Skocz do zawartości

OFFTOPIC - rozmowy na każdy temat


Recommended Posts

Jak za nastolatka nie było kasy to się jechało na kolegi, potem jak kupowałem pierwszego laptopa to była wgrana Vista, nie wiem tylko po co, bo od razu był format i wjechał Linux. Ale to były czasy, że nie było opcji kupna bez OS.

Jak wyszło W7 to uznałem, że i tak muszę wiele programów używać na windzie więc sprawiłem sobie oryginała ale z UK, bo chciałem wersję BOX, która u nas kosztowała majątek jak na kieszonkowe studenta. Jeśli dobrze pamiętam 1200zł, gdzie w UK bodaj 119 funtów płaciłem xD Niby miałem dostęp na uczelni do legalnych ale i tak wolałem mieć już swoją kopię.

I w sumie uważam, że gdyby Windows kosztował u nas ze 200zł to 70-80% co ma piraty pewnie by zakupiło. Ale za 600zł to prawie wszyscy wolą klucz z allegro za 20zł, a za resztę kupić nową cześć do kompa :P

Link to post
Share on other sites

Nie żeby bo bylo jakies usprawiedliwienie ale..
"Z przeprowadzonego przez organizację Fair Tax Mark badania wynika, że potentat internetowy Amazon jest liderem w kwestii unikania opodatkowania. Pozostałe pięć wielkich firm internetowych - Facebook, Google, Netflix, Apple i Microsoft - wyróżniono jako "agresywnie unikające opodatkowania".
każdy orze jak może..

Link to post
Share on other sites

Mnie to zezłościło jak kupiłem Vistę box za właśnie te 1200 i okazała się ciężka w obsłudze i nie dali żadnej zniżki na 7 czy coś. Do dziś sobie trzymam te całe pudełeczko na pamiątkę by nie pchać się w gips na starcie, tylko poczekać na recenzję czy opinie.

 

Natomiast cena dla mnie 10pro to 400 więc jest w miarę. Ale boxa mnie oduczyli skutecznie kupować, bo i tak coś odwalą.

Edytowane przez AudiAWX
Link to post
Share on other sites

Mam w domu 3x windowsa box, 1 W8.1 up W10 i dwa już W10 i system przechodzi z kompa na kompa. Czasem trzeba dzwonić do MS i spisywać ten 42 cyfrowy kod. Dwie stacjonarki i jeden laptop + laptop z własnym w10. Office domowy 365 na 4 stanowiska (chyba 4, działa na 4) i office 2016 chyba, box. 

Link to post
Share on other sites

No dlatego BOX tylko wchodził w grę by potem nie było problemów z przeniesieniem licencji. Nie wiem nawet jak to teraz jest z tymi OEM ale kiedyś jak robiłem kompa u matki kumpla to po tych telefonach i aktywacjach mnie to wyleczyło z takiej opcji. Fakt, że było to ze 20 lat temu i pewnie wiele się zmieniło ale po formacie coś nie banglało, trzeba było zadzwonić, problem, bo komp na firmę, system chyba też i dane się nie zgadzały czy coś i w sumie to 3 razy trzeba było dzwonić by to załatwić choć nie pamiętam już nawet w czym był problem. Potem jedynie miałem bekę jak musieliśmy jeszcze raz aktywować telefonicznie jak dołożona była do zestawu pamięć xD

 

Co do Office to u nas nie ma alternatywy, wszyscy mają MSO, bo tak było w szkole. Nawet jak ktoś drukuje w firmie 3 pdfy dziennie :P U mnie sprawa była jasna, szef dał kasę na nowy zestaw i wolałem sobie kupić nowy monitor w cenie Windowsa, bo i tak siedzę na Ubuntu. A komp mi tylko potrzebny do wydruków, odbierania i wysyłania poczty.

 

Choć czasem muszę poprawić coś jak szef podeśle w Office ale to przynajmniej mam jakieś zajęcie :P

Edytowane przez buszi
Link to post
Share on other sites

 

 

Vistę box za właśnie te 1200
to był rozbój w biały dzień - do tego systemu powinni dopłacać za uszczerbek na zdrowiu.

 

 

 

prawie wszyscy wolą klucz z allegro za 20zł,

co tak drogo? 3,5 zł max. i tak to to samo...   :rotfl: 

Kiedyś tutaj na forum dyskutowałem w jakimś wątku na ten temat, ale sobie odpuściłem.

"No taki za 5zł to nie ale ten za 60 to już raczej leginty". %-)

Link to post
Share on other sites

Dokładnie, sama Vista nie była zła ale producenci lapków chcieli mieć ładne naklejki Vista Compatible czy jak to się tam zwało i mój dwujajowiec z 2GB i HDD zamulał strasznie. Potem po dołożeniu kolejnych 2GB i wrzuceniu jakiegoś wczesnego SSD działało to już o wiele, wiele lepiej.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...