Skocz do zawartości

OFFTOPIC - rozmowy na każdy temat


Recommended Posts

http://kwejk.pl/obrazek/2794675/pizza-to-zycie.html

 

 

http://kwejk.pl/obrazek/2794921/wycelowal.html

 

Pozamiatane :v

 

 

http://i1.kwejk.pl/k/obrazki/2016/10/ced5d115af4d3d5a597f2ae086730eb9.jpg

 

 

 

 

Edytowane przez zielone_ciastko
  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

Ateiści są walczący bo muszą być walczący, jak inaczej mają zaistnieć w takim kraju? Nie oszukujmy się, kler to władza u nas w wielu sprawach. Polska to dla mnie kraj wyznaniowy, nie ekstremalnie ale jednak. A spora cześć społeczeństwa też ma problem z tym, że ktoś może gwizdać na religię. Pamiętam jak jako jedyny zrezygnowałem z lekcji religii w szkole. Jaki szum się zrobił, a wychowawczyni zdawała się mieć pretensje do mnie i sugerowała, że może trzeźwo nie myślę. Ja natomiast byłem pewny, że jako jedyny trzeźwo myślę. Gdyby mentalność była inna, kościół nie wpiep..ał się do polityki i życia każdego obywatela to nie byłoby zapotrzebowania na walczących ateistów. Póki co popieram ich.

  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites

U mnie na szczęście ponad połowa, głównie za sprawą katechetki, która był uosobieniem wszelkich stereotypów związanych z moherami. Stara panna, która pełniła funkcję szefowej lokalnego stowarzyszenia rodzin katolickich :D Tego, jak goniła nas z parasolką, gdy urwaliśmy się w piątej, czy szóstej klasie z rekolekcji, nie zapomnę do końca życia :D

 

W wieku 14 lat rodzice stwierdzili, że decyzja należy do mnie, bo jestem wystarczający dojrzały, więc się wypisałem. 4 lata później apostazja, oczywiście z problemami, bo jak to tak można?!

 

Sam fakt, że trzeba składać deklaracje o tym, że się nie chce chodzić na religię, a nie odwrotnie, jest niezgodny z konstytucją i było to wielokrotnie nagłaśniane, gdy religię do szkół na siłę wpychano, ale oczywiście nikt nie chciał drażnić purpuratów.

 

To, że religia powinna być w planie pierwsza lub ostatnia najczęściej nie obchodzi dosłownie nikogo.

 

Generalnie cudze przekonania mam dość głęboko, ale niestety w tym kraju fanatyzm religijny był od zawsze na porządku dziennym, a obecnie przechodzi ludzkie pojęcie. Piszę to z perspektywy osoby, która skutki obecnych rządów odczuwa wraz z rodziną i znajomymi na własnej skórze. Oświata jest obecnie dewastowana i niszczona w przerażającym tempie. 


https://tabloidonline.wordpress.com/2016/10/21/pieniadze-czynia-jednak-cuda/


14713580_10210399941975521_5718310590600

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

U mnie z kolei nie było żadnego problemu a religia jest ostatnia. Nawet bez informowania rodziców, wystarczyło parę sekund w ciągu których wykonywało się jeden podpis. Bez jakiegokolwiek tłumaczenia. Z kolei ja mam tak że nie wypisałem się z religii, za to w czasie 1 godziny religii Pani z matematyki zarządziła powtórki do matury, a w czasie drugiej religii są dodatkowe lekcje angielskiego lub dodatkowa maty. Mam obecność na religii chodząc na inne lekcje... Jednak na samą religię nie narzekam bo jestem katolikiem a nasz katecheta jest wyjątkowo otwarty, mądry, można z nim podyskutować na wysokim poziomie i religia z nim to przyjemność - przypomina trochę jakieś lekcje filozofii. Totalnie przeciwnie do mojej katechetki z gimnazjum, do której czułem wstręt, że bo nie można było jakkolwiek z nią podyskutować a nauczanie religii przez nią zniechęciloby katolika do jego wiary 666 razy bardziej niż najinteligentniejsi ateiści.
 

Edytowane przez Voidereles
Link to post
Share on other sites
Sam fakt, że trzeba składać deklaracje o tym, że się nie chce chodzić na religię, a nie odwrotnie

Nie wszędzie. W moim liceum było odwrotnie. Trochę minęło , dyrektor jest wciąż ta sama (katoliczka) i z tego co wiem nic się w tej materii nie zmieniło. Wiem , że w wielu szkołach jest tak jak piszesz ale jeszcze nie słyszałem by wypisanie się stanowiło problem. Chyba , że problemem jest biadolenie katechetki/katechety, która bardziej boi się o to , że w przyszłości nie będzie miała pracy niż o życie duchowne swoich podopiecznych. Nie zwracałbym jednak na to uwagi.

 

Oświata jest dewastowana od wielu lat ale nie sądzę by wpływ na to miał kler. Religia obowiązkowa nie jest a plan lekcji układa dyrektor a nie katechetka. Młoda (wierząca) wypisała z religii bo ksiądz nie mówił specjalnie nic mądrego - nikt nie robił problemów. Jedna karteczka do podpisu i tyle.

 

UP@,

No właśnie. Wszystko zależy od konkretnego człowieka.

Link to post
Share on other sites

Intaresting :->

http://www.portalsamorzadowy.pl/prawo-i-finanse/otwock-pierwszym-miastem-z-rownolegla-waluta-ministerstwo-finansow-zdecyduje,85850.html


Co do religii, mam wrażenie że ja żyję w innym kraju niż inni tutaj. U mnie wszystko było jakoś tak po ludzku, w gimnazjum zrezygnowałem z religii z racji samego katechety, który moim zdaniem się nie nadawał do uczenia. Opowiadał o tym jak zespołu typu Black Sabbath czy inne tego typu czczą szatana, no jakieś bzdury kompletne. Natomiast w technikum chodzę na lekcje religii, bo katecheta jest normalny, otwarty na dyskusję i stara się rzeczowo dyskutować. Oglądamy jakieś filmy ciekawe, generalnie jest spoko. Problemów z wypisaniem się z religii raczej nie miałem, a większość nauczycieli raczej miała poglądy liberalne. Widzę, że temat chrztu też był poruszany, moja babcia była bardzo poruszona, że brat nie chce chrzcić dziecka. Jednakże wystarczyło, że porozmawiała z bardzo rozsądnym księdzem, który dał jej do zrozumienia, że jak rodzice nie chcą żyć w zgodzie z religią to nie ma sensu takiego dziecka chrzcić.

Edytowane przez mejor
Link to post
Share on other sites

Dzieci ochrzciłem, mała do I komunii poszła (dzieciaki są dzisiaj okrutne i bezwzględne dla "innych").

Co do bierzmowania wybierze sama czy chce czy nie, nikt o zdrowych zmysłach nie będzie chodził na przygotowania przez dwa lata albo dłużej.

Ja na siłe dzieciaków namawiać nie będę.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...