszty, bo jedno takie dziecko potrafi rozwalić całą klasę. Obecnie, aby umieścić ucznia w takiej placówce wymagana jest zgoda rodziców, a takowi praktycznie nigdy nie godzą się na to, by Brajanek do niej trafił. Mamy więc plagę dzieciaków specjalnej troski, przepuszczanych z klasy do klasy praktycznie do matury, która to z kolei jest kolejnym problemem, bo wymóg 30% aby zdać jakiś przedmiot to kosmiczna wręcz kpina. Kiedyś trzeba było mieć 60% na dwójkę, obecnie taki wynik to powód do dumy.
 

Zaleciało Korwinem :)
Link to post
Share on other sites

Czym by nie zalatywało, święte słowa. Oczywiście nie jest to obraz kompletny, bo i nauczyciele bywają nader często patologiczni, albo klasy równane są do jednego prymusa bo takiego co już umie się wygodnie uczy... ale jak najbardziej, zdawalność za poziom 30% to kpina, a wszechobecne parcie na maturę i studia również.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...